Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, fietko napisał:

Jasne, z tym HDR na projektorach masz rację nie zależy mi specjalnie, zadając pytanie miałem na myśli raczej ogólnie brak jasności.

Tu, na forum, jest "trochę" użytkowników projektorów. Jakoś nie przypominam sobie narzekań na jasność. Co więcej - ci, co mają lepsze sprzęty zazwyczaj używają ich w niższej jasności.

Głównie ze względu na hałas, ale także na optymalne parametry obrazu. Duża jasność jest przydatna raczej w biznesie, gdzie trzeba na jasnej, dużej sali wyświetlić dane.

Jeśli jednak, w trybie "low" lampy będzie za ciemno, to jesteś szczęśliwym posiadaczem "okienka" kinowego i praca projektora na wysokich obrotach nie będzie nikomu przeszkadzała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, fietko napisał:

zadając pytanie miałem na myśli raczej ogólnie brak jasności.

Jasność jest niższa na szarym ekranie... Nie chodzi o HDR... Coś za coś. Masz lepszy kontrast, ale niższą jasność. Obraz jest taki "przytłumiony". Biele są mniej wyraziste niż na białym ekranie a w porównaniu z flagowymi telewizorami LCD to przepaść... Oczywiście HDR swoją drogą (ale ten SONY nie obsługuje ani 4K ani HDR więc nie ma tematu). Ale jak pisałem skoro lubisz plazmę to całościowo obraz będziesz miał porównywalny. Szary ekran, moim zdaniem, jest bardzo dobrze sparować z projami budżetowymi bo wtedy bardzo poprawia się kontrast. 

Ja osobiście miałem 2 tyg. szary ekran i go wymieniłem co przy gabarytach i mocowaniu do sufitu i problemach z transportem było ciężką przeprawą, ale po prostu nie byłem w stanie oglądać go. Byłem na tyle zdeterminowany, żeby się go pozbyć dlatego o tym Ci piszę narażając się na hejt ze strony "jedynie słusznej linii na forum".

Znalazłem Ci już mój wpis sprzed paru lat odnośnie tych ekranów:

"No nie dla każdego najważniejsza jest czerń... Zakupiłem swój pierwszy szary ekran bo wszyscy polecali i bardzo się przejechałem. Zwykłe białe tło w TV box na na androidzie było przyszarzone. Kolor skóry - nienaturalny. Fakt - czernie były rewelacyjne, ale akurat miałem ten ekran jak jeszcze miałem Epsona 6700. Aż z ciekawości wrzucę jeszcze raz ten sam film co wtedy oglądałem bo dokładnie pamiętam obraz na tym 6700 z szarym ekranem i napiszę co i jak teraz z białym na 9300.

Szary ekran był bardzo pomocny i jest nadal w przypadku słabszych projektorów bo za niewielką sumę pieniędzy można ostro podrasować kontrast i czerń. Nie zgadzam się Szawi, że gubi detale w czerniach - wszystko jak pamiętam na 6800 było w czerniach wspaniałe łącznie z detalami. Czerń była po prostu boska. Tylko problem jest taki, że nie ogląda się wyłącznie filmów z ciemnymi scenami :) Pojawia się całkiem dużo jasnych :) A tu była mega tragedia. Nie dość, że wszystko było przyciemnione to jasne tonacje były słabe. Ten kolor skóry... Reasumując - na szarym: jakość czerni 10/10, sceny mieszane 5/10, sceny jasne 2/10, na ekranie białym jakość czerni 8/10, sceny mieszane 9/10, sceny jasne 10/10. Jak widać z tego krótkiego mojego tylko subiektywnego testu oceniającego czerń jest trochę słabsza, ale nie w takim stopniu jak biel na szarym. To wszystko pisałem na podstawie doświadczeń z Epsonem 6700... Po zmianie na 9300 czerń jest niesamowita, ale żeby się jeszcze upewnić obejrzę jeszcze raz te ciemne sceny co mnie tak zachwyciły na konfiguracji: ekran szary+ Epson 6700. Spodziewam się, że będzie na ekranie białym z Epsonem 9300 tak samo dobra czerń bo sam projektor to daje.

Ostatni raz reasumując :) - polecam szare ekrany wyłącznie dla ludzi, którzy mają słabsze projektory i chcą mieć rewelacyjną czerń (jest to dla nich bardzo istotny czynnik) i jednocześnie godzą się na niewłaściwą biel. Pewno i w naszych 7300/9300 czerń była by jeszcze lepsza na szarym, ale wzrost jakości byłby pewno niewielki, za to biele mogłby by ucierpieć."

https://hdtvpolska.com/forum/topic/40684-epson-tw9300-tw7300-w-codziennym-użytkowaniu/page/15/

 

  •  
W dniu 16.12.2017 o 01:09, poke82 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie ekranu do tw 9300. czy ekran reference gray 120 cali oblique bedzie dobry do nieprzystosowanego salonu z białymi ścianami. Kuchnia z salonem. W oknach klasyczne zaluzje drewniane. Brak mozliwosci calkowtego zaciemnienia. bedzie wpadac swiatlo  z kuchni do salonu. ekran musi byc zwijany

White or Grey Screen?

"To jest bardzo ważna sprawa. Ja kupiłem grey i po 14 dniach wymieniłem na white. W skrócie - do zalet szarego zaliczamy: wzmocnienie czerni, ale biel jest przyszarzona...

Mam obecnie biały i jestem bardzo zadowolony - biel jest całkowicie biała i jasna :) Jeśli uwielbiasz świetną czerń i telewizję oglądasz na obniżonym poziomie matrycy lepszym wyborem będzie szary, jednak jak lubisz jasny obraz bez "szarej bieli" lepszym wyborem będzie biały. Dodam też, że jak dla mnie i na tym białym czerń jest wspaniała przy jednocześnie świetne odwzorowanej bieli.

