Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do zakupu projektora a warunki mam nietypowe mianowicie:

-odległość projektora od ekranu to 5,2 m , projektor chciałbym umieścić za ścianą w sąsiednim pokoju (coś takiego jak w kinie) lecz najlepiej by urządzenie było ustawione na środku wysokości ekranu.

-szerokość pokoju to 3,3 m a obraz chciałbym uzyskać obraz 120” , 265cm x 150 cm

-ekran mocowany do sufitu

- projektor głównie do filmów, wyświetlanych wieczorem

Budżet około 5000 zł na projektor.

Czy są projektory które poradzą sobie z taką odległością i wielkością ekranu jaką złożyłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fietko napisał:

Czy są projektory które poradzą sobie z taką odległością i wielkością ekranu jaką złożyłem?

Większość projektorów spełni warunki instalacyjne. Problemem jest budżet, który znacznie ogranicza nowe, lepsze projektory.

Na forum pojawiają się bardzo ciekawe oferty używanych, doskonałych projów. Ostatnio chyba jakiś Sony był... poszukaj

Nietypowe, jak na warunki domowe, masz tylko to "okienko kinowe" ale tu chyba tylko pozazdrościć pozostaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takiej odległości , to lampa na "wysokich obrotach "  ,  czyli głośna praca i częstsza wymiana lampy .

Nie prościej ustawić projektor na stoliku kawowym 2 -3 m przed ekranem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z takiej odległości , to lampa na "wysokich obrotach "  ,  czyli głośna praca i częstsza wymiana lampy .
Nie prościej ustawić projektor na stoliku kawowym 2 -3 m przed ekranem ? 
????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tofikmax napisał:

Z takiej odległości , to lampa na "wysokich obrotach "  ,  czyli głośna praca i częstsza wymiana lampy .

Nie prościej ustawić projektor na stoliku kawowym 2 -3 m przed ekranem ? 

Ty używałeś kiedyś projektora, czy tylko nimi handlujesz?

Delikatnie mówiąc: bajki opowiadasz i mącisz koledze :(

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Większość projektorów spełni warunki instalacyjne.

No właśnie myślałem nad Optomo UHD51 i tutaj według kalkulatora przy szerokości obrazu 2,6 m odległość to 3,1 m a to dużo za mała odległość.

Cytat

Problemem jest budżet, który znacznie ogranicza nowe, lepsze projektory.

Zdaję sobie sprawę że 5 tys. zł to niewiele ale muszę jeszcze kupić ekran to też wydatek spory.

Cytat

Nietypowe, jak na warunki domowe, masz tylko to "okienko kinowe" ale tu chyba tylko pozazdrościć pozostaje :)

 Ta możliwość to szczęście😊, ponieważ żona nie pozwoliła by zamontować w salonie pod sufitem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Barnaba napisał:

Ty używałeś kiedyś projektora, czy tylko nimi handlujesz?

to to "Z takiej odległości , to lampa na "wysokich obrotach "  ,  czyli głośna praca i częstsza wymiana lampy "

nie jest prawdą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A te 3m, to nie jest czasem odległość minimalna dla tego rozmiaru...

Ma ten projektor zoom optyczny?

Jak ma,.to prawdopodobnie jes to odległość minimalna.

A jak nie ma, to szukaj innego.

Może używany Epson tw7300 albo tw 7400, tam jest zoom bardzo dobry (szeroki zakres).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, klaus71 napisał:

to to "Z takiej odległości , to lampa na "wysokich obrotach "  ,  czyli głośna praca i częstsza wymiana lampy "

nie jest prawdą?

Tylko teoretycznie. Byłoby istotne w dość ekstremalnym warunkach: bardzo daleko i bardzo duży ekran.

U mnie np. projektor małej mocy (< 2000 lm) wisi ok 7 m od ekranu 135". Używam lampy w trybie low. Hałasu oczywiście nie słychać.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raf7705 napisał:

A te 3m, to nie jest czasem odległość minimalna dla tego rozmiaru...

Ma ten projektor zoom optyczny?

Jak ma,.to prawdopodobnie jes to odległość minimalna.

A jak nie ma, to szukaj innego.

Może używany Epson tw7300 albo tw 7400, tam jest zoom bardzo dobry (szeroki zakres).

