Skocz do zawartości
szuwar

Sony KDS55" drastycznie potaniał (nie u nas).

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Znalazłem w sieci nową cenę na ten model:

[url="http://www.johnlewis.com/Audio+and+TV/Televisions/Televisions/Rear+Projection_2fDLP+TV/1376/230403805/Product.aspx"]http://www.johnlewis.com/Audio+and+TV/Tele...05/Product.aspx[/url]

To mniej niż 5600zł ! :P

Czy ktoś z Was kupował ten telewizor w GB?

Jak wygląda sprawa gwarancji?

Doczekamy się w Polsce takiej obniżki ceny? Teraz kosztuje przynajmniej 2tys. więcej. :(
Ale Polaków stać...

Niewiele wiadomo na temat następcy KDS'a. Pytanie czy warto czekać na nowy model...



Pozdowienia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]Znalazłem w sieci nową cenę na ten model:

[url="http://www.johnlewis.com/Audio+and+TV/Televisions/Televisions/Rear+Projection_2fDLP+TV/1376/230403805/Product.aspx"]http://www.johnlewis.com/Audio+and+TV/Tele...05/Product.aspx[/url]

To mniej niż 5600zł ! :([/quote]

Taki spadek ceny wiaze sie z licznymi narzekaniami klientow , ktorzy kupowali modele tuz po wyjsciu do sprzedazy. Po prawie roku uzytkowania obraz ulega drastycznemu pogorszeniu w porownaniu z tym co prezentuje model nowy/nieuzywany. lampeczka nie jest pierwszej wody, a przeciez zuzywania sie jej gwarancja nie obejmuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zerwi' post='48707' date='28.05.2007, 13:39 ']Taki spadek ceny wiaze sie z licznymi narzekaniami klientow , ktorzy kupowali modele tuz po wyjsciu do sprzedazy. Po prawie roku uzytkowania obraz ulega drastycznemu pogorszeniu w porownaniu z tym co prezentuje model nowy/nieuzywany. lampeczka nie jest pierwszej wody, a przeciez zuzywania sie jej gwarancja nie obejmuje :([/quote]

Hmm... sam nie wiem. Gdyby to była tylko kwestia zużywania się lampy to nie jest to problem. Na eBay-u można kupić je za ok. 200$ (oryginały z Japonii).
Myślę że może na rynek w GB następca KDS'a wejdzie już teraz i muszą wyprzedać stany magazynowe.

Pozdrowienia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ten model. Kupilem jakies 1,5 miesiaca temu i jedyne czego zaluje to ze nie bylo mnie stac na 70".
Wczesniej mialem projektor ale kupilem ps3 i ni w kij ni w oko nie pasowalo mi granie w naswietlonym pomieszczeniu.
Obraz jest naprawde swietny a full hd robi naprawde wielkie wrazenie.
Goraco polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam KDSa od sierpnia ubiegłego roku i nie zauważyłem NAJMNIEJSZEGO nawet pogorszenia sie jakości obrazu. A używam go bardzo intensywnie. Jest to naprawde rewelacyjny telewizor, trudno mu znaleźć konkurenta nawet wśród nowych modeli LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Soniak zapowiada cienkiego KDS'a na lato, 60" , 12" grubości
tu chłopaki sobie po angielsku o nim rozmawiają:
[url="http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=468369"]http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=468369[/url]
jest zdjęcie ładnego prototypu
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikm' post='48712' date='28.05.2007, 14:49 ']Mam KDSa od sierpnia ubiegłego roku i nie zauważyłem NAJMNIEJSZEGO nawet pogorszenia sie jakości obrazu. A używam go bardzo intensywnie. Jest to naprawde rewelacyjny telewizor, trudno mu znaleźć konkurenta nawet wśród nowych modeli LCD.[/quote]


dominikm i madmacpl, dziękuję za utwierdzanie mnie w przekonaniu że to będzie dobry wybór. ;)

Chyba z 99% opinii w sieci nt. tego telewizora jest bardzo pozytywna. Od września'2006 mam na niego chęć.

