Skocz do zawartości
Irokez

Philips 32PW9551/12 - wasze ustawienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako ze temat Philips'a jest poteznie rozbudowany i przebrniecie przez niego zajmuje duzo czasu postanowilem zalozyc tego posta z Waszym zdaniem najlepszym ustawieniami. Proponuje nastepujacy format: sygnal (component, hdmi itd.), ustawienia geometrii obrazu, ustawienia kontrastu jasnosci itd.. Mile widzane ustawienia pod X-Boxa 360 i N-box'a.

Ponizej zamieszczam ustawienia geometrii obrazu z post'a Lizarazu (niweluje efekt overscan).


"
Geometry->Horizontal->HP - kąt - rotacja obrazu u mnie - 5
---------------------------> HB - łukowatość obrazu - 6
---------------------------->HSH - przesunięcie obrazu lewo-prawo - u mnie -32
--------------------------->EWW - rozciągnięcie - zwęrzenie obrazu - 17
---------------------------> EWP- zaginanie rogów - 18
--------------------------->EWT - trapezowatość obrazu - 32
---------------------------> UCP - gótrnerogi - 24
---------------------------> LCP - dolne rogi - 28

Geometry->Veritical->VS- zapewne "veritical strech" - rozciąngięcie obrazu w pionie - 32
------------------------>VSH - przesunięcie obrazu góra-dół - 28
------------------------>VAM - rozciągnięcie górnych i dolnych partii obrazu -20
------------------------>VSC - rozciągnięcie środkowych parti obrtazu - 23
"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Popieram temat !
Proszę też " wiedzących " o - szczegółowe - opisanie jak poruszać się po menu serw. , co oznaczają
poszczególne linijki textu/terminy , jak - jeśli można - zrobić ustawienia obrazu/geometri do poszczególnych wejść ,
jak wprowadzone zmiany zatwierdzic i zapisać , itp. szczególy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może się komuś przyda:
Xbox 360 przez component:
jasność: 47
kolor: 39
kontrast: 80
ostość: 2
dyn contrast: wył
active ctrl: zał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='malcher.k' post='52844' date='07.07.2007, 19:28 ']Może się komuś przyda:
Xbox 360 przez component:
jasność: 47
kolor: 39
kontrast: 80
ostość: 2
dyn contrast: wył
active ctrl: zał[/quote]

Malcher.k - ostrość daj na 7 - ja tak mam , bo przy 2 ucieka połowa szczegółow .
Tak wogóle to przy dobrej jakości sygnale 720p/1080i " obowiązuje " ostr. na 6-7 .
Mnieisza ostrość jest PRZYDATNA przy niskiej rozdzielczości sygnale i/lub jego słabej jakości .
Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia dla 9551 ( soft 1.5 , " made in poland " ) na COMPONENCIE ( " układane " na Xbox360 ) :
menu zwykłe :
- jasność - 38
- kolor - 44-46 ( lub inny - w granicach 40-50 - przy innej temp. kolorów )
- kontrast - 74-78
- ostrość - 4-7 ( im wyższa tym większe rozmycie małych jasnych punktów/pixeli na czarnym/ciemnym tle,
np. czcionka w " Gears of war " na Xboxa360 - u Was też tak jest ??? -
przy czym u mnie to rozmycie raz jest od razu - przy ostrosci : 6,7 - a raz
" włącza " się po ok. kilka minutach , a czasami - rozmycie - " wyłącza się " ) .
- z reguły na jakiś czas - po daniu AKB na : OFF )
- temp. kolorów - wg. uznania ( przy czym powyższe nastawy są dla : ciepły/warm )

Uwaga : AKB nie da się zostawić wyłączonym po wyjściu z menu - czyli wyłączeniu TV .
AKB widocznie jest jakimś filtrem/zabezpieczeniem przed zbyt silnym świeceniem strumienia
elektronów/kineskopu - no bo przecież na tą samą powierzchnię kineskopu pada więcej światła przy 720p/1080i
niż przy zwykłych rozdzielczościach i chyba dlatego obraz przy włączonym AKB wygląda jak przez
" lekko na ciemno przydymioną szybę " ( przy wyłączonym obraz jest wyraźnie lepszy - " mgiełka " zostaje zdjęta ) .
Jeszcze jedna uwaga : 9551 ma kolory - i co za tym idzie cały obraz
- akwarelowe , a np. ( Mój ) panasonic generuje kolory pastelowe , które są bardziej naturalne i dają
głębię obrazu . Zastanawiam sie czy Philips we wszystkich TV ma takie " akwarelowe " kolory
nie dające - zbytniej - głębi obrazu , czy musiał takiego rodzaju/charakteru luminofor ( czyli
" farbę " na kineskop ) zastosować ze względu na konieczność wyświetlania przez ten kineskop
- także - wyższych rozdzielczości , a zastosowanie innej lepszej farby ( lepszej dla
zwykłych TV , o zwykłej rozdzielczości ) nie dało się zastosować ,
co poskutkowało ( tylko ! ) dobrym obrazem HD i przeciętnym SD ( - w porównaniu do innych CRT ) .

