Skocz do zawartości
peterka1000

DYLEMAT : PLAZMA , LCD , CZY CRT DO NKI

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiele tutaj osób buszujących w pogoni za radą co kupic , co lepsze , za ile i po co i dlaczego i do czego , przeczytałem wiele pouczających postów i porad ale z powodu tego , ze jak pisza niektórzy że na własne oczy trzeba zobaczyc , to sam się wziałem do testów i zobaczyłem oraz porównałem wszystkie technologie stare i nowe , jak plazma , lcd i crt i się chce podzielic tymi wszystkimi uwagami . Więc zaczynam : :) jestem typowym wideofilem , więc o kompromisie na rzecz jakości obrazu nie ma mowy to po pierwsze . Po drugie nie intersują mnie ludzie , którzy przekładają wygląd samego ( oczywiście wyłaczonego telewizora ) nad jakośc jego obrazu . Do dyspozycji mam kwote około 6500 do 7000 zł więc całkiem sporo miałem mozliwosci zakupowych , a co za tym idzie mogłem sobie powydziwiac i potestowac . Miałem okazje pobawic sie plazmą ta najnowsza panasonica o wielkosci 37 cali (Zaznaczam , że jako źródło bazowe sygnału cały czas używam tuner N-box Recorder podłaczony bądz kablem HDMI , bądz kablem Component firmy Profigold , więc nie jakiś tam złom za 30 zł ) no i niestety juz po kilku minutach ogladania wykluczyłem ten zakup . Dlaczego ? A no dla tego , że niestety sygnał SD o ile jest napewno lepszy niż w LCD to niestety to co się pojawia przy szybkich , dynamicznych scenach , to poswiata zielona , co widac juz zupełnie jak na dłoni na filmie czarnobiałym , lub na materiałach kolorowych starszej daty , dla mnie wyglada to jak żaba na obrazie :blink: , więc plazma do SD nie wchodzi w gre . Co się tyczy obrazu w HD na tej plaźmie ( a nie jest to panel full hd , tylko roździelczośc wyssana z palca jakies 1024 na 768 chyba o ile sie nie myle ) to obraz ten o ile jest wyraźniejszy od SD to z HD nie ma nic wspólnego , ponieważ na drugim planie nie ma praktycznie szczegułów , wiec nawet trudno tutaj mówic o obrazie HD . ( myslac iż wady te dotycza taniego panasonica za 4000 zł udałem sie do sklepu z rtv i poogladałem tam juz osławionego pioneera plazmowy tv i jest praktycznie to samo co na panasoniku , no może czerń lepsza ). Więc plazma odpada . Potem się wziąłem do testów i to nie w sklepie tylko u mnie w domu w warunkach takich jakich bede ogladał przez lata mój nowy tv i podłaczyłem LCD chyba jednak jedno z najlepszych , a mianowicie tego samsunga co testował Sławek R tylko nowszy model bo nie 81 tylko 82 ( ale podobno to prawie to samo ) . Moje wnioski są następujące : Obraz z N-ki po kablu Component czy też HDMI owszem jest dośc wyrazisty ale niestety tylko przy scenach statycznych , a jak wiemy tv jak sama nazwa jego wskazuje ma wyswietlac obrazy ruchome a nie statyczne , do tego jest monitor od kompa . Więc niestety robiłem co mogłem ale i tak smuzenie wystepowało przy szybkich zmianach scen . Ale oczywiście powiedzmy , że do obrazu HD jak nawet dla mnie by było ok . Niestety po zapodaniu sygnału SD i to i z Nki jak i z Dreamboxa , na którym mam cyfre + , obraz poprostu koszmar . Nie dośc że rozmyty jak w starych poczciwych VHS - ach , to barwy postaci jak malowane plakatówkami , po zapodaniu Eurosportu , na którym był tenis ziemny akurat , piłka uderzona leciała jak kometa Halleya z ogonem . Smużenie masakra . Panele LCD panasonica jeszcze gorsza szmira . Skusiłem się nawet aby do kumpla podjechac nie mały kawałek drogi aby nke potestowac na sharpie tym Aquosie full Hd 37 cali , obraz HD wcale nie lepszy od samsunga 32 cale , a na kanałach SD jeszcze większa kaszana . Zresztą chyba rozumiem polityke Panasonica , który wogóle zrezygnował z paneli LCD większych aniżeli 32 cale . Została więc ostatnia deska ratunku i CRT . A jak Crt to oczywiscie z braku wyboru tylko w gre wchodzi Samsung 419 no i Philips 9551 /12 . Z racji tragicznej geometrii obrazu na Samsungu , w zasadzie tylko pozostał philips . No i oczywiście podłaczyłem Nke do tegoz telewizora , no i stało sie , zamawiam własnie jego , pomimo tego ze wielki jak głaz :D ciężki jak spychacz B) to obraz zarówno i w SD i w HD zabił i plazme i lcd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg Dalszy wywodu ( bo miejsca zabrakło ) :) Jedyną wadą crt jest to że troszke mały , bo jak dla mnie ideałem jest 36 do 42 cali . W pozostałych kategoriach , plazma czy lcd nawet sie nie zblizył do phila . Moze jak sie teraz mówi Phil nie jest trendy ale dla mnie jest i zawsze był obraz super trendy a nie snobistyczna pogoń za nowinkami , na których tylko firmy klepią kase . Pomimo że mam na tyle kasy zeby kupic i się chwalic przed sasiadami i rodzina :blink: plazmą czy nowym LCD , wybieram stary dobry sprawdzony CRT i nie interesuje mnie jak odbiorą mój zakup inni , bo to ja ogladam na tym filmy i inne programy . Z góry zaznaczam , że o ile nie jestem expertem w sprawach tv czy lcd lub plazmach , uwazam że o tyle nie trzeba byc expertem zeby nie zauwazyc złego i nie naturalnego obrazu . Więc jak ktos chce wywalic kilka tysiecy lub nawet kilkanascie na nowinki i sie potem samemu przez lata okłamywac ze dokonał dobrego zakupu , warto sie na spokojnie zastanowic czy napewno warto . POZDRAWIAM CZYTAJACYCH I MOZE PRZYCZYNIE SIE TYM POSTEM DO DOKONANIA WŁSCIWEGO WYBORU PRZEZ POTENCJALNYCH KUPUJACYCH . ( Zaznaczam , że nie miałem , nie mam i nie bede miał z tego nic czy ktoś kupi plazme , lcd , czy crt i nie jestem związany handlem z zadną z tych technologii , wiec co za tym idzie nie mam zadnego celu w tym zeby cos akurat lansowac jako potencjalny zakup , a moje wywody wyłacznie dotycza mojego podejscia to jakosci serwowanego obrazu ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o czlowieku co to za wypracownia? komu to bedzie sie chcialo czytac? o_0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja propozycja jest następująca ...
