Skocz do zawartości
bluray

KISS DP-1600 czyta pliki AVC z kamer SONY

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy zmiana rozszerzenia *.mts na pm4 i obraz z dzwiękiem DD 5.1 pięknie sie odtwarza ( 16 mbps w h.264 AVC).
Ta cecha niegdzie nie jest jeszcze opisana i uznałem ją za bardzo ważną zwłaszcza dla posiadaczy kamer SONY zapisujących przezcież w mpeg-4.
Nawet PS3 tego nie czyta. Trzeba wypalic nośnik z kontenerem AVCHD.
Oczywiście urzywam media servera K|I|S|S PC-Link 3.05 i najwnowszega fw 1.1.4
To jest kolejna przewaga nad PS3 obok obsługi ex HDD NTFS i plików większych niż 4 GB.
I z tego powodu należy poważnie rozważyc zakup DP-1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bluray' post='50924' date='20.06.2007, 05:47 ']Oczywiście urzywam media servera K|I|S|S PC-Link 3.05 i najwnowszega fw 1.1.4[/quote]

Czy na FW 1.1.4 masz 1080p?
Po zmianie z FW 1.0.2 na 1.1.4 "straciłem" p, tzn. po HDMI mam tylko i (tam pokazuje mój TV), choć na wysiwetlaczu KISSa jak byk idzie p (choć w menu jest tryb 1080i lub auto, cokolwiek toznaczy). Na 1.0.2 p śmigało pieknie. Może wiesz skąd wziąć na płytce 1.0.2 żeby wrócić?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak straciłem 1080p wraz z aktualizacją 1.1.4.
Można w KISACH wraca ale nie mam kopii poprzedniego fw.
Może wisi w nesie ?
Na wyświetlaczu jest nazwa pliku a nie jego format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bluray' post='50924' date='20.06.2007, 05:47 ']Wystarczy zmiana rozszerzenia *.mts na pm4 i obraz z dzwiękiem DD 5.1 pięknie sie odtwarza ( 16 mbps w h.264 AVC).
Ta cecha niegdzie nie jest jeszcze opisana i uznałem ją za bardzo ważną zwłaszcza dla posiadaczy kamer SONY zapisujących przezcież w mpeg-4.
Nawet PS3 tego nie czyta. Trzeba wypalic nośnik z kontenerem AVCHD.
Oczywiście urzywam media servera K|I|S|S PC-Link 3.05 i najwnowszega fw 1.1.4
To jest kolejna przewaga nad PS3 obok obsługi ex HDD NTFS i plików większych niż 4 GB.
I z tego powodu należy poważnie rozważyc zakup DP-1600.[/quote]

To jest bardzo ważna informacja! Jak to możliwe O_o bez żadnej konwersji.... A media serwer jak zwykle rządzi. To jest naprawdę "coś" co im się udało.

A z tym brakiem 1080p po aktualizacji to niezłe jaja.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moj Kiss jest podlaczony po komponencie do TV - 1080p
Po upgrade firmware odtwarzacz zachowal ten "feature" - tzn. wciaz jest 1080p

Przyznaje ze jeszcze przed upgrade probowalem podlaczyc go po HDMI do mojego LCD i pokazywal mi tylko 1080i

