Skocz do zawartości
szuwar

Sony KDS55" drastycznie potaniał (nie u nas).

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szuwar - nie wiem czego oczekujesz od TV? KDSa uzywam glownie do HD i od czasu do czasu gry na PC... czasami net... w tej chwili pisze ten post wlasnie "na nim". SD bardzo rzadko... bo mam od tego CRT (tez z obsluga HD). Do PeCeta na co dzien (praca, fora, net, gry) mam 26" i 19" LCD. Specjalizacja i tyle. Soniak to swietny sprzet do HD (DVD pewnie tez ale nie uzywam bo po co?), ogladania zdjec i grania (PC + konsole).

Mam podobna odleglosc do KDSa co kolega madmacpl i takze nie widze pixelozy ani brakujacych szczegolow o ile zrodlo jest na poziomie. Takze oceny, ze niby KDS sprzedaje sie slabo ze wzgledu na jakosc obrazu definitywnie wsadzilbym miedzy bajki i opowiesci z mchu i paproci. Smiech na sali - uwazam ze nie jestem zlosliwy, tylko warto wiedziec o czym piszemy. Podtrzymuje, ze w HD jakosc obrazu jest swietna i watpie zeby ktos przy zdrowych zmyslach (chyba ze przy grubym portwelu i konkretnych wymaganiach) chcial wydac 12-15 tys (dwa razy wiecej) na plaski ekran, widzac naocznie, ze roznice sa - ale niezby duze.

W razie czego zapraszam na Pomorze...

Pozdr / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Cezarh' post='48881' date='29.05.2007, 22:54 ']Witam,

szuwar - nie wiem czego oczekujesz od TV? KDSa uzywam glownie do HD i od czasu do czasu gry na PC... czasami net... w tej chwili pisze ten post wlasnie "na nim". SD bardzo rzadko... bo mam od tego CRT (tez z obsluga HD). Do PeCeta na co dzien (praca, fora, net, gry) mam 26" i 19" LCD. Specjalizacja i tyle. Soniak to swietny sprzet do HD (DVD pewnie tez ale nie uzywam bo po co?), ogladania zdjec i grania (PC + konsole).

Mam podobna odleglosc do KDSa co kolega madmacpl i takze nie widze pixelozy ani brakujacych szczegolow o ile zrodlo jest na poziomie. Takze oceny, ze niby KDS sprzedaje sie slabo ze wzgledu na jakosc obrazu definitywnie wsadzilbym miedzy bajki i opowiesci z mchu i paproci. Smiech na sali - uwazam ze nie jestem zlosliwy, tylko warto wiedziec o czym piszemy. Podtrzymuje, ze w HD jakosc obrazu jest swietna i watpie zeby ktos przy zdrowych zmyslach (chyba ze przy grubym portwelu i konkretnych wymaganiach) chcial wydac 12-15 tys (dwa razy wiecej) na plaski ekran, widzac naocznie, ze roznice sa - ale niezby duze.

W razie czego zapraszam na Pomorze...

Pozdr / Cezarh.[/quote]


Dzięki Cezarh,

W moim przypadku KDS musiałby być uniwersalnym kombajnem do wszystkiego. Niestety z braku źródeł narazie DVD, n-ka albo antena dachowa. Czytałem opinie że w SD gra lepiej od LCD-ków. Przy odległości 4-5 m SD powinno być niezłe.

Używałeś KDS-a ze zwykłą anteną dachową? Opinie są różne na temat jakości obrazu. Czytałem gdzieś że jest lepsza niż np.TVP1 z n'ki.

Pozdrawiam (też) z Pomorza (Zachodniego) :)


Do pmcomp:

[indent]Następcy KDS'a jeszcze oficjalnie nie poznaliśmy ale może warto poczekać ze 2-3 miesiące.
Z KDF-em rok temu było chyba tak że nowy model wszedł w cenie bardzo podobnej do starego...
Gdyby tak KDS65" w cenie 55-tki... ;) [/indent]

Pozdrowienia


P.S. Do sklepu podanym w pierwszym poscie dorzucają ciągle po kilka sztuk. Można poczytac jak się ludzie ścigają: [url="http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=530752"]http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=530752[/url]
Dodatkowo jest ze stolikiem... Gdyby tak jeszcze miał gwarancję w Polsce.

Edytowane przez szuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Cezarh;
dzięki za zaproszenie.
[quote]Kolego bluray duze HAHA! KDS sie nie sprzedaje bo ma rozmyty obraz i mniej szczegolow? Gdzies sie tego naczytal bo na pewno nie widziales... chyba ze w marekecie a tam niekt nie potrafi tego cacka skalibrowac.[/quote]

[1] Kalibracja odwzorowaniu szczegółów nic nie pomoże. Jest jak jest , cecha tej technologii.

