Skocz do zawartości
MMP

Kilka pytań o DVB-T

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

[quote name='Squallik' post='104227' date='27.05.2008, 22:07 ']No to fajnie :) Czekam na relacje z testów.[/quote]

Dlaczego z tymi elektronicznymi urządzeniami nie można porozmawiać i im wszystkiego wytłumaczyć :)

Będzie dużo pracy coś myślę zanim go uruchomię.

Niby sterowniki się zainstalowały bez problemu ale po zainstalowaniu programu PVR2 gdy się go włącza wyskakuje błąd windows DVBTAP i nie idzie.
W DScaler włącza się normalnie, wyszukuje programy tylko, że są czarno-białe i bez dźwięku.
Nie ma co będzie dużo zabawy :]

No już jest trochę lepiej. Był format windowsa, który i tak musiałem zrobić i już programik się włącza bez problemu tylko wszystkie programy są czarno-białe i bez dźwięku. Strasznie szumi. Walczę dalej :)

Edytowane przez Karol131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłby ktoś coś poradzić bo już nie wiem co zrobić.

W każdym program obraz jest taki sam. Czy to PVR czy DScaler czy ChrisTV.

Wygląda tak:

[url="http://img508.imageshack.us/my.php?image=image06011139ch36wz3.jpg"]http://img508.imageshack.us/my.php?image=i...1139ch36wz3.jpg[/url]

[url="http://img508.imageshack.us/my.php?image=image06011139ch43yp8.jpg"]http://img508.imageshack.us/my.php?image=i...1139ch43yp8.jpg[/url]

I dźwięku też nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol131 jak tam idą testy, lepiej coś. Probowałeś z nowymi sterownikami co są dostępne na stronie, jak działa analog no i cyfrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Squallik' post='105127' date='02.06.2008, 18:39 ']Karol131 jak tam idą testy, lepiej coś. Probowałeś z nowymi sterownikami co są dostępne na stronie, jak działa analog no i cyfrówka :P[/quote]

Cyfrówki jeszcze nie miałem okazji przetestować.

A analogowa niestety nadal jest czarno biała. Dźwięk się pojawia jak nastawię na kraj Irlandia ale nadal czarno-biały :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Karol131' post='105147' date='02.06.2008, 20:36 ']Cyfrówki jeszcze nie miałem okazji przetestować.

A analogowa niestety nadal jest czarno biała. Dźwięk się pojawia jak nastawię na kraj Irlandia ale nadal czarno-biały :[[/quote]

Polski brak ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Squallik' post='105163' date='02.06.2008, 22:09 ']Polski brak ? <_<[/quote]

Polski jest jak najbardziej tylko na nim to nawet dźwięku nie ma a obraz też czarno-biały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dzisiejszej Rzepie znakomita (moim zdaniem , bo prosta i kompetentna) analiza zagadnienia DVB-T PL.
Tezy autora ( piszę z pamięci):
[1] Państwo Polskie musi dużo zarobić na sprzedaży pasma; w USA wzieli za to 190 mld USA ( mogę się mylić).
[2] Niedopuszczalne jest ograniczenia dostępu do nowych częstotliwości tylko do grupy obecnych graczy, wpuścić na rynek nowych nadawców w interesie widzów,
[3] Kanały HD będą zmniejszać ilość kanałów, a społeczeństwo preferuje ilość kanałów SD a nie jakość HD. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie czytałem artykułu, ale tezy które wymieniłeś do odkrywczych nie należą, jak zwykle chodzi o pieniądze. Osobiście przestałem wierzyć w rychłe upowszechnienie DVB-T w Polsce, pewne natomiast jest że jak w końcu zrealizują cyfryzacje to na pewno zrobią to za późno i źle. Tak czy inaczej, coraz rzadziej oglądam TV, bo niezależnie od technologi transmisji, najważniejsza jest treść. Tymczasem na kilkudziesięciu programach trudno mi znaleźć coś dla siebie. Szkoda gadać, lepiej poczytać książkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie tak dla Twojej wypowiedzi.
Dlatego czytam gazety rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ależ to przecież oczywiste jest, że decydując sie na oglądanie z DVB-T nie mamy i mieć nie będziemy multum HD i dziesiątek kanałów tematycznych. To nie tak działa. DVB-T to ma być i pewnie będzie telewizyjna podstawa. Niekodowana i o niskim całkowitym koszcie odbioru. Tak by już nie dało się zbudować bazy płacących za satkę abonentów tylko dlatego, że oferuje się " wszystkie podstawowe kanały"( od razu już wiecie kto i dlaczego DVB-T blokuje najmocniej). Trzeba się będzie bardziej postarać.
Wpuszczenie nowych nadawców do DVB-T? Jestem jak najbardziej za. Jak FOX powykupował w Stanach lokalnych, naziemnych nadawców to się dopiero ruszyło z dobrymi produkcjami telewizyjnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to tak.

