Skocz do zawartości
  • 0
Cezary1973

Problemy z obrazem HLG HDR

Pytanie

Witam serdecznie. Proszę o pomoc w kwestii jakości obrazu HDR. Zakupiłem telewizor LG 55NANO 867NA UHD 4K. Generalnie jakość obrazu była zadowalająca. Posiadam dekoder 4 K telewizji kablowej Toya. Kiedy oglądam kanały HD obraz jest ok. Jeśli natomiast przełączę na kanał 4K np. TVP 4K obraz staje się bardzo ciemny i pojawia się komunikat HLG HDR. Rozumiem , że w tym momencie telewior przełącza sie na tryb HDR. Tylko dlaczego obraz staje się taki ciemny? Kiedy natomiast zrestartuje dekoder jasność na innych kanałach jest ok. natomiast po przejsciu na kanal 4 K znowu automatycznie włącza się HDR i obraz staje się ciemny. Przepraszam za chaos w pisaniu . Prosze o radę co może być powodem , iz obraz HDR jest bardzo ciemny ( nie pomaga nawet zmiana podswietlenia na wartosc maksymalna ). z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zakładam, że twój telewizor ma za słabą jasność, żeby poprawnie wyświetlić obraz HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Też tak myślałem tzn. ze ma za słabą jasność ale kiedy kilka razy resetowałem ustawienie przez chwilę obraz $K byl elegancki. Sam nie wiem. Telewizor ma niezłe parametry no ale może masz rację. 

Poza tym sprawdziłem aplikacje smart. i np Netflix film HDR smiga az milo. Problem istnieje tylko przy obrazie z dekodera oznaczonym HLG HDR.

Może ktoś coś doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na Netflix jest Dolby Vision. Ono dynamicznie dostosowuje się do możliwość TV.

Hlg jest z góry masterowane do jakiegoś poziomu jasności i ten poziom może być za wysoki dla twojego TV.

A może po prostu oni schrzanili sygnał...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
10 godzin temu, raf7705 napisał:

A może po prostu oni schrzanili sygnał...

 

 

Witam.

Nie sądzę, na moim "staruszku" OLED55B7V obraz bardzo dobry.

pozdrawiam

Gatar

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
33 minuty temu, Gatar napisał:

Witam.

Nie sądzę, na moim "staruszku" OLED55B7V obraz bardzo dobry.

pozdrawiam

Gatar

OK. dzieki za odpowiedzi. W takim razie nie wiem czy nie będę go reklamował. No nie po to kupiłem 4K żeby nie odlądać 4K :). Myślałem, że może mam coś w ustawieniach zle ale juz przetestowałem wszystkie. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, Gatar napisał:

Witam.

Nie sądzę, na moim "staruszku" OLED55B7V obraz bardzo dobry.

pozdrawiam

Gatar

Sam obraz transmisji meczyków jest OK. Ale obrazy reklam są skopane. Widać, że sygnał 4K meczów dostają z zewnątrz, a reklamy robia sami i z HDR i szeroką paleta jeszcze sobie nie radzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie tyle nie radzą co nic z tym nie robią. Automat leci po upscalu i to wszystko. Nikt nie nadaje w HDR HLG z Polski bo przecież w studio nie ma takiego sprzętu - twarze różowe itp. Wszystko co jest piękne to obraz z meczów live bo sygnał jest natywny Ultra HD. Resztę lepiej oglądać na normalnym kanale. Wczoraj np. mecz Polaków na OLED wyglądał rewelacyjnie. Mierzyłem i jest bardzo wyraźne WCG gdzie koszulki Polaków były dużo bardziej nasycone w czerwień niż na kanale bez HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja sobie meczyki oglądam w TVP 1 HD. Tv w trybie dynamicznym i tak musiałem ująć na suwaku koloru, bo za bardzo były "nasycone", te koszulki .

 

Ale fakt, przy ujęciu z tej górnej kamery brakuje rozdzielczości.

Jak jest obraz z tej dolnej, to jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ludzie jaki hdr na  piłce noznej   jakies urojenia macie , taki hdr to o kant  du..........py

Edytowane przez kendo999
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przy meczach akurat bardziej te 4k jest potrzebne i ewentualnie szeroka paleta kolorów, niż sam HDR.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
35 minut temu, kendo999 napisał:

ludzie jaki hdr na  piłce noznej   jakies urojenia macie , taki hdr to o kant  du..........py

Jak wyżej @raf7705 napisał: HDR to jest też szeroka paleta barw a ta powoduje przepaść między kanałem HD np. TVP 1 czy TVP Sport. Kolory są całkiem inne. Prawdziwe czerwienie a nie wpadające w pomarańcz itd., których nigdy się nie uzyska używając suwaka od nasycenia kolorów w SDR. A światła to widać tylko w momencie kiedy jest ujęcie na telebimy na stadionie > głównie przerwy, czasem powtórki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A czy ktos moze mi odpowiedziec na pytanie czy funkcja TV LG AI to jest dostosowanie jasnosci ekranu do otoczenia ma wplyw na odbior sygnalu HDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W pewnym sensie tak. Ten automat dostosowuje ogólną jakość TV do warunków panujących w pokoju.

Ja takie automaty powyłaczałem.
Mam tryb standardowy ustawiony pod dzienne oglądanie a tryb filmowy, pod nocne oglądanie.
Tryb dynamiczny pod mecze.
A to w Samsungu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
6 godzin temu, Gmeru napisał:

 Wczoraj np. mecz Polaków na OLED wyglądał rewelacyjnie. 

To jest argument za przeproszeniem się z oled tv! Jak oglądałem na LCD było słabo - samobój, brak zgrania, wszystko takie przypadkowe i na koniec jeszcze przegrali 😁😂

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 14.06.2021 o 20:00, Cezary1973 napisał:

Też tak myślałem tzn. ze ma za słabą jasność ale kiedy kilka razy resetowałem ustawienie przez chwilę obraz $K byl elegancki. Sam nie wiem. Telewizor ma niezłe parametry no ale może masz rację. 

Poza tym sprawdziłem aplikacje smart. i np Netflix film HDR smiga az milo. Problem istnieje tylko przy obrazie z dekodera oznaczonym HLG HDR.

Może ktoś coś doradzi?

 

Cześć,

mam podobny problem z kanałem INSIGHT TV. Podczas oglądania co jakiś czas obraz się przyciemnia na 1 sek., tzn. przechodzi do SDR i wraca do HDR.

Wina UPC? Wina telewizora (Panasonic TX-JZ1500)

Zgłoszone do UPC i do Producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...