Skocz do zawartości
Paweł Bisewski

czy warto kupić używane JVC X5000 za 8tys zł

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt się już nie odezwał i kupiłem ostatecznie X7900.
Odpaliliśmy to w sobotę ale po cały dniu akcji montażowej (cały system AV w całym domu) nie miałem już ochoty na większe testowanie.
Wczoraj po całym dniu sprzątania i przenoszenia gratów wieczorem w końcu już na spokojnie odpaliłem sprzęty i trochę potestowałem.
Oczywiście tak naprawdę ledwo to wszystko "liznąłem" ale na gorąco wygląda to tak:

1. W salonie mam X7900 + ekran 122 cale a za ekranem LG 77G1.
    Ogległość oczy - ekran ~3,5m (można jeszcze korygować bo meble nie stoją już finalnie).
    Porównanie G1 vs X7900 jest oczywiście ciężkie ale już wiem że dobrze zrobiłem że wziąłem oba :)
    Jak zapadnie ciemność to JVC robi mega robotę. Ale już mi mało i myślę nad wymianą ekrany na 135 cali bo tyle mi
    tam max wejdzie i na tyle pozwoli projektor (odległość ekranu od soczewki ~4,2m). Ogólnie jest kosmos i nie zgadzam
   się kompletnie z autorem jednego z tutejszych tematów gdzie skrytykował jakiekolwiek projektory. Dla mnie jak najbardziej
   projektor ma sens nawet w układzie z Oledem za nim :)

2. W moim pokoiku prywatnym (mini jaskinia) mam TW-9400  który jest w stanie wyświetlić obraz ~90-91 cali z uwagi na throw ratio.
    Epson fajny ale kontrastem nawet przy całkowitej ciemności nie ma podejścia do JVC w salonie gdzie takiej ciemnicy nie uzyskam.
    Nie wykluczam że za jakiś czas wymienię Espona na JVC. Szczerze gdybym potestował to gdzieś wcześniej to pewnie bym te 9k dołożył
   już teraz...

Tak czy owak jestem mega zadowolony z efektów.
Oczywiście oba systemy są sprzęgniete z odpowiednim audio i to razem robi tą znakomitą robotę.

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...