pzdr
tomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A macie jakąś widoczną różnicę w obrazie w zależności od tego czy kiss robi deinterlacing czy tv, że to taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bluray' post='50924' date='20.06.2007, 05:47 ']Wystarczy zmiana rozszerzenia *.mts na pm4 i obraz z dzwiękiem DD 5.1 pięknie sie odtwarza ( 16 mbps w h.264 AVC).
Ta cecha niegdzie nie jest jeszcze opisana i uznałem ją za bardzo ważną zwłaszcza dla posiadaczy kamer SONY zapisujących przezcież w mpeg-4.
Nawet PS3 tego nie czyta. Trzeba wypalic nośnik z kontenerem AVCHD.[/quote]
Jak to nie bylo :P Hi-Jack na mpcclub jako pierwsze wlasnie testowal filmy krecone w avchd.
Pewnie dlatego, ze wlasciwie nic innego w h264 (oprocz kontenera mpeg) nie dziala.
Filmy z kamery wg testow dzialy ale z pewnymi problemami, ale nie pamietam szczegolow,
nedzne przewijanie czy cos takiego.
Oczywiscie jest to wielka zaleta dp1600, bo jak na razie to jedyna stacjonarka
ktora odpala bezposrednio filmy z Soniakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='51118' date='21.06.2007, 12:42 ']A macie jakąś widoczną różnicę w obrazie w zależności od tego czy kiss robi deinterlacing czy tv, że to taki problem?[/quote]
Nie wiem jak to robi Kiss ale Snazio robi taki bajeczny deinterlace w materialach 60i, ze
zaden pecet tego nie zapewnia nawet podczas konwersji off-line
calego filmu do np. 720p.
Nie wiem dokladnie co oni robia z obrazem, ale na pewno z 60i generowane jest 60p,
bo nie traci sie plynnosci ruchu. To widac bardzio wyraznie. A na pececie po konwersji nawet
przy uzyciu najlepszych SmartDeinterlace jakosc nie jest taka dobra.
Poza tym wtedy na wyjsciu to juz tylko 30p, co widac w scenach z plynniutko
poruszajaca sie kamera.
Dobrym przykladem jest np. demko Epsona - przelot na gorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pawel_71, u mnie akurat deinterlacing na PC działa świetnie i też na pewno jest 1080p60 bo nie traci płynności. Wszystko jest kwestią ustawień. Epsona akurat nie kojarzę, ale np koncert Metalliki z seulu jest nagrany z przeplotem i wygląda fenomentalnie, bez rzadnych artefaktów przeplotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pawel_71' post='51119' date='21.06.2007, 12:47 ']Jak to nie bylo ;) Hi-Jack na mpcclub jako pierwsze wlasnie testowal filmy krecone w avchd.
Pewnie dlatego, ze wlasciwie nic innego w h264 (oprocz kontenera mpeg) nie dziala.
Filmy z kamery wg testow dzialy ale z pewnymi problemami, ale nie pamietam szczegolow,
nedzne przewijanie czy cos takiego.
Oczywiscie jest to wielka zaleta dp1600, bo jak na razie to jedyna stacjonarka
ktora odpala bezposrednio filmy z Soniakow.[/quote]

Jak to jedyna stacjonarka? - ja mam Tvixa M4100SH i radzi on sobie z odtwarzaniem plików AVCHD wprost bez konieczności zmiany rozszerzenia .m2ts. A obraz nagrany z przeplotem odtwarza znacznie lepiej niż dowolny player PC-ta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='51123' date='21.06.2007, 12:57 ']pawel_71, u mnie akurat deinterlacing na PC działa świetnie i też na pewno jest 1080p60 bo nie traci płynności. Wszystko jest kwestią ustawień. Epsona akurat nie kojarzę, ale np koncert Metalliki z seulu jest nagrany z przeplotem i wygląda fenomentalnie, bez rzadnych artefaktów przeplotu.[/quote]
A co u Ciebie robi deinterlace - karta czy player software'owo?
Co do jakosci to bardziej chodzilo mi o to ze konwersje do 720p z materialu
60i wychodza duzo gorzej na TV 720p niz oryginal ze wzgledu na
to przejscie 60i->30p. Poza tym nie zawsze obraz wyglada dobrze
podczas szybkiego ruchu mimo ze ludzie raczej chyba stosuja dosc
zaawansowane filtry. Sam uzywam tylko SmartDeinterlace w VDub/Mod
i radzi on sobie calkiem dobrze, ale na wyjsciu niestety mam tylko 30fps.
Znasz moze jakies inne software'owe rozwiazanie aby przekonwertowac
powiedzmy 1080i60 na 720p60 w takiej jakosci jak robia to stacjonarki
ze zrodla w mpeg2 lub divx6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sydon777' post='51124' date='21.06.2007, 13:05 ']Jak to jedyna stacjonarka? - ja mam Tvixa M4100SH i radzi on sobie z odtwarzaniem plików AVCHD wprost bez konieczności zmiany rozszerzenia .m2ts. A obraz nagrany z przeplotem odtwarza znacznie lepiej niż dowolny player PC-ta[/quote]
Z plyt DVD takze? Bo w praktyce uzywanie tylko dyskow twardych do materialow HD jest koszmarnie
drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pawel_71' post='51138' date='21.06.2007, 14:06 ']Z plyt DVD takze? Bo w praktyce uzywanie tylko dyskow twardych do materialow HD jest koszmarnie
drogie.[/quote]
Także na płytach DVD "widzi" i odtwarza pliki AVCHD i wiele innych formatów HD - oczywiście w napędzie podłączonym do Tvixa przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...