Skocz do zawartości
air40

Panasonic HX810 problem z sortowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem niedawno ten tv jednak mam problem z posortowaniem  kanałów. Chodzi mi o to żeby TVP 1 ustawić na nr1 a nie 750. W instrukcji szukałem nic nie ma, w tv tak samo. Jedyną instrukcja jaką znalazłem  rowniez nie dziala.
1. włączasz TV.
2. Wybierasz TVP1
3. Wciskasz ZIELONY
4. Wybierasz na której pozycji chcesz mieć TVP1 - ma to być "1", więc wybierasz góra/dół jedynkę, albo wciśnij klawisz "1" na pilocie.
5. Jak już masz to, to wciskasz znów ZIELONY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja miałbym pytanie do Ciebie odnośnie tego telewizora bo jestem niemal pewny aby go kupić w wersji 40 calowej. Zastanawiam się tylko czy nie poczekać na nowe modele na rok 2021. W jakiej wielkości kupiłeś ten model? Jesteś zadowolony z niego, z jakości obrazu, jak czerń? Dostrzegłeś jakieś wady? Dzięki za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w wersji 40 cali. Jeżeli chodzi o jakość obrazu na tv naziemnej uważam za średnią (snużenie).Inna sprawa jest jeżeli obraz jest w hd. Czerń jest na bardzo dobrym poziomie. Tv ma bardzo dużo opcji ustawień obrazu/ dźwięku. Z wad to tak jak mówię jeżeli jest obraz poniżej hd to średnio to wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. No na kanałach sd to chyba na każdym telewizorze będzie to kiepsko wyglądać. Całe szczęście że mamy ich już coraz mniej. Z naziemnej telewizji nie korzystam. Czyli ogólnie potwierdza się że to dobre telewizory. Zapytam jeszcze, nie kalibrowałeś go, tak? Jak pada do pokoju mocne, dzienne słońce (o ile takie doświadczasz u siebie) to nie przeszkadza? 

Edytowane przez emarti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonici słyną z tego, że mają lustrzany ekran, więc na pewno będzie się dużo w nim odbijało, ustawiony naprzeciwko okna raczej się nie sprawdzi. Być może warto poczekać na nowe modele, seria JX800 będzie na Androidzie z procesorem HCX, dodatkowo dojdzie Tryb Filmowca (brak wsparcia dla DTS i Dolby Atmos - Atmos będzie w wyższej serii, gdzie już będzie smart My Home, a nie Android). Oczywiście ceny będą na początku wysokie, w okolicach jesieni zaczną maleć. Co do jakości obrazu, w modelach z 2020 r. najbliżej wzorca jest tryb Prawdziwe Kino. Na YT są filmiki, można sobie zobaczyć, o co chodzi z tym lustrzanym ekranem. Sam się zastanawiałem nad tym tv w 40 calach, ale to lustro i smart mnie odstraszają, no i HDR słabe, bo tylko 350 nitów jasności, ale jest Dolby Vision, więc to spory plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście nie jest istotne aby był dobry Smart czy android bo mnie to nie jara a telewizor nie jest też obciążony takimi bajerami. Ten autorski Smart Panasonica według mnie jest wystarczający i lekki dla odbiornika. Nie mogę nigdzie trafić na filmiki o których wspominasz gdzie przedstawiony jest ten lustrzany ekran. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam to ustawione na przeciwko okna i naprawdę daje radę. Tv jest szybki na tym systemie, na androidzie podobno wolniej chodzi. Jeżeli chodzi o odbicie nie zauważyłem żeby jakoś mocno odbijal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oglądając sport np. piłkę nożną lub tenis jak z płynnością obrazu? Smużenie jakieś jest? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@emarti Panasonica na Androidzie w 2020 r masz tylko w najniższych seriach, za które odpowiada turecki Vestel, więc nie dziwne, że wolno może chodzić. Wiadomo, że autorskie systemy szybko chodzą, sam mam Tizena, tylko że brakuje w nich często apek czy też zewnętrznego playera do filmów poprzez USB, np. na Tizenie brakuje cda, a wbudowany player jest mało intuicyjny. Nie zainstalujesz sobie Kodi, na co niektórzy zwracają uwagę. Plus nie wiadomo, jak długo Panasonic wspiera aplikacje, może być tak, że za 2 lata jakaś apka nie będzie działać i to minus autorskich smartów. Ja mam Samsunga ustawionego tyłem do okna, w pokoju jasno i za dnia się ciężko ogląda, gdy w filmie są ciemne sceny, za mało ma nitów, żeby zwalczyć odbijanie. Jak dasz radę, to wrzuć jakieś foty jakości obrazu podczas wieczornych i dziennych seansów.

