Skocz do zawartości
  • 0
kat.f

Problem z monitorem Samsung

Pytanie

Napisano (edytowane)

Cześć!
Rok temu kupiłam monitor Samsung LC32HG70QQUXEN.
To miał być zakup wymarzonego ekranu, na który odkładam pieniądze od długiego czasu.
Chciałam monitor OLED, ale koszt przekraczał mój budżet i po długich rozmowach wybór padł na powyższy model.

Po uruchomieniu monitora miałam problem z kolorami (do komputera mam podłączony drugi, ale stary monitor więc miałam porównanie) i napisałam o tym do sklepu. Przedstawiciel sklepu uspokajał mnie i poinformował, że każdy ekran musi trochę działać i świecić oraz wszystko będzie dobrze.
Więc korzystałam z monitora, który przekłamywał kolory i po jakimś czasie miałam dosyć, dlatego znowu napisałam do sklepu. W odpowiedzi przeczytałam, że powinnam w menu wybrać odpowiedni tryb i dostosować wszystkie funkcje, ale to nie pomogło.
Pomogła prosta porada od mojego znajomego „zmień port albo zmień kabel na np. HDMI”.
Teraz monitor łączy się komputerem przez HDMI a sytuacja się zmieniła i jest o niebo lepiej, nie wiem czy tak jak powinno, ale wreszcie mogę z niego korzystać.

Problem nr 1.
Został problem z HDR, ponieważ moim zdaniem działa, ale w Windows 10 dla tego monitora mam wyłączony HDR.
Kiedy go włączę obraz jest jakby za ciemną folią do przyciemniania szyb (przepraszam za porównanie, ale tak właśnie to wygląda).
Z wyłączoną funkcją HDR w Windows jest dobrze a z włączoną źle. Czy ktoś może to wyjaśnić?

Problem nr 2.
Drugi problem to dwa białe cienie, każdy o kształcie plamy, w górnej części ekranu.
Nie widać ich jeżeli obraz jest wyświetlany na całym obszarze ekranu, ale jeżeli wyświetlam film i u góry jest czarny pas to widać dwa białe cienie.
Napisałam o tym do sklepu a oni stwierdzili, że taki problem pojawia się w monitorach IPS a ja mam monitor VA, więc nie wiedzą dlaczego tak jest i czy gwarancja to obejmuje.
Czy można to zdiagnozować? Spróbować oddać do naprawy?
Bardzo proszę o pomoc.
 

Godzinę temu, kat.f napisał:

Teraz monitor łączy się komputerem przez HDMI

Zapomniałam dodać, że  wcześniej łączył się przez kabel DP, na którego zakup namówił mnie sklep.

Edytowane przez kat.f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Napisano (edytowane)

Problem nr 2, to w zasadzie norma monitorów lcd podświetlanych ledami. Jedne mają mniej, jedne więcej, nieliczne wcale. Wszystko zależy od sztuki. Reklamacja? Można walczyć, ale jeśli nie jest to zbyt uciążliwe, to należy się zastanowić czy w zamian nie dostaniemy gorszej sztuki. 

monitor samsung nierównomierne podświetlenie – Szukaj w Google 

Problem nr 1 jakiś czas temu omawiany. Zerknij do poniższego tematu: 

Samsung HDR ciemny obraz - OLED - HDTV Centrum Polska (hdtvpolska.com)

Edytowane przez zsrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...