Ja sam i wiele ludzi mówi również, że mając ekran biały można po prostu włączyć tryb eco lub obniżyć jasność projektora i uzyska się efekt zbliżony do szarego. Niestety mając szary nic się nie da zrobić bo zwiększenie jasności rujnuje kontrast. Ja przez te 14 dni robiłem co mogłem aby uzyskać odpowiadający mi obraz i się nie udało. Trzeba jednak dodać, że testowałem to na Epsonie 6700 więc na 100% nie wiem jak by to było w przypadku 7300/9300. No i nie zapominajmy, że w teście na tym portalu jako rekomendowany jest do Epsona 9300 ekran biały"

https://hdtvpolska.com/forum/topic/40684-epson-tw9300-tw7300-w-codziennym-użytkowaniu/page/27/

 

Ważne jest też to jakie mamy preferencje co do oglądania. Ja mam salon, ale po 14 dniach męczarni i walki o biel poddałem się i zrezygnowałem z matt grey :) Ale widać - że ze mnie jakiś odmieniec jest :) bo większość ludzi chwali sobie szare i dlatego zresztą to był mój pierwszy wybór.

Co mi przeszkadzało ? Cały obraz był ciemny - jasne sceny wyglądały marnie. Np jasny dzień na filmie, na tym ekranie był pochmurny. Zwykłe tło z androida było szaro-białe, a nie białe. Kolor skóry nienaturalny... Dla mnie to była po prostu tragedia. Fakt, że czernie wyglądały bajecznie... Wszystkie sceny ciemne - także, ale to było na Epsonie 6700... Bo na tym właśnie projektorze dokładnie sprawdzałem oba ekrany. Obejrzałem te same filmy, te same sceny, w tym samym pomieszczeniu więc można powiedzieć, że było bardzo dokładnie to przeanalizowane. I na 6700 ciemne sceny nie wyglądały tak dobrze na białym jak na szarym, biel oczywiście wreszcie była ok. Co jednak się okazało jak wymieniłem projektor na 9300 ? Czernie są lepsze na białym ekranie niż w 6700 na szarym (!) - to tylko dowodzi jak potężny jest ten projektor. Oczywiście biele idealne. Idąc tym tokiem rozumowania czernie powinny jeszcze zyskać na szarym, ale jak dla mnie już teraz są w 100% wystarczające, a w żadnym wypadku nie chcę ryzykować z bielą...

To były cytaty sprzed 5 lat w temacie dotyczącym Epsona 9300... Nie znam zupełnie tego SONY więc mogą być różnice, ale z pewnością szary ekran ustawi Ci inaczej biele niż czarny i inaczej będzie wyglądała jasność. Szary podbije kontrast. Warto jeszcze poczytać jaki ekran jest dedykowany przez producenta czyli SONY...

Tak czy inaczej powinno być ok... Ja mam po prostu inne zdanie niż większość na tym forum, ale warto i je wziąć pod uwagę bo nigdy nie wiadomo czy nie trafi się ktoś jeszcze z takimi preferencjami.... Napisz koniecznie jaki ostatecznie kupiłeś projektor, jaki ekran i jak Ci się podoba bądź nie obraz po przesiadce z plazmy.

Edytowane przez Adam Lic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio czy inny Adasiu, nie wprowadzaj ludzi na manowce - twoja wiedza na temat projektorów jest o kant D potłuc!

Onanizuj się swoim najlepszym LCD i najlepszą na świecie konsolą i zrób na ten temat "badania naukowe".

I spadaj stąd, bo tylko zamieszanie robisz😈

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fietko jak widzisz wyżej po wpisie hejtera z tego forum - co dla Ciebie zrobiłem i na co się naraziłem... Jak pisałem - na forum jest jedna "jedynie słuszna linia" i wszystkie inne opinie są w ten sposób traktowane. Dlatego prosiłem o wiadomość na priv...

@Gmeru

 naprawdę nie da się nic zrobić aby ten koleś wyżej nie zachowywał się w ten sposób co post wyżej ?

A może to jakiś Twój kolega, ekspert zatrudniony przez was i ja od 7 lat nie wiem z jaką mądrą osobą mam do czynienia ?

O tym właśnie piszę od roku - przez takie osoby jak barnaba ludzie stąd odchodzą... Nie można się odezwać jak ja, w dobrej wierze, żeby koleś nie zaatakował

27 minut temu, Barnaba napisał:

Hubio czy inny Adasiu, nie wprowadzaj ludzi na manowce - twoja wiedza na temat projektorów jest o kant D potłuc!

Onanizuj się swoim najlepszym LCD i najlepszą na świecie konsolą i zrób na ten temat "badania naukowe".

I spadaj stąd, bo tylko zamieszanie robisz😈

Wstałeś jak zwykle lewą nogą ? A może dzień w pracy lub na emeryturze nie udany ? A nie... Na pewno była żona dała ci w kość... Uśmiechnij się i pomyśl pozytywnie... Dobrze Ci to zrobi... 😉

Edytowane przez Adam Lic
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"To jest bardzo ważna sprawa. Ja kupiłem grey i po 14 dniach wymieniłem na white. W skrócie - do zalet szarego zaliczamy: wzmocnienie czerni, ale biel jest przyszarzona... Mam obecnie biały i jestem bardzo zadowolony - biel jest całkowicie biała i jasna default_smile.png Jeśli uwielbiasz świetną czerń i telewizję oglądasz na obniżonym poziomie matrycy lepszym wyborem będzie szary, jednak jak lubisz jasny obraz bez "szarej bieli" lepszym wyborem będzie biały. Dodam też, że jak dla mnie i na tym białym czerń jest wspaniała przy jednocześnie świetne odwzorowanej bieli. Ja sam i wiele ludzi mówi również, że mając ekran biały można po prostu włączyć tryb eco lub obniżyć jasność projektora i uzyska się efekt zbliżony do szarego. Niestety mając szary nic się nie da zrobić bo zwiększenie jasności rujnuje kontrast. Ja przez te 14 dni robiłem co mogłem aby uzyskać odpowiadający mi obraz i się nie udało. Trzeba jednak dodać, że testowałem to na Epsonie 6700 więc na 100% nie wiem jak by to było w przypadku 7300/9300. No i nie zapominajmy, że w teście na tym portalu jako rekomendowany jest do Epsona 9300 ekran biały"

https://hdtvpolska.com/forum/topic/40684-epson-tw9300-tw7300-w-codziennym-użytkowaniu/page/27/

 

Ważne jest też to jakie mamy preferencje co do oglądania. Ja mam salon, ale po 14 dniach męczarni i walki o biel poddałem się i zrezygnowałem z matt grey default_smile.png Ale widać - że ze mnie jakiś odmieniec jest default_smile.png bo większość ludzi chwali sobie szare i dlatego zresztą to był mój pierwszy wybór.

