Skocz do zawartości
1243ddtv

Problemy po aktualizaji softu Nbox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Mirai DTL 642E500 i od początu były problemy z HDMI i Nbox'em. Otóż po załączeniu N'ki TV informuje ( skanuje tryby 720p 1080i) i tak wółko ale wyłączam N'ke włączam ponownie i TV się ustawia na 1080i. Głupie ale da się wytrzymac.

Natomiast po ostaniej aktualizacji ( takie fajne nowe okienka ) wogole się nie dogaduje tylko po jakims czasie pisze ze jaki problem z zabezpieczeniami HDCP . Nie pomoga kilku krotne wlaczanie wylaczanie tv , n'ki . POwiem szczerze ze sie wkurzylem. Ogolnie czasami zadziala i wtedy jest git . Ogladam teraz przez EURO widac super ale HD jak wiadomo kiszka.

Pozdro
Wojtek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie masz w tym MIRAIu componentu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='50782' date='18.06.2007, 19:36 ']Nie masz w tym MIRAIu componentu?[/quote]

Nie , nie mam 2x scart 1x vga 2x hdmi

Kurcze nie wiem co z tym zrobic moze jakies inne kable sprobowac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='1243ddtv' post='50784' date='18.06.2007, 20:08 ']Nie , nie mam 2x scart 1x vga 2x hdmi

Kurcze nie wiem co z tym zrobic moze jakies inne kable sprobowac .[/quote]

Myślę, że VGA>component może pomóc. Użytkownicy Sharpa często tak robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='50787' date='18.06.2007, 20:32 ']Myślę, że VGA>component może pomóc. Użytkownicy Sharpa często tak robią.[/quote]

A component N'ka na VGA TV daje rade za 1080i ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po nowym oprogramowaniu obraz na ekranie bledszy ! bez ostrości tak jak by przez woreczek foliowy !

Tak być nie może !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wisio' post='50791' date='18.06.2007, 21:08 ']Po nowym oprogramowaniu obraz na ekranie bledszy ! bez ostrości tak jak by przez woreczek foliowy !

Tak być nie może !!!![/quote]

wisio czy Ciebie jeszcze ktoś czyta? Kup sobie okulary. Przecież ty nie masz N! To co gadasz! eh woreczek foliowy L O L

Co do problemu z tematu to zobacz w instrukcji jakie masz tryby a może i będzie tam rada dotycząca kabla komponent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mario' post='50792' date='18.06.2007, 22:12 ']wisio czy Ciebie jeszcze ktoś czyta? Kup sobie okulary. Przecież ty nie masz N! To co gadasz! eh woreczek foliowy L O L

Co do problemu z tematu to zobacz w instrukcji jakie masz tryby a może i będzie tam rada dotycząca kabla komponent.[/quote]

Olewam to czy mnie ktoś czyta czy nie , stwierdzam tylko FAKT ! a swoją drogą już ten problem na ktorymś z forum był poruszany ! ja doskonale wiem jakie mam tryby i widze różnice np. ze zwykłej anteny a z ,, n ,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też brak sygnału przez HDMI, TV LG42LC2, ale się przyzwyczaiłem,ostatni soft to był nawet głos i obraz.
Myślę że trzeba poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest podobnie jak u 1243ddtv, czyli po włączeniu nBoksa (podłączenie HDMI) telewizor pokazuje na zmianę kilka razy 720p/1080i, po czym ustawia się tak jak powinno być (czyli w moim przypadku na 720p) i do kolejnego włączenia problemu nie ma. Jest to do wytrzymania, ale denerwuje bo trwa około 10-15 sekund zanim telewizor "załapie".Na starym sofcie tak nie było. Telewizor Sony KDF 50E2010. Niestety przy połączeniu component jakość obrazu jest moim zdaniem słabsza. Obraz jest znacznie mniej ostry. Miejmy nadzieję, że wkrótce to poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='1243ddtv' post='50784' date='18.06.2007, 20:08 ']Nie , nie mam 2x scart 1x vga 2x hdmi

Kurcze nie wiem co z tym zrobic moze jakies inne kable sprobowac .[/quote]
Połącz kablem hdmi a następnie zmień w n-box na dvi klawiszem res

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A do mnie problem powrocił po tej aktualizacji i juz w DolbyDigital nic nie oglądne bo dzwiek zlewa sie jak jęki umierającego robota pozbawionego Duracell. A czasami i zaniki całkowite dzwięku, więc mi zostaje analog!! Niech szybko dorzucą poprawkę cichaczem bo niedoróbki powstały po tej aktualizacji oraz fajnie by było wyłaczyc w koncu TV i słuchac radia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde kiedy zrobią coś z tym firmware'em do Nbox bo HD nie mogę cały czas oglądać . Co za kurde świat . Czekalem tyle czasu aby TV sobie sprawic , w koncu kupilem a tu nowy firmware i po HD . Niech to szlag trafi . I co teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad zmianą nbox'a na recordera . Może tam jest inny soft czy coś !!!!