Zasadnicze jest jednak pytanie: Kiedy go kupić aby było najtaniej? Czy czekać do września?
A jeśli ten telewizor zostanie wycofany z oferty w Polsce a jego następca (laserowy?) wejdzie z ceną 2-3 krotnie większą... Znowu będę czekał rok? :(


Czy ktoś wie jak wygląda sprawa gwarancji w Polsce przy zakupie tego telewizora w GB? Sony udziela gwarancji międzynarodowej? Czy wystarczy że zmienię kabel zasilający (wtyczkę) i będzie taki jak kupiony w Polsce?


Pozdrawiam HD-maniaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='szuwar' post='48737' date='28.05.2007, 19:29 ']dominikm i madmacpl, dziękuję za utwierdzanie mnie w przekonaniu że to będzie dobry wybór. :D

Chyba z 99% opinii w sieci nt. tego telewizora jest bardzo pozytywna. Od września'2006 mam na niego chęć.

Zasadnicze jest jednak pytanie: Kiedy go kupić aby było najtaniej? Czy czekać do września?
A jeśli ten telewizor zostanie wycofany z oferty w Polsce a jego następca (laserowy?) wejdzie z ceną 2-3 krotnie większą... Znowu będę czekał rok? :(
Czy ktoś wie jak wygląda sprawa gwarancji w Polsce przy zakupie tego telewizora w GB? Sony udziela gwarancji międzynarodowej? Czy wystarczy że zmienię kabel zasilający (wtyczkę) i będzie taki jak kupiony w Polsce?
Pozdrawiam HD-maniaków[/quote]

Wszystko pieknie tylko z prawej strony "out of stock" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='binary' post='48745' date='28.05.2007, 19:59 ']Wszystko pieknie tylko z prawej strony "out of stock" :([/quote]

Jeszcze wczoraj było 10 szt. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, pod wzgledem jakosc / cena nie ma chyba od blisko roku nic lepszego. Nie wspominajac co sie teraz dzieje (kwartal temu za swojego dalem 9500). Jak kazda technologia ma swoje wady i zalety o ktorych duzo mozna wyczytac na forach. Wiadomo ze jednym z najwazniejszych czynnikow jest jakosc obrazu - a tu KDS zjada prawie wszystko (plazma, LCD) co kosztuje w Polsce 10-15tys (chetnie bym uslyszal co tak naprawde gra lepiej). Do tego obraz jest wielki... to wazne biarąc pod uwage, ze 90% materialow HDDVD & Blu ma aspekt 2:35:1 a nie 16:9. Ekrany 42" przy Soniaku mają prawie dwa razy mniejszą powierzchnię, a jak zapodasz na nich orginalny (nie razciagniety) film w 2:35:1 to obraz zaczyna byc tyci.

Gwarancja - hmmmm jestesmy w UE i powinnismy byc traktowani jako jeden rynek. Mysle, ze za taka cene to bym zaryzykowal bez wzgledu czy obsluga bedzie u nas czy w UK (hehe nawet dwa). W Anglii sa koszmarne koszty magazynowania (karton od 55" ma chyba z 1,5m wysokosci) a obecne ceny to zdecydowanie wyprzedaz i przygotowanie powierzchni na letnio/jesienny model. Czy warto na niego czekac? Jak masz kase to pewnie tak - chociaz ja bym kupil KDSa55a2000 i zainwestowal w dobre zrodlo materialow HD (szybki komp + 6mb net = wsystko). TV zyją tym co im zapodasz (od roku nie ogladalem zadnego dvix'a i moze z 3 dvd, wszystko w HD chociaz roznej jakosci). Taki sposobem bedziesz sie cieszyl nie tylko swietnym telewizorem ale i przepieknym obrazem jaki potrafi on wygenerowac... Moim zdaniem KDSowi niewiele brakuje do idealu (caly czas mowimy o HD) a podana cena to około 50% ceny wyjściowej (poczatkowej). LCD i plazmy fullHD 50"-52" to nadal wydatek 12-20tys... przy mniejszej o kilka - kilkanaście % powierzchni roboczej.

Tak na koniec to uwazam, ze prawdziwy bajer w HD to jednak przednia projekcja. Ta z 720p natywnym potrafi narysowac co prawda mniej ostry i mniej szczegolowy obraz niz np KDS (lub inne fullHD) ale jak masz 100" w salonie to efekt po prostu poraża...