Co mi przeszkadzało ? Cały obraz był ciemny - jasne sceny wyglądały marnie. Np jasny dzień na filmie, na tym ekranie był pochmurny. Zwykłe tło z androida było szaro-białe, a nie białe. Kolor skóry nienaturalny... Dla mnie to była po prostu tragedia. Fakt, że czernie wyglądały bajecznie... Wszystkie sceny ciemne - także, ale to było na Epsonie 6700... Bo na tym właśnie projektorze dokładnie sprawdzałem oba ekrany. Obejrzałem te same filmy, te same sceny, w tym samym pomieszczeniu więc można powiedzieć, że było bardzo dokładnie to przeanalizowane. I na 6700 ciemne sceny nie wyglądały tak dobrze na białym jak na szarym, biel oczywiście wreszcie była ok. Co jednak się okazało jak wymieniłem projektor na 9300 ? Czernie są lepsze na białym ekranie niż w 6700 na szarym (!) - to tylko dowodzi jak potężny jest ten projektor. Oczywiście biele idealne. Idąc tym tokiem rozumowania czernie powinny jeszcze zyskać na szarym, ale jak dla mnie już teraz są w 100% wystarczające, a w żadnym wypadku nie chcę ryzykować z bielą...

To były cytaty sprzed 5 lat w temacie dotyczącym Epsona 9300... Nie znam zupełnie tego SONY więc mogą być różnice, ale z pewnością szary ekran ustawi Ci inaczej biele niż czarny i inaczej będzie wyglądała jasność. Szary podbije kontrast. Warto jeszcze poczytać jaki ekran jest dedykowany przez producenta czyli SONY...

Tak czy inaczej powinno być ok... Ja mam po prostu inne zdanie niż większość na tym forum, ale warto i je wziąć pod uwagę bo nigdy nie wiadomo czy nie trafi się ktoś jeszcze z takimi preferencjami.... Napisz koniecznie jaki ostatecznie kupiłeś projektor, jaki ekran i jak Ci się podoba bądź nie obraz po przesiadce z plazmy.

 

 

Wybór ekranu jest bardzo subiektywny.Nie lubisz szarego, masz prawo.Nikt, nie powinien cię z tego powodu, nie lubić.

 

Ale piszesz poemat na ten temat a wystarczy 2-3 zdania.

 

Ja mam szary, być może teraz wybrał bym biały...

Nie jest to jakaś kolosalna różnica, dla mnie.

Większa różnicę robi format ekranu.

Kupowałem 16:9 (bo tak polecali).

Przerobiłem na 21:9.

Teraz wiem że, jak się ogląda głównie filmy,.to lepiej kupić format filmowy.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Adam Lic napisał:

Wstałeś jak zwykle lewą nogą ? A może dzień w pracy lub na emeryturze nie udany ? A nie... Na pewno była żona dała ci w kość...

Przenikliwy joker-prawnik🤡

Hubio, ja już ci kilka lat temu napisałem, że będę komentował twoje wpisy, jeśli mogą komuś zaszkodzić lub wprowadzić w błąd.

I robię, to nie ze złośliwości, tylko z szacunku dla użytkowników forum, którzy chcą się czegoś dowiedzieć. Niestety przez ciebie mogą narobić sobie problemów.

To wszystko, misiaczku.

  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Barnaba napisał:

Przenikliwy joker-prawnik🤡

Hubio, ja już ci kilka lat temu napisałem, że będę komentował twoje wpisy, jeśli mogą komuś zaszkodzić lub wprowadzić w błąd.

I robię, to nie ze złośliwości, tylko z szacunku dla użytkowników forum, którzy chcą się czegoś dowiedzieć. Niestety przez ciebie mogą narobić sobie problemów.

To wszystko, misiaczku.

No widzisz, a ja sobie narobiłem problemów jak kupiłem szary ekran za radami na forach...

I ja ci pisałem krasnoludku Barnaba :) od wielu lat, że nie jesteś drugim Maciejem Koper albo Gmeru żeby sadzić się na eksperta... Jesteś dokładnie takim samym użytkownikiem forum jak ja czy raf czy inni i twoja opinia jest dokładnie taka sama jak moja... Zarówno ja jak i ty możemy mieć inne spojrzenie czy się mylić... Tak trudno ci to pojąć ???

Wiem przez co przeszedłem z tą wymianą tego ekranu bo o mało co przy zdejmowaniu mi nie spadł na telewizor. Wiem jakie miałem problemy z transportem i oddaniem do sklepu i wiem jak się męczyłem 2 tyg. z tym szarym ekranem... I dlatego to napisałem... A ty sadzisz się w koło na jakąś alfę i omegę i pouczasz wciąż innych... Załóż sobie własne forum - prezentuj poziom kultury osobistej i wiedzy jak Maciej Koper albo Gmeru i wtedy będziesz dla mnie autorytetem... Póki co jesteś tylko jednym z wielu użytkowników forum i do tego złośliwym i hejtującym wszystko co jest sprzeczne z twoją wizją...

Jak dla mnie, co udowodniłeś nie raz na tym forum jesteś osobą szukającą zaczepki, prowokującą i hejtującą innych... Wiele razy udowodniono ci, że się myliłeś w różnych kwestiach.... A ty wciąż swoje... Ale jak wiesz uważam cię za zwykłego hejtera dla którego cała ta rozmowa o technologii jest jedynie pretekstem do hejtu... I to wszystko... Ale uwierz mi, że są lepsze miejsca gdzie będziesz mógł się wyżyć niż tutaj..