A o co chodzi z tym DVI na nbox'ie . Gdzie jest taka opcja ?

Czytałem aby przejść na kabel component ale z tego co sie orientuje to przejscie jest tylko na VGA zlącze !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='1243ddtv' post='54073' date='23.07.2007, 13:47 ']Zastanawiam się nad zmianą nbox'a na recordera . Może tam jest inny soft czy coś !!!!

A o co chodzi z tym DVI na nbox'ie . Gdzie jest taka opcja ?

Czytałem aby przejść na kabel component ale z tego co sie orientuje to przejscie jest tylko na VGA zlącze !!![/quote]


Tryb DVI w N-boxie to jest tryb HDMI. tylko bez dźwięku. Można go włączyć przytrzymując klawisz [b]res[/b] przez kilka sekund, będąc wcześniej w trybie 720p albo 1080i.

Do zapamiętania raz a dobrze, bo problem powraca jak bumerang:

[color="#FF0000"][b]Większość problemów w kompatybilności TV z N-boxem. wiąże się z przesyłaniem dźwięku po HDMI. Włączając tryb DVI wszystko wraca do normy. Oczywiście w takim trybie dźwięk trzeba podać do TV osobno dodatkowymi chinchami.[/b][/color]

Połączenie za pomocą kabla component to półśrodek, ponieważ przy takim połączeniu nie da się oglądać materiału HD w VOD. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SlawekR napisał:
"Większość problemów w kompatybilności TV z N-boxem. wiąże się z przesyłaniem dźwięku po HDMI. Włączając tryb DVI wszystko wraca do normy. Oczywiście w takim trybie dźwięk trzeba podać do TV osobno dodatkowymi chinchami"
Nieprawda
Telewizor LG 42LC3R po zmianie oprogramowania obraz po HDMI nawet po włączeniu trybu DVI brak obrazu, natomiast komponent potrafi w czasie jednego filmu trzy razy gubić sygnał /15-30 sekund ukośne przerywane linie/ i potem jest dobrze.
Przed zmianą oprogramowania tylko na kablu HDMI i trybie HDMI następowały zaniki na kilka sekund dzwięku ale na trybie DVI wszystko było OK.
Czy tryb DVI może mieć problemy z zabezpieczeniem HDCP??
fantomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Stopczyk' post='50861' date='19.06.2007, 15:21 ']Niestety przy połączeniu component jakość obrazu jest moim zdaniem słabsza. Obraz jest znacznie mniej ostry. Miejmy nadzieję, że wkrótce to poprawią.[/quote]

Jeśli poprawią to tylko po to żeby był jeszcze bardziej nieostry. Gorszy sygnał po komponencie z przyciętym pasmem to ogólny wspólny wymóg studiów firmowych sprzedających licencje na filmy - inaczej hdcp byłoby bez zupełnie sensu jakby można było mieć pełną jakość po i kopiować po componencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='1243ddtv' post='54073' date='23.07.2007, 13:47 ']Zastanawiam się nad zmianą nbox'a na recordera . Może tam jest inny soft czy coś !!!!

A o co chodzi z tym DVI na nbox'ie . Gdzie jest taka opcja ?

Czytałem aby przejść na kabel component ale z tego co sie orientuje to przejscie jest tylko na VGA zlącze !!![/quote]
Na recordera jeszcze nie ma nowego softu aż się boje mysleć co będzie się działo :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='fantomas' post='54091' date='23.07.2007, 18:55 ']SlawekR napisał:
"Większość problemów w kompatybilności TV z N-boxem. wiąże się z przesyłaniem dźwięku po HDMI. Włączając tryb DVI wszystko wraca do normy. Oczywiście w takim trybie dźwięk trzeba podać do TV osobno dodatkowymi chinchami"
Nieprawda
Telewizor LG 42LC3R po zmianie oprogramowania obraz po HDMI nawet po włączeniu trybu DVI brak obrazu, natomiast komponent potrafi w czasie jednego filmu trzy razy gubić sygnał /15-30 sekund ukośne przerywane linie/ i potem jest dobrze.
Przed zmianą oprogramowania tylko na kablu HDMI i trybie HDMI następowały zaniki na kilka sekund dzwięku ale na trybie DVI wszystko było OK.
Czy tryb DVI może mieć problemy z zabezpieczeniem HDCP??
fantomas[/quote]

Co znaczy nieprawda? Napisałem "większość problemów", co nie oznacza że wszystkie telewizory tak mają.

