Skocz do zawartości
Paweł Bisewski

czy warto kupić używane JVC X5000 za 8tys zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jestem na etapie zakupu projektora.. Zawsze chciałem mieć JVC ale wiadomo Cena kosmos 
Mam Budżet ok 10tys i na OLX pojawił się JVC X5000 i pytanie do was Właścicieli tym Mercedesów wśród projektorów Czy warto ?
Czy bezpieczniej kupić nowego Epsona TW9400 
Zależy mi i na ostrości i na tym "filmowym" wyglądzie. Ekran 100 cali 
Co byście mi doradzili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przy tej kwocie wybrałbym jednak Epson 9400. Zawsze nowe to nowe. Z drugiej strony czy nie idzie wynegocjować dobrej ceny jvc 5900?
Ale zapewne skończy się jak kolega raf proponuję. Jak zawsze chciałeś jvc to....
Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Jak zawsze chciałeś JVC, to kupuj JVC.

Dziękuję za odpowiedz Pytanie co z awaryjnością ma  ok 700h 
I czy jest ostrzejszy od TW9400 ?

55 minut temu, STELVIO napisał:

Ja osobiście przy tej kwocie wybrałbym jednak Epson 9400. Zawsze nowe to nowe. Z drugiej strony czy nie idzie wynegocjować dobrej ceny jvc 5900?
Ale zapewne skończy się jak kolega raf proponuję. Jak zawsze chciałeś jvc to....
Pozdro

Również dziękuję Tobie za odpowiedz 
Nigdzie nie mogę znaleźć JVC X5900 
Jest X5000 na Olx za 8tysi i mam mały 100calowy ekran i boje się ze po prostu Epson będzie zbyt jasny i za mało ostry I jak to wygląda w przypadku X5000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, raf7705 napisał:

700 godzin, to jest nic. Ledwo "dotarty".

a co z ostrością.. kurczę mam ok 100-110 cali i BenQ W1070 i miałem TW7100 i powiem Ci ze W1070 mi się bardziej podobał od TW7100 obraz z BenQ był przyjemniejszy.. 
I tez zastanawiam się czy X5000 będzie ostrzejszy od TW9400.. Epsony wydawał się taki hmm... szorstki 
3 opcją jest benq W5700 

Jakbym gdzieś dostał X5900 byłoby świetnie 

Edytowane przez Paweł Bisewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę żeby ktoś na brak ostrości narzekał, czy w Epson, czy w JVC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, raf7705 napisał:

Nie kojarzę żeby ktoś na brak ostrości narzekał, czy w Epson, czy w JVC.

Siedzę ok 3 metry od 104 cali i miałem na testy TW7100 obraz był bardzo kontrastowy i jasny.. Zbyt jasny dla mnie. Ale wydawał się głębszy niz na benQ W2700. 
Tylko obraz z TW7100 wyglądał na szorstki. Powiem więcej W1070 wydawał się ostrzejszy niz TW7100 w filmach 4K 
Ale pojawiła się 3 opcja 
sony vpl-hw260es i zastanawiam się jak ona wypada w porównaniu z TW9400 podejrzewam ze TW9400 będzie miał lepszą czern 
Ale Sony do bardzie kinowy obraz "analogowy" co mi bardzo pasuje 

Edytowane przez Paweł Bisewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to sony właśnie ma najbardziej gładki obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, STELVIO napisał:

Wydaje mi się że to sony właśnie ma najbardziej gładki obraz.

Gładki w sensie mniej detaliczny? 
Ten Sony bardzo mnie zainteresował jako Nowa Alternatywa dla używanego JVC X5000 
Tylko jak z czernią i ostrością 4K  
Lubię obraz z DLP tylko ten kontrast jest bardzo mizerny W2700 wyglądał jak matowa papka Nawet Przy moim starym W1070 
Ten Sony wydaje się najlepszą opcją.. Jakie jest wasze zdanie.. Macie dużo lepsze projektory i budżet niż ja.. Jesteście doświadczeni
Myślę ze chciałbym uzyskać Ten detaliczny Analogowy wygląd jak z DLP (W1070) Ale w 4K i z lepszą czernią  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to kolega porównywał sony z jvc. Sony miał ładniejszy obraz. Ale słabsze czernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, STELVIO napisał:

Z tego co pamiętam to kolega porównywał sony z jvc. Sony miał ładniejszy obraz. Ale słabsze czernie.

