Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć wszystkim forumowiczom! :)

Biernym obserwatorem jestem już od jakiegoś czasu, ale postanowiłem założyć konto by móc zadać Wam pytanie...

Patrzyłem przez lupkę, przeczytałem dość dużo innych postów, ale nie było żadnego z preferencjami zbliżonego do moich 🤷‍♂️

Rozmyślam zakup soundbar'a, ponieważ brakuje mi czegoś lepiej grającego niż budzik JBL na BT lub głośniki w TV...

Budżet skromny, najlepiej jak najmniej. Granica rozsądku to 1200-1300. Maks 1500zł

Głównie będzie służyła do odtwarzania muzyki (od elektroniki, przez alternatywną i rock) przez BT lub z YT - Spotify z HDMI (podejrzewam, żę to będzie 60% wykorzystania). 20% to TV i Netflix, a kolejne 20% to gry z PS4Pro. 

Pomieszczenie w którym stoi telewizor ma jakieś 16-18m2. A sam telewizor to Philips 50PUS6804.

Domyślam się, że Soundbar w tej cenie to nie będzie turbo jakość i łupnięcie, ale nie za bardzo aktualnie mam miejsca na coś większego 😔

Moje wybory na tą chwilę:

1. TCL Ray Danz - chyba najbardziej skłaniam się ku niemu. Atmos + wygląd

2. Samsung HW-T650 

3. Samsung HW-Q60T - tylko ta cena:(

-- Z Samsungami zastanawiam się czy będą sprawować się ok, bo wiem, że część ich funkcjonalności ogranicza się do TV od Samsunga)

4. Yamaha YAS-209

 

Który z Was byłby najbardziej optymalnym wyborem? Może jakieś inne typy macie?

Edytowane przez Krzysiek_Wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Soundbar do muzyki to jak napisać - chce kupić Dacie Duster do nauki sportowej jazdy po Torze Poznań - raczej średni koncept, zgoda? 😊

Godzinę temu, Buhaj47 napisał:

Moim zdaniem Yamaha. Atmos w soundbarze to marketing.

To jak najbardziej.

Soundbar to jest zabawka do kina, która obecnie wyparła chyba w 100% plastikowe (wcale nie taikie głupie) KD.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam trochę inne zdanie nt. Atmosa w niektórych modelach Soundbara, ale w przypadku wymagań, które masz, to nawet jak kupisz jakąś belkę z Atmosem pomijając czy marketingową bez nawet namiastki tych głośników górnych na bazie odbić, to nic Ci to kompletnie nie daje - PS4 Pro nawet nie puszcza Atmosa, a muzyka nie korzysta.

I tak jak wyżej: Jeśli do muzyki głównie, to Soundbar serio jest słabym pomysłem, przy budżecie 1200-1300 (1500 zł max) co podałeś, to zdecydowanie lepiej do takich wymagań poszukać aktywnych głośników i podłączyć je sobie po optyku do TV. Np. Tak jak te Edifiery S2000 MKIII (https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-glosnikow-edifier-s2000mkiii/) były ostatnio za 1335 zł, powracają co jakiś czas na iBoodzie: https://www.pepper.pl/promocje/glosniki-edifier-active-20-bookshelf-130-w-s2000mkiii-392768

Uwierz mi, że w muzyce stereo sprawdzi Ci się to lepiej niż belka, a mam porównanie u siebie, tyle, że ja Soundbara do TV brałem do wszystkiego innego niż muzyka, więc inne preferencje tam były.

Ewidentnie w Twoim przypadku szedłbym w Stereo 2.0 fajne aktywne głośniki do podłączenia po optyku. Ten Philips ma normalnie złącze optyczne z tego co widzę w specyfikacji. Jedyny minus względem ARCa, to (najprawdopoodbniej) brak opcji sterowania głośnością pilotem z TV, a tylko tym od zestawu audio, ale jak kupisz coś z wyświetlaczem (jak Edki wyżej), to elegancko widać zawsze na ile głośność sobie ustawić pod dane używanie.
lljUm5V.jpg

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...