Skocz do zawartości
Dalyen

Poserwisowy, słabo świecący QE65Q80TA.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, 

Jakiś czas temu pisałem na forum o plamie na matrycy telewizora QE65Q80TA. Tutaj link do wątku: https://hdtvpolska.com/forum/topic/57150-dziwna-plama-na-matrycy-samsung-qe65q80t/

Telewizor wrócił do mnie z serwisu z nową matrycą. Po jego uruchomieniu zauważyłem jednak, że świeci dużo słabiej, aniżeli wcześniej. Podświetlenie jest już równomierne, problem z plamą wyeliminowany, ale powstał kolejny. Od razu po uruchomieniu telewizora włącza się on, świeci tak, jak powinien, po czym automatycznie się przygasza po kilku - kilkunastu sekundach. Co ciekawe, nie jest to wina żadnych ustawień ECO, trybu inteligentnego. Mam bliźniaczy telewizor i ten, nawet po rozkręceniu jasności i kontrastu na 50 świeci... dużo słabiej. Był ostatnio na serwisie po raz drugi, ale z tego co wiem, serwis zajął się czujnikiem światła, ale nie tym problemem. W czym może leżeć problem? Deep reset do fabrycznych nic nie daje. Co ciekawe, szybkie włączenie i wyłączenie opcji "wyraźny ruch LED" przywraca na moment telewizor do "pełnego" świecenia, ale za chwilę automatycznie się on ściemnia.


Po raz kolejny wezwałem serwis, ale chciałbym ich nieco naprowadzić, być może jest jakiś prosty sposób, aby to ogarnąć? Czego może być to wina? Mnie osobiście wygląda to na jakiś problem softowy? Sztuczne ograniczenie max jasności? Jest coś takiego możliwe? Proszę Was o pomoc.

Tutaj wideo (choć nie widać na nim tego efektu tak mocno): https://youtu.be/C_b1yjWkCtg

 

 

 

Edytowane przez Dalyen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...