[2] Trochę materiałów mam.
Za absolutny top na dziś uważam BD:
[b]'07 VIERA Demonstration Disc[/b]
od Panasonic.
Jedziemy po HDMI 1.3 1080p ( np. SONY PS3).
W takich warunkach widac, że komponent odpada, 1080i odpada, 720p odpada, overscan niszczy obraz i jeszcze wiele innych spraw staje się oczywiste.
Są tam także nieprawdopodobne materiały testowe.
Zwłaszcza mordercze dla LCD ale także dla PDP "huśtaweczki".
Panienki mają takie sukienki w pionowe paski o zróżnicowanych kolorach.
MASAKRA.
Ale także referencyjnie nakręcone filmiki, każdy w innym celu. Odwzorowania sczegółów także.

[3]
Jestem na piątek zaproszony naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa-a
[b]42 i 50 Full HD PDP PANASONIC[/b] właśnie.
Umieram z ciekawości i oczekuję [b]PRZEŁOMU[/b] w ekranach. Edytowane przez bluray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie,

Bluray,

Zgadzam sie, ze SXRD to specyficzna technologia i ma, jak to sie okresla - "bardziej filmowy wyglad". Jest rzezczywiscie nieco "wygladzony" po to zeby nie bylo widac struktury pixela. Natomiast nie brakuje mu ani ostrosci ani detalu.

Jezeli chodzi o kalibracje KDSa to sie mylisz. Jak pisalem - ten TV ma naprawde sporo opcji. Wsrod nich jest kilka opcji odpowiedzialnych za odwzorowanie szczegolow: uwydatnianie krawedzi, uwydatnianie szczegolow, redukcja zaklocen i procesor DRC. O ile przy HD trzy pierwsze opcje mam na "off" o tyle DRC to juz inna sprawa. W moim odczuciu ta opcja jest wlasnie odpowiedzialna najbardziej za szczegolowosc KDSa. Zalece sie uzywanie tej funkcji (dwa rownoczesne zakresy realizm / naturalnosc + poziom off, tryb 1, tryb 2) koniecznie przy HD. Mam ustawione na kazde zrodlo (PC, nka) po 3 wlasne tryby pracy wszystkich ustawien. Dzieki temu latwo zobaczyc roznice jakie powoduje ta funkcja - a jest ona widoczna wlasnie w najdrobniejszych detalach nie tylko pierwszego planu ale calej sceny.

Plazmy fullHD? Domyslam sie ze to moze byc dobry sprzet... czy przelomowy? Watpie. Duzo sie mowi, ze 1080p uswiadczysz dopiero na ekranach 55" wzwyz. Jezeli nawet na 42" PDP z 1 metra detalicznosc czy szczegolowosc okaze sie nieco lepsza to i tak nie bedzie ona do zaobserwowania z 2,5m. Side by side wszystkie 42" toną w KDSie. 50" to juz inna sprawa i tu jestem sam ciekaw wynikow. Natomiast cena tego cacka zapewne wyzsza o 5-6tys (jak nie wiecej) od Soniaka, skutecznie sklania mnie nadal do RPTV.

Zaproszenie oczywiscie podtrzymuje.

szuwar - dachowki nie uzywalem. Z nki SD jest roznie (tvny sa b. dobre), zalezy od programu. Wylaczajac DRC w KDSie uzyskujesz bardziej wygladzony obraz przez co SD staje sie bardziej do przelkniecia niz w LCD.

Pozdr / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='bluray' post='48895' date='30.05.2007, 01:41 '][3]
Jestem na piątek zaproszony naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa-a
[b]42 i 50 Full HD PDP PANASONIC[/b] właśnie.
Umieram z ciekawości i oczekuję [b]PRZEŁOMU[/b] w ekranach.[/quote]

Bluray - napisz proszę bardzo konkretny raport z testów nowych plazm Full HD Panasa!!! Przetestujcie go proszę na różnych źródłach: od standardowej kablówki czy SD z cyfry, po wymagające BD. Z ciekawości umiera chyba wielu. Zapowiada się rewolucja w cenach plazm Full HD! Jeśli potwierdzą się ceny w granicach 10k za 50", a z testów nie wyniknie, że Panas zjechał z ceną kosztem jakości to chyba łyknę sobie taką 50-tkę. Do tej pory myślałem o KDS-ie bo rzeczywiście swoją jakością zarówno SD jak i HD rozstawia LCD-ki Full HD po kątach, ale po plazmie myślę że można oczekiwać nawet więcej.

