Skocz do zawartości
  • 0
ProLanc

Alkohol a ekran tv

Pytanie

Witam. Ostatnio zauważyłem że mam jakiś brud na ekranie coś jak by zaschniętą plamkę podejrzewam że przy korzystaniu z Shakera coś chlaplo na ekran i zostawiło 2 plamki. Chciałem ją wyczyścić wodą ale strasznie się to rozmazało na ekranie więc wpadłem na genialny pomysł żeby użyć płynu do dezynfekcji rąk ( Wtedy jeszcze nie wiedziałem że to jest bardzo zły pomysł) tak więc zrobiłem. Użyłem go w sumie odrobinę na ściereczce chociaż przy ścieraniu rozmazało się to na trochę większy obszar. Potem gdy stwierdziłem że przydał by się jakiś środek do czyszczenia tego ekranu ( używam tv jako monitora więc jest więcej okazji do zabrudzenia) dowiedziałem się że są jakieś warstwy nie warstwy i że nie wolno używać żadnych środków czyszczących tylko sama woda.

A moje pytanie jest takie czy jak po użyciu w tym miejscu nie dopatrzyłem się żadnych zmian na ekranie to znaczy że mi się upiekło?I czy mogło to w jakiś sposób wpłynąć na żywotność ekranu? Środek którego użyłem zawiera w sobie alkohol etylowy i izopropylowy w proporcjach 50/50 a płyn w butelce składa się z   alkoholu > 70%

Telewizor to LG oled 55cx

 

Szczerze nie miałem pojęcia że tak bardzo trzeba uważać przy czyszczeniu tv. Może dla tego że to jest mój pierwszy który sam kupiłem i nigdy się tym nie interesowałem. Przynajmniej na przyszłość będę wiedział. 

Dodam jeszcze że w tym miejscu po sprawdzeniu dokładnie plansz testowych czy nie wpłynęło to jakoś na odbiór kolorów zauważyłem martwy Pixel ale to chyba już zwykły przypadek no nie ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez ProLanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...