Uwaga 2 : aby uzyskać efekt jak przy wyłączonym AKB ( którego - w sumie - nie można wyłączyć ) należy podnieść wartość CL , czyli intensywnośc świecenia kineskopu . Ja ustawiłem ją na 6 i taką wartość - co można
przeczytać poniżej - doradzam . Odradzam podnoszenie CL powyżej 10 - im większe świecenie na kineskop tym większe
prawdopodobieństwo powstania - czasowych i miejscowych - kolorowych przebarwień kineskopu ( opisywanych na tym forum , odnośnie tego TV ) oraz skrócenia żywotności kineskopu . Natomiast możliwość - w menu serw. - podniesienia
CL - nawet aż - do 15 jest dana na przyszłość , kiedy to ew. !!! trzeba będzie ją podnieść aby uzyskać taką samą jakość obrazu jak na początku " życia " TV . Choć Ja w moim 10-letnim Panasonicu28' nie zauważyłem utraty jakości obrazu .

dyn. kontrast : wył.
DNR : wył. ( ew. załączony przy kiepskiej jakości sygnale/obrazie najniższy poziom - minimum )
active ctrl : zał.

rotacja : + 4

menu serwisowe : White Tone : odpowiednio dla : Cool / Normal / Warm
- Red : 0 / 27 / 4
- Green : 0 / 33 / 0
- Blue : -4 / 29 / -6

- BlackL Offset R : 6 / ( ew. 7 )
- BlackL Offset G : 10 / ( ew. 11 )

- CL : 6 ( wcześniejsza 2 to była przesada :(:blink::) - teraz kilka innych powyższych parametrów lekko
zmieniłem dopasowując je do CL : 6 )

geometria obrazu : horizontal :

HP - 6
HB - 8
HSH - 30
EWW - 16 ( wg. mnie tak jest dobrze , choć tą wartość radzę ustalić i ustawić tak aby koło - na obrazie kontrolnym ! -
było okragłe i ew. ją - tzn. wartość EWW - zmienić . Przy czym może ! to oznaczać
rozszerzenie obrazu a więc utratę jego części , a ścieśnić go w pionie już - praktycznie - nie można )
EWP - 22
EWT - 30
UCP - 23
LCP - 23

vertical :

VS - 42
VSH - 30
VAM - 23
VSC - 21

Licząc na Wasze uwagi , Pozdrawiam :rolleyes: !

p. s. Podaję inne ustawienia , co najmniej równie dobre jak powyższe ( ustawiane na componencie , na Xbox360 - oczywiście sprawdzają się na obrazie ze wszelakich źródeł ) :
jasność - 50
kolor - 50
kontrast - 50
ostrość - 4 lub 5
temp. kolorów - Cool
Reszta ustawień jak powyżej !!!
Te ustawienia są - co najmniej - równie dobre dla wejścia component ( przy 720p/1080i ) jak te powyżej , a przy tym
wyraźnie lepsze dla innych wejść i/lub sygnałów obrazu niskiej rozdzielczości , czyli SD .

p. s. 2 . Uwaga !
Dla każdego wejścia-gniazda można ustawić inne parametry obrazu w menu ( zwykłym ) .
Podaję - wg. mnie - najlepsze ustawienia dla sygnału tv ( u mnie to kablówka ) :
jasnośc - 40/ ew. 38-40
kolor - 50/ ew. 46
kontrtast - 70/ ew. 68
ostrość - 3
temp. kolorów - Cool lub Normal
Pixel Plus
Reszta nastaw jak powyżej !

p. s. 3 . Aby wejść do menu serwisowego należy - dość - szybko wcisnąć ( na pilocie ) 062596i ( i - klawisz " info " ) ,
aby wyjść z menu i zatwierdzić zmiany należy wyłączyć TV pilotem .

