Skocz do zawartości
induss

TV z czytnikiem SD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam dość nietypowe jak mi sie wydaje pytanie, szukam TV LCD o przyzwoitych parametrach i wielkości ekranu 32"-37".

Nietypowe będzie zastosowanie tego urządzenia a co za tym idzie moje pytanie o możliwości LCD z czytnikami SD/MMC. Otórz TV będzie służył jako tablica informacyjna w mojej firmie na której będą praezentowane różnego rodzaju pokazy/slajdy itp. Problem jest w tym że nie chciałbym podłączać pod to urządzenie dodatkowego odtwarzacza DVD lub komputera, tylko chcial;bym aby prezentacje wyświetlane były z karty SD/MMC. Czy jest to możliwe aby TV sam odtwarzał zapętloną animację z karty SD, pliki mógłbym umieszczać w postaci AVI.

Czy soft telewizorów LCD jest na tyle inteligentny aby odtwarzać pliki AVI z kart SD równocześnie je zapętlając.

Podpowiedzcie mi jaki TV mógłby spełnić moje oczekiwania ważna jest możliwośc montażu na ścianie (ale z tym chyba żaden model nie będzie miał kłopotu), moje preferencje to Samsung albo LG, w rozsądnej cenie i rozsądnej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]mam dość nietypowe jak mi sie wydaje pytanie, szukam TV LCD o przyzwoitych parametrach i wielkości ekranu 32"-37".

Nietypowe będzie zastosowanie tego urządzenia a co za tym idzie moje pytanie o możliwości LCD z czytnikami SD/MMC. Otórz TV będzie służył jako tablica informacyjna w mojej firmie na której będą praezentowane różnego rodzaju pokazy/slajdy[/quote]

AMOI LC 37 AF1E FULL HD masz za niecale 4,5 tysia

[quote]Czy soft telewizorów LCD jest na tyle inteligentny aby odtwarzać pliki AVI z kart SD równocześnie je zapętlając.[/quote]

tv j.w.

[quote]moje preferencje to Samsung[/quote]

to zapomnij , tu moze w n73 , ale co do mozliwosci zapetlenia nie gwarantuje

[quote]albo LG,[/quote]

Tym bardziej zapomnij Edytowane przez Zerwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpowiedzcie mi w jaki inny sposób mogę użyć LCD jako tablicy informacyjnej, jakiego typu połączenia są najpowszechniej stosowane ?
TV LCD + komp
TV LCD + DVD
TV LCD + DVD z HDD z LAN'em
a może sam TV LCD z wbudowanym HDD i interfejsem LAN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='induss' post='51148' date='21.06.2007, 15:28 ']Podpowiedzcie mi w jaki inny sposób mogę użyć LCD jako tablicy informacyjnej, jakiego typu połączenia są najpowszechniej stosowane ?
TV LCD + komp
TV LCD + DVD
TV LCD + DVD z HDD z LAN'em
a może sam TV LCD z wbudowanym HDD i interfejsem LAN ?[/quote]

O tv z HDD i LAN to tez zapomnij... na razie. IPTV i pochodne to poki co w Japonii. Jesli nie widzi Ci sie AMOI , to najlepszym rozwiazaniem bedzie TV+PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zerwi' post='51209' date='22.06.2007, 13:39 ']O tv z HDD i LAN to tez zapomnij... na razie. IPTV i pochodne to poki co w Japonii. Jesli nie widzi Ci sie AMOI , to najlepszym rozwiazaniem bedzie TV+PC[/quote]

IHMO optymalna cenowo bedzie opcja Tv + DVD z czytnikiem sd/mmc lub TV + sam czytnik kart otwarzajacy pliki .avi - wiem ze mozna znalezc takie urzadzonka na rynku, nie interesowalem sie tym ale wielokrotnie widzialem w sklepie czy w katalogu. Służą one przede wszystkim do wyświetlania zdjeć na TV ale sa też takie, ktore odtwarzają pliki filmowe. Podejrzewam, że chyba bedzie latwiej zapetlic taki plik niz na DVD z wbudowanym czytnikiem kart.

Nieco off-topic, ww nawiazaniu do wypowiedzi przedmowcy - a'propos IPTV, to nie mieszkam w Japonii, tylko w pewnym europejskim kraju, wprawdzie o dochodzie na glowe mieszkanca przewyzszajacym Polske, jednak zacofanym technologicznie w stosunku do naszej ojczyzny. I jestem abonentem takowej telewizji. Mamy tu ok 60 kanałów tv. Niestety nie HD ale wiele z nich prezentuje bardzo dobra jakosc obrazu. Na forum kiedys ktos opisywal ze podobna usluga jest dostepna rowniez w Polsce. wierze ze mozna sie z tym spotkac w Wielu miejscach na "starym kontynencie" i w USA ;)

Pozdrawiam serdecznie


binary

P.S. Przepraszam z brak polskich znakow diakrytycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]a'propos IPTV, to nie mieszkam w Japonii, tylko w pewnym europejskim kraju, wprawdzie o dochodzie na glowe mieszkanca przewyzszajacym Polske, jednak zacofanym technologicznie w stosunku do naszej ojczyzny. I jestem abonentem takowej telewizji. Mamy tu ok 60 kanałów tv.[/quote]

Nie mialem na mysli samej IPTV bo taka z prawdziwego zdarzenia SD + HD jest nadawana nawet w Chinach :) Kolega chcial TV z LAN'em. A IPTV LCD-TV z Ethernethem
to bedzie jeszcze musial poczekac. Bo u chinoli i w wymienionej wczesniej Japonii jest np to:

[center][size=3][b]AMOI IPTV W40LCD[/b][/size]
[img]http://www.amoi.com.cn/admin/UPloadFiles/GIFB3_20060412141450.jpg[/img][/center]


TV na WinCE (Windows CE 5.0 ), na pokladzie:

Wifi
Ethernet
MINI USB
Obsługa Word, EXCEL, PPT

[b]*Support next generation network IPV6[/b]

taki sprzet by spelnil oczekiwania pytajacego :)

--
Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam Zerwi.
Najwyraźniej gdzieś umknął mi kontekst, w ktorym wspomniałeś o IPTV. Teraz dostrzegam swoją pomyłkę.
Wiem, że jesteś praktykiem, mającym kontakt ze sprzętem i śledzącym na bieżąco nowinki technologiczne. Cieszę sie z tego, ponieważ dzieki Tobie mogę łatwo i szybko dotrzeć do interesujacych mnie informacji. Mysłę że nie jestem odosobnionym przypadkiem, dlatego zwracam Ci uwagę na to, abyś przyłożył się nieco do formy swoich postów, tak aby były one spóje i logiczne.
Obserwuję na tym forum scierające sie opinie ludzi z branży czy też pasjonatów, którzy być może maja wiedzę bardziej teoretyczna niż doświadczalną.
Czasem ich spory przybierają formy świadczące o tym, że nie spieraja się oni o to kto ma rację, ale usiłują za wszelka cenę przekonać o tym, że są lepsi, czy mądrzejsi, a wątek dyskusji gdzies znika.

pozdrawiam

binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...