Pozdrawiam / Cezarh.



Pozdrawiam / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Cezarh' post='48750' date='28.05.2007, 20:43 ']Witam, pod wzgledem jakosc / cena nie ma chyba od blisko roku nic lepszego. Nie wspominajac co sie teraz dzieje (kwartal temu za swojego dalem 9500). Jak kazda technologia ma swoje wady i zalety o ktorych duzo mozna wyczytac na forach. Wiadomo ze jednym z najwazniejszych czynnikow jest jakosc obrazu - a tu KDS zjada prawie wszystko (plazma, LCD) co kosztuje w Polsce 10-15tys (chetnie bym uslyszal co tak naprawde gra lepiej). Do tego obraz jest wielki... to wazne biarąc pod uwage, ze 90% materialow HDDVD & Blu ma aspekt 2:35:1 a nie 16:9. Ekrany 42" przy Soniaku mają prawie dwa razy mniejszą powierzchnię, a jak zapodasz na nich orginalny (nie razciagniety) film w 2:35:1 to obraz zaczyna byc tyci.

Gwarancja - hmmmm jestesmy w UE i powinnismy byc traktowani jako jeden rynek. Mysle, ze za taka cene to bym zaryzykowal bez wzgledu czy obsluga bedzie u nas czy w UK (hehe nawet dwa). W Anglii sa koszmarne koszty magazynowania (karton od 55" ma chyba z 1,5m wysokosci) a obecne ceny to zdecydowanie wyprzedaz i przygotowanie powierzchni na letnio/jesienny model. Czy warto na niego czekac? Jak masz kase to pewnie tak - chociaz ja bym kupil KDSa55a2000 i zainwestowal w dobre zrodlo materialow HD (szybki komp + 6mb net = wsystko). TV zyją tym co im zapodasz (od roku nie ogladalem zadnego dvix'a i moze z 3 dvd, wszystko w HD chociaz roznej jakosci). Taki sposobem bedziesz sie cieszyl nie tylko swietnym telewizorem ale i przepieknym obrazem jaki potrafi on wygenerowac... Moim zdaniem KDSowi niewiele brakuje do idealu (caly czas mowimy o HD) a podana cena to około 50% ceny wyjściowej (poczatkowej). LCD i plazmy fullHD 50"-52" to nadal wydatek 12-20tys... przy mniejszej o kilka - kilkanaście % powierzchni roboczej.

Tak na koniec to uwazam, ze prawdziwy bajer w HD to jednak przednia projekcja. Ta z 720p natywnym potrafi narysowac co prawda mniej ostry i mniej szczegolowy obraz niz np KDS (lub inne fullHD) ale jak masz 100" w salonie to efekt po prostu poraża...

Pozdrawiam / Cezarh.
Pozdrawiam / Cezarh.[/quote]


Dziękuję za rady. Jeśli cena w Polsce nie spadnie znacząco to spróbuję kupić w GB tym bardziej że z transportem niemiałbym problemów. Tylko czy ten model to to samo co sprzedawany u nas KDS?


Cezarh napisz jeszcze proszę czy w Twoim KDS-ie występuje takie nieprzyjemne rwanie obrazu. Widoczne jest to przy dużym poziomym ruchu kamery np. pokazujacym panoramę. Oglądając n-kę w MediaMarkt zauważyłem to niestety, tak samo jak na jakichś demkach HD. :(


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie,

Przyznam, ze w "nce" zadnych negatywnych efektow nie uswiadczylem. Moze wina rozdzielaczy sygnalu w marketach? Natomiast odbiorniki TV inaczej przyjmują i obrabiają różne materiały filmowe i różnie sobie z tym radzą. Temat rzeka. Ogólnie mowi się, że KDS ma niezłą elektronikę i potrafi sobie poradzić z filmami 1080p 24 klatkowymi calkiem niezle (3:2 pulldown). Zawsze mozna wspomóc sie czyms z zewnątrz (ReClock na PCcie np).