Edytowane przez Paweł Dziuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak można grać na ostrosci 7 na tym TV, u mnie mam efekt takich jakis ukosnych paskow slabo widocznych, przesuwajace sie z lewej na prawa strone, no i obraz jest jakis taki brzydki, ale wiecej szczegolow jest z tym sie zgodze, jednak wole grac na ostrosci 2/3, nie wiem czy dobrze zauwazylem, ale przy zwiekszeniu ostrosci czcionka jest mniej czytelna. Jak dobrze pamietam w glownym temacie o tym TV, ktos juz pisal, ze ta funkcja z ostroscia jest cos nie teges i proponowali ustawic na 0/1

A co do ustawien geometrii to nie wiem czy pisze dobrze, ale chyba nie ma sensu podawac swoich ustawien, bo kazdy bedzie mial inaczej, ja mam soft 1.4 i ustawienia od Lizarazu w ogole u mnie sa inne, obraz byl bardzo splaszczony i nie byl na calym ekranie.

Ogolnie to jak ktos jeszcze nie wchodzil do menu serwisowego i sie zbytnio nie zna, to nie polecam, potem tylko czlowiek zmienia ustawienia EWW/EWP/VS/EWT itd. ;P

malcher.k nie za wysoka ta jasnosc ? 47 ? i jeszcze wylaczony dyn. kontrast ?

A tak przy okazji, bo jeszcze nigdzie nie dostalem odp. Da sie jakos przywrocic fabryczne ustawienia ? jakas kombinacja na pilocie czy cos ? thx. Edytowane przez aL1En

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='aL1En' post='58478' date='02.09.2007, 23:48 ']Nie wiem jak można grać na ostrosci 7 na tym TV, u mnie mam efekt takich jakis ukosnych paskow slabo widocznych, przesuwajace sie z lewej na prawa strone, no i obraz jest jakis taki brzydki, ale wiecej szczegolow jest z tym sie zgodze, jednak wole grac na ostrosci 2/3, nie wiem czy dobrze zauwazylem, ale przy zwiekszeniu ostrosci czcionka jest mniej czytelna. Jak dobrze pamietam w glownym temacie o tym TV, ktos juz pisal, ze ta funkcja z ostroscia jest cos nie teges i proponowali ustawic na 0/1[/quote]

Ja przez component ( 720p ) na Xboxie360 mam ostr. na 5 , a na " kablówce " 3 - i tak jest dobrze ( przy moich powyżej
podanych ustawieniach ! ) .
Co do rozmywania się pixeli ( dobrze widoczne np. na czcionkach ) przy wyższej ostrości ( ponad 2 ), to masz rację : im wyższa tym większe rozmycie pixeli i w konsekwencji utrata ostrości . Choć w sumie ta wada jest widoczna ( ściśli rzecz ujmując ) przy wysokim kontraście sąsiadujących pixeli . W innych przypadkach , czyli - z reguły - na ponad 90 % powierzchni obrazu wysoka ostrość ( 4 - 7 ) daje korzystną poprawę szczególowości .
Czyli do oglądania można dać wysoką ostrość ( 3 - 6/7 ) , do korzystania z TV jako monitora niską ( 0 - 2 ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja probowalem ustawic parametry tv tak jak Pawel Dziuba napisal, choc to co wczesniej mialem wgrane wydawalo mi sie tez niezle. W rezulatacie mam ustawione zupelnie po swojemu i jak na moj gust jest ok. wniosek stad prosty, ze tv tv nierowny :). Kazdy powinien sobie ustawic parametry "pod siebie".
ja mam jeszcze jedno pytanie do bardziej zaawansowanych :)
Nie lezy mi glos w tym tv., ewidentny brak niskich tonow. jak sie podlaczy przez kino jest super, ale jak idzie solo to kiszkowacie to wszytko slychac.
czy w menu serwisowym mozna cos podsterowac audio?
W menu zwyklym mam niskie tony na full ale i tak badziewiowato slychac.
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sony' post='61041' date='24.09.2007, 12:09 ']Ja probowalem ustawic parametry tv tak jak Pawel Dziuba napisal, choc to co wczesniej mialem wgrane wydawalo mi sie tez niezle. W rezulatacie mam ustawione zupelnie po swojemu i jak na moj gust jest ok. wniosek stad prosty, ze tv tv nierowny :). Kazdy powinien sobie ustawic parametry "pod siebie".
ja mam jeszcze jedno pytanie do bardziej zaawansowanych :)
Nie lezy mi glos w tym tv., ewidentny brak niskich tonow. jak sie podlaczy przez kino jest super, ale jak idzie solo to kiszkowacie to wszytko slychac.
czy w menu serwisowym mozna cos podsterowac audio?
W menu zwyklym mam niskie tony na full ale i tak badziewiowato slychac.
Pozdr.[/quote]

Ja podłączałem głośniki bezpośrednio pod wzmaka telewizora, więc rozbierałem skrzynkę i widziałem fabryczne głośniki... Wierz mi, basu z tego nie wyciśniesz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...