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam. Edytowane przez jm777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Z moich obserwacji wynika, że Bluray ma niewątpliwie trochę racji, bo faktycznie na KDS obraz jest bardziej rozmyty. Tyle, że dla jednych to wada a dla drugich zaleta. Ja wolę na przykład trochę bardziej miękki, naturalny obraz na którym nie widać z bliska pojedynczych pikseli. Kiedyś po zakupie KDS-a zrobiłem trochę fotek porównawczych z KDF-em (720p), który jeśli chodzi o siatkę na ekranie jest bardziej zbliżony do LCD. KDS nie był jeszcze wtedy dobrze skalibrowany, ale proponuję zerknąć na rezultaty zdjęć z bliska i ocenić. Na KDS w zasadzie siatka nie występuje.

KDF
[img]http://lh5.google.com/image/KrzyHo.007/RgA4zC60m3I/AAAAAAAAABU/EirWs7qe_FU/s800/kdf2.JPG[/img]


KDS
[img]http://lh5.google.com/image/KrzyHo.007/RgA40C60m4I/AAAAAAAAABc/UXl0RjDU40Y/s800/kds2.JPG[/img]


i jeszcze zbliżenie szczegółów
[img]http://lh3.google.com/image/KrzyHo.007/RgA43i60m7I/AAAAAAAAAB0/lan6NBzba4E/s800/kdf4.JPG[/img]


[img]http://lh6.google.com/image/KrzyHo.007/RgA44S60m8I/AAAAAAAAAB8/IEH_36ivUzo/s800/kds4.JPG[/img]

[img]http://lh6.google.com/image/KrzyHo.007/RgA42S60m6I/AAAAAAAAABs/9FRAAcwZ6pY/s800/kdf3.JPG[/img]

[img]http://lh4.google.com/image/KrzyHo.007/RgA40y60m5I/AAAAAAAAABk/M6-U3h_2HIg/s800/kds3.JPG[/img]

i jeszcze obraz z TVN

[img]http://lh5.google.com/image/KrzyHo.007/RgA48C60nAI/AAAAAAAAACc/ktNW21dhxw4/s800/kdf7.JPG[/img]

[img]http://lh5.google.com/image/KrzyHo.007/RgA47C60m_I/AAAAAAAAACU/KKU36loaY-k/s800/kds7.JPG[/img]

I jeszcze odpowiedź na pytanie "Używałeś KDS-a ze zwykłą anteną dachową?"
Ja używam do oglądania sporadycznie Polsatu. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym co KDS robi z sygnałem analogowym z anteny siatkowej. W ostatnią niedzielę oglądałem F1 i jakość obrazu jak na SD była po prostu świetna. Porównywałem z tym samym przekazem ale z RTL i tego drugiego po prostu nie dało się oglądać! zupełna miazga przy porównaniu. Godzinkę wcześniej byli "Czterej Pancerni" i muszę powiedzieć, że w takiej jakości to ja tego filmu nie widziałem. Serio! Nie wiem co KDS robi z sygnałem z normalnego wejścia antenowego, ale rezultat jest fantastyczny. Edytowane przez KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='KrzyHo' post='48921' date='30.05.2007, 12:07 ']I jeszcze odpowiedź na pytanie "Używałeś KDS-a ze zwykłą anteną dachową?"
Ja używam do oglądania sporadycznie Polsatu. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym co KDS robi z sygnałem analogowym z anteny siatkowej. W ostatnią niedzielę oglądałem F1 i jakość obrazu jak na SD była po prostu świetna. Porównywałem z tym samym przekazem ale z RTL i tego drugiego po prostu nie dało się oglądać! zupełna miazga przy porównaniu. Godzinkę wcześniej byli "Czterej Pancerni" i muszę powiedzieć, że w takiej jakości to ja tego filmu nie widziałem. Serio! Nie wiem co KDS robi z sygnałem z normalnego wejścia antenowego, ale rezultat jest fantastyczny.[/quote]


Dziękuje KrzyHo, jestem zorientowany na zakup KDS'a i niewiele może to nastawienie zmienić. Plazmy nawet 50" w przystępnej cenie z powodu poboru mocy wykreślam. :D

Jedyny problem to gwarancja.

Czy ktoś wie jak wyglądają świadczenia gwarancyjne przy zakupie telewizora w GB?
W cenie jest 5 lat gwarancji ale nie wiem czy Sony Polska ją respektuje.