To jest wyjątek, a jak każdy wyjątek, potwierdza tylko regułę. Widać ten LG ma znacznie więcej, że sie tak wyrażę, "punktów niekompatybilności" i tyle.

Jeśli gubi Ci obraz także po componencie to masz poważny problem z telewizorem albo z N-boxem. Połączenie componentowe, jako że jest analogowe, nie jest podatne na tego typu niekompatybilności. Więc przyczyna musi być znacznie głębsza w tym przypadku. Równie dobrze możesz mieć zwalonego boxa, sporo sprzętu się sypało przy ostatnich ekstremalnych temperaturach. Mój N-box padł na ten przykład w piątek, po pół roku używania i musiałem go wymieniać na nowego, zaczął się resetować w kółko. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='StuG III' post='54092' date='23.07.2007, 19:09 ']Jeśli poprawią to tylko po to żeby był jeszcze bardziej nieostry. Gorszy sygnał po komponencie z przyciętym pasmem to ogólny wspólny wymóg studiów firmowych sprzedających licencje na filmy - inaczej hdcp byłoby bez zupełnie sensu jakby można było mieć pełną jakość po i kopiować po componencie.[/quote]


Pozwolę sobie na dygresję iż HDCP [b]jest[/b] zupełnie bez sensu, a nie byłoby :rolleyes:. Po componencie sygnał wcale nie musi być gorszy, nie ma żadnego takiego wymogu studiów filmowych, nie wiem skąd masz takie informacje.

Wystarczy, że przekaz spełnia wymóg degradowania jakości kopii w stosunku do oryginału. A taki wymóg component spełnia bo jest to przesył analogowy.

Przy przekazie cyfrowym taki wymóg nie jest spełniony, stąd takie idiotyczne wynalazki jak hdcp.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='1243ddtv' post='54105' date='23.07.2007, 21:42 ']Sprawdzilem opcja DVI ( button RES ) tez nie dziala !!! Ale kupa !!![/quote]


Co oznacza nie działa? Nie możesz boxa przełączyć w taki tryb? Czy nie działa w tym trybie, jak należy, połączenie z telewizorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='54104' date='23.07.2007, 21:38 ']Wystarczy, że przekaz spełnia wymóg degradowania jakości kopii w stosunku do oryginału. A taki wymóg component spełnia bo jest to przesył analogowy.[/quote]

Degradację to zapewnia przekompresowanie materiału poza granice rozsądku. To czy to potem przesyłamy componentem czy hdmi nie ma żadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='1243ddtv' post='54073' date='23.07.2007, 13:47 ']Zastanawiam się nad zmianą nbox'a na recordera . Może tam jest inny soft czy coś !!!!

A o co chodzi z tym DVI na nbox'ie . Gdzie jest taka opcja ?

Czytałem aby przejść na kabel component ale z tego co sie orientuje to przejscie jest tylko na VGA zlącze !!![/quote]
ale przecież napisałeś , że takie masz
[quote name='1243ddtv' post='50784' date='18.06.2007, 20:08 ']Nie , nie mam 2x scart 1x vga 2x hdmi

Kurcze nie wiem co z tym zrobic moze jakies inne kable sprobowac .[/quote]
więc z czego robisz tutaj wielki problem - kupujesz kabel jak [url="http://www.allegro.pl/item218582830_3rca_vga_2m_rgb_component_24k_ofc_vivanco_fv.html"]ten[/url] , podłaczasz i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='54104' date='23.07.2007, 21:38 ']Pozwolę sobie na dygresję iż HDCP [b]jest[/b] zupełnie bez sensu, a nie byłoby :rolleyes:. Po componencie sygnał wcale nie musi być gorszy, nie ma żadnego takiego wymogu studiów filmowych, nie wiem skąd masz takie informacje.[/quote]
A ja nie wiem skąd ty masz informacje ze takiego wymogu studiów nie ma?
Informacje o tym są nawet w zgrubnym opisie specyfikacji HDCP na Wikipedii.
If an HDCP enabled player is connected to a non-HDCP-enabled television set with a non-HDCP-compliant analog connection (VGA or Component), and the content is flagged, the player will output a downsampled 960x540 pixel signal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...