Skocz do zawartości
tomek_63

który OLED polecacie kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

w budżecie 10 000 pln mogę kupić 65"  panasonica hz1500 (model 2020) lub sony xr-65a84j (model 2021);

który model z tych dwóch  polecacie ?

nie gramy w gry, z żoną oglądamy głównie filmy i programy z kablówki i z talerza - pewnie dokupimy teraz odtwarzacz 4K

 

Z góry dziękuję za Wasze opinie i wsparcie !

 

Pozdrawiam,

Tomek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudny dylemat. Ale obojętnie co weźmiesz będziesz zadowolony. Ja osobiście chyba bym wybrał Sony, ze względu na lepszy smart tv, funkcje poprawiające jakość obrazu na słabym źródle (łagodna gradacja) i od lat najlepszy upłynniacz do sportu. Panasonic ma zapewne lepsze odwzorowanie kolorów i też będzie dobrym wyborem. No i za Sony przemawia fakt, że jest to tegoroczny, najnowszy model odrobinę tylko ustępujący flagowemu A90J.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz oleda sony 65A1 od 3 lat napiszę najważniejsze.Nie ogladać TVN24 ani innych programów informacyjnych wiecej niż 15-30 minut bez zmiany programu.U mnie jest delikatna poświata o roku widoczna tylko na intensywnym  żółtym,czerwonym po tabelce TVN .Kupując jakość wykonania miedzy A1 a LG B7,C7 była porażająca na korzyść A1.Mało kto poleca tu na Forum Sony-większość pisze że nie warto.Następny TV bedzię od Sony ale może dopiero za 2 lub więcej lat bo przełomu technologiczego na razie nie widać.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SONY ma dobry obraz ale ... ma Androida na pokładzie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, pmcomp napisał:

ale ... ma Androida na pokładzie.

ale przynajmniej nie jest się na łasce producenta smarta - wszystkie apki zawsze będą

do naszych LG E6 pies z kulawą nogą nie chce dodać np. apple tv, za chwilę zniknie stare hbo i nowego hbo max już pewnie nie będzie

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, pmcomp napisał:

SONY ma dobry obraz ale ... ma Androida na pokładzie.

Akurat dla mnie to plus.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie, że w a80j i innych nowych śmiga jak rakieta i jeszcze jako google tv (obecnie mam wrażenie, że to najpłynniejszy system na rynku). Ogromne możliwości. Doskonały system + dostęp do najlepszego jakościowo serwisu filmów 4K Bravia Core, którego nie ma na innych telewizorach.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się rozglądam za oled do filmów, nie interesuje mnie sport, nie interesuje mnie granie na konsolach, co prawda interesuje mnie 77 cali i w tym temacie rozważam Lg C1 vs Sony A80J. Oba są praktycznie w tej samej cenie, za oceanem już nawet Sobu jest tańszy niż LG…

Podobno Sony ma lepsze odwzorowanie ruchu, wierniejsze kolory wprost z pudełka ;), lepszy dźwięk i więcej szczegółów w ciemnych scenach.

Jednak zastanawia mnie ten android (po użytkowaniu różnych telefonów na androidzie, nie wspominam tego doświadczenia dobrze, o ile na początku każdy śmigał, tak później zauważalnie zwalniał, zacinał się, no coś było nie tak) w tv…. Dodatkowo ludzie podobno narzekają na serwis Sony…

Lg tu chyba lepiej z serwisem? Jakoś częściej czytam, że pozytywnie podchodzą do spraw reklamacyjnych… Jest dedykowany system na którym są chyba wszystkie aplikacje na których mi zależy (Netflix, Hbo, Apple TV, przyszłościowo Disney +, Amazon Prime). Ma ciekawszego pilota, jest chyba troszkę jaśniejszy?

Dlatego też czekam na testy na portalu tych modeli.
Chętnie także poczytam Wasze zdanie na ich temat, bo naprawdę są dni gdy myślę, biorę Sony (podobno lepszy obraz, lepszy dźwięk, w ciemnych scenach więcej widać), a czasami są dni: lepiej Lg (dedykowany system, lepszy pilot, na wypadek awarii lepszy kontakt z serwisem).

