Skocz do zawartości
  • 0
roqqmonaco

LG CX 55 czy telewizory od LG zawsze mają ukryte wady?

Pytanie

Witam. Na wstępie powiem, że wiele lat byłem związany z Sony w kwestii wszelakiej maści telewizorów. Jednak po przejrzeniu internetu przekonałem się do zakupu aż 3 telewizorów ze stajni LG. Dlaczego? A no, że nie robią problemów w przypadku usterek matrycy jak Sony swego czasu. 

 

No cóż, posiadam 3 telewizory od LG i tak naprawdę tylko jeden, ten najmniejszy 49 cali nie ma żadnych ukrytych wad. Podstawowy model led 65 ten sam co 49 cali miał świecący piksel, po wymianie matrycy na nową ma 3 martwe piksele i większy banding niż miał poprzednio. 

Najnowszy mój nabytek LG cx 55 cali również nie jest idealny. Dolna krawędź telewizora tam gdzie jest podstawka jest prześwietlenie na 2 lub 3 centymetry po całej szerokości telewizora. Jakby matryca była aż nadto prześwietlona. Widać to lekko w grach, w filmach nie wiem, obejrzałem 2 na krzyż. Po zrobieni testu na planszach różnego koloru można stwierdzić, że matryca w tym miejscu jest jakby za mocno podświetlona albo za mało podświetlona. 

Co robić z tym LG? Jak mają mi wymienić na pseudo nowa matrycę, która będzie z jakiegoś zwrotu to ja dziękuję. Czy naprawdę każdy egzemplarz od LG musi mieć jakieś ale? Nawet TV za 4.5 kafla? Serio? 

Naprawdę na marce LG się zawiodłem i to mocno.. 

 

PS. Zdjęcia wstawię wieczorem, najlepiej oddadzą o co mi chodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W zasadzie, sam sobie odpowiedziałeś, na zadane w temacie, pytanie.
Skoro jeden na trzy zakupione telewizory, nie ma wad, to znaczy, że nie wszystkie, mają wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie oceniam, ale ja bym z jednym bad pikselem nie leciał reklamować TV. Mam LG OLED B9 i na tą chwilę żadnych problemów (odpukać) . Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wstawiam zdjęcia. Trochę późno, ale dopiero teraz miałem chwilę wolnego. 

Jak to fachowo nazwać? Na jasnych elementach po prostu widać niebieskawą poświatę, na planszach z kolorami również widać, że kolor kończący się przy matrycy ma inny kolor niż całość. 

 

Jest to od nowości, nie wiem co robić, bo chciałem zamówić od Pana Kopra kalibracje, a tak nie wiem co to jest. Jak fachowo to nazwać? Proszę o pomoc, bo jednak w czasie oglądania jest to dość upierdliwe. Kupując telewizor za 4k oczekiwałem, że nie będę miał takich problemów jak w niskobudżetowym LG. 

 

Proszę o pomoc, warto to reklamować czy wyśmieją? Zdjęcia aż tego tak nie oddają, ale na żywo widać to gołym okiem, choć laik może tego nie zauważyć. 

received_865151444107790.jpeg

received_189202506432442.jpeg

received_424796522028755.jpeg

received_1025979288241852.jpeg

received_1025979288241852.jpeg

received_886155328926136.jpeg

received_215339720510361.jpeg

received_2305130556288081.jpeg

Edytowane przez roqqmonaco
Na ostatnim zdjęciu wszystko widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety albo zdjęcia nie oddają tego o czym piszesz, albo nic takiego nie występuje. Krawędź może robić wrażenie jaśniejszej od reszty ekranu, ponieważ graniczy z kontrastującą czarną ramką. Ciężko powiedzieć patrząc na te zdjecia. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...