Pozdr / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Cezarh' post='48759' date='28.05.2007, 21:41 ']Witam ponownie,

Przyznam, ze w "nce" zadnych negatywnych efektow nie uswiadczylem. Moze wina rozdzielaczy sygnalu w marketach? Natomiast odbiorniki TV inaczej przyjmują i obrabiają różne materiały filmowe i różnie sobie z tym radzą. Temat rzeka. Ogólnie mowi się, że KDS ma niezłą elektronikę i potrafi sobie poradzić z filmami 1080p 24 klatkowymi calkiem niezle (3:2 pulldown). Zawsze mozna wspomóc sie czyms z zewnątrz (ReClock na PCcie np).

Pozdr / Cezarh.[/quote]


A czy przyczyna rwania obrazu może leżeć w samym KDS-ie?
Tzn. gdyby bitrate filmu był zbyt duży, czy elektronika telewizora moze się "nie wyrabiać" i gubić klatki?
Czy zawsze takie rwanie obrazu (np. oglądając ruszające głowami dinozaury na Discovery HD widziałem wyraźnie poszczególne fazy ruchu) jest spowodowane przez źródło sygnału.

Sorry za te ciągłe pytania ale chcę "wykorzystać" Twoją wiedzę praktyczną. ;)


Pozdrowienia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pytanie dlaczego KDS jest wyprzedawany za pół ceny odpowiedż jest jedna:
bo nikt go nie chce kupic.

Dlaczego (jak twierdzicie najlepszy technologicznie typ ekranu ) się w ogóle nie sprzedaje ?

[b]ZEROWA[/b] sprzedaż w Saturnie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz ;)

Moja wiedza w tej materii tak naprawde jest nikła. Moge cie zapewnic ze KDS z nka chodzi bez zarzutu. Poniewaz ma on natywnie 1080p, kazdy material podany z zewnętrznego źródła będzie skalowany wlasnie do tej rozdzialki. Rzecz w tym, ze Soniacz moze pracowac w 50 lub 60 (natywnie) Herzt'ach. Krążą ploty, ze komus na PowerStripie udalo sie uzyskac 48,"cos tam". Cala heca polega na tym, ze jest kilka (naście) systemow kodowania obrazu i aby byl on jak najbrardziej płynny, szczegółowy i wolny od jakichkolwiek wad - twoj TV powinien miec taki sprzet i oprogramowanie w swoich bebechach aby rozpoznac z jakim materialem ma do czynienia (od cholery tego jest) i dostosowac go do swoich parametrow. O tym wszystkim jest masa informacji na tym forum i nie tylko. Poszukaj.

KDS z sygnalami 1080i z nki radzi sobie bez najmniejszych problemow bo to dla niego "prosty sygnal". Jezeli zaobserwowales jakies dziwne rwania to nie jest to wina Soniacza (o ile byl sprawny).

Pozdrawiam / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='szuwar' post='48762' date='28.05.2007, 22:09 ']A czy przyczyna rwania obrazu może leżeć w samym KDS-ie?
Tzn. gdyby bitrate filmu był zbyt duży, czy elektronika telewizora moze się "nie wyrabiać" i gubić klatki?
Czy zawsze takie rwanie obrazu (np. oglądając ruszające głowami dinozaury na Discovery HD widziałem wyraźnie poszczególne fazy ruchu) jest spowodowane przez źródło sygnału.[/quote]

Przyczyna nie może leżeć w KDS. Przecież dostarczasz mu już rozkodowany strumień danych (w przypadku danej rozdzielczości, tutaj 1080i). Coś musieli mieć skopane.

