Skocz do zawartości
  • 0
danieltyl

Podłączenie TV i dekodera do amplitunera - problem

Pytanie

Witam,

Mam Marantz NR1200, dekoder 4k UltraboxCyfra + oraz tv Sony XH9505. Połączyłem amplituner z dekoderem za pomocą HDMI, za pomocą HDMI Arc podłączyłem TV z amplitunerem. Dzwięk z dekodera idzie na amplituner i to jest ok ale już z TV nie. Tzn. włączam na TV YouTube lub Netflix i nie mam dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dokładnie, przycisk na pilocie Marantza tv audio. I w tv włączone arc.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
52 minuty temu, merio_pl napisał:

Dokładnie, przycisk na pilocie Marantza tv audio. I w tv włączone arc.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 

No i właśnie to nie chce działać - cisza. Może w ustawieniach muszę coś zmienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ustawienia wejść w menu maranza, to raz i dwa, czy jest włączone arc HDMI w maranzu (menu Audio > HDMI).

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 godziny temu, raf7705 napisał:

Działa teraz?

Niestety. Sytuacja jest taka - wybieram źródło na TV ( HDMI Arc pod który podpięty jest dekoder) i odpalam na amplitunerze źródło cbl/sat. Wtedy mam dzwięk dekodera ale jak odpalę Netflixa z apki wgranej na TV to widzę obraz z Netflixa ale dźwięk leci z aktualnego programu włączonego na dekoderze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No to, jak włączasz Netflix z tv, to musisz się przełączyć na "Tv Audio".

 

Chociaż masz włączone automatyczne włączanie tv Audio, to nawet, samo powinno się przełączyć.

 

Obsługa arc w telewizorze napewno włączona?

 Nie znam menu Sony ale masz nowy tewizor,.to napewno obsługuje Arc, tylko może nie jest włączone...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
16 godzin temu, danieltyl napisał:

Niestety. Sytuacja jest taka - wybieram źródło na TV ( HDMI Arc pod który podpięty jest dekoder) i odpalam na amplitunerze źródło cbl/sat. Wtedy mam dzwięk dekodera ale jak odpalę Netflixa z apki wgranej na TV to widzę obraz z Netflixa ale dźwięk leci z aktualnego programu włączonego na dekoderze.

Albo coś źle opisałeś albo po protu masz źle podłączone urządzenia.
Tuner powinieneś podpiąc do TV do dowolnego HDMI poza tym które jest oznaczone jako ARC, do tego wejścia powinieneś podpiąć Maranza z jego wyjścia oznaczonego TV Out, we wszystkich urządzeniach włączyć HDMI Control i wtedy na TV wybierasz jako wyjście dźwięku HDMI ARC i dźwięk powinien iść przez MAranza, nieważne czy to z tunera czy z apki na TV.
Jak te funkcje nazywają się w Sony nie wiem, u mnie na LG tak to działa i nie mam problemów.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
10 godzin temu, Jasiek_31 napisał:

Albo coś źle opisałeś albo po protu masz źle podłączone urządzenia.
Tuner powinieneś podpiąc do TV do dowolnego HDMI poza tym które jest oznaczone jako ARC, do tego wejścia powinieneś podpiąć Maranza z jego wyjścia oznaczonego TV Out, we wszystkich urządzeniach włączyć HDMI Control i wtedy na TV wybierasz jako wyjście dźwięku HDMI ARC i dźwięk powinien iść przez MAranza, nieważne czy to z tunera czy z apki na TV.
Jak te funkcje nazywają się w Sony nie wiem, u mnie na LG tak to działa i nie mam problemów.

Prawie wszystko działa ale po 5 sec wyskakuje "bład komunikacji na stystemem audio" i przerzuca na głośnik TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeżeli po 5 sec masz taki komunikat to znaczy że nie działa.
Spróbuj może jeszcze całkowicie wyłaczyć wszystkie urządzenia, nir tylko do stand-by ale całkowicie, żeby po włączeniu HDMI jeszcze raz się dogadywało.
Może to pomoże, ale to raczej zgadywanie.

Jak się domyślam urządzenia masz spięte ze sobą tak jak opisałem we wcześniejszym poście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
4 minuty temu, Jasiek_31 napisał:

Jeżeli po 5 sec masz taki komunikat to znaczy że nie działa.
Spróbuj może jeszcze całkowicie wyłaczyć wszystkie urządzenia, nir tylko do stand-by ale całkowicie, żeby po włączeniu HDMI jeszcze raz się dogadywało.
Może to pomoże, ale to raczej zgadywanie.

