Skocz do zawartości
praetor77

Soundbar do ps5 i komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie prosze o opinie ekspertow ktorych na tym forum nie brakuje pewnie na temat mojej wizji odnosnie rozwiazania audio dla mojego stanowiska.

W sklad tego stanowiska wchodza  elementy:

1) ps5

2)komputer

3)telewizor lg oled55cx

4)monitor asus ASUS ROG PG279Q

5)glosniki harman kardonn sounsticks 2.1

W tej chwili wyglada to tak ze ps5 jest podpiety przez  hdmi z telewizorem i korzysta z glosnika w tv a komputer jest podpiety zarowno do monitora jak i tv i korzysta z tych glosnikow HK. Z racji tego ze dzwiek z tego tv jest imo w grach niesatysfakcjonujacy a nie da sie chyba podpiac jednoczesnie konsoli do tych głosnikow stwierdzilem ze byc moze rozwiazaniem bedzie zakup soundbara i wykorzystanie go jako zrodlo dzwieku zarowno w konsoli jak i w komputerze (niezaleznie od tego czy obraz leci na monitor czy tv)

Wstepnie wybralem model https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/soundbary/soundbar-jbl-bar-5-1-surround ale moze byc inny - generalnie zeby cena nie przekroczyla 3k

Podstawowe pytanie brzmi czy dobrze kombinuje czyli czy da sie jednoczesnie podlaczyc konsole i komputer do soundbara i jesli tak to jak to powinno wygladac? I drugie pytanie odnosnie samego soundbara -czy przy proporcji uzytkowania: gaming80%  filmy,youtube/muza 20% tp dobry wybór?

Z góry dzięki za kazda pomoc pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam ten model, ale z dwoma osobnymi tylnymi satelitkami. Konsolę i PC podłączasz do wejść HDMI IN w soundbarze, u mnie są trzy takie wejścia więc w tym modelu też pewnie będą trzy albo cztery, następnie jest wyjście HDMI OUT, które podłączasz do TV. Czy to do grania czy filmów opłaca się kupić jeżeli lubisz mieć w miarę ogarnięte audio, bo wiadomo,że niektórzy więcej siana wydają na amplituner. Subwoofer jest taki sam u mnie i ogólnie to nigdy w swojej karierze audio nie miałem tak dobrego basu. Soundbar przepuszcza 4k i hdr także o to się nie musisz martwić.

Edytowane przez Rafal P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Lekkie odswiezenie tematu - podbijam poniewaz jeszcze nie dokonalem zakupu a w zasadzie im wiecej draze temat to wcale nie jestem blizej podjecia decyzji. Znalazlem taki model https://www.avans.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/soundbary/soundbar-philips-b95-10  W tej chwili mozna go w kilku sklepach za ta gorna granice mojego budzetu czyli 3k kupic. Podobnie jak ten jbl jest 5.1 ale ponoc oferuje lepszy dzwiek. Mial ktos stycznosc z tym sprzetem i moze jakas opinie przedstawic?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...