Skocz do zawartości
  • 0
9000

eARC działa jak chce LG x Yamaha V6A

Pytanie

Czy jest może ktoś na forum kto ma wymienione w temacie AVR i może podzielić się swoim doświadczeniem z obsługą eARC?

Jestem użytkownikiem V6A i LG C1. Bardzo często mam problem z przesłaniem dźwięku do ampli, zaraz po włączeniu sprzętu. Nie ma znaczenia czy w TV włączone jest eARC czy nie. Po prostu raz działa raz nie. Aby uzyskać dźwięk z ampli, muszę np. zmieniać w TV wyjście dźwięku na głośniki wbudowane i wrócić porem do HDMI ARC, włączać/wył pass trough i takiem tam. Jest to bardzo irytujące. Nie ma też znaczenia czy używam tylko ARC czy eARC, problem z brakiem dźwięku pojawia się nieregularnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ani ARC ani eARC potrafi nie działać poprawnie na wielu sprzętach. Urządzenia nie dogadują sie poprawnie. Błędy oprogramowania.

Możesz się tylko modlić, że któraś wersja softu jednego lub drugiego rozwiąże problem.

Było o tym dziesiątki razy, wystarczy poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie soundbar Samsung Q950T działał idealnie w połączeniu z telewizorem Sony 65XH9505 do czasu, aż nie wymieniłem podstawowego dekodera Canal+ Sagem DSI83 na dekoder 4K od ADB. Od tego czasu, standardem jest wyciąganie raz w tygodniu kabla HDMI z portu dekodera i ponowne jego włączenie

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
16 godzin temu, pmcomp napisał:

Ani ARC ani eARC potrafi nie działać poprawnie na wielu sprzętach. Urządzenia nie dogadują sie poprawnie. Błędy oprogramowania.

Możesz się tylko modlić, że któraś wersja softu jednego lub drugiego rozwiąże problem.

Było o tym dziesiątki razy, wystarczy poczytać.

Tak wiem, borykam się z tym od lat... Wcześniej Onkyo x Samsung, Onkyo x LG, ale jak kupiłem nowy sprzęt z tego roku, to myślałem, że w końcu pozbędę się problemu, a tu lipa 😕 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Prosta zasada, źródłem oglądanego materiału powinien być zewnętrzny dekoder/player podłączony do TV i do ampltunera przez kabel HDMI i odpowiedni splitter. Chyba, że ma dwa wyjścia HDMI, jedno dla video, drugie dla audio. Wtedy cieszysz się i obrazem i dźwiękiem w najwyższej jakości.

Mam na mysli zarówno sygnały z nieba (DVB-T/DVB-S), z internetu (streaming), z płyty BD/BD-UHD albo z zasobów sieciowych (pliki, obrazy itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...