Skocz do zawartości
golbek

TH-37PV7P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.przymierzam sie do kupna telewizora.Zastosowanie to w większości wyświetlanie obrazu z kompa(głównie filmy,tv-sat,czasem gry).Nie chciał bym przekroczyć 3500zł.Zastanawiałem się nad LCD ale przeszukałem trochę internet i znalazłem że w tej cenie można kupić plazmę panasonic TH-37PV7P(3300zł).Co sądzicie o tym modelu(podejrzanie tani) i czy może polecacie coś innego.Dzięki za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='golbek' post='50579' date='16.06.2007, 20:37 ']Witam.przymierzam sie do kupna telewizora.Zastosowanie to w większości wyświetlanie obrazu z kompa(głównie filmy,tv-sat,czasem gry).Nie chciał bym przekroczyć 3500zł.Zastanawiałem się nad LCD ale przeszukałem trochę internet i znalazłem że w tej cenie można kupić plazmę panasonic TH-37PV7P(3300zł).Co sądzicie o tym modelu(podejrzanie tani) i czy może polecacie coś innego.Dzięki za porady[/quote]


Jak chcesz [b]głównie[/b] do komputera go używać to zdecydowanie nie polecam. Załatwisz go dość szybko. Plazma nie jest dobrym patentem jako monitor komputerowy. Okazyjnie obleci, ale jako podstawowe źródło, to poważnie bym się zastanowił. Pograsz w takie Enemy Territory jedna sesyjkę on-line, powiedzmy krótkich 5 godzinek, zlecą jak mrugnięcie okiem :lol:, a statystyki zostaną na monitorze już na stałe.

Co by złego nie mówić o LCDkach, to do komputera nadają się zdecydowanie najlepiej ze wszystkich typów odbiorników.

Z podobnego przedziału cenowego, to do komputera polecam Samsunga R81/82. Obsługuje natywną rozdzielczość w trybie cyfrowym DVI/HDMI.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='50581' date='16.06.2007, 20:58 ']Jak chcesz [b]głównie[/b] do komputera go używać to zdecydowanie nie polecam. Załatwisz go dość szybko. Plazma nie jest dobrym patentem jako monitor komputerowy. Okazyjnie obleci, ale jako podstawowe źródło, to poważnie bym się zastanowił. Pograsz w takie Enemy Territory jedna sesyjkę on-line, powiedzmy krótkich 5 godzinek, zlecą jak mrugnięcie okiem :P, a statystyki zostaną na monitorze już na stałe.

Co by złego nie mówić o LCDkach, to do komputera nadają się zdecydowanie najlepiej ze wszystkich typów odbiorników.

Z podobnego przedziału cenowego, to do komputera polecam Samsunga R81/82. Obsługuje natywną rozdzielczość w trybie cyfrowym DVI/HDMI.[/quote]

Na stronie panasonic [url="http://plazma-lcd-fakty.pl/mity/mity.php?ekran"]http://plazma-lcd-fakty.pl/mity/mity.php?ekran[/url] piszą ze problem z wypalaniem "został w znacznej mierze wyeliminowany"...i sam nie wiem co myśleć bo pixele z LCD(nawet z tych pow. 5 tys) troche odrażają :o
Z instrukcji obsługi TH-37PV7 strona 5 :

"Nie wyświetlaj nieruchomego obrazu przez długi czas...nie jest to uważane za usterkę i nie podlega gwarancji...typowe nieruchome obrazy nr kanału,gry..." Kur*a PANASONIC robi ludziom wodę z mózgu!!!!

Edytowane przez golbek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='golbek' post='50624' date='17.06.2007, 09:20 ']Na stronie panasonic [url="http://plazma-lcd-fakty.pl/mity/mity.php?ekran"]http://plazma-lcd-fakty.pl/mity/mity.php?ekran[/url] piszą ze problem z wypalaniem "został w znacznej mierze wyeliminowany"...i sam nie wiem co myśleć bo pixele z LCD(nawet z tych pow. 5 tys) troche odrażają :o
Z instrukcji obsługi TH-37PV7 strona 5 :

"Nie wyświetlaj nieruchomego obrazu przez długi czas...nie jest to uważane za usterkę i nie podlega gwarancji...typowe nieruchome obrazy nr kanału,gry..." Kur*a PANASONIC robi ludziom wodę z mózgu!!!![/quote]

Kluczowymi słowami są tu "[color="#FF0000"][b]w znacznej mierze[/b][/color]" :o. Takie określenie mocno rozmywa ewentualną odpowiedzialność producenta. "W znacznej mierze" absolutnie nie oznacza "całkowicie".

Takie zdanie jest bardzo wygodnie z marketingowego punktu widzenia :P .

A nie od dziś wiadomo, że obraz z komputera jest najbardziej zabójczy dla plazm. Obraz taki ce[beeep]e się ostrymi przejściami kolorystycznymi i mocno (kontrastowo) zarysowanymi krawędziami wyświetlanych obiektów. Do tego obraz komputerowy ce[beeep]e bardzo duża stabilność. Taki obraz nawet na monitorze CRT, po dłuższym czasie, prowadzi do wypalenia luminoforu. A co dopiero na delikatnych, pod tym względem, plazmach.

