Skocz do zawartości
  • 0
gregor21

LG 75UN85003LA - brak 4K 120hz

Pytanie

Witam,

Jestem posiadaczem TV LG 75UN85003LA i właśnie zauważyłem, że na mojej konsoli XBOX X pojawia mi się informacja, że ustawienia mojego telewizora nie pozwalają na wyświetlenie obrazu 4K w 120 Hz. Jedynie co mogę ustawić dla 4K to 60Hz ,  a 120Hz jedynie przy 1440p. Z opisu telewizora na stronie producenta wynika, że nie powinno być żadnego problemy z 4K 120 Hz. Konsola podłączona jest do złącza HDMI 2 (w HDMI 1 też sprawdzane) czyli do jednego z dwóch wersji 2.1 . Połączenie jest za pomocą oryginalnego kabla HDMI załączonego do konsoli (dla pewności sprawdzone na innym kablu 2.1). Tryb obrazu mam ustawione na "GRA", czyli chyba wszystko jest tak jak powinno być aby to 4K w 120Hz było możliwe. Jednak konsola pokazuje cały czas to co na screenie z załącznika.

Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem i może wie co powinienem jeszcze ustawić w tym TV aby wszystko było tak jak powinno. W różnych źródłach widziałem, że ludzie potwierdzają, że 4K w 120 Hz u nich działa na tym modelu, więc chyba to co jest w specyfikacji musi być prawdą. 

Z góry bardzo dziękuję za wszelaką pomoc i prośba o wyrozumiałość (to mój pierwszy post na grupie) jeśli to głupie pytanie lub źle szukałem i odpowiedź na mój problem jest gdzieś już jest dostępna na forum.

 

Pozdrawiam

Gregor21

 

TVLG.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
22 minuty temu, Caution napisał:

Hdmi deep colour włączone?

Tak, ta opcja jest włączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
6 godzin temu, raf7705 napisał:

Jaka to konsola?
One X, czy series X?

Oczywiście konsola nowej generacji XBOX X :).

Generalnie chyba ten problem rozwiązany. Przełączyłem się do portu HDMI 3 (panowie z obsługi technicznej LG twierdzili że HDMI 2.1 jest na porcie 1 i 2) ... i teraz pokazuje mi, że 4K w 120 Hz będzie obsługiwane ... ale wygląda na to, że nie działa VRR! Jak dobrze rozumiem, aby VRR działało trzeba w konsoli zaznaczyć opcję "Zezwalaj na zmienną częstotliwość odświeżania", niestety ta opcja u mnie jest wyszarzona i nie można nic zaznaczyć. I teraz nie rozumiem... skoro ma HDMI 2.1 to chyba VRR powinien działać skoro konsola to obsługuje?

TVLG2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
7 godzin temu, raf7705 napisał:

Czyli Xbox series X.
Pisz konkretnie.

Wydaje mi się, że w pierwszym poście wyraziłem się konkretnie i napisałem, że chodzi o  XBOX X,  a nie XBOX ONE X ... Ale dziękuję za pomocną uwagę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Myślę, że jeśli chodzi o mój problem, który opisałem, dotyczący 120 Hz przy 4K łatwo wywnioskować, że chodzi o konsolę nowej generacji. W każdym razie nieistotne. Problem został rozwiązany.

Co do VRR w tym modelu TV .. wszystko wskazuje na to, że akurat ten model LG tego nie obsługuje, pomimo że u wielu sprzedawców w specyfikacji jest podane inaczej.

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 28.03.2021 o 15:40, gregor21 napisał:

Myślę, że jeśli chodzi o mój problem, który opisałem, dotyczący 120 Hz przy 4K łatwo wywnioskować, że chodzi o konsolę nowej generacji. W każdym razie nieistotne. Problem został rozwiązany.

Co do VRR w tym modelu TV .. wszystko wskazuje na to, że akurat ten model LG tego nie obsługuje, pomimo że u wielu sprzedawców w specyfikacji jest podane inaczej.

Temat do zamknięcia.

Jak z tym VRR? Może wyszła jakaś aktualizacja? Teraz ten TV jest w dość dobrych pieniążkach jest do kupienia ale będę go też używał z konsolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 28.08.2021 o 09:27, Maro01PL napisał:

Jak z tym VRR? Może wyszła jakaś aktualizacja? Teraz ten TV jest w dość dobrych pieniążkach jest do kupienia ale będę go też używał z konsolą.

Niestety w dalszym ciągu brak VRR. Kilka dni temu była kolejna aktualizacja softu w TV i niestety w konsoli nadal nie widzę możliwości włączenia tej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...