EOT

Edytowane przez Adam Lic
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 nie jesteś drugim Maciejem Koper albo Gmeru żeby sadzić się na eksperta..

Podobno Koper zbanowany bo nic nie pisze ??? Podobnie Gmer. SZOK

Linki do forum znikły ostatnio z przeglądu Googla. Nic dziwnego bo to były linki do linków ... 

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio.

Mam obecnie w domu dwa ekrany. Jeden bialy drugi szary. Tak sie sklada ze szary jest jasniejszy (wyzszy gain) i ma wyzszy kontrast od bialego, a bialy kolor jest na nim bialy. I co teraz?

Moze spozytkuj swoj czas na  zbieranie doswiadczen, a nie klepanie w kolko tych samych polprawd i antagonizowanie innych uzytkownikow, ktorzy maja inne niz Ty doswiadczenia i opinie.

20210419-181810-1.jpg

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, binary napisał:

Hubio.

Mam obecnie w domu dwa ekrany. Jeden bialy drugi szary. Tak sie sklada ze szary jest jasniejszy (wyzszy gain) i ma wyzszy kontrast od bialego, a bialy kolor jest na nim bialy. I co teraz?

Moze spozytkuj swoj czas na  zbieranie doswiadczen, a nie klepanie w kolko tych samych polprawd i antagonizowanie innych uzytkownikow, ktorzy maja inne niz Ty doswiadczenia i opinie.

No co teraz ? Co mam ci powiedzieć ? Że nie miałem powodu żeby robić cały ten zwrot tego ekranu, że mi o mało na łeb nie spadł, że wydzwaniałem po Polsce po firmach kurierskich bo nikt nie chciał tak długiej rzeczy wziąć... ? I wszystko dlatego, że miałem jakieś "widzi-mi-się" czy przewidzenia ? Ja pragnąłem z całych sił aby było ok na tym szarym ekranie... Całą noc kilkanaście filmów i scen... Kompletnie nie miałem ochoty na ponowne zdejmowanie go i oddawanie... No, ale jak włączyłem "Lśnienie" i zobaczyłem szary śnieg to już na amen mi się odechciało tego szarego ekranu... Piszę jak jest... Piszę jak to odebrałem... Opisuję swoje doświadczenia... Jakie k. półprawdy ? Piszę całą prawdę... Uważasz, że jest jeden wzorzec do oglądania ? Jeśli by tak było to OLEDy (obiektywnie lepsze) dawno by wyprały LCD i nie pisz mi o cenach bo ceny od 2 lat się zrównują, a Samsung jest wciąż liderem sprzedaży na świecie... O wynikach sprzedaży: proje vs TV w ogóle nie piszę bo TV deklasują projektory... Otóż nie ma jednego wzorca na NIC - jednemu będzie pasował obraz z proja na ekranie szarym, innemu na białym, jeszcze inny wybierze OLEDy, a jeszcze inny LCD... Jednego pociągają dziewczynki innego chłopaczki... 😉 Tak ten świat jest skonstruowany... Na moim ekranie szarym czernie i ciemne sceny bardzo poprawiły kontrast w budżetowym proju i wiem, że kontrast jest lepszy na szarych i pisałem o tym, ale jasne sceny (które w mojej ocenie są bolączką technologii projekcyjnej w ogóle) wychodzą jeszcze gorzej na szarym ekranie więc odpowiedni balans: kontrast/jasność (biele) zapewnia biały ekran... Ja miałem właśnie takie doświadczenia...

Na białym ekranie biel była wreszcie całkowicie biała, a nie szara... Powodem zamiany proja na LCD w moim przypadku były właśnie głównie biele i jasne sceny bo co do ciemnych scen i czerni było dla mnie niesamowicie dobrze... Więc... dobór ekranu jest niezwykle ważny bo w wysokim stopniu zmienia obraz z proja... To nie TV gdzie mamy wszystko w jednym. Nowi użytkownicy mogą tego do końca nie rozumieć, a na forach w koło pisze się o tych szarych ekranach... I w sumie - powtórzę kolejny raz - do budżetowych projektorów ja też uważam, że szary podnosi na tyle kontrast, że warto mimo tych bieli. Ale ten SONY co chce kupić kolega czy JVC czy nawet Epsony 9300/9400 to są już całkiem dobre proje i same w sobie mają wysoki kontrast więc można spokojnie brać biały i nie męczyć się z bielami.. Zresztą do Epsona 9300 ZALECANY ekran to właśnie biały, o czym pisał szewi w wątku o Epsonie... To też o czymś świadczy... I pisałem też koledze żeby sprawdził jaki dedykowany ekran jest do tego SONY...

I generalnie to niech @fietko coś już kupi, założy i zamontuje :) bo my kolejny raz g. burza a mnie chodziło wyłącznie o to aby kolega po prostu sprawdził sobie dokładnie - poczytał, potestował jak ma gdzie... I sam sobie wybrał co mu pasuje...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę Ci się przyznać, że zrobiliśmy sobie na tobie "badania psychologiczne", jak zniesiesz szary ekran??

Wyniki badań niedługo sobie poczytasz, jak tylko profesor je zaakceptuje.

 

 

Rozważam Jeszcze pracę doktorską na temat " Telewizor konta projektor", na twoim przykładzie.

