Skocz do zawartości
pmcomp

MEGA-TEST, najnowszy HD Player KISS 1600

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://img412.imageshack.us/img412/3265/zapowiedzis2.gif[/img]
Witam,

no to trzy grzyby w barszcz. Nie za dużo? NIEEEEEEEEEEEEEEEEEE :rolleyes: .

Przed momentem zapowiedziałem drugi MEGA TEST, jeszcze go nie zrobiliśmy, a tu już zapowiedź trzeciego. To dziecko jest troszkę starsze, ma juz z miesiąc, nawet na naszym forum pojawiły się opisy i opinie. A my znowu, z uporem maniaka, ponownie dzięki [color="#FF0000"][b]digitalo.pl[/b][/color] , będziemy go dla Was rozkręcać, obfotografowywać, męczyć i testować :) .

[center][url="http://imageshack.us"][img]http://img510.imageshack.us/img510/6894/kiss1600dq0.jpg[/img][/url][/center]


To KISS 1600 - odtwarzacz materiału HD mający chęć stać się Waszym dowmowym centrum multimedialnej rozrywki. Czy ma szanse? Czy tak się stanie? Zobaczymy.

[color="#FF0000"][size=2][b]Wasz HD-tester debeściak pmcomp[/b][/size] [/color] :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, następny weekend zapowiada się iście ciekawie :):rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='50687' date='17.06.2007, 22:50 ']No, następny weekend zapowiada się iście ciekawie :rolleyes::lol:[/quote]

Interesuje mnie działanie przez antenkę z najwyższym możliwym strumieniem, por favor. :) i może nietypowo, ale jakość jpeg.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' post='50708' date='18.06.2007, 10:09 ']Interesuje mnie działanie przez antenkę z najwyższym możliwym strumieniem, por favor. ;) i może nietypowo, ale jakość jpeg.

pozdr.[/quote]


Uuuuuu, to będzie problem bo moja domowa sieć bez kabla biega tylko na b (czyli 11). Ale za to na kablu biega na 1000 :):):) .
Chyba, że ktos mi zasponsoruje g-acces pointa - czekam na propozycje.

PS. kiedyś byłem zapobielgliwy i w całym domostwie mam skrętkę. Po powietrzu korzystam tylko z mojego notebooka do internetu i czasem PDA'a.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No bez przesadyzmu, wystarczy jakas badziewiasta sieciowka wifi g za 50 zybelkow sztuka i adhoc komp-kiss albo softowy (jezeli ma byc necior na Kissie) AP ...kazda karta ma taki tryb pracy dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' post='51956' date='29.06.2007, 15:05 ']Będzie ten test?

<_<[/quote]

Będzie będzie. Liczę, że w weekend damy radę. Tak raz na tydzień ; ) pmcomp już wszystko sprawdził tylko opisać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda czasu na ten model. Poza h.264 ale czystym niczym nie zachwyca :-) To samo co Kiss 600.
Jest jeden maly a moze duzy plus ale zobaczymy czy dojdziecie do tego :-)

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='braavoo' post='51966' date='29.06.2007, 15:39 ']Szkoda czasu na ten model. Poza h.264 ale czystym niczym nie zachwyca :-) To samo co Kiss 600.
Jest jeden maly a moze duzy plus ale zobaczymy czy dojdziecie do tego :-)

Pozdrawiam

braavoo[/quote]


Plusów widze więcej:

PO PIERWSZE DZIAŁA !!!!!!! I to jest chyba własnie ten plus <_< .

Na razie tyle.

Pozdro

PS. daj na priva ten plus bo zzielenieję z niecierpliwości mi wrażenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testerze jak juz wczesniej pisano wez jakas zwyczajna sieciowke wi-fi g i zrob testa kontent HD bezdrutowo. Coz nie wszyscy sa tak zapobiegliwi jak Ty, to raz :) A dwa - za pol roku / rok gdy draft n sie upowszechni druty beda mogly wreszcie odejsc na zasluzona emeryture :)

Z tego co czytalem kissior faktycznie dziala (ja pie.... BRAWO BRAWO BRAWO <_<) znaczy sie nie ma zadnych masakrycznych bledow i brakow poprzednika ale... no wlasnie jest duze ALE. Ten sprzet nie lyka tego co mozemy spotkac zazwyczaj na sieci i choc mozna sie bawic, to dla mnie na starcie taki prawie HD player jest skreslony. Ale czekam z niecierpliwoscia na weryfikacje, choc na cuda, szczegolnie ze strony Kiss-a nie wierze i raczej spodziwam sie "powinno dzialac a nie dziala, czy dziala ale nie dziala"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam :);):lol:



Jest recenzja w Audio-Video nr 7-8/2007 napisana przez Janusza Heroda :P


Pozdr.