@air40 Co do płyności w sporcie, to matryca VA i 60Hz, więc cudów się nie spodziewaj. Wolny czas reakcji, więc jakieś smużenie na pewno jest, kwestia co komu przeszkadza.

To słabo szukasz, masz tu reckę tych tv: 

Na tym samym kanale jest też recka systemu My Home. Panas ma całkiem okej telewizory, ale ceny ma kiepskie, w tych cenach to można dorwać tv z 100Hz matrycą. Nowe 40 cali na 2021 na początku ma kosztować ponad 3000 zł, premiera w maju.

Edytowane przez 12jojko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 godzin temu, 12jojko napisał:

@emarti Panasonica na Androidzie w 2020 r masz tylko w najniższych seriach, za które odpowiada turecki Vestel, więc nie dziwne, że wolno może chodzić. Wiadomo, że autorskie systemy szybko chodzą, sam mam Tizena, tylko że brakuje w nich często apek czy też zewnętrznego playera do filmów poprzez USB, np. na Tizenie brakuje cda, a wbudowany player jest mało intuicyjny. Nie zainstalujesz sobie Kodi, na co niektórzy zwracają uwagę. Plus nie wiadomo, jak długo Panasonic wspiera aplikacje, może być tak, że za 2 lata jakaś apka nie będzie działać i to minus autorskich smartów. Ja mam Samsunga ustawionego tyłem do okna, w pokoju jasno i za dnia się ciężko ogląda, gdy w filmie są ciemne sceny, za mało ma nitów, żeby zwalczyć odbijanie. Jak dasz radę, to wrzuć jakieś foty jakości obrazu podczas wieczornych i dziennych seansów.

@air40 Co do płyności w sporcie, to matryca VA i 60Hz, więc cudów się nie spodziewaj. Wolny czas reakcji, więc jakieś smużenie na pewno jest, kwestia co komu przeszkadza.

To słabo szukasz, masz tu reckę tych tv: 

Na tym samym kanale jest też recka systemu My Home. Panas ma całkiem okej telewizory, ale ceny ma kiepskie, w tych cenach to można dorwać tv z 100Hz matrycą. Nowe 40 cali na 2021 na początku ma kosztować ponad 3000 zł, premiera w maju.

@12jojko Pomyliłeś Nicki w odpowiedzi ale ok 😉 Moja sytuacja jest taka że potrzebuje telewizor 40 calowy albo najlepiej 37 jednak tych drugich nie ma praktycznie na rynku. Z tych mniejszych to dominują 32 calowe i 43 calowe a Panasonic jako jedyny oferuje odbiorniki właśnie odpowiednie dla mnie w rozmiarze. Trochę się naczytałem i ta seria 800 wzwyż ma dobre opinie a też nie są to modele budżetowe. Piszesz że w cenie tych nowych Panasoniców które niebawem pojawią się na rok 2021 można wyszukać telewizor ze 100Hz matrycą ale tak jak pisałem zapewne będą to wielkości 43+ a to nie jest dla mnie. 60Hz matrycę w Panasonicu ratuje nieco Dolby Vision podobnie jak w Sony te ich X-Motion.

Edytowane przez emarti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Yep, mam podobny dylemat, albo maks 40 cali do mniejszego pokoju, gdzie mogę podpiąć do niego kompa, albo 50 cali do drugiego pokoju, gdzie musiałbym gonić w tę i nazad, jak wiadomo pierwsza opcja wygodniejsza. Niestety w tym rozmiarze nie ma 100Hz matryc, więc 60Hz to jedyna opcja, i tak jak piszesz, za Panasaem przemawia DV, ale cena już nie bardzo, no ale są wieksze koszta produkcji takich 40 cali, to więc i cena znaczna + dopłaca się za logo firmy. 32" nie ma w ogóle na matrycach VA i 4K, wyjątkiem chyba te śmieszne serie Samsunga The Frame itp., cała reszta to IPS. Panas to chyba jedyne 4K TV w tym rozmiarze, tak to chyba jeszcze TCL ma FullHD. Czekam na recki tych nowych modeli, może będą jaśniejsze matryce i pewnie na jesień zastanowię się w jaki rozmiar i firmę pójść.

 

Mało kto pewnie ma tego Panasa w tym rozmiarze, żeby dowiedzieć się o nim czegoś więcej, zobaczyć fotki, bo recki w sieci nie zawsze są dobre. Obecnie jest za 2300, więc cena spoko, jakby spadła do 2000, to pewnie prędzej bym wziął. Miałem już Philipsa w 43", ale był za duży do mojego pokoju + niecały miesiac po zakupie się zrypał i dostałem zwrot kasy.

Edytowane przez 12jojko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...