Skocz do zawartości
MMP

Kilka pytań o DVB-T

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='kg2000' post='107832' date='23.06.2008, 17:05 ']To typowe objawy dla braku kodeka h264 albo PowerCinema nie potrafi z niego skorzystać. Zainstaluj kodek (np. CoreAVC) a jeśli go masz to inny program do ogladania telewizji (np. DVBDream)[/quote]

Zainstalowałem sobie oba te programy i coś działa tylko różnie.

Dałem mu, żeby przeskanował i na każdej częstotliwości znajdował te same 4 programy (TV4, TVN, Polsat, Polsat Sport HD) po przeskanowaniu mogłem wszystkie oglądać i jakość i sygnał były na 100%.
Tylko już po restarcie kompa, a anteną nie ruszałem nic nie znajduje, a tamte są na 0%
Będzie trochę zabawy, ale to dopiero jutro wieczorem bo rano mam ostatni egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie kupiłem ten tuner AVer. Do PKN mam około 1000m, w pokoju od Grójeckiej śmiga na dołączonej antence, a od strony podwórka gdzie analogową lędwie odbierałem na antenie zewnętrznej (tylko TVP1 PULS, TVP Info,reszta brak) śmiga na antenie pokojowej umieszczonej nawet na szafie.Sygnał 100%.
Laptop 1.8 1G DDR 2
Może ktoś pomoże z tymi problemami.
Tylko na TVP Polonia Głos jest wcześniej od obrazu o jakieś 10 sekund.
Na TVN tylko głos.
TVP 1,TVP 2,TVP Info,Kultura,Historia,Sport,Polonia -trzeba przełanczać na Audio 2(na pilocie brak takiego przycisku)
Polsat Sport HD-brak obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Ehh za tym DVB-T to ciężko nadążyć.

Dzisiaj znów podłączyłem.
Skanuje i nic nie znalazł.
Potem skanuje jeszcze raz i tym razem znalazł Radio 1,2,3 i telewizje:
TVP1, TVP2, TVP Sport,Kultura, Polonia, Info i Historia.
Czyli te których nie znalazł poprzednio, ale już TV4, Polsat, Polsat Sport HD i TVN nie znalazł.
Może trzeba jakieś specjalne ustawienia do skanowania ustawić?
Tylko, że radio działa, ale już telewizja nie. Jest problem z kodekami.
Jakie powinny być tu ustawienia:
[url="http://img122.imageshack.us/my.php?image=dvbustawieniate6.jpg"][img]http://img122.imageshack.us/img122/4039/dvbustawieniate6.th.jpg[/img][/url]
Niby wszystko jest na 100%, no ale nie ma dźwięku i obrazu w sumie też nie tylko czasami się tak jakby odświeża.

Oo już działa. W ustawieniach zmieniłem Audio z (703 - pol AC3) na (704 - pol MPEG-1) i działa ładnie tylko jak znaleźć resztę kanałów.

Czy raz jest włączone POT, a raz EmiTel czy dla obu są różne ustawiania anteny? Edytowane przez Karol131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to wiadomość:

[url="http://www.tvp.pl/aktualnosci?news_id=750350"]http://www.tvp.pl/aktualnosci?news_id=750350[/url]

Czy kanały DVB-T też będą nadawane z okolicy Janek?
Dla mnie to lepiej bo bliżej mnie ale dla Warszawiaków już raczej nie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ehh co się dzieje z tym DVB-T?
Działa wam normalnie?
Ja mam tunerek Asusa.
Od 28.07 nie mam żadnego sygnału.
Poprzednio nawet jak antena w domu stała to łapało wszystkie kanały na 100%.
Mieszkam koło Piaseczna, więc nawet jak dvb-t nadają z Janek to jest jeszcze bliżej ale nic nie działa.
Czy trzeba zmienić gdzieś jakieś ustawienia w DVB Dream czy jest przerwa w nadawaniu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś wie kiedy zaczną rozszerzać obszar sygnału DVB-T , bo już od 2 lat ciągle testują w tych samych miejscach i nic więcej się nie ruszyło a tu podobno rozpisują przetarg na kolejny multipleks. Czytałem strategie Ministerstwa Infrastruktury na ten temat ale ma się ona jak analog do cyfrówki, niby dotyczy tego samego a zupełnie inaczej wygląda. Np. w Łódz miała być w jakimś tam 4 etapie, w Poznaiu w 5 itd. a choć na początku w Łodzi trochę testowali to teraz już jest zupełna cisza :-( . Wie zatem ktoś może kiedy zaczną rozszerzać sygnał DVB-T w innych regionach Polski (w tym w Łodzi) czy będziemy tak czekać do 2012 ? aż nas Unia ścignie jak ze stoczniami ?? Ps. na stronach emitela też cisza na ten temat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest coś opisane na Satkurier o dvb-t kiedy maa być oficjalnie w danych miastach
ja obecnie odbieram z PKiN 9 programów(w tym tvp HD, polsat sport HD) +3 radia,
wyłączyli polsat sport hd, ale dodali nowy kanał TVN7..oby tak dalej
ale czasami się przycina obraz, możliwe że to przez antenę siatkową...
ciekawe kiedy poszerza ofertę pakiet programów dvb-t o np. VIVA PL, 4funtv, ITV, tvn turbo, tvn lingua...bo takimi programami byłbym zainteresowany :D

