Skocz do zawartości
  • 0
woolfyx

Niedowświetlone rogi Sony xh90

Pytanie

Witam. Kupiłem dzisiaj telewizor Sony KE-55XH9096BAEP i niepokoją mnie niedoświetlone rogi matrycy (zaciemnienia widoczne trochę na zdjęciach). Czy to zjawisko typowe dla tych modeli czy reklamować? Miałem wcześniej telewizor Sony z niższej linii i nie widziałem tego problemu.

20210417_195536_HDR.jpg

20210417_200040_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Typowe dla FALDów, nie przejmuj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, sensei napisał:

Typowe dla FALDów, nie przejmuj się.

To typowe dla LCD. Poza tym ten model nie jest żadnym fałdem (ma zbyt mało stref). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak prawdę mówiąc i patrząc na całość ekranu, to i tak Ci się trafiła naprawdę niezła sztuka w kwestii równomierności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Rozumiem i dzięki za odpowiedzi. Po prostu jestem dość zaskoczony, bo mój poprzedni Soniak z podświetleniem krawędziowym tego nie miał, a ten z lokalnym ma. Albo może tak tego nie dostrzegałem przez niższy kontrast i jasność starszego tv.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
8 godzin temu, Xisiek napisał:

To typowe dla LCD. Poza tym ten model nie jest żadnym fałdem (ma zbyt mało stref). :)

To że ma mało stref to nie ma znaczenia, bo jest podświetlany z tyłu a nie krawędziowo, więc jest pełnoprawnym FALDem. Krawędziowe podświetlanie praktycznie nie ma z tym problemów, jak zauważył zresztą OP na swoim starszym TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 18.04.2021 o 20:38, sensei napisał:

To że ma mało stref to nie ma znaczenia, bo jest podświetlany z tyłu a nie krawędziowo, więc jest pełnoprawnym FALDem. Krawędziowe podświetlanie praktycznie nie ma z tym problemów, jak zauważył zresztą OP na swoim starszym TV.

Dokładnie chodzi o to, ze właśnie ma. To, ze tv ma podświetlenie tylne nie czyni go Full Array Local Dimming, choć producenci bardzo by chcieli by tak było i tv co maja te ca. 40-60 stref były nabywane/opisywane w materiałach tak jakby miały ich właśnie 10 razy więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może i ma rogi niedoświetlone, ale po pewnym czasie nawet nie zwraca się na to uwagi. Chyba że ktoś wiecznie patrzy na biały ekran. TV jest świetny.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...