  • Lubię 3
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pantofelek z postu na post wypisuje coraz większe bzdury. To się na pracę doktorką nie nadaje - najwyżej na elektrowstrząsy ;)

  • Lubię 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adam Lic napisał:

No co teraz ? Co mam ci powiedzieć ? Że nie miałem powodu żeby robić cały ten zwrot tego ekranu, że mi o mało na łeb nie spadł, że wydzwaniałem po Polsce po firmach kurierskich bo nikt nie chciał tak długiej rzeczy wziąć... ? I wszystko dlatego, że miałem jakieś "widzi-mi-się" czy przewidzenia ? Ja pragnąłem z całych sił aby było ok na tym szarym ekranie... Całą noc kilkanaście filmów i scen... Kompletnie nie miałem ochoty na ponowne zdejmowanie go i oddawanie... No, ale jak włączyłem "Lśnienie" i zobaczyłem szary śnieg to już na amen mi się odechciało tego szarego ekranu... Piszę jak jest... Piszę jak to odebrałem... Opisuję swoje doświadczenia... Jakie k. półprawdy ? Piszę całą prawdę... Uważasz, że jest jeden wzorzec do oglądania ? Jeśli by tak było to OLEDy (obiektywnie lepsze) dawno by wyprały LCD i nie pisz mi o cenach bo ceny od 2 lat się zrównują, a Samsung jest wciąż liderem sprzedaży na świecie... O wynikach sprzedaży: proje vs TV w ogóle nie piszę bo TV deklasują projektory... Otóż nie ma jednego wzorca na NIC - jednemu będzie pasował obraz z proja na ekranie szarym, innemu na białym, jeszcze inny wybierze OLEDy, a jeszcze inny LCD... Jednego pociągają dziewczynki innego chłopaczki... 😉 Tak ten świat jest skonstruowany... Na moim ekranie szarym czernie i ciemne sceny bardzo poprawiły kontrast w budżetowym proju i wiem, że kontrast jest lepszy na szarych i pisałem o tym, ale jasne sceny (które w mojej ocenie są bolączką technologii projekcyjnej w ogóle) wychodzą jeszcze gorzej na szarym ekranie więc odpowiedni balans: kontrast/jasność (biele) zapewnia biały ekran... Ja miałem właśnie takie doświadczenia...

Polprawdy, poniewaz opierasz sie na jakims generalnym zalozeniu, ktore wynika z Twoich preferencji i  zlych doswiadczen, kompletnie nie uwzgledniajac innych relaiow, ktore nie pasuja do Twoich konkluzji,  nie bierac pod uwage tego, ze na rynku sa ekrany lepsze od tych, ktore miales okazjie uzywac, a przede wszystkim nie uwzgledniasz  warunkow i preferencji innych uzytkownikow.  Polprawdy bo piszesz ze cos jest lepsze, kiedy zawsze lepszym nie jest, a nawet jesli moza pokusic sie o takie stwierdzenie, to najlepsze rozwiazanie nie musi dawac optymalnych efektow w zalozonym budzecie, czy "systemie". Tutaj problem jest jest zdefiniowany a zalozenie, przynajmniej czesciowo opisane. Warto sie odniesc do realiow, czyli warunkow instalacji i  pomieszczenia  ( OP wspomina o wieczornym ogladaniu, co sugeruje brak czaciemnienia, nie wspominajac o  kolorze i powierzchni scian),  odleglosci ekranu od projektora (  i od widza ),  wydajnosci swietlnej konkretnego projektora,  reflektancji  i jakosci ekranu. Albo doradzasz konkretnie,  szczegolowo,  albo pobieznie rzucasz pro/consy pomocne dla OP przy researchu i  podejmowaniu decyzji  w zakresie rozpatrywanego scenariusza , Filozofowanie czy prowadzenie swiatej wojny przeciwko Twoim fobiom nie sluza nikomu.  

Piszesz, ze telewizory deklasuja projektory. W wielu aspektach tak jest, co nie podlega zadnej dyskusji.  Nie mozesz jednak zrozumiec, ze nie przekonasz tym osob, ktore preferuja  wiekszy ekran, badz musza posadzic przed ekranem wieloosobowa rodzine i 65 calowy , czy nawet wiekszy telewizor ( o byle jakich katach, kwestie kolorow pomijam) im nie pomoze.  Poza tym przypisujesz niewlasciwy, badz nieprecyzyjny  zakres znaczenowy uzywanym przez Ciebie okresleniom, w zwiazku z czym Twoi adwersarze zawsze beda mogli z czystym sumieniem sie  z Twoimi tezami spierac. Zwracalem Ci wielokrotnie na to uwage, Zrozum i przyswoj wlasciwa terminologie, a unikniesz nieporozumien i konfliktow. Chyba, ze nadal Ci na nich zalezy. Wlasciwie to nie tylko z terminologia u Ciebie na bakier, bo EH -TW9300/9400 to projektory 3LCD i nie powinienes ich wymieniac  w jednym zdaniu LCoS, a ekranu nie dobiera sie w zaleznosci od ceny czy klasy projektora,  tylko do warunkow pomieszczenia  i oczekiwanego efektu. Argumentacja sprowadzajaca sie do tego "ze cos jest dobre z czyms", bo "ktos tak powiedzial", jest tak samo naiwnym uogolnieniem, jak falszym stwierdzenie, ze "szary" ekran jest gorszy, "bo daje szara biel". 

Cytat

Na białym ekranie biel była wreszcie całkowicie biała, a nie szara... Powodem zamiany proja na LCD w moim przypadku były właśnie głównie biele i jasne sceny bo co do ciemnych scen i czerni było dla mnie niesamowicie dobrze... Więc... dobór ekranu jest niezwykle ważny bo w wysokim stopniu zmienia obraz z proja... To nie TV gdzie mamy wszystko w jednym. Nowi użytkownicy mogą tego do końca nie rozumieć, a na forach w koło pisze się o tych szarych ekranach... I w sumie - powtórzę kolejny raz - do budżetowych projektorów ja też uważam, że szary podnosi na tyle kontrast, że warto mimo tych bieli. Ale ten SONY co chce kupić kolega czy JVC czy nawet Epsony 9300/9400 to są już całkiem dobre proje i same w sobie mają wysoki kontrast więc można spokojnie brać biały i nie męczyć się z bielami.. Zresztą do Epsona 9300 ZALECANY ekran to właśnie biały, o czym pisał szewi w wątku o Epsonie... To też o czymś świadczy... I pisałem też koledze żeby sprawdził jaki dedykowany ekran jest do tego SONY...

Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawe, ze dzisiaj  ekrany w najlepszych komercyjnych salach kinowych  sa wlasnie "szare", czy raczej "srebrne", co akurat nie jest zalozeniem samym w sobie, a efektem skladu i struktury uzytch materialow ( przejdz sie do jakiegos Imaxa, czy innej wypasionej sali, najlepiej z projami  HDR) i jakos biele wygladaja na nich bialo, a kazdy inny kolor tak jak nalezy, przynajmniej wg DCI.

Cytat

I generalnie to niech

@fietko coś już kupi, założy i zamontuje :) bo my kolejny raz g. burza a mnie chodziło wyłącznie o to aby kolega po prostu sprawdził sobie dokładnie - poczytał, potestował jak ma gdzie... I sam sobie wybrał co mu pasuje...

No wlasnie chodzi o to zeby nie kupowal pospiesznie, po przeczytaniu 2 opinii na krzyz, tylko zrozumial co chce osiagnac, jakim kosztem, jakie sa mozliwosci/alternatywy w zalozonym budzecie i jak to przede wszystkim sie sprawuje, tzn sprawdzil punkty odniesienia i czy z zakladanego  efektu bedzie zadowolony.  A wiec nie popelnial przynajmniej czesci Twoich bledow, ktore unieszczesliwily Ciebie i uczestnikow co najmniej 2 forow  na lata.

Edytowane przez binary
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, binary napisał:

Polprawdy, poniewaz opierasz sie na jakims generalnym zalozeniu, ktore wynika z Twoich preferencji i  zlych doswiadczen, kompletnie nie uwzgledniajac innych relaiow, ktore nie pasuja do Twoich konkluzji,  nie bierac pod uwage tego, ze na rynku sa ekrany lepsze od tych, ktore miales okazjie uzywac, a przede wszystkim nie uwzgledniasz  warunkow i preferencji innych uzytkownikow.  Polprawdy bo piszesz ze cos jest lepsze, kiedy zawsze lepszym nie jest, a nawet jesli moza pokusic sie o takie stwierdzenie, to najlepsze rozwiazanie nie musi dawac optymalnych efektow w zalozonym budzecie, czy "systemie". Tutaj problem jest jest zdefiniowany a zalozenie, przynajmniej czesciowo opisane. Warto sie odniesc do realiow, czyli warunkow instalacji i  pomieszczenia  ( OP wspomina o wieczornym ogladaniu, co sugeruje brak czaciemnienia, nie wspominajac o  kolorze i powierzchni scian),  odleglosci ekranu od projektora (  i od widza ),  wydajnosci swietlnej konkretnego projektora,  reflektancji  i jakosci ekranu. Albo doradzasz konkretnie,  szczegolowo,  albo pobieznie rzucasz pro/consy pomocne dla OP przy researchu i  podejmowaniu decyzji  w zakresie rozpatrywanego scenariusza , Filozofowanie czy prowadzenie swiatej wojny przeciwko Twoim fobiom nie sluza nikomu.  

No chyba rola forów jest taka, że każdy opisuje swoje doświadczenia... Ktoś inny mógł zrobić dokładnie na odwrót i wymienić ekran biały na szary... Nie tylko mógł, ale z pewnością zrobił ! Tak - wiem o tym wszystkim co piszesz, że przy wyborze ekranu bierze się pod uwagę warunki oglądania itd. Ale ja przecież tłumaczę Ci, że testowałem oba ekrany w identycznym pomieszczeniu więc wpływ otoczenia był zerowy... Co nie oznacza, że w innym pomieszczeniu zupełnie inaczej by wypadła ta biel... Po co się spierać o coś z czym się zgadzam ? Pisałem o sobie, a nie o kimś innym.

Cytat

Piszesz, ze telewizory deklasuja projektory. W wielu aspektach tak jest, co nie podlega zadnej dyskusji.  Nie mozesz jednak zrozumiec, ze nie przekonasz tym osob, ktore preferuja  wiekszy ekran, badz musza posadzic przed ekranem wieloosobowa rodzine i 65 calowy , czy nawet wiekszy telewizor ( o byle jakich katach, kwestie kolorow pomijam) im nie pomoze.  Poza tym przypisujesz niewlasciwy, badz nieprecyzyjny  zakres znaczenowy uzywanym przez Ciebie okresleniom, w zwiazku z czym Twoi adwersarze zawsze beda mogli z czystym sumieniem sie  z Twoimi tezami spierac. Zwracalem Ci wielokrotnie na to uwage, Zrozum i przyswoj wlasciwa terminologie, a unikniesz nieporozumien i konfliktow. Chyba, ze nadal Ci na nich zalezy. Wlasciwie to nie tylko z terminologia u Ciebie na bakier, bo EH -TW9300/9400 to projektory 3LCD i nie powinienes ich wymieniac  w jednym zdaniu LCoS, a ekranu nie dobiera sie w zaleznosci od ceny czy klasy projektora,  tylko do warunkow pomieszczenia  i oczekiwanego efektu. Argumentacja sprowadzajaca sie do tego "ze cos jest dobre z czyms", bo "ktos tak powiedzial", jest tak samo naiwnym uogolnieniem, jak falszym stwierdzenie, ze "szary" ekran jest gorszy, "bo daje szara biel".

Nie przeczytałeś uważnie. W tym poście co napisałem w tym temacie pisałem o deklasacji projów przez TV wyłącznie w aspekcie sprzedaży... Natomiast z innych moich wypowiedzi można wywnioskować podobne założenie w ogóle, ale dzisiaj nie o tym pisałem. Oczywiście, że rozróżniam technologię 3LCD i LCoS bo to była pierwsza rzecz z jaką się zapoznałem jeszcze zanim kupiłem 1 proj w życiu. Dlatego co najmniej dwukrotnie pisałem aby założyciel tematu poczytał jaki ekran jest do tego SONY zalecany. A ja nie piszę żadnego uogólnienia bo dla mnie ta biel była katastrofalna na tym szarym ekranie... Zresztą jak wiele razy pisałem - jasne sceny to jak dla mnie największa wada projów, ale to z pewnością wynika z tego, że ja nawet na TV nie lubię trybu kinowego i w każdym ustawieniu mam max podświetlenie matrycy.... Najlepiej podsumował to nasz nowy kolega @sebna który mi uświadomił, że moje preferencje co do obrazu są takie jak 80% ludzi na świecie i 1% pasjonatów na forach takich jak to... I to też potwierdza dlaczego LCD w sensie sprzedaży deklasują sprzedaż projów i OLEDów razem wziętych. A ceny obecnie flagowych QLEDów od Samsunga i OLEDów i topowych projów już tak się nie różnią.