Sprawdzałem na stronie  https://www.projectorcentral.com/Optoma-UHD51-projection-calculator-pro.htm#calc 

tak to odczytałem chyba że się mylę.

Co do Epsona to raczej wybiorę projektor DLP chyba że zostanę przekonany że warto kupić  3LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Barnaba napisał:

Ty używałeś kiedyś projektora, czy tylko nimi handlujesz?

Delikatnie mówiąc: bajki opowiadasz i mącisz koledze :(

5.2 , to jest mało dla projektora , za 5k ? 

 Miałem i Benq i JVC . 

Podaj propozycje spełniającą wymagania  , proszę 

 

W każdym momencie możesz przeprosić za handlarza :)

Jak masz jaja , oczywiście :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Tofikmax napisał:

Podaj propozycje spełniającą wymagania  , proszę 

i mało który inny nie spełni wymagań.

 

29 minut temu, Tofikmax napisał:

Miałem i Benq i JVC .

Ale udało ci się dobrze sprzedać? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że masz tupet  

Moje projektory  , moja strata , moje zyski .

I nic tobie do tego  , nie jesteś ani sumieniem  , ani kimś kogo to powinno interesować. 

Takie uwagi , proszę pozostaw dla siebie . 

Bez odbioru 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Barnaba i Tofikmax dziękuję za wypowiedzi.

Teraz rozumiem posta Tofikmax o stoliku kawowym, to tak z przekąsem do  mnie, masz chłopie parę groszy i porywasz się na projektor do KD.

Barnaba, dziękuję o wskazaniu Sony hw55.

Wracając do meritum.

Od ostatniego postu dużo czytałem i czym więcej czytam tym więcej nasuwa mi się pytań.

Dodam kilka słów do pierwszego postu. Obecnie mam plazmę 60 cali która ma kilka lat na razie świeci dobrze i mam nadzieję że jeszcze kilka lat posłuży ale zwiększyła się odległość  kanapy i obraz zrobił się mały. Więc pozostawię plazmę do telewizji a projektor będzie do filmów.

Budżet rzeczywiście okazał się bardzo skromny więc postanowiłem wydać więcej choć zadaję sobie sprawę że to i tak minimum.

 Zastanawiam się nad Sony VPL-HW65ES. Wybór po przeczytaniu testu Macieja K. i innych opinii o tym projektorze. Problemem może być pokój nieprzystosowany z białym sufitem i jasne(matowe) ściany.

Czy dużo przez takie warunki stracę na jakość obrazu?

Czy dobrze dobrany ekran pozwoli to częściowo zrekompensować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, fietko napisał:

Czy dużo przez takie warunki stracę na jakość obrazu?

Czy dobrze dobrany ekran pozwoli to częściowo zrekompensować?

W liczbach bezwzględnych - stracisz. W praktyce będzie dobrze :) Szary ekran polepszy kontrast.

Ja miałem wiele lat projektory w białych pomieszczeniach. Teraz mogę obserwować jednocześnie dość drogie (JVC RS2000) u siebie w ciemni i u kolegi w dużym, białym całkiem salonie.

Mój obraz jest oczywiście lepszy, co oczywiste, jednak u kolegi też szczęka opada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fietko moja opinia na temat szarego ekranu jest całkowicie inna od kolegi wyżej. Nie chcę pisać publicznie bo na tym forum jest olbrzymi hejt, ale poczytaj moje wpisy na temat szarego ekranu lub napisz na priv.

Generalnie jak masz plazmę i wciąż lubisz taki obraz z plazmy to projektor to dobry pomysł...👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fietko napisał:

Zastanawiam się nad Sony VPL-HW65ES.

Ten projektor to z pewnością dobry wybór. Sam mam go w połączeniu z szarym ekranem i jest na prawdę dobrze, aczkolwiek u mnie bialy jest tylko sufit, bo cała reszta ciemna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przy szarym ekranie nie spadnie jasność a co za tym idzie efekty HDR?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, pmcomp napisał:

A czy przy szarym ekranie nie spadnie jasność a co za tym idzie efekty HDR?

Właśnie, a co przy szarym ekranie z jasnością bo projektor do najjaśniejszych nie należy?