Ale 260ES może i będzie miało gorszę czerń od TW9400 czy Tego JVC 
Ale na pewno będzie miało lepsze czernie od W1070 czy W2700 ;)
Ale ten Analogowy wygląd bardzo lubię.. Epson wydaje się taki szorstki..
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siedzę ok 3 metry od 104 cali i miałem na testy TW7100 obraz był bardzo kontrastowy i jasny.. Zbyt jasny dla mnie. Ale wydawał się głębszy niz na benQ W2700. 
Tylko obraz z TW7100 wyglądał na szorstki. Powiem więcej W1070 wydawał się ostrzejszy niz TW7100 w filmach 4K 
Ale pojawiła się 3 opcja 
sony vpl-hw260es i zastanawiam się jak ona wypada w porównaniu z TW9400 podejrzewam ze TW9400 będzie miał lepszą czern 
Ale Sony do bardzie kinowy obraz "analogowy" co mi bardzo pasuje 
Najbardziej kinowy, to chyba jednak JVC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:
5 godzin temu, Paweł Bisewski napisał:
Siedzę ok 3 metry od 104 cali i miałem na testy TW7100 obraz był bardzo kontrastowy i jasny.. Zbyt jasny dla mnie. Ale wydawał się głębszy niz na benQ W2700. 
Tylko obraz z TW7100 wyglądał na szorstki. Powiem więcej W1070 wydawał się ostrzejszy niz TW7100 w filmach 4K 
Ale pojawiła się 3 opcja 
sony vpl-hw260es i zastanawiam się jak ona wypada w porównaniu z TW9400 podejrzewam ze TW9400 będzie miał lepszą czern 
Ale Sony do bardzie kinowy obraz "analogowy" co mi bardzo pasuje 

Najbardziej kinowy, to chyba jednak JVC.

Chyba po prostu poczekam i zobaczę.. i moze się uda dozbierać do jakiegoś JVCa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten co masz do kupienia za.8tys i 700H na lampie to jest już bardzo dobry, na co będziesz czekał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raf7705 napisał:

Ale ten co masz do kupienia za.8tys i 700H na lampie to jest już bardzo dobry, na co będziesz czekał...

Troszkę się boje. To dla mnie dużo kasy i zastanawiam się czy dać tyle za sprzęt.. 
JVC jest awaryjne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fajne propozycje. Ceny na pewno do ugadania. b691e83c9dc2caebfeb68b4f5c70d28f.jpg1ee730eec255898d8b49a0e1bdc5408e.jpgdf2c21b7319201cf3600cfb87b1574e7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że to dobry projektor. Wiem, że pare osób go ma i sobie chwali. Ja kupując pierwszy projektor też o nim myślałem. Ale po namyśle kupiłem JVC X7900. Stwierdziłem, że jak już wchodzić w taki budżet to kupić najlepiej jak się da.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2021 o 21:16, STELVIO napisał:

Tyle, że to dobry projektor. Wiem, że pare osób go ma i sobie chwali. Ja kupując pierwszy projektor też o nim myślałem. Ale po namyśle kupiłem JVC X7900. Stwierdziłem, że jak już wchodzić w taki budżet to kupić najlepiej jak się da.

Kurczę nie mam dużego Ekranu i siędze dość blisko.. Wziąłbym TW9400 ale poje się SDE będzie widoczne  (przerwy miedzy pikselam) 
JVC X7900 to bestia.. Wziąłbym nawet X5900 jeśli by gdzieś była.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę około 3,5m od ekranu 115". Zdaża mi się oglądać coś na UPC. Czyli żadne mega źródło. I jest wystarczająco dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurczę nie mam dużego Ekranu i siędze dość blisko.. Wziąłbym TW9400 ale poje się SDE będzie widoczne  (przerwy miedzy pikselam) 
JVC X7900 to bestia.. Wziąłbym nawet X5900 jeśli by gdzieś była.. 
Nie będzie widoczne. Żeby zobaczyć Pixele, trzeba patrzeć z odległości 20cm.
Miałem Epsona tw 7300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podłączyłbym się pod ten temat...
Kupiłem ostatnio TW-9400 który będzie wyświetlał obraz ~93". Będzie mi on służył zarówno do oglądania filmów jak i do grania (konsole/PC).
Do zakupu pozostał mi drugi projektor który będzie wyświetlał obraz ~122" i będzie służył tylko do oglądania filmów, a przynajmniej nie planuje na nim
grać. Ten drugi projektor będzie używany w salonie i w zasadzie tylko wieczorem/w nocy.
Niestety na tą chwile nie mam jak przetestować tego TW-9400 gdyż będzie dopiero montowany, więc nie wiem czego się po nim spodziewać, bazowałem tylko na recenzjach i testach.
Jak teoretycznie wygląda porównanie TW-9400 vs VPL-VW290ES (ten brałem najbardziej pod uwagę tylko ta cena...) vs np wspomniany tutaj JVC X7900 (ewentualnie coś z serii RS440 540)?
Odległość od ekranu będzie wynosić ~3,5m.

Czy powinienem za wszelką cenę iść w natywne 4K?
 

Edytowane przez Bart1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam 133" z 2.7m i 1080p wygląda fenomenalnie (mówię o BD bo nie gram na tym setupie). Nie wiem jak ten Sony ale pozostałe dwa są natywnie 1080p nie 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze coś podpowie bo muszę szybko podjąć decyzję i coś w końcu kupić...
W zasadzie skupiam się na X7900WE vs VPL-VW290ES.
Użytkowanie w salonie (Ściany fornir + żaluzje bambus na oknach, sufit biały na poziomie 3-7m).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...