Cytat

Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawe, ze dzisiaj  ekrany w najlepszych komercyjnych salach kinowych  sa wlasnie "szare", czy raczej "srebrne", co akurat nie jest zalozeniem samym w sobie, a efektem skladu i struktury uzytch materialow ( przejdz sie do jakiegos Imaxa, czy innej wypasionej sali, najlepiej z projami  HDR) i jakos biele wygladaja na nich bialo, a kazdy inny kolor tak jak nalezy, przynajmniej wg DCI.

Ok... W kinie nie byłem jakieś 20 lat i kompletnie za nim nie tęsknię... Wystarczy, że cały PRL latałem dzień po dniu po kinach... Obraz w kinie to kompletnie nie dla mnie... I nie obchodzi mnie jakie obiektywnie mają ekrany w kinach....

Cytat

No wlasnie chodzi o to zeby nie kupowal pospiesznie, po przeczytaniu 2 opinii na krzyz, tylko zrozumial co chce osiagnac, jakim kosztem, jakie sa mozliwosci/alternatywy w zalozonym budzecie i jak to przede wszystkim sie sprawuje, tzn sprawdzil punkty odniesienia i czy z zakladanego  efektu bedzie zadowolony.  A wiec nie popelnial przynajmniej czesci Twoich bledow, ktore unieszczesliwily Ciebie i uczestnikow co najmniej 2 forow  na lata.

Amen...

I dziękuję za normalną i merytoryczną wypowiedź choć krytyczną, a nie jak idioci którzy jednozdaniowo potrafią napisać inwektywę...

Dla mnie temat zakończony bo toczymy jakieś bezsensowne dyskusje, a założyciel tematu nie wiadomo czy w ogóle kupi jakiś projektor... Moją intencją było wyłącznie aby przestawić swoją, inną opinię.

Edytowane przez Adam Lic
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam Lic napisał:

 Najlepiej podsumował to nasz nowy kolega @sebna który mi uświadomił, że moje preferencje co do obrazu są takie jak 80% ludzi na świecie i 1% pasjonatów na forach takich jak to... I to też potwierdza dlaczego LCD w sensie sprzedaży deklasują sprzedaż projów i OLEDów razem wziętych. A ceny obecnie flagowych QLEDów od Samsunga i OLEDów i topowych projów już tak się nie różnią.

Skoro zostałem wywołany do tablicy to dodam tylko jeszcze, że o ile można tak faktycznie zinterpretować to co napisałem kiedyś (choć być może bym inaczej zbalansował te procenty, bo wtedy chyba o żadnych procentach nie pisałem) to warto się zastanowić nad powodami takiej sytuacji.

Większość nie-pasjonatów, szczególnie w Polsce ma zupełnie inne priorytety przy zakupie niż pasjonat. Przede wszystkim ("niższa" lub po prostu niska) cena, przeważnie brak zrozumienia technologii użytych i tym bardziej brak zrozumienia ich wpływu na poszczególne elementy końcowej jakości obrazu. Ten brak wiedzy powoduje, że chętniej słuchają "rad" sprzedawcy (bo to przecież expert :D) co prowadzi, że kupują to co nie schodzi z magazynu lub to czego mają regularne duże dostawy i uwaga to co psuje się szybciej bo to znaczy, że klient szybciej wróci po następne (Samsung patrze na Ciebie). 

Jak połączysz te kropki w całość to wychodzi w dużej mierze napis Samsung :D;)

Także w przypadku tych "80%" ludzi pada na Samsunga lub podobne, nie dlatego że ludzie mają takie a nie owakie preferencje co do obrazu tylko dlatego, że właśnie często nie mają żadnych uświadomionych preferencji. Ludzie chcą TV, ma być duży i tani.

Twoje preferencje co do obrazu, i nie ma z nimi nic złego (każdy ma prawo mieć swoje), są raczej rzadkością wśród pasjonatów, którym bez dwóch zdań jesteś.

Dla mnie nie ma odwrotu. Oglądałem wczoraj Sicario 1080p na 133" i ilość informacji jaka jest zawarta w teoretycznie tak niskiej rozdzielczości jest po prostu fenomenalna. Oglądam z 2.7m, obraz jak żyleta. Kosmos. A oni wprowadzają 8k :D. Ktoś się podnieci i wyminie TV na 8k.... interes się kręci.

Dla ścisłości nie widzę nic złego w wymianie TV na 8k jeżeli ktoś jest w pełni świadomy wad i zalet i jeżeli wymiana jest upgradem do obecnego modelu w posiadaniu w istotnych dla kupującego parametrach. Chodzi mi tylko o to, że niektórzy dają się łapać (i nie pisze tu o nas hobbystach) na magie numerków niekoniecznie mając pojęcie co w ogóle taka osoba kupuje poza 8K :D.

Edytowane przez sebna
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Adam Lic napisał:

a założyciel tematu nie wiadomo czy w ogóle kupi jakiś projektor...

Kupi, kupi. Projektor wybrałem obecnie skupiam się na ekranie, czytam.

Kilka podpowiedzi od Was uzyskałem, dziękuję.

Dla mnie  projektor to "nowe" wcześniej nie interesowałem się tymi wyświetlaczami.

Wydatek jest spory więc chciałbym kupić coś z czego będę zadowolony.

Do tej pory korzystałem z plazm i jak dla mnie jest to maj lepszy obraz.

