Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Pozbyłem się soundbara Samsung Q70R. Po poł roku używania nie opłacalny zakup względem możliwości. 

Szukam teraz zestawu z prawdziwego zdarzenia. Chciałbym porządny amplituner z kolumnami 2.0 podłogowymi lub podstawki. Do zastosowania głównie w muzyce i filmach. 

Wymagane na pewno podłączenie pod hdmi, bo tv będzie głównym źródłem odtwarzania. 

Rozglądając się na rynku znalazłem coś takiego: 

Yamaha RX-V6A + Indiana Line Nota 550 X

 

Edytowane przez kepa416

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli szukasz zestawu z prawdziwego zdarzenia jak piszesz do muzyki i filmów, proponował bym 

wzmacniacz stereo i porządne kolumny podłogowe.

Jako źródło zamiast tv, polecał bym komputer/laptop , który chyba obecnie każdy posiada.

Można z tego zrobić niezłe, wszechstronne HTPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś przykładoww zestawy?

Laptop ok posiadam to nie problem. Tylko co o mi da jako źródło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są amplitunery stereo z hdmi, ale na tą chwilę poważ nie ich brakuje. Amplitunery kinowe omijaj z daleka, skoro chcesz dwie kolumny.

Yamaha stereo nie ma hdmi, do tego polecam Heco Aurora 300. Z hdmi masz Denona 800, Onkyo TX-8270 jest ok, ale nie do kupienia, chyba, ze używka.

Nie upieraj się co do hdmi - dźwięk z tv możesz doprowadzić optykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rzeczywiście można po optyku. Tylko optyk nie będzie miał możliwości włączenia ampli bo sygnale z TV?

 

Ja jestem zielony w tym temacie bo przesiadłem się z pc i złącza rca.

 

Z dostępnością rzeczywiście widzę że są problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to wracając do tematu czy zestaw do pomieszczenia 18m2 w postaci Yamaha R-N402 + Indiana Line Nota 550X będzie wystarczajacy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2021 o 15:07, kepa416 napisał:

A jakieś przykładoww zestawy?

Laptop ok posiadam to nie problem. Tylko co o mi da jako źródło?
 

To ci da, że nie potrzebujesz szukać amplitunera z hdmi, tylko możesz przebierać w wzmacniaczach stereofonicznych.

Oprócz tego komputer jest dużo bardziej wszechstronny i intuicyjny, nie ma problemu z otworzeniem jakichkolwiek plików, łatwe i przyjemne tworzenie playlist muzycznych, itp.

Chcesz mieć dobry dzwięk i spore możliwości wtedy opcja jest następująca: komputer jak odtwarzacz, do tego dac i wzmacniacz stereofoniczny.

I oczywiście sensowne kolumny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...