Skocz do zawartości
Damian Kępno

Nowy TV

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry.Jako nowicjusz mam pytanie-gdzie mogę zaczerpnąć wiedzy i zadać nurtujące mnie pytanie nie zaśmiecając przy tym zbytnio forum?

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Właśnie w tym temacie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję i od razu zaznaczam że za każdą,nawet najmniejszą pomoc będę bardzo wdzięczny.

Jak zapewne się domyślacie nie mam pojęcia co wybrać.Przeznaczenie  tego TV to pokój córki czyli  Netflix/konsola oraz (znacznie mniej) kablówka po światłowodzie.Budżet wynosi max 2500.Od około dwóch miesięcy śledzę temat(zakup planuję około połowy września) i przez długi czas faworytem był Samsung qe55q67tau jednak całkiem niedawno wpadłem na markę Hisense z której wyłoniłem dwa modele:55u7qf oraz H55u7b.Miał ktoś z Was  jakieś doświadczenia z tą marką lub konkretniej z tymi modelami?Warto ładować się w takie coś czy może wybrać nieco bardziej renomowanego Samsunga?Jak ten ULED wypada wypada w praktyce?

Zaznaczam że główne przeznaczenie to film oraz konsola,zależy mi na w miarę sensownym 4K,HDR oraz kolorach.Który z tych modeli będzie najlepszy?A może warto skłonić się ku TCL 55c815?Chociaż błądząc  po forach słyszałem że ta firma ma podobno problemy z jakością wykonania....

Za każdą,nawet najmniejszą wskazówkę dziękuję.

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez Damian Kępno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, borykam się z podobnym problemem - szukam smart TV w cenie 2500-3000 zł i po przeczytaniu kilkudziesięciu opinii zastanawiam się nad 55NANO9XX - seria 9 modele 903, 913, 917.

Co do Hisense - dziś byłem w ME i pan sprzedawca opowiadał mi o HISense 55U8QF w cenie 2999 zł. Jego przewagą nad porównywanym do niego LG 55NANO917 była większa liczba stref podświetlenia/wygaszania (podobno około 120 w porównaniu do 35 w LG), wbudowany soundbar z JBL o mocy 50W (chyba) oraz cena - LG kosztuje 3399 zł. Jak stały obok siebie to faktycznie HiSense wydawał się mieć lepszy obraz ale zakładam, że wszystko da się ustawić. Dużą wadą HiSense dla mnie jest bardzo ubogi system smart a konkretnie aplikacje - na ten moment to Netflix, PrimeVideo, CDA i coś jeszcze ale brakuje HBO GO oraz Player co dla mnie jest wymagane. LG cena na razie zaporowa wg Twoich (i moich zresztą też) kryteriów ale ma HDMI 2.1 i niski input lag (to do grania chyba ważne) oraz świetny webOS i wspaniały pilot magic.

Jeżeli złącze HDMI 2.1 nie jest potrzebne to wydaje mi się, że Hisense może być całkiem ok. Ponadto, cena jest niższa ponieważ marka od niedawna w PL i próbują się przebić :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Lenon4Ever napisał:

Cześć, borykam się z podobnym problemem - szukam smart TV w cenie 2500-3000 zł i po przeczytaniu kilkudziesięciu opinii zastanawiam się nad 55NANO9XX - seria 9 modele 903, 913, 917.

Co do Hisense - dziś byłem w ME i pan sprzedawca opowiadał mi o HISense 55U8QF w cenie 2999 zł. Jego przewagą nad porównywanym do niego LG 55NANO917 była większa liczba stref podświetlenia/wygaszania (podobno około 120 w porównaniu do 35 w LG), wbudowany soundbar z JBL o mocy 50W (chyba) oraz cena - LG kosztuje 3399 zł. Jak stały obok siebie to faktycznie HiSense wydawał się mieć lepszy obraz ale zakładam, że wszystko da się ustawić. Dużą wadą HiSense dla mnie jest bardzo ubogi system smart a konkretnie aplikacje - na ten moment to Netflix, PrimeVideo, CDA i coś jeszcze ale brakuje HBO GO oraz Player co dla mnie jest wymagane. LG cena na razie zaporowa wg Twoich (i moich zresztą też) kryteriów ale ma HDMI 2.1 i niski input lag (to do grania chyba ważne) oraz świetny webOS i wspaniały pilot magic.

Jeżeli złącze HDMI 2.1 nie jest potrzebne to wydaje mi się, że Hisense może być całkiem ok. Ponadto, cena jest niższa ponieważ marka od niedawna w PL i próbują się przebić :)

 

Dziękuję za opinię.Oglądałem te Nano ,jednak na moje oko ten Samsung którego wymieniłem ma lepszy obraz😁.Seria z 120 Hz jest z kolei poza dopuszczalnym budżetem(swoją drogą jest to mi w ogóle niepotrzebne) .Fajnie że poruszyłeś temat aplikacji.Tutaj wymagany jest tylko Netflix ponieważ resztę kanałów córka ma w pakiecie z kablówki.

Generalnie im dłużej sledzę temat tym bardziej skłaniam się ku Hisense.Na placu boju został jeszcze TCL 55c815.Zostało jeszcze około 4 tygodni do zakupu więc może jakiś aspekt przeważy szalę😆.

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Lenon4Ever napisał:

ale zakładam, że wszystko da się ustawić. 

 

Cóż, niestety jest dokładnie odwrotnie niż zakładasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Xisiek napisał:

Cóż, niestety jest dokładnie odwrotnie niż zakładasz. 

Cześć kolego.Nawiązując do wiadomości prywatnej-mógłbyś coś doradzić w temacie?😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocny HDR to na bank nie w podstawowym/średnim Samsungu. LG odpada w ogóle, to IPS. Konkretny HDR impakt to min. Sony od serii 90 lub Samsung Q80. Bardzo dobry tv do filmów, telewizji to Panasonic hx8.. (dziś w rewelacyjnej cenie w Euro), ale HDR bez uderzenia i podstawowy smart, poza tym znakomity tv ! 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zwrócenie uwagi na ten model.Wygląda naprawdę interesująco i w dodatku Panasonic to jednak marka która budzi u mnie większe zaufanie niż TCL czy Hisense;-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...