Skocz do zawartości
  • 0
zack9352

LG OLED B8 dziwny obraz w netflix

Pytanie

Dzień dobry,
Posiadam LG OLED B8 55 cali
od kilku tygodni zauważyłem problem na netflix - po zakończeniu odtwarzania filmu, na czarnym tle (zamiast niego) pojawiają się dziwne poziome szlaczki jak na załączonych zdjęciach.
W innych miejscach nie zauważyłem tego typu wady. Ogólnie TV działa bez zarzutu.

Nie mam niestety możliwości sprawdzić na innym tv czy coś takiego się pojawia (może ktoś da rade sprawdzić u siebie?), ale tak po zakończeniu filmu / serialu, jak na netflix jest oczekiwanie na kolejny film i idą napisy, na czarnym tle na dole pojawiają się dziwne szlaczki. nie wiem czy to kwestia netflix czy tv.
sprawdzałem na różnych poziomach szarości, planszami z kolorami itd. ale nie ma żadnych dodatkowych wad czy coś w tym stylu.
Sprzęt jest regularnie odświeżany za pomocą opcji w menu, nie jest wyłączany z gniazdka.
Czy ktoś może pomóc, doradzić w tym zakresie?     

 

Niestety sprzęt dosłownie 14 dni po gwarancji więc przez serwis producenta nic gwarancyjnie nie załatwię.
Dajcie znać, czy ktoś miał podobne objawy u siebie?

IMAG0167.jpg

IMAG0165.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie mogę Ci pomóc ponieważ wyłączyłem Netflix na czas letni, jednak pamiętam że niektóre filmy były z błędami w obrazie. Netflix obniżył mocno bitrate twierdząc że algorytm kompresji zmniejsza bitrate ale nie jakość wyświetlanych filmów. Jednak bardziej mnie niepokoi co masz na myśli pisząc że :

16 godzin temu, zack9352 napisał:

Sprzęt jest regularnie odświeżany za pomocą opcji w menu

Mam nadzieje że nie chodzi Ci o odświeżanie pikseli w OLED, ponieważ z tego co czytałem powinien to robić sam TV , regularne ręczne odświeżanie może wyrządzić szkodę OLED-owi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, afflux napisał:

Nie mogę Ci pomóc ponieważ wyłączyłem Netflix na czas letni, jednak pamiętam że niektóre filmy były z błędami w obrazie. Netflix obniżył mocno bitrate twierdząc że algorytm kompresji zmniejsza bitrate ale nie jakość wyświetlanych filmów. Jednak bardziej mnie niepokoi co masz na myśli pisząc że :

Mam nadzieje że nie chodzi Ci o odświeżanie pikseli w OLED, ponieważ z tego co czytałem powinien to robić sam TV , regularne ręczne odświeżanie może wyrządzić szkodę OLED-owi. Pozdrawiam.

regularnie czytaj raz na 3-4 miesiące wrzucę tą opcję w menu, podczas wymiany sprzętu serwis LG właśnie zalecał korzystanie z tego kilka razy w roku, żeby nie było duszków etc. 

poza tym nie jest wyłączany z trybu czuwania więc sam też się co jakiś sam TV samoczynnie odświeża. 

Spokojnie, nie daje mu odświeżania pixeli raz w tygodniu czy też po każdym użyciu :)

 

Może rzeczywiście to bitrate netflix, bo występuję to tylko w tym jednym miejscu.
podczas samego oglądania filmów na netflix, youtube lub hbo takie kwiatki nie wychodzą.

Nie mam podpiętej pod niego anteny więc na naziemnej nie sprawdzę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...