Edytowane przez TOmeKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, chyba na wakacjach. :rolleyes:
pozdr.




[size=1]Tekst: Janusz Herod
[/size]
[size=3]Kiss DP-1600[/size]

[b][size=2][color="#808080"]Następca wielce kontrowersyjnego modelu DP-600 jest jednym z pierwszych na rynku urządzeń obsługujących format H.264/AVC

[img]http://www.av.com.pl/files/Image/AV%207-07/Kiss/Kiss%20DP-1600.jpg[/img][/color][/size][/b]

Moje bardzo sceptyczne podejście do nowego KISS-a w pełni uzasadnia niefortunna historia modelu DP-600. A jest to nadal model o ogromnym, acz wykorzystanym w niewielkim stopniu, potencjale. Kolejne wersje oprogramowanie poprawiały niektóre funkcje, inne znów pogarszały, w efekcie czego odtwarzacz ten nigdy nie osiągnął oczekiwanej sprawności. Od odtwarzaczy sieciowych HD zawsze oczekuję spełnienia ich podstawowej funkcji: umożliwienia płynnego odtwarzania plików High Definition (o rozdzielczości 1920x1080) z dźwiękiem dookólnym. Odtwarzanie mp3, dvd, prezentowanie na ekranie telewizora fotografii czy wreszcie przeglądanie Internetu jest dla mnie sprawą drugorzędną, jednak nie pozbawioną znaczenia. Sądzę, że podobne oczekiwania mają inni fani obrazu High Definition.

Niewiele ważący (2,2 kg) odtwarzacz zaskakuje kształtem. Wąski front ma tylko 23 cm szerokości, ale głębokość wynosi 34,5 cm. Obudowa, wysoka na 55 mm, charakteryzuje się minimalistycznym wzornictwem. Na przednim panelu znajdziemy tylko dwa przyciski: eject/stop i play/pause. Ponowne zaskoczenie to brak przycisku "power ON/OF". Po podłączeniu zasilania KISS od razu przechodzi w tryb standby. Wtedy za pomocą pilota możemy go uruchomić lub wyłączyć. Wyświetlacz, umieszczony w prawym dolnym rogu można ściemnić. Wymaga to jednak wejścia w menu.

[img]http://www.av.com.pl/files/Image/AV%207-07/Kiss/Kiss-srodek1.jpg[/img]
W pudełku znajdziemy: kabel sieciowy, komplet analogowych cinchów, kable wizyjne kompozytowy, SCART, pilot, instrukcję, komplet anten i trzy płyty CD: aplikacja media server PC-Link 3.05, Nero Digital i wątpliwej jakości materiał demonstracyjny w formacie WMV HD. Format WMV HD nie został zaakceptowany przez rynek, głównie za sprawą systemu kontroli legalności nośnika, czyli DRM. Pilot o oryginalnym kształcie jest identyczny z tym zastosowanym w modelu DP-600.
Niezwykle małe podpisy przycisków nie ułatwiają operacji. Brak niestety podświetlania, które rozwiązałoby ten problem.

[b]PODŁĄCZENIA, DZIAŁANIE
[/b]Panel tylny wyposażono w złącza: HDMI 1.2, Component, S-Video, Composite, SCART-RGB, wyjścia cyfrowe koncentryczne S/PDIF i optyczne oraz analogowe stereo. Jest jeszcze port USB 2.0, Ethernet RJ-45, dwa złącza anten Wireless i oczywiście gniazdo POWER. Nieco wgłębione w obudowę zostały w tym przypadku zbędne przyciski "ratunkowe": reset i default.