Tak, że doradzam ostrożność jeśli chodzi o komputer. Nie mówię że się nie da, bo od czasu do czasu i owszem, ale jako źródło podstawowe to masakra dla plazmy. Naprawdę do takich zastosowań to już lepiej LCD, ze wszystkimi jego wadami, ale jednak LCD.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za cenne porady wysłałem jeszcze zapytanie do Panasonic zobaczymy jak oni się zapatrują na tą "niewielką" różnicę między tym co podają w reklamie a tym co jest w rzeczywistości(czyt. w instrukcji obsługi).Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem kilka dni po zakupie Plazmy Panasonica TH37PV7P za 2599 zł w Avansie. Jakie wrażenia ? Ogólnie - sprzęt co najmniej wart swojej ceny.
Jakość obrazu w tym tv jest niezła. Obraz naturalny jak na kineskopie (większość LCD tak koryguje obraz, że zaczyna wyglądać jak bajka animowana).
Świetnie radzi sobie z korekcją błędów z MPEG - po prostu znikają bez żadnych skutków ubocznych. Gorzej jest z szumami w sygnale antenowym. Korekcja tych szumów daje taki efekt jakby obraz był wyświetlany z rzutnika na dość grubo tkane płótno jakie spotykało się kiedyś w małych kinach. Średnio mi się to podoba, ale może to lepiej niż widzieć szumy obrazu.
Telewizor ma niezły tuner - czym najbardziej mnie zaskoczył. Postawiłem go w miejscu starego Philipsa MatchLine Classic (a one najczęściej miały najlepsze tunery) i ku mojemu zdziwieniu ten Panasonic odbiera lepiej niż Philips. Mam magnetowid Panasonica z przed 5 lat i niestety nie wykazuje on takich pozytywnych cech.
Zrobili więc postęp. Szybkość przełączania kanałów trochę wolniejsza od Philipsa, ale znacząco szybsza niż np w LCD firmy Manta. Da się wytrzymać.
Ma fajną telegazetę. Zapamiętuje 500 stron wraz z podstronami. Oznacza to, że po kilku minutach oglądania programu - jak zapragniesz zajrzeć do telegazety- to wszystko masz w TV i nie czekasz na żadną stronę lub podstronę.
Można w nim bardzo szybko zabezpieczyć wszystkie kanały na hasło (również poszczególne) - niestety hasło nie obejmuje portów zewnętrznych - więc dzieciaki ze szlabanem jak się skapną - będą mogły oglądać z tunera nagrywarki lub płyty.
Widać, że Panasonic traktuje ten model jako część zestawu i wypadałoby dokupić do niego amplituner. Telewizor ma tylko 1 port HDMI, nie ma okrągłego gniazda S-Video, nie ma panelu frontowego na kamerę i słuchawki (!!!). Ma 2 x Euro (zawierające S-Video i RGB). Wejście po cinczach tylko na sygnały różnicowe i dźwięk (nie ma cincza composit video). Ma na cinczach wyjście audio do wzmacniacza - niestety nie regulowane przez pilota TV. Telewizor poprzez funkcję VIERA Link może sterować amplitunerem (oczywiście tylko Panasonica).
Nie za ciekawie wypadają głośniki tego TV- są malutkie pod spodem i nie mają ani basów ani sopranów. Nadają się do programów informacyjnych czy sportowych, ale film bądź muzyka nie brzmią najlepiej. Za to ciężko je przesterować. Od razu podłączyłem ten TV do jakiegoś prehistorycznego wzmacniacza i kolumienek - jest DUUUUŻOOO lepiej (do czasu aż uzbieram na amplituner)

Telewizor ma niesamowity kontrast i jaskrawość. Może spokojnie być oglądany na dworze w pełnym słońcu (spróbujcie to zrobić z LCD). Odsłonięte zasłony tym bardziej nie są żadnym problemem. Na noc można go wystarczająco ściemnić, żeby nie oślepiał (chociaż wolałbym jeszcze bardziej). Ma 3 definiowane przez użytkownika zestawy ustawień o nieco dziwnych nazwach (normalny, kinowy, dynamiczny). Mnie by wystarczyło dzień i noc.
Dobrą funkcją jest możliwość zmiany głośności poszczególnych kanałów i zapamiętania tego. Niestety zakres regulacji jest za mały do mojej kablówki. Mogę tylko zminimalizować problem ogłuszania przy zmianie kanałów - ale nie w ogóle go wyeliminować.

Telewizor jest 100 Hz (ale jak ktoś sobie nie życzy - może ustawić na 50/60 Hz), obsługuje Progressive Scaning (wyświetlanie bez przeplotu), ma stop klatkę - ale nie ma PIP (chyba na złość - żeby kupować droższe modele TV Pansonica)

Ciekawe tylko, jak długo będzie taki ładny obraz? Czy się coś nie wypali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie wystarczyło tak napisać: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?s=&showtopic=9825&view=findpost&p=91558"]http://hdtvpolska.com/index.php?s=&sho...ost&p=91558[/url] . Zaraz trzeba powielać te same posty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmodyfikowany. Dlatego nie dałem linka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...