Skocz do zawartości
Miedzcu2

Jakim sprzętem zastąpić wbudowany sprzęt w TV aby móc skorzystać z Philips Hue?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Bardzo chciałbym stać się szczęśliwym posiadaczem zestawu Philips Hue (taśma LED + Play HDMI Sync Box + mostek). Na drodze jednak mojego szczęścia stanęło wykorzystanie telewizora…korzystam z telewizora w taki spód (tzn za pomocą wbudowanych w telewizor aplikacji i sprzętów), że nie byłbym w stanie wykorzystać zestawu Philips Hue. Potrzebuje wiec by sygnały video pochodziły z zewnątrz. Jestem w stanie ponieść dodatkowe koszty, ale tylko w pewniaczki, które temu podołają. Tu byłbym bardzo wdzięczny o jakieś porady, polecenia sprzętu. Opiszę pokrótce co już mam ze sprzętów i w jaki sposób konsumuje treści na telewizorze i co to są za treści:

 

TV: Samsung KS7500 (2016 r.)

Soundbar: Sony HT-XF9000

Konsola: PS4 Pro

Dysk zewnętrzny: Toshiba Canvio Basics (5400rpm) 2TB USB 3.0

Laptop: i5-4210H + GTX860M (nie wiem czemu, ale nie radzi sobie z treściami 4K).

 

Głównie konsumuje treści 4K UHD HDR z wysokim bitrate. Robię to poprzez podłączenie dysku bezpośrednio do TV poprzez USB , na którym są materiały video w formacie mkv. Również korzystam z aplikacji z laptopa/komórki Samsung Smart View (czyli jak dobrze rozumiem poprzez przesyłanie treści przy pomocy DLNA poprzez kable sieciowe LAN) . Mogę z jednego z tych rozwiązań zrezygnować na rzecz działania zestawu Philips Hue. Obecnie również korzystam z telewizji naziemnej (4K HDR, Dolby Atmos …ogólnie rzecz biorąc obecnie EURO 2020 i tego typu treści w przyszłości) . Fajnie by było dalej móc odbierać ten sygnał i wykorzystywać pełną możliwości tego sygnału, sprzętu no i zestawu Philips Hue, ale nie jest to warunek konieczny. Będę w stanie zaakceptować, by w przypadku treści z telewizji naziemnej nie działał Philips Hue. Głównym celem są wcześniej wspomniane filmy i ich płynne bezproblemowe działanie z Philips Hue. Fajnie by trafiały jakieś propozycje podwójne, rozwiązania gdzie będą dwie alternatywy, czyli jeżeli będę skupiał się głównie na filmach, jak i łączące filmy oraz telewizję naziemną (mogą być nawet rozwiązania z dwoma nowymi skrzyneczkami). Będę wdzięczny za Wasze rady i doświadczenia byczki! Koszty nie grają roli, nie mam jednak zamiaru przepłacać za całość więcej niżeli kupno nowego TV Philipsa z funkcją Ambilight.

Edytowane przez Miedzcu2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...