Leadteka oddałem bo on po prostu nie działa z kablówką UPC.

Wymieniłem go na ASUS My Cinema U3000 Hybrid.

I działa rewelacyjnie.
Od razu po podłączeniu jest dosyć długi proces instalacji, gdzie się wszystko ustala i potem już bez problemu działa.
Obraz i dźwięk bardzo dobry.

Pierwszy minus jednak to tylko 3 możliwości formatu nagrywania.

A co do sprzętu to mam problem z adapterem. Takie coś pomiędzy kablem antenowym, a tunerem.
Ciasno wszedł tam kabel, a teraz nie chce wyjść, więc na razie nie będę na siłę próbował bo nie chcę mieć teraz problemów.
Czy w razie czego można wymienić gdzieś w serwisie taki adapter jak się go uszkodzi czy trzeba całość wymieniać?

Ogólnie polecam tylko ostrożnie z podłączaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Jak wygląda sprawa DVB-T łapie coś ten tuner <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Squallik' post='106191' date='09.06.2008, 13:04 ']Dzięki za info. Jak wygląda sprawa DVB-T łapie coś ten tuner :([/quote]

Jeszcze nie sprawdzałem bo żem wetknął ten kabel od UPC i nie chcę go wyciągać na razie, żeby czegoś nie zniszczyć, przynajmniej do końca EURO2008.

Ale nie wiem czy coś złapie w mojej odległości od nadajnika.
Jak przetestuje to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ciekawy [url="http://satkurier.pl/news/41439/tvp-hd-w-czasie-olimpiady-w-dvb-t-i-z-astry.html"][color="#FF0000"]news[/color][/url] związany z hd w dvb-t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Karol131' post='106033' date='08.06.2008, 00:28 ']No to tak.

Leadteka oddałem bo on po prostu nie działa z kablówką UPC.

Wymieniłem go na ASUS My Cinema U3000 Hybrid.

I działa rewelacyjnie.
Od razu po podłączeniu jest dosyć długi proces instalacji, gdzie się wszystko ustala i potem już bez problemu działa.
Obraz i dźwięk bardzo dobry.[/quote]

Witam,
Rozumiem, że piszesz o odbiorze UPC na ASUS-ie w kanałach analogowych.
A spróbuj przełączyć na kanały cyfrowe przy połączeniu z gniazdkiem UPC i przeskanować całe pasmo cyfrowe. Powienien znależć 111 kanałów telewizyjnych i 18 radiowych.
Z tego 2 - TVP Info i TVP2 powinieneś odebrać z obrazem i dźwiękiem do tego dżwięk z co najmniej 17 kanałów radiowych (polskich), nie chce obsługiwać PR1.
Na wszyskich kanałach, nawet kodowanych, które obsługują EPG, powinien on być widoczny.
Powodzenia i czekam na wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andrzej_an' post='107385' date='18.06.2008, 14:10 ']Witam,
Rozumiem, że piszesz o odbiorze UPC na ASUS-ie w kanałach analogowych.
A spróbuj przełączyć na kanały cyfrowe przy połączeniu z gniazdkiem UPC i przeskanować całe pasmo cyfrowe. Powienien znależć 111 kanałów telewizyjnych i 18 radiowych.
Z tego 2 - TVP Info i TVP2 powinieneś odebrać z obrazem i dźwiękiem do tego dżwięk z co najmniej 17 kanałów radiowych (polskich), nie chce obsługiwać PR1.
Na wszyskich kanałach, nawet kodowanych, które obsługują EPG, powinien on być widoczny.
Powodzenia i czekam na wiadomości.[/quote]

Dzisiaj zrobiłem jak powiedziałeś ale nic nie znalazł.

Może Ty masz wykupioną telewizję cyfrową w UPC. Ja jeszcze jej nie mam i jak zmieniam na DVB-T to mi nic nie znajduje.

Ale na analogowym też na razie bardzo ładnie odbiera.
Jeszcze trochę i zacznę testować DVB-T ze zwykłą anteną tylko się mistrzostwa skończą.

Może ponowie moje pytanie. Czy można dokupić sam adapter antenowy do tego tunera, ponieważ jest on raczej słabej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakupiłe taki tiuner hodi problrmu kodeki sterowniki zaszyte na płycie jnstalacyjne inego dinstalowywac adres sklepu.

[url="http://www.avermedia.pl/katalog/62"]http://www.avermedia.pl/katalog/62[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Procesor' post='107601' date='21.06.2008, 01:10 ']Zakupiłe taki tiuner hodi problrmu kodeki sterowniki zaszyte na płycie jnstalacyjne inego dinstalowywac adres sklepu.