Rozglądałem się za ekranami i w oko mi wpadł  KAUBER BLUE LABEL TENSIONED BLACK TOP 270/152.

Jest on dostępny w dwóch wersjach tkaniny:

1)Clear Vision powierzchnia  2-warstwowa; czarny tył projekcja przednia 1.0 gain.

Jako laik nie wiem czy dobrze rozumiem, że ekran jest jasny?

Do plusów to czarny tył a za ekranem będę miał ścianę i TV.

 

2)Gray Pro projekcja przednia; szary tył, projekcja przednia i tylna 0.8 gain

 

Ta tkanina ma ten plus, iż jest szara a taką polecaj Barnaba i MarianPaz

Nie wiem natomiast jak będzie z odbiciami od ściany i TV?

I bądź tu człowieku mądry i wybierz.

Mieliście do czynienia z tym ekranem?

 

19 godzin temu, Adam Lic napisał:

Generalnie jak masz plazmę i wciąż lubisz taki obraz z plazmy to projektor to dobry pomysł...👍

Adam Lic, to był główny powód wyboru tego projektora. Z wypowiedzi użytkowników i zdjęć wywnioskowałem, że obraz ma podobne odwzorowanie kolorów jak plazmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, fietko napisał:

Właśnie, a co przy szarym ekranie z jasnością bo projektor do najjaśniejszych nie należy?

Jasność jest wystarczająca :) O HDR na projach nie należy się zbytnio bić - i tak nie zbliżymy się do ekranów emisyjnych. Dodatkowe pytanie: czy w ogóle warto się bić o HDR? ;)

Natomiast o kontrast warto zawalczyć, ponieważ większy daje subiektywnie lepszy obraz. Sprawdzone w gorszych warunkach lokalowych, niż twoje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Barnaba napisał:

Jasność jest wystarczająca :) O HDR na projach nie należy się zbytnio bić - i tak nie zbliżymy się do ekranów emisyjnych. Dodatkowe pytanie: czy w ogóle warto się bić o HDR? ;)

Jasne, z tym HDR na projektorach masz rację nie zależy mi specjalnie, zadając pytanie miałem na myśli raczej ogólnie brak jasności.

12 minut temu, MarianPaz napisał:

Tylko w Sony jest 1080p, więc i HDRu nie ma.

Nie wczytywałem się szczegółowo w specyfikację ale przeglądając ofertę sklepów jeden z nich wymienia, że projektor taką posiada😊.

Wklejam opis:                                                                                       

 "Funkcje projektora

Pamięć ustawień obrazu , Reality Creation , Wentylator skierowany do przodu , Pionowa korekcja cyfrowa , Pozioma korekcja cyfrowa , Pionowe przesunięcie obiektywu - lens shift (V) , Poziome przesunięcie obiektywu - lens shift (H) , 3D , Standard ISF , HDR (High Dynamic Range) , Interpolacja klatek , Zoom, ostrość i przesunięcie obiektywu sterowane silnikami , Pamięć pozycji obiektywu  …"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli radosna twórczość naszych sklepów internetowych. Nie ma on HDRu, podobnie jak to poniżej, to totalna bzdura.

Zoom, ostrość i przesunięcie obiektywu sterowane silnikami , Pamięć pozycji obiektywu 

Regulacja tych parametrów jest ręczna, pokrętłami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy przy szarym ekranie nie spadnie jasność a co za tym idzie efekty HDR?

Jaki HDR?

Sony hw65.

Nie wczytywałem się szczegółowo w specyfikację ale przeglądając ofertę sklepów jeden z nich wymienia, że projektor taką posiada.

Wklejam opis:                                                                                       

 "Funkcje projektora

Pamięć ustawień obrazu , Reality Creation , Wentylator skierowany do przodu , Pionowa korekcja cyfrowa , Pozioma korekcja cyfrowa , Pionowe przesunięcie obiektywu - lens shift (V) , Poziome przesunięcie obiektywu - lens shift (H) , 3D , Standard ISF , HDR (High Dynamic Range) , Interpolacja klatek , Zoom, ostrość i przesunięcie obiektywu sterowane silnikami , Pamięć pozycji obiektywu  …"

Nigdy nie czytaj opisów w sklepach, tylko na stronie producenta.

 

Napewno pomocny by był ekran ALR ale one są drogie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...