Jak się domyślam urządzenia masz spięte ze sobą tak jak opisałem we wcześniejszym poście?

Tak. TV i amplituner po HDMI ARC, a dekoder innym złączem HDMI do TV.

Wieczorem sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
6 minut temu, danieltyl napisał:

Tak. TV i amplituner po HDMI ARC, a dekoder innym złączem HDMI do TV.

Wieczorem sprawdzę.

To powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam to samo na swoim LG OLED C7 + ampli Denon X3400H - próbowałem wszystko co się da i w końcu się poddałem z HDMI ARC i podpiąłem optyka na potrzeby netfliksa, youtube, itd.

Jaja z HDMI ARC zaczęły się u mnie właśnie po przejściu na dekoder 4K ultrabox, który z niewiadomych mi względów gryzie się z resztą sprzętu. Po jego odłączeniu - wszystko ok.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, misfit napisał:

Mam to samo na swoim LG OLED C7 + ampli Denon X3400H - próbowałem wszystko co się da i w końcu się poddałem z HDMI ARC i podpiąłem optyka na potrzeby netfliksa, youtube, itd.

Jaja z HDMI ARC zaczęły się u mnie właśnie po przejściu na dekoder 4K ultrabox, który z niewiadomych mi względów gryzie się z resztą sprzętu. Po jego odłączeniu - wszystko ok.

 

Witam w klubie :(

ps. podobny zestaw sprzętowy, tzn. były wymieniane oledy LG i wzmaki Denona, "trwał" tylko ten dekoder i żeby być uczciwym, bywały momenty, kiedy to działało po ARC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To ja chyba jakimś szczęściażem jestem, od ponad roku LG C9, Denon X6200H i dekoder 4K od Canal+ i wszystko działa bez zająknięcia, wcześniej zamias dekodera Canal+ miałen ich moduł a jeszcze wcześniej Dreamboxa 7020 i nigdy żadnych problemów.
TV wysyła dźwięk do ampli po ARC kiedy chce i z którego urządzenia chce.
W zestawie mam jeszcze klona OPPO ale ten akurat wysyła dźwięk do ampli przez osobne HDMI bo po pierwsze tak wolę, a po drugie ampli nie wspiera eARC więc i tak bezstratnego dźwięku z TV bym nie dostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
9 godzin temu, Jasiek_31 napisał:

To ja chyba jakimś szczęściażem jestem, od ponad roku LG C9, Denon X6200H i dekoder 4K od Canal+ i wszystko działa bez zająknięcia, wcześniej zamias dekodera Canal+ miałen ich moduł a jeszcze wcześniej Dreamboxa 7020 i nigdy żadnych problemów.
TV wysyła dźwięk do ampli po ARC kiedy chce i z którego urządzenia chce.
W zestawie mam jeszcze klona OPPO ale ten akurat wysyła dźwięk do ampli przez osobne HDMI bo po pierwsze tak wolę, a po drugie ampli nie wspiera eARC więc i tak bezstratnego dźwięku z TV bym nie dostał.

Oto moja diagnoza - odłączam od TV dekoder Cyfry, a TV oraz amplituner współdziałają ze sobą. Podłączam dekoder i po paru sekundach wyskakuje bład i dźwięk przełącza się na głośniki wbudowane w TV. Błąd pojawia się na łączu HDMI 3 na którym mam podłączony dekoder ale też na łączu HDMI Arc na którym mam wpięty amplituner. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
9 godzin temu, danieltyl napisał:

Oto moja diagnoza - odłączam od TV dekoder Cyfry, a TV oraz amplituner współdziałają ze sobą. Podłączam dekoder i po paru sekundach wyskakuje bład i dźwięk przełącza się na głośniki wbudowane w TV. Błąd pojawia się na łączu HDMI 3 na którym mam podłączony dekoder ale też na łączu HDMI Arc na którym mam wpięty amplituner. 

NO to został mi jeszcze jeden pomysł, wyłącz sterowanie HDMI w tunerze Canal+, nie pamiętam w którym to dokładnie miejscu ale wiem że jest. Może to Ci pomoże. Z tym że oczywiście wtedy tuner noe będzie wymuszał przełaczania się na jego wejście przy włączaniu czy też samoczynnego włączania TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...