Co do sprzedarzy tego TV w Saturnie to ja się dziwie kto w ogóle by tam kupił jakikolwiek telewizor... nie dość że drożyzna (z wyjątkiem akcji TV bez watu) to możliwość przetestowania żadna, obsługa żadna.... to już lepiej w sklepie internetowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego bluray,
Nie chce powtarzac co zapewne juz wielu pisalo. Nie od dzis wiadomo, ze TV projekcyjne to nisza rynkowa w Europie. W JUESEJ to co innego. Teraz jest moda na wieszanie ekranu na scianie bez wzgledu czy TV pokazuje dobry obraz czy nie. To po prostu kolejny mebel a czasami szpan... tez mam taki jeden. RPTV sa duze, maja lampe ktora sie wypala, wentylatory ktore czasami slychac, kilka sekund startu, slabe katy widzenia w pionie i w dodatku trzeba je kalibrowac (kilkadziesiat opcji - dla mnie to raj). W sklepach sa fatalnie eksponowane i beznadziejnie skalibrowane (widzialem w Polsce i UK - to samo). Dlaczego KDS sie nie sprzedaje? Bo byl drogi - to fakt. Do tej pory widze ceny 11-12tys! Ale gdy przyszlo mi porownac go w HD z Sharpem 42XD1 (wtedy za 10-11tys) to powiem tak - KDS kino domowe, Sharp - tv do kuchni (narażam sie zapewne ale chodzi mi o wielkosc a nie jakosc). Nie twierdze, ze Sony jest najlepszy tylko ze ma najlepszy stosunek jakosci do ceny. Ogromna ilosc funkcji pozwala wycisnac przepiekny obraz, nasycony naturalnymi kolorami (he zrobcie to w LCD), czern znakomita - na pewno lepsza niz w XD1 a to przeciez obecnie jeden z lepszych LCD. Jest spora lista plusow do wyczytania w roznych recenzjach i tycza sie one glownie jakosci obrazu. To chyba wazne? Ha stawiam "goood whiskey" ze w testach side by side do 10tys zl KDS zagra ladniej albo na rowni z najlepszymi w tej klasie i dobije wszystkich wielkoscia obrazu...

Pozdr / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
To wszystko prawda.
Pytanie wida za trudne więc powtórzę oczekując na poważną odpowiedź:

DLACZEGO SIĘ NIE SPRZEDAJĄ ?

Bo wszystkie ekrany są paskudnie exponowane, obsługa tyle samo wie o każdym TV czyli nic.
Cena wcale nie taka tragiczna.
Bo kto kupuje drogi produkt w markecie ( np. XD-1 52" jest tam o 6 000 zł droższy niż w necie).
Może podpowiem:
brak szczegółów czyli nieco rozmyty obraz co zawsze widac jak postawisz obok LCD 1080p.
Proste ?
Bo HD szczegółem stoi i każda jego utrata to porażka.

Dopiero od niedawna możemy się przekonac co to znaczy 1080p z super źródła ( BD czy HD DVD).
Ale źródło ( player) to jeszcze mało.
95% wydanych dzieł filmowych nie było masterowanych pod kontem przekątnych 50 - 65" 1080p.
Może przejdą test na 32 -37 calach.

I nie piszcie, że "kaszka" to ma tak byc bo niby tak jak w kinie.
Ja jak wyglądam przez okno to żadnej kaszki nie widzę.

A jeszcze:
Produkcja filmowa wykorzystująca możliwości ekranów 1080p HD jest jeszcze w powijakach.
Z wyłączeniem płyt muzycznych bo tu kręci się po propstu 16/9 aby wypełnic całą powierzchnię ekranu i jakośc video jest po prosta łatwa do osiągnięcia ( jednośc miejsca i oświetlenia).

ps.
Czekam na BD/HD z trasy POLICE. Oj Oj będzie. Edytowane przez bluray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bluray' post='48777' date='29.05.2007, 00:37 ']Pytanie wida za trudne więc powtórzę oczekując na poważną odpowiedź:

DLACZEGO SIĘ NIE SPRZEDAJĄ ?[/quote]


Mam wrażenie, że nie czytałeś co napisał Cezarh - odpowiedź na to pytanie zawiera się w słowach "Nie od dzis wiadomo, ze TV projekcyjne to nisza rynkowa w Europie. W JUESEJ to co innego."