Edytowane przez sparki10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś wie kiedy zaczną rozszerzać obszar sygnału DVB-T , bo już od 2 lat ciągle testują w tych samych miejscach i nic więcej się nie ruszyło a tu podobno rozpisują przetarg na kolejny multipleks. Czytałem strategie Ministerstwa Infrastruktury na ten temat ale ma się ona jak analog do cyfrówki, niby dotyczy tego samego a zupełnie inaczej wygląda. Np. w Łódz miała być w jakimś tam 4 etapie, w Poznaiu w 5 itd. a choć na początku w Łodzi trochę testowali to teraz już jest zupełna cisza :-( . Wie zatem ktoś może kiedy zaczną rozszerzać sygnał DVB-T w innych regionach Polski (w tym w Łodzi) czy będziemy tak czekać do 2012 ? aż nas Unia ścignie jak ze stoczniami ?? Ps. na stronach emitela też cisza na ten temat .

Znalazłem na wikipedi DVB-T

Planowane etapy rozpoczęcia regularnej emisji DVB-T:

wrzesień 2009 – Warszawa, Poznań, Rzeszów, Wisła, Zielona Góra, Żagań

marzec 2010 – Kalisz, Częstochowa, Opole, Szczecin, Bydgoszcz, Wrocław, Lublin, Olsztyn, Konin, Piła, Białogard, Świnoujście, Koszalin, Lębork, Płock, Opoczno, Jelenia Góra, Kłodzko, Zakopane, Rabka, Dęblin, Zamość, Elbląg, Giżycko, Iława

lipiec 2011 – Leżajsk-Przemyśl, Gniezno, Katowice, Łódź, Gdańsk, Ostrołęka, Siedlce, Kraków, Tarnów, Szczawnica/Gorlice, Bieszczady, Kielce, Białystok, Suwałki

Planowane wyłączenie emisji analogowej:

październik 2010 – Zielona Góra i Żagań

czerwiec 2011 – Piła, Białogard, Świnoujście, Koszalin, Lębork

październik 2011 – Szczecin, Konin, Płock, Jelenia Góra, Kłodzko, Zakopane, Rabka

październik 2012 – Warszawa, Poznań, Kalisz, Częstochowa, Opole, Bydgoszcz, Wrocław, Lublin, Olsztyn, Opoczno, Dęblin, Zamość, Elbląg, Giżycko, Iława

czerwiec 2013 – Katowice, Łódź, Kraków, Kielce, Białystok

lipiec 2013 – Rzeszów, Leżajsk-Przemyśl, Wisła, Gniezno, Gdańsk, Ostrołęka, Siedlce, Tarnów, Szczawnica/Gorlice, Bieszczady, Suwałki

Hmm... Szczecin dopiero za rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od piątku 6 marca 2009 ma być nadawany w Krakowie przekaz testowy DVBT w mpeg4 z nadajnika na Chorągwicy.

Moc nadajnika 15 KW, kanał 25.

Cała wiązka TVP z włącznie z TVP HD.

