Skocz do zawartości
  • 0
roqqmonaco

LGCX ustawienia oświetlenia oled, kontrast, jasność pod ps5

Pytanie

Witam. Jestem tutaj nowy i proszę o wyrozumiałość. Niestety szukałem odpowiedzi na swoje pytanie i nie znalazłem. 

Zakupiłem wczoraj podany telewizor, głównie pod ps5. Chciałbym poznać wasze ustawienia jeżeli chodzi o oświetlenie oled, kontrast i jasność. 

Wiem, że eksperci polecają ostrość na 0 balans bieli na ciepła 2. 

Jednak nie wiem jaka wartość tych trzech ustawień będzie najlepsza, miarodajna i bezpieczna. Czy dana wartość ma wpływ na wypalenie w grze? Mi

 

Jeszcze mam pytanie m.in:

Regulaxja luminacji logo, jaka najbezpieczniejsza jest? Niska czy wysoka? 

Co to jest HGiG? Warto mieć to włączone do konsoli czy nie? 

Proszę o wyrozumiałość i proste wyjaśnienie, nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie wiem jak władasz angielskim ale tutaj masz dwa filmiki. Ogólnie jeśli chcesz mieć ustawienia to kalibrację zrób- ok 500 zł podstawowe tryby a przy telewizorze LG ustawienia pod granie na konsoli masz za darmo na https://skalibrujtv.pl/

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja ustawiłem tak. HGiG warto włączyć bo w grach będziesz miał problem z ustawieniem hdr, będą prześwietlone, barwa ciepła 2, ostrość mam na 25 , oled-100, kontrast 100 jasność 53, luminacji niska

Ja ustawiłem tak. HGiG warto włączyć bo w grach będziesz miał problem z ustawieniem hdr, będą prześwietlone, barwa ciepła 2, ostrość mam na 25 , oled-100, kontrast 100 jasność 53, luminacji niska. Co do wypaleń miałam oleda b9 maksymalnie ustawionego przez ponad rok i dużo grałem w szczególnie w gearsy online na xboxie nic się nie wypaliło. Tak samo zrobiłem z cx. Więc ciesz się tv a nie martw o wypalenia  masz gwarancje na matryce 2 letnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...