Pozdrowienia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='KrzyHo' post='48921' date='30.05.2007, 12:07 ']Z moich obserwacji wynika, że Bluray ma niewątpliwie trochę racji, bo faktycznie na KDS obraz jest bardziej rozmyty. Tyle, że dla jednych to wada a dla drugich zaleta. Ja wolę na przykład trochę bardziej miękki, naturalny obraz na którym nie widać z bliska pojedynczych pikseli. Kiedyś po zakupie KDS-a zrobiłem trochę fotek porównawczych z KDF-em (720p), który jeśli chodzi o siatkę na ekranie jest bardziej zbliżony do LCD. KDS nie był jeszcze wtedy dobrze skalibrowany, ale proponuję zerknąć na rezultaty zdjęć z bliska i ocenić. Na KDS w zasadzie siatka nie występuje.[/quote]

To nie chodzi o to że obraz jest bardziej rozmyty. Siatki nie widać bo to jest technologia LCoS a nie LCD jak w KDF. Przerwy między pikselami są na prawdę minimalne co zresztą widać na zdjęciach. I jest to niewątpliwie zaleta a nie wada. Nie ma to też żadnego związku z mniejszą ilością detali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym watku chyba mamy wyjasnienie gwaltownego spadku ceny kds
[url="http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=522029"]http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=522029[/url]

z tego co rozumiem to sony wogole wycofuje tylna projekcje z calej europy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='miro_nazir' post='49062' date='31.05.2007, 16:19 ']w tym watku chyba mamy wyjasnienie gwaltownego spadku ceny kds
[url="http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=522029"]http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=522029[/url]

z tego co rozumiem to sony wogole wycofuje tylna projekcje z calej europy[/quote]

Czytałem właśnie. Ciekawa sprawa. Mam nadzieje ze to nie jest prawdą. Wycofanie tylnej projekcji z Anglii [ a moze i calej Europy] nie brzmi najlepiej...
Pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Dzieki za link, jezeli info w nim zawarte jest prawda to smutna sprawa. Koledzy z AVF maja podobne odczucia - duzy TV, ogromne moziwosci kalibracyjne i obraz lepszy niz wiekszosc LCD i PDP ale Europa woli wieszac plaskie ekrany. Co ciekawe 70" podobno sprzedaje sie z przewidywaniami Sony i na przecene nie ma co liczyc. Wyglada na to, ze zbliza sie ostatni dzwonek na zakup KDSa wogole. Dla fanow RPTV w Europie zostanie JVC i moze Samsung. Przyznam, ze jak patrze na oferte tego asortymentu w USA to chce mi sie wyc. Szkoda, ze stary kontynent jest too trendy.

Pozdr / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie w Cezarh'em. Mieszkalem troche w USA i tam tylna projekcja jest bardzo popularna. Ludzie mają duże salony i tam chętnie stawiają tego typu TV.
Sporo też jest ich w pubach, restauracjach itp.
Z drugiej strony moze i u nas przed wycofaniem z obiegu tych TV sklepy przeprowadzą wyprzedaż jak w tym agnielskim sklepie [999 funciaków].
Pozostaje liczyć na tego super cienkiego następnce KDS'a. [ co juz ktos link przeslal].
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
ale wlasnie od braku tego "cieniasa" sie zaczyna ten watek na avf, potem jest rozwiniece ze generalnie wszystko tylnoprojekcyjnie zostanie wycofane Edytowane przez miro_nazir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze fatalnie, fatalnie.
Prawdą jest ze Sony ma duuze klopoty finansowe, głównie za sprawą PS3, które jeszcze przez kilka lat moze generować znacze straty.
Ale zeby tak drastycznie wycofywać sie z rynku tylnej projekcji?
Poczekajmy moze na oficjalne komentarze Sony. Jeśli to potwierdzą to bedziemy sie martwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='koomoo' post='49069' date='31.05.2007, 18:00 ']Kurcze fatalnie, fatalnie.
Prawdą jest ze Sony ma duuze klopoty finansowe, głównie za sprawą PS3, które jeszcze przez kilka lat moze generować znacze straty.
Ale zeby tak drastycznie wycofywać sie z rynku tylnej projekcji?
Poczekajmy moze na oficjalne komentarze Sony. Jeśli to potwierdzą to bedziemy sie martwic.[/quote]
Popieram kolege :) poczekajmy na oficjalne wiadomosci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie martwię - w najgorszym razie będę miał jeszcze bardziej wyjątkowy TV :) Pewnie najwięksi maniacy będą sprowadzać te TV ze Stanów jako highendowy sprzęt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Dokladnie - poczekamy - zobaczymy. Za oceanem maja od jakiegos czasu KDSa2020. To raczej tylko lifting i nieco inne oprogramowanie ale minimalne roznice sa (na plus dla 2020). W Europie Sony nawet nie kwapilo sie go wprowadzic w bogatszych krajach.