Drogi Adamie, co do koloru bieli jestem przyzwyczajony do białego/szarego tak wyświetlają to plazmy, Ty lubisz prawdziwy biały i masz to w TV lcd. Każdy ma to co lubi ja nigdy nie kupię lcd_ka (tzn. jest w domu ale filmu to nigdy na nim nie obejrzałem) po prostu nie odpowiadają mi kolory.

 

Temat doprowadził do kontrowersji, szkoda.

 

Wracając do ekranów,  raf7705 wspomniał ekranach ARL trochę poczytałem i mam pytania jak według Was się sprawdzają? Czy duże znaczenie ma kąt padania światła z projektora na ekran? Projektor planuję ustawić na wysokości 170-200 cm, na wprost ekranu, góra ekranu to około 210 cm w zależności który ekran kupię. Zacząłem sie zastanawiać czy 120 calowy to nie zadłuży? Może 113 cali?

Nie wiem czy można tu podawać nazwy i wklejać linki to towarów więc napiszę ogólnie.

Co sądzicie o Polskim wytwórcy ekranów z Pruszkowa? Cena jest trochę nisza ale jak z jakością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, fietko napisał:

Wracając do ekranów,  raf7705 wspomniał ekranach ARL trochę poczytałem i mam pytania jak według Was się sprawdzają?

też się zastanawiam czy nie najwazniejsze w białym pomieszczeniu (sufit/ściany) nie jest posiadanie ekranu typu ALR

i czy przypadkiem w takiej sytuacji najlepszej efektywności nie mają projektory UST - bo ekran ALR wytłumi wtedy maksymalnie górne i boczne odbicia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus71.

A widziesz teraz dobrze kminisz,

Malo tego, ze sa one najmniej klopotliwe ze wzgledu na ustawnosc, aranzacje pomieszczenia, brak  hot spotow,  to jeszcze daja najwieksza jasnosc obrazu. Problem w tym, ze takie projektory pomimo wysokiej jasnosci  i mozliwosci uzytkowania przy ambient light-cie ( zakladajac  wlasciwie dobrany ekran ALR), bazuja na poslednich  DLP.   

Fietko.

ALR dzialaja, z tym ze nie sa wolne od wad.  Nie mniej jednak  radze Ci zaczac od przekonania sie na wlasne oczy jak dzialaja poszczegolne  rozwiazanie  i  czy spelniaja Twoje oczekiwania, a nastepnie zadecydowania  w ktorym kierunku zmierzasz, zanim zaczniesz zadawac pytania o konkretne modele. Przede wszystkim  poczytaj stosowne watki.   Wysoka, czy optymalna jakosc obrazu z projektora (kontrast i kolory), wymaga zaciemnionego pomieszczenia, Ekran ALR moze pomoc ale kosztuje sporo i nie zastapi efektu jaskini. 

 

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, binary napisał:

Wysoka, czy optymalna jakosc obrazu z projektora (kontrast i kolory), wymaga zaciemnionego pomieszczenia

Autor wątku chyba zamierza oglądać po ciemku, a przynajmniej napisał "wieczorami".

Wysoka jakość wymaga zaciemnienia, optymalna jaskini.

Ekran ALR raczej używany jest do tzw codziennego użytku. Niektórzy (ja nie) twierdzą, że może zastąpić TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Barnaba napisał:

Ekran ALR raczej używany jest do tzw codziennego użytku. 

a wieczorem ALR nie poprawia kontrastu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, klaus71 napisał:

a wieczorem ALR nie poprawia kontrastu ? 

Poprawia, ale w pewnych specyficznych warunkach. Inaczej wszyscy już mielibyśmy te ekrany, nieprawdaż? ;)

Było sporo na ten temat na naszym forum już kilka lat temu. Nawet Maciej Koper zrobił rzetelny test.

Nie chcę się szerzej wypowiadać, bo technologia mogła się zmienić, a ja się tym nie za bardzo "podniecałem". Trzeba poczytać, jak się jest zainteresowanym.

Myślę jednak, że dalej jest to rozwiązanie dedykowane pomieszczeniom oświetlonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Barnaba.

No ja wiem ze tutaj zdarzaja sie analfabeci funkcyjni ale chyba wiekszosc rozumie roznice pomiedzy "po ciemku" a  "w ciemnicy"

No wiec zrozumie chyba, ze albo jakosc i ciemnica albo jakos,  w nie-ciemnicy,  z  ALR.  Tym bardziej jak odrobi lekcje i zacznie od poczytania zbieznych tematow na  forum, traktujacych o o zaciemnianiu pokojow,  a nie tylko swoj watek, jak to co poniektorzy milenialsi, oczekujacy doradzania na zawolanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binary,

wszystko się zgadza, ale i na tym forum jest tyle skrajnych opinii, że początkujący mogą się pogubić.

Warto czasem zaakcentować pewne "oczywiste oczywistości", obalić jakieś "mity" czy posprzeczać się ;)

Inną sprawą jest wszechobecna ułomność, a może tylko lenistwo, związane właśnie z brakiem podstawowej lektury historycznych wątków :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za wypowiedzi.

Co do ekranu to poczytałem o ALR i chyba odpuszczę ten typ ekranu raz cena, dwa ekran ma być zwijany nie mam możliwości zamontowania na ścianie na stałe.

Obecnie jestem na etapie sprawdzanie czy będę miał możliwość podłączenia tego co posiadam czy też wymiana amplitunera . A to dodatkowy koszt.

Planuję podłączyć to w takim układzie :

Dekoder 4K UltraBOX  HDMI->

HTPC Asroc AM1H-ITX, Athlon5350 HDMI->

                                                                                         Amplituner Denon avr 1910 HDMI <-> HDMI Sony VPL –HW65

Jest jeden problem.

Amplituner ma jedno wyjcie HDMI  nie wiem jak to obejść. Ponieważ często korzystam z nagrywania. W sytuacji gdybym chciał oglądać nagrany program na TV musiałbym przełączyć przewód HDMI pod telewizor a wiadomo że w takim przypadku tracę nagrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie używam ale pewno jakiś HDMI splitter by mógł tu pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...