Któregokolwiek kupię zamierzam poddać kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosik na Sony. Pilot LG żaden cud. Daje wręcz poczucie niskiej jakości/miękkiego plastiku.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu w tym roku Sony odrobiło lekcje za chyba ostatnie 3 lata.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja bym szedł w Sony - jak cena ta sama to dla samego lepszego upłynniacza warto

no chyba że ktoś ma ryzyko wypalenia - rano 2h śniadaniówki a wieczorem ponad 1h jakiś info szajsów to można rozważać lg ze względu na gwarancję na wypalenie - bo jakieś ryzykowypalenia wtedy już jest

ale ostatnio ktoś pisał że sony wymieniło mu wypaloną matrycę więc może coś u nich i w tej kwestii jest lepiej?

no i w sony można wykupić 5lat gwarancji producenta za rozsądną kasę a jak siękupuje 77cali za grubą forsę to i może by dali to w promocyjnej cenie 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kaypee86 napisał:

Odradzam Sony z powodu warunków gwarancji - nie obejmują wypaleń.

Pokaz mi punkt z gwarancji LG, który obejmuje wypalenia ☺️

3 godziny temu, klaus71 napisał:

można rozważać lg ze względu na gwarancję na wypalenie 

Ale gdzie ten zapis? 😊

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że oba nie mają takiego zapisu, to ja o tym wiem i przyjąłem na klatę jakieś tam ryzyko. Bardziej chodzi mi o działanie serwisu, jego kontakt z klientem oraz podejście….

Hmmm sporo osób wskazuje lepszy Sony, sporo recenzentów także (w zasadzie jak oglądam YouTube to znalazłem tylko 1 który na Sony narzekał)…

Tak jak wspominałem przy tej kasie trochę nie jestem pewny androida (z drugiej strony opisujecie ze apki są, będą i są aktualizacje, a piszecie ze np przy starszych modelach LG brak wsparcia lub brak nowych aplikacji) jego stabilności, szybkości działania, nie zawieszania się….

(Przyglądałem się Panasonic , za mały. Przyglądałem się LG nanocell, szary, kolory nie te ooogromna poświata w napisach.
Przyglądałem się nowemu Samsungowi NeoQled,  jednak pojawienie się napisów w jasnym pomieszczeniu sklepowym powodowało lekką poświatę wokół nich, a i sam ruch na testowanym materiale gdzieś nie do końca nam pasował - chociaż może trzeba było pogrzebać w ustawieniach. No i brak Dolby Vision).

Właśnie, jak to wyglada z wykrywaniem Dolby Vision w Sony? Czy coś trzeba ustawiać, czy np odpalając film z płyty lub na Netflix. Czy telewizor sam wykryje że leci Dolby Vision i czy to jakoś pokaże? (Lg czuba wyświetla ze przeszedł w tryb dolby Vision?) czy trzeba to ręcznie ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Xisiek napisał:

Pokaz mi punkt z gwarancji LG, który obejmuje wypalenia ☺️

Ale gdzie ten zapis? 😊

ale jaki zapis? w lg z tego co wiem nie ma zapisu że wypalenia są wyłączone z gwarancji.

a w sony jest zdaje się taki zapis że gwarancja nie obejmuje wypaleń, i tv wymaga "odpowiedniego" używania.

chyba rozumiesz różnicę - bo prościej się już nie da.

 

Edytowane przez klaus71
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam.

W kazdej instrukcji producenta telewizora OLED  tzn Sony ,Panasonic, LG jest ostrzezenie ktore dotyczy statycznych obrazow.Mam  OLED Panasonic i oczywiscie polecam tego typu telewizor.Ogladam    filmy z netfflixa, programy sportowe  i flmy z kanalow   telewizyjnych.Nie ogladam kanalow informacyjnych, nuda i    bardzo duze zagrozenie   wypalen.TVN24 HD to najwiekszy niszczyciel telewizorow OLED.

Prosze kliknac na link nizej sa tam przyklady.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/53168-niebezpieczne-logo/

 

cytat z instrukcji telewizora OLED  LG
Wyświetlanie przez długi czas nieruchomego obrazu (np. logo kanału, menu ekranowego, sceny z
gry wideo lub ekranu komputera) może spowodować uszkodzenie ekranu w postaci pozostałości
nieruchomego obrazu. Takie zmiany mogą mieć długotrwały lub nieodwracalny charakter. Gwaran-
cja produktu nie obejmuje zjawisko utrwalenia nieruchomego obrazu.
Należy unikać wyświetlania na ekranie telewizora nieruchomych obrazów przez dłuższy czas (powy-
żej 1 godziny na ekranach OLED).
Również długotrwałe oglądanie telewizji w formacie 4:3 może spowodować utrwalenie pozostałości
obrazu przy krawędziach ekranu.
To zjawisko występuje również w produktach innych firm i nie może być podstawą do wymiany pro-
duktu lub zwrotu pieniędzy.