Europa jest cool i trendy i nie kupuje RPTV bo te fatalnie wyglądają i nie idzie powiesić ich na ścianie ;) Ogólnie jest u nas parcie na płaszczaki, nawet jeśli te generują obraz niższej jakości, niż to co może zaoferować tylna projekcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Witam,

Kolego bluray duze HAHA! KDS sie nie sprzedaje bo ma rozmyty obraz i mniej szczegolow? Gdzies sie tego naczytal bo na pewno nie widziales... chyba ze w marekecie a tam niekt nie potrafi tego cacka skalibrowac. Myslisz ze miliony Polaków idących do sklepu wie cokolwiek o technice obrazu, SD? HD? bitrate, ilosci szczegolow na ekranie? Nie... Ida i ogladaja z metra aptekarskiego TV 42" (LCD, Plazma) i stojacego obok KDSa. Nie ma bata, ze z takiej odleglosci ten drugi wyglada gorzej, ale cofnij sie do 3-4 metrow a jezeli jest dobre zrodlo to roznica zaczyna sie zacierac. Powiedz mi kolego bluray - ile RPTV widzisz w marketach? 1-2 na 100 innych odbiornikow (glownie LCD bo i plazm nieco mniej ostatnio)? To sie nazywa nisza rynkowa. W USA tylna projekcja to ogromny rynek i masa odbiornikow. Tam wiedza, ze jakiosc obrazu to nie powieszenie TV na scianie. Nie twierdze, ze plaskie TV sa kiepskie, po prostu duze ekrany PDP i LCD wysokiej jakosci to drożyzna, a dodatkowo pobieraja duuuzo wiecej pradu.

Kolego bluray, zapraszam do mnie ta test i szybko sie przekonasz o jakosci KDSa. Mam 3 odbiorniki HD - CRT, LCD i RPTV, zalatwie jeszcze plazme. Porownasz sobie sile i wady wszystkich technologii. Jak bedziesz mial mozliwosc to przywiez cos tam hiper plaskiego nawet do 15tys. Po raz kolejny twierdze, ze jezeli postawisz sprzet obok siebie to Soniak byc moze znajdzie sobie rownych w jakosci obrazu (nowe plazmy full HD? bo watpie zeby jakis LCD) ale cenowo w tej chwili w HD to po prostu BESTBUY!

Pozdr / Cezarh.

PS. co do materialow 1080p to mam jakies 0,5 terabajta i drugie tyle w ripach 1080p + 720p - jest wiec co porownac. Koncerty powiadasz, stare filmy? Zapraszam np na Nine Inch Nails HDDVD lub remasterowanego Chonosa (blisko 25 lat na karku) BluRay. KDS pompuje takie detale, ze żal odchodzic od TV po projekcji... Edytowane przez Cezarh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Cezarh' post='48788' date='29.05.2007, 09:13 ']Witam,

Kolego bluray duze HAHA! KDS sie nie sprzedaje bo ma rozmyty obraz i mniej szczegolow? Gdzies sie tego naczytal bo na pewno nie widziales... chyba ze w marekecie a tam niekt nie potrafi tego cacka skalibrowac. Myslisz ze miliony Polaków idących do sklepu wie cokolwiek o technice obrazu, SD? HD? bitrate, ilosci szczegolow na ekranie? Nie... Ida i ogladaja z metra aptekarskiego TV 42" (LCD, Plazma) i stojacego obok KDSa. Nie ma bata, ze z takiej odleglosci ten drugi wyglada gorzej, ale cofnij sie do 3-4 metrow a jezeli jest dobre zrodlo to roznica zaczyna sie zacierac. Powiedz mi kolego bluray - ile RPTV widzisz w marketach? 1-2 na 100 innych odbiornikow (glownie LCD bo i plazm nieco mniej ostatnio)? To sie nazywa nisza rynkowa. W USA tylna projekcja to ogromny rynek i masa odbiornikow. Tam wiedza, ze jakiosc obrazu to nie powieszenie TV na scianie. Nie twierdze, ze plaskie TV sa kiepskie, po prostu duze ekrany PDP i LCD wysokiej jakosci to drożyzna, a dodatkowo pobieraja duuuzo wiecej pradu.

Kolego bluray, zapraszam do mnie ta test i szybko sie przekonasz o jakosci KDSa. Mam 3 odbiorniki HD - CRT, LCD i RPTV, zalatwie jeszcze plazme. Porownasz sobie sile i wady wszystkich technologii. Jak bedziesz mial mozliwosc to przywiez cos tam hiper plaskiego nawet do 15tys. Po raz kolejny twierdze, ze jezeli postawisz sprzet obok siebie to Soniak byc moze znajdzie sobie rownych w jakosci obrazu (nowe plazmy full HD? bo watpie zeby jakis LCD) ale cenowo w tej chwili w HD to po prostu BESTBUY!