wycisnij esencję z tego co napisałeś a rady sie znajdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasterka1000 ---> Wybacz, ale tyle tego "nabazgrałaś", że nie nie przeczytałem i nie przeczytam (inni zapewne także). To nie matura. :lol:
Jeśli masz ok 7000 zł to zamów prezentacje do domu i finito. Sama ocenisz. To jest NAJLEPSZE i najbardziej niezawodne. WARTO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja przeczytałem i to z przyjemnością.
Mam podobny dylemat i jeszcze nie podjąłem decyzji, tzn najpierw był Sharp XD1, bo zapowiadał się super ale organoleptycznie to nie zachwycił (w porównaniu z innymi LCD to może i nieźle, ale tylko w porównaniu), potem tylnoprojekcyjny Sony KDS, ale trochę sie bałem trwałości lamp, bo u mnie się długo ogląda tv (dzieciaki bajki, żona po południu seriale, a po 22 to już moje królestwo), więc czekałem z wypiekami na twarzy na nowe plazmy Panasa full HD w cenach dla normalnych ludzi. Ale znów rozczarowanie, może nie tak duże jak przy lcd ale jednak. Nie widziałem jeszcze nowego Samsunga, ale po recenzjach kolegów raczej cudów nie oczekuję. Więc chyba jednak KDS? CRT nie biorę pod uwagę po jakieś takie niewielkie robią, a 50 - 55 cali, to u mnie optimum.
Ciekaw jestem dlaczego ty nie pomyślałeś o RPTV? Mimo ewentualnych wymian lamp, to jakością obrazu mnie przekonuje, no i cena w stosunku do wielkości jest przystępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro bierzesz pod uwagę CRT i masz miejsce to kup sobie ten telewizor: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1666"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1666[/url] a będziesz najbardziej zadowolny z obrazu z telewizji (obojętne czy n, C+ czy CP). Nawet HD na takim TV wygląda bardzo dobrze. Oczywiście jak na warunki wielkości itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='peterka1000' post='49680' date='06.06.2007, 22:56 ']Dlaczego ? A no dla tego , że niestety sygnał SD o ile jest napewno lepszy niż w LCD to niestety to co się pojawia przy szybkich , dynamicznych scenach , to poswiata zielona , co widac juz zupełnie jak na dłoni na filmie czarnobiałym , lub na materiałach kolorowych starszej daty , dla mnie wyglada to jak żaba na obrazie B) , więc plazma do SD nie wchodzi w gre . Co się tyczy obrazu w HD na tej plaźmie ( a nie jest to panel full hd , tylko roździelczośc wyssana z palca jakies 1024 na 768 chyba o ile sie nie myle ) to obraz ten o ile jest wyraźniejszy od SD to z HD nie ma nic wspólnego , ponieważ na drugim planie nie ma praktycznie szczegułów , wiec nawet trudno tutaj mówic o obrazie HD . ( myslac iż wady te dotycza taniego panasonica za 4000 zł udałem sie do sklepu z rtv i poogladałem tam juz osławionego pioneera plazmowy tv i jest praktycznie to samo co na panasoniku , no może czerń lepsza ).[/quote]
Mam Pioneera 427XA i po Twoim opisie, aż zarzuciłem na dvd "Kronikę filmową" (dodatek Wprost) i "Liste Schindlera" - oba czarno-białe. U mnie żadnych zielonych poświat absolutnie nie widać, ani po HDMI ani po componencie. Zadzwoniłem do kolegi który miał pewne problemy z Panasaem i nie ma o nim najlepszej opinii (teraz go nie ma), ale akurat z takim problemem sie nie spotkał. Sprawdziłes w ustawieniach temperature barw tego Pansonica ? Co do LCD i sportu w moim przypadku (prezentacja 4 płaskich TV) wyszło akurat to samo dlatego wybór był jaki był. Ale dla mnie priorytetem była wielkość minimum 40 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krog? Napisz proszę coś więcej na temat tego Twojego Pioneer-a. Jesteś z niego zadowolony? Pytam, ponieważ poważnie zastanawiam się, ale nad wersją 50''. Dzięki za odpowiedź.
Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może zaczne od tego że kupno enki to marnotrastwo pieniedzy ! daj sobie siana z tymi LCD , plazmami ! masz kineskopowca to oglądaj dalej i nie kombinuj ! za 7 tys. jedż na malediwy i przepij a nie bedziesz żałował !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wisio' post='49824' date='08.06.2007, 23:12 ']Może zaczne od tego że kupno enki to marnotrastwo pieniedzy ! daj sobie siana z tymi LCD , plazmami ! masz kineskopowca to oglądaj dalej i nie kombinuj ! za 7 tys. jedż na malediwy i przepij a nie bedziesz żałował ![/quote]
Też uważam, że nie ma lepszej technologii niż CRT i projektory do dużego formatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wisio' post='49824' date='08.06.2007, 23:12 ']Może zaczne od tego że kupno enki to marnotrastwo pieniedzy ! daj sobie siana z tymi LCD , plazmami ! masz kineskopowca to oglądaj dalej i nie kombinuj ! za 7 tys. jedż na malediwy i przepij a nie bedziesz żałował ![/quote]