Przy pierwszym włączeniu (zdarzenie umowne, bo DP-1600 nie posiada włącznika POWER - uruchamia się więc wraz z przyłączeniem kabla zasilającego) powstaje możliwość przeprowadzenia konfiguracji (Quick Setup). Po trwającym krótką chwilę skonfigurowaniu systemu AV/Net, DP-1600 jest gotowy do pracy. W moim przypadku konfiguracja przebiegła bezkonfliktowo. KISS wykrył lokalną sieć, rozpoznał połączenie Internetowe, zobaczył komputer PC z działającą aplikacją media-server PC-Link 3.05 a także przyłączony przez USB zewnętrzny dysk twardy NTFS (brak ograniczenia w wielkości plików w odniesieniu do systemu FAT32 stosowanego np. w SONY PS3 ). A więc pełny serwis od pierwszego włączenia.
Pierwszym testom poddałem napęd (zastosowany pierwszy raz czytnik Toshiba Samsung SH-D162). I od razu miłe zaskoczenie: filmy w formacie MPEG-2 były odtwarzane płynnie, nawet te z bitratem w granicach 27 Mb/s. Dopiero próba odtworzenia profesjonalnego materiału MPEG-2 o strumieniu 47 Mb/s spowodowała utratę płynności odczytu. Nie jest to jednak żadną wadą, albowiem w materiałach konsumenckich nie stosuje się tak małej kompresji (czytaj: dużych strumieni). Zaskoczeniem jest klasa generowanego obrazu, za którą odpowiada nowy procesor Sigma Designs EM8622L- FL. Pełna paleta znakomicie reprodukowanych barw, precyzja detali i czystość obrazu jaką oferuje DP-1600 to cechy, którymi przewyższa wszystkie znane mi HD-Net playery bazujące na starszym procesorze EM8620L.

Kolejnym powierzonym zadaniem była współpraca z zewnętrznym dyskiem twardym formatowanym w systemie NTFS. I na tym polu widoczna jest znakomita poprawa sprawności tego modelu. Żadnych problemów nie stwierdziłem nawet w przypadku odtwarzania plików o rozmiarach 35 GB !

W nowym Kissie zastosowano wreszcie automatyczne wykrywanie kabla HDMI i nareszcie nie grozi nam reset urządzenia przy zmianie kanału odbiorczego we wzmacniaczu czy telewizorze. To był znaczący mankament poprzednika.

Po przejściu do połączeń sieciowych PC-Link DP-1600 pokazał zawartość komputera a także kilku przyłączonych do niego przez złącze USB dysków twardych. Dedykowana urządzeniom KISS/LINKSYS aplikacja PC-Link w wersji 3.05 jest bezsprzecznie najlepszym media-serwerem na rynku. Zawsze stanowiła poważny atut poprzednich modeli. Na marginesie: warto by informatycy od PlayStation3 zainteresowali się kodem źródłowym tego oprogramowania. Na komputerze sami ustalamy jakie pliki i gdzie zlokalizowane mają być widziane przez odtwarzacz. To wyjątek w rodzinie media-serwerów. Wskazując kolejne pliki MPEG-2 w formatach "transport stream" czy "program stream" nie napotkałem żadnych trudności z płynnym ich odtwarzaniem. Podobnie pliki WMV HD (ale bez DRM) działały bezproblemowo. Kolejną nowością jest pokładowy dekoder rzadkiego formatu WMA-Pro.

Zaimplementowanie złącza HDMI 1.2 pozwala w komfortowy sposób za pomocą jednego przewodu przekazać do amplitunera kompletny sygnał audio i wideo. W tym kontekście brak wyjść analogowych 5.1 trudno uznać za wadę.

[b][color="#999999"]Ciąg dalszy w numerze Audio-Video 7-8/2007[/color][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' post='53314' date='13.07.2007, 12:19 ']tak małej kompresji (czytaj: dużych strumieni). Zaskoczeniem jest klasa generowanego obrazu, za którą odpowiada nowy procesor Sigma Designs EM8622L- FL. Pełna paleta znakomicie reprodukowanych barw, precyzja detali i czystość obrazu jaką oferuje DP-1600 to cechy, którymi przewyższa wszystkie znane mi HD-Net playery bazujące na starszym procesorze EM8620L.[/quote]
Ciekawe, bo EM8620L ma dokladnie ten sam tor wideo co 8622, dodali tylko dekodowanie h.264 (ale mocno ograniczone) i zdaje sie troszke pamieci.
Moze DP600 mial faktycznie z problemy z obrazem (wadliwe chipy do HDMI?) ale wszystkie oparte o DVI daja krystalicznie czysty obraz.