================================

Cytat z  instrukcji  telewizora OLED Sony  i  internetowej strony Sony.

Poniżej podano przykłady obrazów, które mogą spowodować wypalenie matrycy:

Paski z napisami służące do wyświetlania wiadomości, nagłówków itp.

Menu ekranowe, przewodniki po programach, logo kanałów itd.

Unikaj wyświetlania na dowolnej części ekranu statycznych obrazów o jaskrawych kolorach (włącznie z białym), zegarów i logo.

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00173479

 

 

 

Edytowane przez grundig
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jak to wyglada z wykrywaniem Dolby Vision w Sony? Czy coś trzeba ustawiać, czy np odpalając film z płyty lub na Netflix. Czy telewizor sam wykryje że leci Dolby Vision i czy to jakoś pokaże? (Lg chyba wyświetla zże przeszedł w tryb dolby Vision?) czy trzeba to ręcznie ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Komorowski napisał:

Właśnie, jak to wyglada z wykrywaniem Dolby Vision w Sony? Czy coś trzeba ustawiać, czy np odpalając film z płyty lub na Netflix. Czy telewizor sam wykryje że leci Dolby Vision i czy to jakoś pokaże? (Lg chyba wyświetla zże przeszedł w tryb dolby Vision?) czy trzeba to ręcznie ustawić?

Na żadnym telewizorze nie trzeba niczego ręcznie ustawiać. Samo się przełącza w tryb HDR i w DV jeżeli wykryje że oglądasz taką treść. Standardem jest że wyskakuje napis że TV się przełączył w dany tryb.

W dniu 28.05.2021 o 21:38, Xisiek napisał:

Pilot LG żaden cud. Daje wręcz poczucie niskiej jakości/miękkiego plastiku.

Może i jest plastikowy, ale fakt że pilot może za pomocą żyroskopu sterować kursorem na ekranie i system jest do tego przystosowany sprawia że cała obsługa TV jest prosta i wygodna. Więc ten pilot jest plusem. Skoda że LG zrezygnowało z metalowych pilotów (do serii E wzwyż były dawniej lepsze piloty), ale nie ma tragedii.

W dniu 28.05.2021 o 19:34, Piotr Komorowski napisał:

Jednak zastanawia mnie ten android (po użytkowaniu różnych telefonów na androidzie, nie wspominam tego doświadczenia dobrze, o ile na początku każdy śmigał, tak później zauważalnie zwalniał, zacinał się, no coś było nie tak) w tv….

Każdy android muli po czasie, więc Twoje obawy są słuszne. Ale to nie jest najgorsze. Najgorsze jest jak coś przestaje działać - np z jakąś aktualizacją telewizora dostaniesz w gratisie jakiś błąd np nie będzie pamiętał jakiegoś ustawienia na którym Ci zależy, będzie sporadycznie tracił internet, tego typu akcje. Ja na moim chromecaście 4.0 który ma ten nowy Google TV dostałem z aktualizacją jakiś bug, który powoduje że czasem nie ma dźwięku. Nie wiem jak sobie z tym poradzić, pomaga tylko restart chromecasta. Jest to mega irytujące. Z mojego doświadczenia z Androidem wiem że różne błędy to jest w sumie norma. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, efel napisał:

Może i jest plastikowy, ale fakt że pilot może za pomocą żyroskopu sterować kursorem na ekranie i system jest do tego przystosowany sprawia że cała obsługa TV jest prosta i wygodna. Więc ten pilot jest plusem. Skoda że LG zrezygnowało z metalowych pilotów (do serii E wzwyż były dawniej lepsze piloty), ale nie ma tragedii. 

Jasne, ze szkoda. Szczotkowane aluminium, twardy/solidny plastik dają zupełnie inny Feel jakości sprzętu. To co obecnie serwuje nam LG jest naprawdę odstające jakością od klasy produktu, a to naprawdę mały zysk - lepszy materiał na pilota to jaki kosz 1 USD, mniej, więcej? 
Osobiscie żyroskop mnie nie przekonuje, mam wrazenie ze w starych modelach działał dużo lepiej.

