Skocz do zawartości
  • 0
Max T

Projektor Mi 4k Laser Projector 150" - problem z dźwiękiem przez ARC

Pytanie

Witam,

Od wczoraj jestem"nie" szczęśliwym posiadaczem projektora firmy Xiaomi. Model projektora Mi 4k Laser Projector 150". Ogólnie projektor działa prawidłowo ale mam problem z przesłaniem dźwięku do amplitunera Yamaha RX-V581 za pomocą portów HDMI ARC. zgodnie ze wskazówkami podpinam kabel HDMI do wyjścia HDMI ARC w Yamaha do wejścia HDMI 3 ARC w projektorze. Próbowałem już wszelkich ustawień Yamahy odnośnie HDMI out ale w głośnikach cisza. W projektorze dźwięk ustawiony na HDMI ARC, włączone HDMI 2.0, kabel napewno dobry bo z kompa przesyła sygnał w true HD. Dźwięk po optycznym idzie z projektora do amplitunera ale ja potrzebuję przesłać właśnie truehd i dlatego chcę go przesłać właśnie przez HDMI. 

Ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak?

Z góry dziękuję za pomoc.   

 

Pozdrawiam,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Widzę że nikt nie miał doczynienia z tym chińskim wynalazkiem:)

W każdym razie udało mi się uruchomić ARC na projektorze.

Mam kolejne pytanie, czy da się na nim przesłać sygnał TrueHD do amplitunera?

Zainstalowałem KODI ale max co przesyła to sygnał 5.1, jeżeli mam coś zakodowane w true HD to albo nie ma dźwięku albo obcina do 5.1 :(

będę wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
21 minut temu, Max T napisał:

Widzę że nikt nie miał doczynienia z tym chińskim wynalazkiem:)

W każdym razie udało mi się uruchomić ARC na projektorze.

Mam kolejne pytanie, czy da się na nim przesłać sygnał TrueHD do amplitunera?

Zainstalowałem KODI ale max co przesyła to sygnał 5.1, jeżeli mam coś zakodowane w true HD to albo nie ma dźwięku albo obcina do 5.1 :(

będę wdzięczny za pomoc

Masz na pewno włączony BitStream na OUT HDMI? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam sygnał z projektora ustawiony na HDMI ARC do amplitunera i to działa bo na amplitunerze pokazuję szczegóły np. DTS, liczbę głośników etc. W kodi mam ilość głośników 2.0 ale włączony passthrough bo jak idą sample 5.1 to również pokazuje szczegóły zgodne z opisem w pliku. Jedynie jak puszczam sampla w TrueHD to albo nie ma dźwięku albo jest przeskalowany do 5.1. ten sam plik jak puszczę z kompa do amplitunera to wtedy ładnie na signal info pokazuje system 7.1 i TrueHD.

Jeżeli projektor nie wspomaga dolby atmos to samo przesłanie dźwięku przez HDMI do ampka chyba jest możliwe? Czy się mylę?

Edytowane przez Max T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
16 minut temu, raf7705 napisał:

Ale HDMI arc, to max Dolby digital plus.

Dolby True HD, nie prześlesz.

 

 

Ok dzięki za informacje, tego nie wiedziałem. To jak w takim razie przesłać Dolby TrueHD? Trzeba mieć Blue Ray ?

Przeszukałem internet i już chyba wiem gdzie problem😊😊

 

Czyli reasumując do przesłania TrueHD potrzebuje nadajnika który wyślę sygnał do amplitunera czyli np. blu-ray i tutaj albo musi to być HDMI 2.0 OUT lub HDMI ze standardem eARC - tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bezpośrednio do ampli czy belki po HDMI z BD Playera lub innego media playera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety nie mogę edytować poprzedniej odpowiedzi ale wg specyfikacji to HDMI 2.0 posiada eARC a mój projektor ma HDMI 2.0 więc jest tam eARC czy jeszcze czegoś nie wiem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
35 minut temu, Max T napisał:

Niestety nie mogę edytować poprzedniej odpowiedzi ale wg specyfikacji to HDMI 2.0 posiada eARC a mój projektor ma HDMI 2.0 więc jest tam eARC czy jeszcze czegoś nie wiem? 

eARC można zaimplementować w  HDMI 2.0b, ale zależy to chyba od chipsetu HDMI, zastosowanego przez producenta i jest rozwiązaniem bardzo rzadkim i na pewno NIE JEST standardem specyfikacji HDMI 2.0.

HDMI w wersji 2.1 zawiera eARC z definicji, ale chyba też jako opcję.

Może gdzieś się mylę - nie znam dokładnie szczegółów technicznych, bazuję na czytanych informacjach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Ok dzięki za informacje, tego nie wiedziałem. To jak w takim razie przesłać Dolby TrueHD? Trzeba mieć Blue Ray ?
Przeszukałem internet i już chyba wiem gdzie problem
 
Czyli reasumując do przesłania TrueHD potrzebuje nadajnika który wyślę sygnał do amplitunera czyli np. blu-ray i tutaj albo musi to być HDMI 2.0 OUT lub HDMI ze standardem eARC - tak ?
Reasumując.
Musisz zrobić tak jak napisał pmcomp.
Użyć Zewnętrznego odtwarzacza podłączonego do AVR, nie projektora, jako odtwarzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 9.04.2021 o 11:26, Max T napisał:

Widzę że nikt nie miał doczynienia z tym chińskim wynalazkiem:)

W każdym razie udało mi się uruchomić ARC na projektorze.

Mam kolejne pytanie, czy da się na nim przesłać sygnał TrueHD do amplitunera?

Zainstalowałem KODI ale max co przesyła to sygnał 5.1, jeżeli mam coś zakodowane w true HD to albo nie ma dźwięku albo obcina do 5.1 :(

będę wdzięczny za pomoc

Witaj kolego.

Czy mógłbyś powiedzieć jak uruchomiłeś dźwięk przez HDMI ARC ???

Mam ten sam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...