Powinien być daleki zasięg :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy odbiera ktos dvb-t w okolicach chorzowa swietochlowic jesli tak to na jakiej antenie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ściśle określone na stronach KRRiTVhttp://www.krrit.gov.pl/bip/Portals/0/koncesje/ogloszenia/ogloszenia_mp/og_090227_mux1.pdf

1) rozpoczęcie rozpowszechniania w sposób cyfrowy odbywać się będzie etapowo:

a) etap pierwszy — nie później niż do dnia 30 września 2009 r.

na następujàcych obszarach rezerwacji cz´stotliwoÊci zgodnych z planem zagospodarowania

częstotliwości określonym w pkt I.1 niniejszego ogłoszenia: Zielona Góra, Żagań, Warszawa, Poznań oraz, w miarę możliwości technicznych, na obszarze Rzeszowa i Wisły,

:lol:etap drugi — nie później niż do dnia 31 marca 2010 r.

na następujących obszarach rezerwacji częstotliwości zgodnych z planem zagospodarowania

częstotliwości określonym w pkt I.1 niniejszego ogłoszenia: Kalisz, Częstochowa, Opole, Szczecin, Bydgoszcz, Wrocław, Lublin, Olsztyn, Konin, Piła, Białogard, Świnoujście, Koszalin, Lębork, Płock, Opoczno, Jelenia Góra, Kłodzko, Zakopane—Rabka, Dęblin, Zamość, Elbląg, Giżycko, Iława, jak również Rzeszów i Wisła, jeśli nie zostały one uruchomione w etapie pierwszym,

c) etap trzeci — nie później niż do dnia 31 lipca 2011 r. a wszystkich obszarach rezerwacji częstotliwości zgodnych z planem zagospodarowania częstotliwości określonym w pkt I.1 niniejszego ogΠoszenia, nieujętych w poprzednich etapach;

2) zaprzestanie rozpowszechniania w sposób analogowy

odbywaç sić będzie w 4 etapach:

a) etap pierwszy

nie później niż do dnia 30 czerwca 2011 r. na następujących obszarach rezerwacji częstotliwości zgodnych z planem zagospodarowania

częstotliwości określonym w pkt I.1 niniejszego ogłoszenia: Żagań, Zielona Góra,

:) etap drugi

nie później niż do dnia 30 września 2011 r. na następujących obszarach rezerwacji częstotliwości zgodnych z planem zagospodarowania

cz´stotliwoÊci okreÊlonym w pkt I.1 niniejszego ogłoszenia: Świnoujście, Koszalin, Lębork, Piła, Białogard, Szczecin, Płock, Konin,

Kłodzko, Zakopane—Rabka, Jelenia Góra, Rzeszów, Wisła, Leżajsk—Przemyśl,

c) etap trzeci — nie póêniej ni˝ do dnia 30 wrzeÊnia

2012 r. na nast´pujàcych obszarach rezerwacji cz´stotliwoÊci zgodnych z planem zagospodarowania cz´stotliwoÊci okreÊlonym w pkt I.1

niniejszego ogΠoszenia: Warszawa, Poznaƒ, Kalisz, Cz´stochowa, Opole, Bydgoszcz, WrocΠaw, Lublin, Olsztyn, Opoczno, D´blin, ZamoÊç, Elblàg,

Gi˝ycko, IΠawa,

d) etap czwarty — nie póêniej ni˝ do dnia 31 lipca 2013 r. na nast´pujàcych obszarach rezerwacji cz´stotliwoÊci zgodnych z planem zagospodarowania

cz´stotliwoÊci okreÊlonym w pkt I.1 niniejszego ogΠoszenia: Gniezno, Katowice,

Daty zaprzestania rozpowszechniania w sposób analogowy to czas na utylizację analog TV.

Warto zaznaczyć, że to także ważny element walki z kryzysem. Jesteśmy potęgą w produkcji TV cyfrowych.

W zasadzie wrzesień 2011 to termin 2-letni gdzie w Polsce sprzedawać saię będą miliony odbiorników rocznie.

Jeż wiem, dlaczego opłacało się tworzyć strefy ekonomiczne i tam plasować producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy odbiera ktos dvb-t w okolicach chorzowa swietochlowic jesli tak to na jakiej antenie ??

Ja odbieram na zwykłej antenie siatkowej w Rudzie Śląskiej 7 (Kochłowice). Sygnał mam maksymalny z Wisły, żadnych zacięć itp., TV Sony 32W4210. Teraz planuję zakup anteny kierunkowej - 19 elementowa firmy DIPOL. Czy ktoś miał z nią do czynienia i może napisać, czy warto ją kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja odbieram na zwykłej antenie siatkowej w Rudzie Śląskiej 7 (Kochłowice). Sygnał mam maksymalny z Wisły, żadnych zacięć itp., TV Sony 32W4210. Teraz planuję zakup anteny kierunkowej - 19 elementowa firmy DIPOL. Czy ktoś miał z nią do czynienia i może napisać, czy warto ją kupić?

mieszkasz we wiezowcu na oswiecimskiej czy nie kochlowice sa na gorce wiec jesli jeszcze mieszkasz wysoko nie masz problemu z odbiorem mnie moj tel sharp 32 dh77e na pokojowej antenie ze wzmacniaczem pisze ze antena do dvb-t nie wykrywa zadnego sygnalu mieszkam w swietochlowicach piasniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie na tej ulicy o której piszesz ;) W linii prostej mam widoczność na Wisłę zatem odbiór jest idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o TV z wbudowanym tunerem DVB-T w mpeg4 to zachowuja sie one tak:

1.Sony - lapie sygnał, nie ma żadnego problemu

2.Samsung - lapie ale dość czesto rwie i zanika

3.Sharp - tv sie zestroi ale nic nie pokazuje.