W dniu 29.05.2021 o 16:45, klaus71 napisał:

ale jaki zapis? w lg z tego co wiem nie ma zapisu że wypalenia są wyłączone z gwarancji.

Przeczytaj aktualne materiały LG. Zobaczysz. Tam jest ewidentna furtka umożliwiające odmowę naprawy czy wymiany i ABSOLUTNIE nie ma zapisu, który mówi o tym, ze LG wymieni czy naprawi panel z retencja/wypaleniem obrazu.

W dniu 29.05.2021 o 20:50, grundig napisał:

 

W kazdej instrukcji producenta telewizora OLED  tzn Sony ,Panasonic, LG jest ostrzezenie ktore dotyczy statycznych obrazow.

Tak właśnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Xisiek napisał:

Przeczytaj aktualne materiały LG. Zobaczysz. Tam jest ewidentna furtka umożliwiające odmowę naprawy czy wymiany i ABSOLUTNIE nie ma zapisu, który mówi o tym, ze LG wymieni czy naprawi panel z retencja/wypaleniem obrazu.

z mojej strony kwestia jest czy jest zapis o możliwym wypaleniu i "odpowiednim używaniu" - kiedyś nie było - skoro się pojawił to niestety główna zaleta LG (poza ceną) można powiedzieć może zniknąć w każdej chwili 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2021 o 13:30, Xisiek napisał:

Pokaz mi punkt z gwarancji LG, który obejmuje wypalenia ☺️

Ale gdzie ten zapis? 😊

Nic ci nie będę pokazywał , może nie ma takiego zapisu. Natomiast mam doświadczenie w tej kwestii - miałem problem z wypalonym paskiem tvn24 w C8 - serwis przyjechał, wymienił matrycę na nową z gwarancją 24 miesiące. Zresztą, nie jestem jedynym klientem, któremu w tej sytuacji wymieniono matrycę. Natomiast odnośnie Sonym widziałem tu gdzieś na forum zapis z instrukcji, że wypalenia nie są respektowane przez gwarancję.

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.06.2021 o 13:45, kaypee86 napisał:

Natomiast odnośnie Sonym widziałem tu gdzieś na forum zapis z instrukcji, że wypalenia nie są respektowane przez gwarancję.

Niby nie są, ale był na forum przynajmniej jeden, a chyba nawet dwa przypadki gdy Sony również uwzględniło wypalenia OLEDa. Jasna sprawa że każdy przypadek reklamacyjny jest inny, ale po tamtej stronie też pracują ludzie. Może akurat osoba zatwierdzająca reklamację w Sony miała lepszy dzień :), albo wypalenie wynikło z winy telewizora (np nie działał mechanizm kompensacji)

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.06.2021 o 13:45, kaypee86 napisał:

Nic ci nie będę pokazywał , może nie ma takiego zapisu. Natomiast mam doświadczenie w tej kwestii - miałem problem z wypalonym paskiem tvn24 w C8 - serwis przyjechał, wymienił matrycę na nową z gwarancją 24 miesiące. Zresztą, nie jestem jedynym klientem, któremu w tej sytuacji wymieniono matrycę. Natomiast odnośnie Sonym widziałem tu gdzieś na forum zapis z instrukcji, że wypalenia nie są respektowane przez gwarancję.

Bardzo mi się podoba takie podejście. Ja naturalnie wierze wszystkim co piszą na forum i twierdzą, ze LG wymienił im wypalony panel w oledzie, choć takich zapisów w gwarancji nie ma🤫

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Sony 65A8H od listopada 2020. Przelot około 2800 gdzin. Wiem, że jak jestem w pracy, to mama jedzie TVN24 i moge stwierdzić, że ze 2 godziny dziennie na pewno jest to ogladane jak nie więcej 🙂 . Na początku jej mówiłem, żeby się ograniczała, ale potem stwierdziłem, że mam to w [beeep]ie i jak się coś stanie to kupię inny TV. Na razie nic telewizorowi nie dolega, co obala uraban legend ........ Dużo zależy od ustawień same go TV i jak są zrobione z głową to takich wypaleń poprostu nie będzie. 

Tak więc bierz Oleda i nie słuchaj bzdur o wypaleniach.

Edytowane przez vvalery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...