[quote name='TOmeKK' post='53314' date='13.07.2007, 12:19 ']Kolejnym powierzonym zadaniem była współpraca z zewnętrznym dyskiem twardym formatowanym w systemie NTFS. I na tym polu widoczna jest znakomita poprawa sprawności tego modelu. Żadnych problemów nie stwierdziłem nawet w przypadku odtwarzania plików o rozmiarach 35 GB ![/quote]
To juz dzialalo dawno w Snazio. Zadna rewelacja. Lepiej napisz czy wreszcie widzi wszystkie partycje na dysku,
bo DP600 nie widzial (Snazio widzi wszystko). No i co z innymi FS, moze dodali ext3?

[quote name='TOmeKK' post='53314' date='13.07.2007, 12:19 ']Dedykowana urządzeniom KISS/LINKSYS aplikacja PC-Link w wersji 3.05 jest bezsprzecznie najlepszym media-serwerem na rynku. Zawsze stanowiła poważny atut poprzednich modeli. Na marginesie: warto by informatycy od PlayStation3 zainteresowali się kodem[/quote]
A o Wizd kolega slyszal? To jest bezsprzecznie najlepszy serwer mediow dla mediaplayerow na rynku. Do tego Opensource i zajmuje naprawde niewiele zasobow.
Glowny proces to zaledwie 6-10MB pamieci.
Czy ten PC-Link umie wreszcie laczyc w jeden strumien kilka plikow transport stream (z podzielonych na plytki), no i czy wreszcie dzialaja
napisy po sieci? Bo bez tego to kicha.


[quote name='TOmeKK' post='53314' date='13.07.2007, 12:19 ']Na komputerze sami ustalamy jakie pliki i gdzie zlokalizowane mają być widziane przez odtwarzacz. To wyjątek w rodzinie media-serwerów.[/quote]
Nie wyjatek tylko norma ;)
Przy okazji czy PC-Link obsluguje takze "skroty/shortcuty" czy tez mowiac po ludzku linki do plikow.
Bo to jeden z glownych atutow Wizd.

[quote name='TOmeKK' post='53314' date='13.07.2007, 12:19 ']Kolejną nowością jest pokładowy dekoder rzadkiego formatu WMA-Pro.[/quote]
A w DP600 WMA-Pro nie bylo? To dziwne, bo za to chyba wlasnie tez odpowiadala Sigma.
W Snazio to dziala idealnie. Problem podstawowy w DP1600 to brak wyjscia 5.1.
Wtedy takie WMA-Pro mozna sobie w buty wsadzic, bo jak niby odsluchac
sciezki 6-kanalowe? Raczej watpie, zeby zrobiono reencodowanie do DD czy DTS,
bo to strata jakosci, no i sama Sigma tego nie potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, chcialem zaznaczyć, że to kopia fragmentu artykułu z audio-video, i nie jestem autorem tego tekstu, wyglada, jakbyś polemizowal ze mną. ;) . adresatem powinnien być autor wpomniany na początku.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' post='53556' date='16.07.2007, 10:07 ']Paweł, chcialem zaznaczyć, że to kopia fragmentu artykułu z audio-video, i nie jestem autorem tego tekstu, wyglada, jakbyś polemizowal ze mną. ;) . adresatem powinnien być autor wpomniany na początku.

pozdr.[/quote]
W takim razie sorry :)
Generalnie ten opis mozliwosci wyglada mi bardziej na reklame niz na rzetelny test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do Design'u - wez sobie porównaj starego RADMORA (amplituner wykonczony drewnem) z plastikami z marketu...

[url="http://www.allegro.pl/item216054261_radmor_5102te_sprawdzony_klasyk.html"]http://www.allegro.pl/item216054261_radmor...ony_klasyk.html[/url]
albo
[url="http://www.allegro.pl/item213518264_radmor_5102_stan_bardzo_dobry_polecam_.html"]http://www.allegro.pl/item213518264_radmor...y_polecam_.html[/url]

wez pod uwagę ze ten projekt (jak i sprzęt na zdjeciach) ma PONAD 30 lat ....Porownaj go z owczesnymi konstrukcjami Technicsa czy Denona.... Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co z tym testem?
Kolega się przestraszył, po krytyce ostatniego testu przez niektórych forumowiczów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...