[url="http://www.avermedia.pl/katalog/62"]http://www.avermedia.pl/katalog/62[/url][/quote]

Hmm w jakim języku jest to napisane i o co tu chodzi? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a co byscie polecili do bloku do odbioru sygnalu DVB-T na odleglosc okolo 50km ?? Chodzi o to zeby bylo jaknajmniejsze ale tez oczywiscie radzilo sobie bardzo dobrze ze sciaganiem na taka odleglosc ? Edytowane przez AvataR1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]Karol131[/b] jak działa to DVB-T, łapiesz coś na zwykłej antenie :(

Edytowane przez Squallik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Squallik' post='107684' date='22.06.2008, 00:55 '][b]Karol131[/b] jak działa to DVB-T, łapiesz coś na zwykłej antenie :([/quote]

Tak jak mówiłem mam problem z tym adapterem i nie mogę zmienić kabla, który jest tam podłączony. Dopiero po 29.06 będę coś z nim kombinował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Karol131' post='107595' date='20.06.2008, 23:59 ']Dzisiaj zrobiłem jak powiedziałeś ale nic nie znalazł.

Może Ty masz wykupioną telewizję cyfrową w UPC. Ja jeszcze jej nie mam i jak zmieniam na DVB-T to mi nic nie znajduje.

Ale na analogowym też na razie bardzo ładnie odbiera.
Jeszcze trochę i zacznę testować DVB-T ze zwykłą anteną tylko się mistrzostwa skończą.

Może ponowie moje pytanie. Czy można dokupić sam adapter antenowy do tego tunera, ponieważ jest on raczej słabej jakości.[/quote]

Nie mam wykupionej cyfrowej telewizji UPC.
Mam zwykły abonament analogowy na warszawskim Ursynowie.
Może w Twoim fragmencie nie uruchomiono jeszcze usługi cyfrowej.
Albo tuner nie może się porozumieć z "cyfrą" UPC
Jak wspominałem, mój Sony 32W4000 wyciąga z sieci UPC 111 kanałów cyfrowych TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Karol131' post='107702' date='22.06.2008, 10:51 ']Tak jak mówiłem mam problem z tym adapterem i nie mogę zmienić kabla, który jest tam podłączony. Dopiero po 29.06 będę coś z nim kombinował.[/quote]

No niestety testy chyba nie będą możliwe chyba, że dokupię nowy adapter.
Ponieważ są 2 dni wolne w Euro postanowiłem coś pokombinować.
Ale niestety w tym adapterze coś się tak zapiekło w środku, że nie sposób zmienić kabla więc nici z testów DVB-T.

Nie wiecie czy tą jedną część można gdzieś dokupić lub czy jest jakiś serwis Asusa dotyczący kart TV w Warszawie?

Jakoś udało się podłączyć i oto rezultaty.

W odległości ok 25km od PKiN z podłączoną bardzo starą anteną.
Jak dałem na wyszukiwanie zwykłej TV tylko nie przez kabel, a przez antenę to znalazł kilka programów, ale raczej w słabej jakości.
A jak dałem na wyszukiwanie DVB-T to po wyszukaniu w spisie kanałów i owszem były wszystkie nazwy: TVP1, TVP2, TVP Historia, kultura, sport, TVN, Polsat, Polsat Sport HD i jeszcze jakieś ale na każdym był czarny obrazi brak dźwięku.
Nie wiem czy to wina anteny czy może programu PowerCinema, że nie potrafił ich rozkodować.
Jak przełączyłem na radio to znalazł Radio 1,2,3 i działały bez problemu. Edytowane przez Karol131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No więc podsumowując. W Warszawie z dekoderem mpeg4 kupionym za 300, antenie za 20 pln i kablu za 9 pln wszystko działa że hej.
TVP1
TVP2
TVP Info
TVN
TV Polonia
TV4
Polsat
TVP Kultura
TVP Sport

Polsat sport hd nie za bardzo - tylko dźwięk w menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Karol131' post='107806' date='23.06.2008, 11:38 ']A jak dałem na wyszukiwanie DVB-T to po wyszukaniu w spisie kanałów i owszem były wszystkie nazwy: TVP1, TVP2, TVP Historia, kultura, sport, TVN, Polsat, Polsat Sport HD i jeszcze jakieś ale na każdym był czarny obrazi brak dźwięku.
Nie wiem czy to wina anteny czy może programu PowerCinema, że nie potrafił ich rozkodować.
Jak przełączyłem na radio to znalazł Radio 1,2,3 i działały bez problemu.[/quote]

To typowe objawy dla braku kodeka h264 albo PowerCinema nie potrafi z niego skorzystać. Zainstaluj kodek (np. CoreAVC) a jeśli go masz to inny program do ogladania telewizji (np. DVBDream)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...