Skocz do zawartości
Knap39

Sony Bravia KD77AG9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  po kalibracji tv  zamieniłem Samsung  85Q95t na Oled  77 Sony Master Series  okazało się że nc  plus nie daje rady nadają najgorsza jakość obrazu  I KLAPA .. jakieś rady jak dbać o tv SONY OLED  żeby nie było wypaleń ostatnio miałem 2 oledy  LG 65 i 77 ale za krótko a teraz będę miał rok przynajmniej i chciałbym sprzedać ZA ROK  tv z nie wypalona matryca 😀 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale skaczesz po tych tv jak szalony - fajnie tak potestować różne - pracujesz w sklepie że tak sobie łatwo wymieniasz?

ale oled miał przecież złe kolory :) - a jak problem w tunerze nc+ to raczej zmiana tv nic nie pomoże 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich programach TV "podświetlenie OLED" (czy jak to sie tam nazywa przynjamniej w LG) na połowe tj. 50/100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Knap39 napisał:

jakieś rady jak dbać o tv SONY OLED  żeby nie było wypaleń 

jak chcesz mieć 1000% pewności to prog. informacyjne max 0,5-1h dziennie, śniadaniówka podobnie, nie oglądac 1 kanału przez rok 

do tego tv NIE wyłączać na noc z zasilania - w standby robią się tam różne kompensacje

no i sprawdzić czy są załączone systemy ochrony wypalania - nie wiem czy w sony wogóle da się je wyłączyć bo była chryja że działały zbyt agresywnie

 

tak poza tym - gratulacje - masz najlepszy mozliwy obraz 

nie widzisz że jest o niebo lepiej niż na lcd?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, klaus71 napisał:

jak chcesz mieć 1000% pewności to prog. informacyjne max 0,5-1h dziennie, śniadaniówka podobnie, nie oglądac 1 kanału przez rok 

do tego tv NIE wyłączać na noc z zasilania - w standby robią się tam różne kompensacje

no i sprawdzić czy są załączone systemy ochrony wypalania - nie wiem czy w sony wogóle da się je wyłączyć bo była chryja że działały zbyt agresywnie

 

tak poza tym - gratulacje - masz najlepszy mozliwy obraz 

nie widzisz że jest o niebo lepiej niż na lcd?

Będzie w piątek 😀  a na NC  Plus oglądam tylko TVN Polsat  TVN 7 HBO  canal TVP2  reszta to Netflix Disney  blu-ray 4k i filmy z dysku 4k  dolby Atmos 

20 minut temu, klaus71 napisał:

ale skaczesz po tych tv jak szalony - fajnie tak potestować różne - pracujesz w sklepie że tak sobie łatwo wymieniasz?

ale oled miał przecież złe kolory :) - a jak problem w tunerze nc+ to raczej zmiana tv nic nie pomoże 

Może z OLED Sony będę zadowolony się okaże 😀😀 nie mówię że będzie tak samo co z LG ale zobaczymy 😀😀 

 

Jak będzie lipa  to kończę kontrakt z nc i wezme sky 4k  bo tylko lipa obrazu  jest gdy oglądam nc  nadają najgorzej  najniższy sygnał a resztę źródła  blu-ray Netflix czy Disney na 85 Samsung bajka było  więc zobaczymy nowy Sony 😀

Nie oglądam żadnych wiadomości 😀😀  zero informacyjne nie interesują mnie 😀 

34 minuty temu, klaus71 napisał:

ale skaczesz po tych tv jak szalony - fajnie tak potestować różne - pracujesz w sklepie że tak sobie łatwo wymieniasz?

ale oled miał przecież złe kolory :) - a jak problem w tunerze nc+ to raczej zmiana tv nic nie pomoże 

Powiem tyle że mam znajomości i mogę sobie tak pozwolić 😊😊😊

Edytowane przez Knap39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak znajomości, a nie "odpowiednio zagadać", jak to pisałeś w innym temacie

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, raf7705 napisał:

Czyli jednak znajomości, a nie "odpowiednio zagadać", jak to pisałeś w innym temacie emoji2.png

 

 

To i to 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, raf7705 napisał:

Jak wrażenia, w porównaniu do Samsunga ?

Będę w domu odpalę i dam znać ale na nc wiem że będzie lepiej bardziej o obraz z nc chodziło  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Knap39 napisał:

Będę w domu odpalę i dam znać ale na nc wiem że będzie lepiej bardziej o obraz z nc chodziło  

Nc lepiej jak na  qled zdecydowanie  jakieś ustawienia OLED Sony  ktoś ma 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jaką odległość od tv wziąłeś sobie 77"?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Sk_uter napisał:

Na jaką odległość od tv wziąłeś sobie 77"?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

3m dla obrazu z nc teraz  obraz bajka 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Knap39 napisał:

  jakieś ustawienia OLED Sony  ktoś ma 

 

Ma Koper. Da Ci jak dokona kalibracji.

😜

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, pmcomp napisał:

Ma Koper. Da Ci jak dokona kalibracji.

😜

Tv zrobione ustawione jest pięknie !!! 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przepisywanie kalibracji z innego panelu to nie jest dobry pomysł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał, każdy panel ma jakieś odchyłki wiec spisywanie korekt dla balansu bieli z innej sztuki może mieć jeszcze gorszy efekt niż mieliśmy wcześniej, szczególnie ze dziś tv naprawdę są już niezle ustawione (zwłaszcza droższe modele) już po wyjęciu z pudełka. PS. Inne nastawy można sobie podglądać bezpiecznie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...