No chyba że Ci od picia wątroba wysiądzie i na Malediwach coś złapiesz, to może jednak będziesz żałował B).

Wisio jak zwykle malkontent na antyeNkowym posterunku. I proszę mi tu kolegi nie namawiać do alkoholizmu :mellow:. A chciałem zauważyć że Peterka1000 nie rozważa opcji czy kupić Nkę, ale jaki do niej odbiornik TV zastosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='emigrant' post='49685' date='06.06.2007, 23:29 ']o czlowieku co to za wypracownia? komu to bedzie sie chcialo czytac? o_0[/quote]

Moim zdaniem ciekawa opinia. Podobną na podstawie moich doświadczeń mam ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie jak kupiłem swojego lcd-ka po crt to musiałem szybko kupić n-ke by pogodzić się z kiepskim obrazem i coś w hd zobaczyć, potem się wsciekłem i oddałem lcd do serwisu by go dostroili bo nie było czerni trochę to pomogło, a teraz jest mi już wszystko jedno bo się przyzwyczaiłem.I tak chyba się stanie znikną kineskopy i nikt już nie będzię wiedzał jak powinien wyglądać dobry obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje jak masz kase i miejsce to kup sobie SONY KDS 55A2000 :angry:

Edytowane przez maniek750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dodam tylko ze sony KDS 55A2000 tanieja z dnia na dzien. W sierpniu wchodzi jego nastepca Sony KDS 50/55/60 A3000 i KDS 60/70 XBR5. KDS 55A3000 ma kosztowac 3300 $
[url="http://www.engadgethd.com/2007/06/06/sony-updates-sxrd-line-with-five-new-sets/"]http://www.engadgethd.com/2007/06/06/sony-...-five-new-sets/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...