Zobaczymy za ile bedzie sprzedawany nowy JVC fullHD...

Bede sie powtarzal ale - mam juz 3 odbiorniki HD (telewizory niestety) i moim zdaniem najlepsze efekty tej technologii widac jednak na ogromnych ekranach. 40-42" to liliputy przy KDSie55, ale zabawa zaczyna sie od 70-80". Porownujac ostatnio mojego Soniaka z projektorem Panasonic ax100 (a wiec 720p) nie mialem watpliwosci ze ten pierwszy ma zdecydowanie ostrzejszy i szczegolowszy obraz, lepsze kolory i swietna czern. Rzecz w tym, ze jakosc na 85" i tak byla znakomita a komfort i efekt "wow" przycmil KDS'a. Zmierzam do tego, ze w HD im wiekszy ekran tym odbior tych najdrobniejszych detali zaczyna schodzic na drugi plan (nie jestes w stanie odbierac wzrokiem nieruchomo calej powiezchni ekranu). Poniewaz przednia projekcja i tak zapewnia rewelacyjny obraz to dodajac do niej np 100-120" mamy istne kino w domu.

Pozdr / Cezarh.

ps. KDS it tak RULEZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='koomoo' post='49066' date='31.05.2007, 17:24 '].
Z drugiej strony moze i u nas przed wycofaniem z obiegu tych TV sklepy przeprowadzą wyprzedaż jak w tym agnielskim sklepie [999 funciaków].[/quote]

A niby dlaczego ktoś miałby to robić? Prawo rynku dyktuje zupełnie odwrotne rozwiązanie.
Im będzie trudniej dostępny, tym będzie droższy. To proste
A tak w ogóle, to raczej nie jest prawdą, bo na jesieni ma się pojawić następca 100Hz.

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='KrzyHo' post='49088' date='31.05.2007, 21:36 ']A tak w ogóle, to raczej nie jest prawdą, bo na jesieni ma się pojawić następca 100Hz.[/quote]

Ty mnie lepiej nie wku...wiaj :):):lol:

A wiesz dlaczego :lol: .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czasem nie wchodzi po wakacjach KDS-60A3000, albo cos z nazewnictwa amerykańskiego KDS-R60XBR. Też miałem kupić 55" ale w sony już nie ma nawet daty dostawy, więc zapewne wycofany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Fora w USA mowia niby wlasie o a3000. XRB3 to ma byc nowe LCD chyba a XBR5 RPTV. Ten ostatni pewnie bedzie drogi i jak zwykle nie zawita do Europy (jak XBR2)...

[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=852928"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=852928[/url]

Pozdr / Cezarh. Edytowane przez Cezarh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,

Dziękuję za konstruktywną wymianę poglądów.

Nadal jednak nie wiem jak wygląda sprawa (pięcioletniej w tym przypadku) gwarancji przy zakupie KDS'a w GB.

Czy ktoś z Was miał doświadczenia z firmą Sony jeśli chodzi o respektowanie gwarancji wydanych za granicą?


Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Jax' post='49116' date='01.06.2007, 10:42 ']Też miałem kupić 55" ale w sony już nie ma nawet daty dostawy, więc zapewne wycofany.[/quote]

Okazuje się, że póki co nie jest wycofany. W tej chwili KDS-y w Sony są dostępne bez problemu zarówno 55 jak i 70"

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączyłem w Centrum SONY pod KDS 70" PS3 i pokazałem moje filmiki z kamery SONY RS7 (AVCHD).
Na ekranie zobaczyłem rozmydlony, fatalny obraz.
Tablice jednopixelowe zlewają się tworząc całkowicie szarą powierzchnię.
Po prostu ta technologia nie ma rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bluray' post='51625' date='26.06.2007, 17:14 ']Podłączyłem w Centrum SONY pod KDS 70" PS3 i pokazałem moje filmiki z kamery SONY RS7 (AVCHD).
Na ekranie zobaczyłem rozmydlony, fatalny obraz.
Tablice jednopixelowe zlewają się tworząc całkowicie szarą powierzchnię.
Po prostu ta technologia nie ma rozdzielczości.[/quote]

A skalibrowałeś chociaż ten telewizor?
A polepszacze wyłączyłeś?
A wydaje ci się, że się zlewają bo na ekranie nie widać pixeli. I to jest zaletą tej technologii.

Poza tym zapytaj tych cą kręcą śluby. Żeby być kamerzystą trzeba za dwa lata poterminować a ty po tygodniu już chciałeś być miszczem :):( .

Przynajmniej jak grają w tenisa to widać piłkę a nie kometę :) .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...