Skocz do zawartości
yoga

32PW9551 componentem z Xbox i PS2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Podłączałem zarówno Xboxa jak i PS2 z Philipsem 32PW9551 i w obu przypadkach jest problemy z obrazem, pół ekranu jest czarne, część zielona i różowa, pojawia się co prawda znaczek i480 lub i576. Przez scart lub composite wszystko jest ok. Dodam, że konsole najpewniej są ustawione dobrze, zresztą testowałem chyba wszelkie możliwe konfiguracje.
Co może być powodem, uszkodzone łącze YPbPr? Można by coś w memu serwisowym na to zaradzić, czy jedynie serwis?
Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według mnie to wina kabla.Mam tak podłączoną PS2 i wszystko jest O.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='yoga' post='50191' date='13.06.2007, 20:56 ']Witam
Podłączałem zarówno Xboxa jak i PS2 z Philipsem 32PW9551 i w obu przypadkach jest problemy z obrazem, pół ekranu jest czarne, część zielona i różowa, pojawia się co prawda znaczek i480 lub i576. Przez scart lub composite wszystko jest ok. Dodam, że konsole najpewniej są ustawione dobrze, zresztą testowałem chyba wszelkie możliwe konfiguracje.
Co może być powodem, uszkodzone łącze YPbPr? Można by coś w memu serwisowym na to zaradzić, czy jedynie serwis?
Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelkie sugestie.[/quote]
Ustaw w menu konsoli YPbPr zamiast RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='arsenal' post='50222' date='14.06.2007, 07:17 ']Ustaw w menu konsoli YPbPr zamiast RGB.[/quote]
Witam !
W menu Xboxa nie ma ( w PS2 jest ) przestawiania rodzaju wychodzącego sygnału , który - na marginesie - w Xboxach jest
[size=6][/size]FA-TAL-NY !!![size="1"][/size] - tzn. sygnał AV wychodzący z konsoli daje fatalny obraz .

Jeśli macie możliwość to grajcie w gry z Xboxa na Xboxie360 !!!!! - jeśli idzie o jakość obrazu to stoi on na
przeciwległych biegunach - na niekorzyść Xboxa !

Ja natomiast kiedy podł. do 9551 Xboxa lub Xboxa360 przez composite/czincz ( do
czincza w TV lub do EURO/sygnał composite - przez przejściówkę ) to nie mam 1 koloru : czertwonego !
Przez component ( Xbox360 ) lub przez euro/RGB ( Xbox ) wszystko jest w porządku . Edytowane przez Paweł Dziuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxim' post='50194' date='13.06.2007, 21:18 ']Według mnie to wina kabla.Mam tak podłączoną PS2 i wszystko jest O.K.[/quote]
Kable są raczej dobre, wcześniej miałem 29PW9521 i na nim wszystko grało.

[quote name='arsenal' post='50222' date='14.06.2007, 07:17 ']Ustaw w menu konsoli YPbPr zamiast RGB.[/quote]
Tak też ustawiłem.


Jaka jest waszych TV wersja firmware? U mnie 1.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłącz do Philpsa przez component jakieś inne urządzenie np.DVD,wtedy będziesz miał pewność czy to wina telewizora. Soft w moim TV-1.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxim' post='50335' date='14.06.2007, 21:57 ']Podłącz do Philpsa przez component jakieś inne urządzenie np.DVD,wtedy będziesz miał pewność czy to wina telewizora. Soft w moim TV-1.5.[/quote]
Podłączyłem TV komponentem z dvd i nadal brak obrazu, ale co dosyć dziwne czasem na ułamek sekundy wskakuje TVP1... hmmm... serwis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Według Moich osobistych praktycznych ustaleń to :
Ten TV na wejściu compon. przyjmuje tylko sygnały 480p/576/720p/1080i .
Na wejściu EURO 1 ( RGB ) nie przyjmuje ww. sygnałów , a jedynie " niższe " .
Tak jest na Moim 9551 z softem 1.5 ( prod. " made in poland ") , co może mieć znaczenie - także w tym sensie że
dziwnie - stosunkowo , choć wyraźnie - słabszą jakość mam na kanałach z kablówki
w porównaniu do - praktycznie bezpośrednim - Panasonica29" . MOŻE jest tak że
z obrazem HD ten TV radzi sobie bd. , a z sygnałami " niższymi " ( także z konsol np.
PS2 i Xbox ) - słabo . Może nie jest możliwe zrobienie CRT tak aby sobie równie dobrze radził
z HD i ze zwykłym obrazem - proszę o relację na temat jakości obrazu nieHD ( szczególnie
w porównaniu z innymi zwykłymi TV CRT ) innych użytkowników 9551 -
szczególnie tych mających TV z softem nie1.5 , czyli z 1.4/1.2 i innej prod. niż " made in poland " .

Czyli jeśli chcesz - Yoga - " oglądać " gry na PS2 czy Xboxa raz w 480i/576i a potem w 480p/576p
to musisz niestety :rolleyes::P przełączać kable w konsoli - raz EURO-RGB , potem component .
I - przypominam - że w menu PS2 trza ustawić YPbPr . W Xboxie nie ma przestawiania rodzaju
wychodzącego sygnału i może właśnie dlatego obraz po composite czy po rgb jest praktycznie
taki sam , czyli tak samo nędzny - Yoga , zdaj relację z testów gier z Xboxa po compon.
- oczywiście tych chodzących w trybie " progresiwe scan " :P - przypuszczam że
obraz będzie równie nędzny , czyli nędzny sam w sobie oraz równie nędzny co po composite/rgb ..

Edytowane przez Paweł Dziuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...