Sprawdzane w Z.Górze na tej samej antenie wszystkie ( Sony 40W4000 i 32E4000 , Samsung 40A756, Sharp 32DH65 oraz Ferguson FT8200 ).

Zdecydowanie najlepiej radzi sobie Sony, potem Samsung. Sharp ten tuner ma badziewny, trzeba kilka razy stroic aby złapał paczkę, a i tak nic sie nie pokazuje, juz lepiej zachowuje sie tuner Fergusona choć też kiepsko.

Ciekawe czy samsung w linii B650 która bedzie miała również wbudowany mpeg4 poradzi sobie lepiej , choc watpie a i w przypadku Sharpa DH 77 zastosowano ten sam tuner co w DH 65 wiec jakośc bedzie najgorsza z w/w .

LG też wypuszcza serię 9000 z wbudowanym tunerem w "czwórce" wiec coraz wiecej sie tego pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz polega na tym, że producenci "uzbrajają" (albo twierdzą, że uzbrają) Tv w tunery DVB-T, a konsumenci nie mogą tego sprawdzić. Nadchodzi chwila prawdy. Jestem bardzo ciekawy, kto po tej weryfikacji ocaleje.

Co do Soniaczków nie mam żadnej watpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie na tej ulicy o której piszesz :) W linii prostej mam widoczność na Wisłę zatem odbiór jest idealny.

jak mozesz podaj mi czestotliwosci na jakich lapiesz kanaly i jakie moze jak wpisze recznie czestotliwosc a z antena bede kierowl cos zlapie bo nie wiem czy reklamowac ten telewizor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuner: Leadtek Winfast DTV Dongle Gold

Lokalizacja: Żagań

Nie mogę za nic złapać sygnału. Jedna antena dołączona w zestawie, druga mniej więcej tego typu http://img194.imageshack.us/i/700237479.jpg/

ProgDVB pokazuje Level 100% - Quality 0%

Jak padał deszcz było Level 100% - Quality 10%

Możecie coś doradzić? Nie spodziewałem się że będąc tak niedaleko nadajnika nic nie odbiore.

Acha jeszcze jedno, ProgDVB przy Blind Search przelatuje cały zakres w 2 sekundy. Uszkodzona karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy termin "uruchomienia" do dnia 31 marca 2010 r. jest obecnie 100% pewniakiem, czy może nastąpiło ciche przesunięcie terminów (pytam się, bo mieszkam obecnie na stancji w Bydgoszczy i nie wiem czy kupić kartę hybrydową na USB do laptopa, czy się jeszcze wstrzymać). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Czy jest ktoś kto już odbiera sygnał w Jeleniej Górze lub okolicy, chociaż testowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rocklee mnie również to interesuje. Szukałem oficjalnych informacji na ten temat ale na stronach UKE nadal widnieje ta data i nie ma żadnej informacji na temat przesunięcia. Choć słysząc o problemach, które są z TVP nie wiem czy nie będzie przesunięcia.

Edytowane przez Topmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topmek pytam się, bo właśnie od dłuższego czasu DVB-T ma w Polsce duży poślizg, ale to już chyba każdy wie :P Miejmy nadzieję, że skończą tą błazenadę i wstydu Nam oszczędzą xD i włączą tak jak jest w planach nadajniki w naszych regionach ;] Pozatym jak narazie jest "cisza", więc są 2 możliwości, albo pójdzie wszystko z planem, albo nie wiadomo kiedy będzie włączony sygnał ;/

Edytowane przez rocklee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na 31 marzec 2010 jest przewidziany Kalisz, ciekawe skąd będzie nadawany sygnał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, na 31 marzec 2010 jest przewidziany Kalisz, ciekawe skąd będzie nadawany sygnał ?

Zacznijmy od tego, czy napewno będzie, bo w TV powinni powoli o tym trąbić (bynajmiej tam, gdzie mają być niby włączone nadajniki) :( Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...