Pozdr / Cezarh.

PS. co do materialow 1080p to mam jakies 0,5 terabajta i drugie tyle w ripach 1080p + 720p - jest wiec co porownac. Koncerty powiadasz, stare filmy? Zapraszam np na Nine Inch Nails HDDVD lub remasterowanego Chonosa (blisko 25 lat na karku) BluRay. KDS pompuje takie detale, ze żal odchodzic od TV po projekcji...[/quote]



Spróbuję podsumować:
Oglądając z odległości 4-5m (załóżmy że n-ke), dysponując budżetem maksymalnie 7 tys. zł, KDS55" będzie dla mnie najlepszym wyborem. Wszystkie plazmy i LCD są poza moim zasięgiem finansowym. Przy tej odległości lepszy byłby pewnie KDS70" ale to dla mnie zupełna abstrakcja.
Pytanie jednak pozostaje: W jakiej cenie i jaki będzie następca KDS55"?
;)


Pozdrawiam i dziękuję za utwierdzanie w trafnosci wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='szuwar' post='48863' date='29.05.2007, 19:26 ']Spróbuję podsumować:
Oglądając z odległości 4-5m (załóżmy że n-ke), dysponując budżetem maksymalnie 7 tys. zł, KDS55" będzie dla mnie najlepszym wyborem. Wszystkie plazmy i LCD są poza moim zasięgiem finansowym. Przy tej odległości lepszy byłby pewnie KDS70" ale to dla mnie zupełna abstrakcja.
Pytanie jednak pozostaje: W jakiej cenie i jaki będzie następca KDS55"?
;)
Pozdrawiam i dziękuję za utwierdzanie w trafnosci wyboru.[/quote]

Jeszcze nie ma następcy a ty pytasz ile będzie kosztować.

Jest gorąco, moja szklana kula się rozpuściła.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Ja z innej beki, albo cos mi sie pochrzanilo albo cos nie tak w linku w 1 posie na stronie w UK pisze jak byk na fotce ze to HD Ready a wg mnie ten KDS w 55'' jest Full HD jednak ponizej w opisie pisze: Screen resolution - 1920 x 1080 wiec niz juz z tego nie wiem. Edytowane przez kanurwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kanurwa' post='48867' date='29.05.2007, 20:17 ']Ja z innej beki, albo cos mi sie pochrzanilo albo cos nie tak w linku w 1 posie na stronie w UK pisze jak byk na fotce ze to HD Ready a wg mnie ten KDS w 55'' jest Full HD jednak ponizej w opisie pisze: Screen resolution - 1920 x 1080 wiec niz juz z tego nie wiem.[/quote]
Każdy FUL HD ( 1920 x 1080) jest HD Ready .
TV HD Ready ma przeważnie niższą rozdzielczość ( 1366 x 768 obecnie najczęściej spotykana ) ,1280 x 720 , 1024 x 768 ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kanurwa' post='48867' date='29.05.2007, 19:17 ']Ja z innej beki, albo cos mi sie pochrzanilo albo cos nie tak w linku w 1 posie na stronie w UK pisze jak byk na fotce ze to HD Ready a wg mnie ten KDS w 55'' jest Full HD jednak ponizej w opisie pisze: Screen resolution - 1920 x 1080 wiec niz juz z tego nie wiem.[/quote]

Ten tv jest full hd. Czyli 1920x1080p.

Co do wczesniejszych wypowiedzi to moje oczy sa oddalone od ekranu okolo 240cm i gdy ogladam bluraya obraz jest jak zyleta.
Ba powiem wiecej. Jesli usiade 1,5m od ekranu przy sygnale fullhd wciaz nie widac zadnych pixeli a wzrok mam idealny.
Co do jakosci samych filmow w hd to niektore wygladaja swietnie ale niektore to porazka(xmen3). Kasza taka ze jak to zobaczylem to powiedzialem co to k... ma byc???!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...