Skocz do zawartości
Wild Gee

Przywitanie i nowy TV do 7-8k?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Zazwyczaj radziłem sobie z tym tematem sam, ale zauważyłem, że im większy budżet tym cięższy wybór, a urządzenie idealne nie istnieje ;/ Zmieniam mieszkanie i mój aktualny 55XF-9005 trafi do sypialni, a ja potrzebuję czegoś większego do salonu. Sam już nie wiem czego oczekuję od życia... Na początku celowałem w 75-77", ale jednak 12k to za duża kwota na sam TV bo chcę jeszcze kupić do tego Soundbar z atmosem i głośnikami z tyłu (tak wiem, soundbary to zło, ale przynajmniej zło, które nie psuje założonego designu pomieszczenia) dlatego mój budżet to 7.000zł (no max 8k jeśli naprawdę sprzęt będzie tego warty). Głównie gram na Xboxie i czasem puścimy jakiś film z Netflixa czy Blue-Raya, dlatego must-have to Dolby Vision, Dolby Atmos, HDMI 2.1, VRR i ALLM (także papa Samsung). Dodatkowo jestem chory na czerń i równość podświetlenia - gdyby nie wygaszane strefy Sony to bym go dawno wyrzucił przez okno bo clouding jest okrutny. Fajna jest też jego jasność szczytowa. W tym momencie pewnie połowa z was już zaczyna pisać komentarz, że po co w ogóle zawracam głowę jak w tej cenie wyrwę 65" LG C1, który ma to wszystko, a w dodatku jest OLED-em więc czerń to złoto. Boję się jednak wypaleń. Z resztą jakbym miał brać OLED-a to serce lgnęłoby do Philipsa bo kiedyś miałem i kocham Ambilight. Przez to, że kiedyś miałem to też wiem, że nie jest to najwyższa półka jeśli chodzi o TV i bałbym się go kupować :PDość dużo gram kiedy mogę, często elementy gier potrafią świecić w jednym miejscu przez 4h maraton bez żadnej pauzy bo akurat składam miasto w Cities Skylines, a jak żona pojedzie do mamy, a ja mam wolny weekend to potrafię nawet po 8h łupać na konsoli. Rozważałem coś miniLED, nawet od LG, ale oni stosują IPS-y i nie chcę rezygnować z jakości obrazu, szczególnie w tej cenie. Wolałbym większy, ale wiem, że kosztem będzie rozmiar więc przyjmijmy, że 65" jest ok. Nie wiem jak sprawdzają się TCL-e albo HiSensy. Pomocy!

 

Ehhh... problemy pierwszego świata 😔

Edytowane przez Wild Gee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa prosta Sony albo Samsung, ewentualnie Samsung albo Sony. Cała resztę kupujesz na własne ryzyko 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...