Skocz do zawartości
crazy-j

Polskie Super Premium HD - jakie dekodery ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam rozwazac opcje Super Premium, czyli HD z kazdej polskiej platformy :) . Do N-ki konieczny jest dekoder N-ki. Do Polsatu i Cyfry chcialbym jeden dekoder, chyba nie ma takich z nagrywarka HD ;)
Kto sie orientuje jaki model ? do cyfry HD bedzie potrzebny chyba dodatkowy modul ? (chyba nic nie bylo o tym na konferencji, mowilo sie, ze HD Cyfry w przyszlosci nie pojdzie przez modul). Wiem, ze jesli chodzi o Polsat to przedwczesne pytanie, ale ktory dekodery obsluzy SD Polsatu ? A moze ktos juz uzywa takego dekodera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Topfield TF7700-HSCI. Czarny lub srebrny do wyboru. Wymiary normalnych klocków Hi-Fi więc pasuje do innych komponentów. Tutaj jest po polsku : [url="http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=80&id=599"]http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&a...t=80&id=599[/url]
a tutaj ich strona firmowa : [url="http://www.topfield.co.kr/"]http://www.topfield.co.kr/[/url]. Co ciekawe na ich stronie jest juz nowy model : TF6000PVRE czyli tuner w podwójną głowicą z dyskiem HDD 80 GB do nagrywania. Korzystam z TF7700-HSCI i musze powiedziec że z modułami Aston i RealityCam spisuje sie bardzo dobrze. Z modułem C+HD działa ok , z Modułem PC również. Z dwoma jednoczesnie również. Ale to wiem już z opowiadań ponieważ jak Cyfra skończyła promocję okna otwartego HD to dałem sobie na wstrzymanie z ich modułem i czekam do wrzesnia ;) Jest równiez Humax ale nie posiadam go wiec nie chcę się wypowiadac. Na sasiednim forum jest wiele opisów tunerów HD. mało dostępny ( ale jednak obecny ) jest rowniez tuner firmy PACE ale mało kto go ma albo nikt :) Ostatnio Ferguson wypuscił swój tuner HD ale jak na razie sa z nim małe problemy. Mam jednak wrażenie ( bez urazy ) że to jednak nie ta półka co Topfield lub humax. Moze inni użytkownicy się wypowiedzą ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obawiam sie,ze Ferguson to akurat nieco wyzsza polka od wspomnianych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obawiam sie @michal218, że ten Ferguson to "piwnica" wśród tunerów HD. To, że kupuje się go w 90% przypadków tylko do piracenia czy sharingowania nie zmienia stanu rzeczy. To Ferguson. Czuć i widać tandetę ze 100 metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie , dzieki znawcom zostałem wprowadzony w bład juz nie pierwszy raz i kupilem cos co mnie doprowadza do szalu.
Sprzedałem dreama 7000 ze wzgledu na hd i staram sie ogladac cokolwiek na fergusonie 8800hd , tandeta i tyle.
Walą mnie funkcje sharingu i emu , natomiast przełączanie kanałow to jakis horror.W dreamie (wczesniej humaxie) mialem liste kanalow , fajnie pokazywana w pakietach , osobno programy .Przypomnialy mi sie czasy pionierow co mialem kartke papieru z kanalami ,taka ze tvp1 to nr 156 a tvn 200.Ludzie litosci .
jak tylko wyjdzie dm 8000 to ten badziew opchne .
Jesli chodzi o skalowanie do 1080i , to nie ma nic wspolnego z jakoscia , u mnie na dreamie przez component bylo lepiej niz na fergusonie na hdmi.
Nie mozna z materialu w rozdzielczosci sd zrobic zeby mial hd , mozna zmienic sposob wyswietlania i tyle ale to g. daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@arsenal
możesz opisać w czym ta tandeta jest gorsza od pozostałych dwóch?
po hdmi raczej różnic w jakości obrazu/dzwięku nie będziesz miał na kanałach HD.

@crazy-j
ferdek ma też taką zaletę że ma slot na karty i karta cyfry z tego co wiem działa w nim ok dla kanału HD.

@matias
w porównaniu z dreamboxem to wszystko wypada blado - zwłaszcza pod względem ergonomii i możliwości dostosowania do swoich wymagań.
nie tylko ferdek, ale i topfield, humax czy tuner n'ki.
a czy ferdki nie mają list ulubionych? przez tydzień używałem jakiegoś z serii 7xxx i nie stwierdziłbym że brakuje w nim podstawowych funkcji. Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze Dreambox 8000, tylko kiedy wreszcie on wyjdzie? :))) byla plotka ze lipiec 2007 , zobaczymy.., prawdopodobnie juz jest gotowy, trwaja prace na stabilnoscia systemu(niby jeszcze ostro sie sypie) i niby zabezpieczenia przed klonowaniem jak to ma miejsce przy modelu 500s chinskim. BTW system by mogli olac, i tak kazdy wrzuci Gemini :rolleyes:

ps. niestety nie bedzie mial hdmi , to juz pewne na 100% ,tylko DVI , problemy licencyjne odnosnie hdmi , szkoda :/

Edytowane przez emigrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='matias' post='51187' date='21.06.2007, 23:03 ']Sprzedałem dreama 7000 ze wzgledu na hd i staram sie ogladac cokolwiek na fergusonie 8800hd , tandeta i tyle.[/quote]

Twoj blad zycia, normalnie zaszokowales mnie , dreambox'ow sie nie sprzedaje , drimy sie kolekcjonuje :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche ostyglem po zakupie , zaladowalem do fergusona jakas liste co ma ulubione poukladane , poustawialem plasme i powiem ze nie jest tak zle , moze nawet powiem ze obraz jest lepszy niz na dreamie , bardziej miekki i nie widac slabosci sd (mam ustawione na 1080i) .Warunkiem bylo wyrzucenie pilota ktory dzialal jak na slabych bateriach , a mial nowki (trza bylo cisnac ile sil i kierowac prosto na tuner zodleglosci do 2m) , zaprogramowalem harmony 885 i dziala lux wsio.Tylko zostala obsluga obrotnicy , co jezdzi jak chce , pewnie setting do [beeep].Ale nie jest zle powiem wam.
Dream tez mial swoje diabelskie strony , np.kiedy powialo mocniej i antena potrzeslo to w wyniku zaniku sygnalu wieszalo dziada i trza bylo go z pradu wyciagac.Zwiechy raz na jakis czas to byla norma.
Przeyzwyczajam sie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='matias' post='51283' date='22.06.2007, 23:41 ']Dream tez mial swoje diabelskie strony , np.kiedy powialo mocniej i antena potrzeslo to w wyniku zaniku sygnalu wieszalo dziada i trza bylo go z pradu wyciagac.Zwiechy raz na jakis czas to byla norma.
Przeyzwyczajam sie .[/quote]

jakiego softu uzywales? Gemini czy cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...