Skocz do zawartości
Redakcja

Testowaliśmy telewizory ULED Hisense 65 cali 120Hz. Jesteśmy w szoku: 1400 nitów HDR w cenie 4699 zł za model U8QF. Jak to możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Testowaliśmy telewizory ULED Hisense 65 cali 120Hz. Jesteśmy w szoku: 1400 nitów HDR w cenie 4699 zł za model U8QF. Jak to możliwe?

Pod koniec 2020 roku mieliśmy okazję pierwsi w Polsce testować i dokładnie pomierzyć najnowsze telewizory ULED marki Hisense. Marki, która z wielkim przytupem zamierza podbić nasz rynek. Trzeba przyznać, że firma nie rzuca słów na wiatr. Nadszedł moment aby podzielić się z Wami pierwszymi, szokującymi wręcz informacjami. Po naszych pierwszych testach wynika, że mamy do czynienia z rewolucją pod względem stosunku ceny do oferowanej jakości obrazu. Jak to możliwe? To chyba wie tylko firma z Chin. Jednak fakty są takie, że 65 calowy model ULED U8QF dostępny na wyłączność w Media Expert, zaprezentował w naszych pomiarach wyniki godne telewizora flagowego a nie takiego, który kosztuje równowartość telewizorów ze średniej półki cenowej. Mówimy tutaj o kwocie 4699 zł za 65 calową przekątną oraz 3699 zł za 55 cali. Pełnego testu spodziewajcie się pod koniec weekendu a poniżej naszych pierwszych wrażeń na gorąco!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

HISENSE ... 1400 nitów HDR w cenie 4699 zł za 65" model U8QF. Jak to możliwe?

Może dostawa do Polski (kilka tysięcy km.) odbywa się tanimi liniami kolejowymi ? 65 calowy model ULED U8QF jest dostępny na wyłączność w Media Expert. Hisense U8QF to ogromne zaskoczenie pod względem jakości obrazu !!!

Matryca 120 Hz. HDR Dolby Vision, HDR, HDR10+

Aplikacje Smart TV: Amazon Prime Video, Deezer, Netflix, Rakuten TV, YouTube

Wyłączność dla ME nieaktualna. Oferentów jest już dużo.

Edytowane przez UHD fan
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tv siedzi 8 bit matryca żeby producent wstawił matrycę 10 bitów tak jak to robi z telewizorami na rynek USA to już by takie tanie te tv by nie były. Co z wysokiej jasności jak matryca 8 bit i gradient słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg Ceneo kupić można tylko w grupie ME, więc wyłączność nadal jest
Michu rozumiem że masz i znasz z racji własnych doświadczeń? Jeśli nie to poczekaj na testy fachowców a nie pisz głupot. Samsung też daje matrycę 8bit do swoich tv.

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuję się tak doskonale jak wy w szczegółach technicznych matryc, ale wiem, że w monitorach trudno jest odróżnić matrycę 8bit od 6bit+frc.

O 10 bit nie słyszałem. Telewizory takie mają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, qazar napisał:

@Mariobull a konkretnie do których ? Bo to ty teraz piszesz bzdury

nawet topowy 4k q90t ponoć ma 8 bitów - ale i tak w testach rtings ma dużo lepszą gradację niż q90r (mimo że ten ponoć miał 10bit)

więc wychodzi że 8bit + zaawansowany FRC daje więcej niż surowe 10bitów

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=168851]Mariobull[/mention] a konkretnie do których ? Bo to ty teraz piszesz bzdury
Seria q90t ma taką matrycę

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z twojej wypowiedzi wynika ze wszystkie samsungi maja 8 bit a tak nie jest! Dlatego warto precyzować 🤷🏼‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet topowy 4k q90t ponoć ma 8 bitów - ale i tak w testach rtings ma dużo lepszą gradację niż q90r (mimo że ten ponoć miał 10bit)
więc wychodzi że 8bit + zaawansowany FRC daje więcej niż surowe 10bitów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, raf7705 napisał:

emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

też by mi było smutno jak by w moim tv tak samsung "skopał" matrycę 10bitową :)

rok wcześniej w q9fn miał niezłą gradację 

w q90r spadek formy

w q90t powrót w okolice q9fn - choć nie wiem czemu ale rtings podaje że q90t ma matryce 10 bitową - choć ponoć ma 8 bitową

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q90t-vs-samsung-q90r/9810/779?usage=13687&threshold=0.1

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak się boksujecie z tymi bitami? Dla mnie to tam mogą siedzieć krasnoludki z latarkami - ważne jaki jest obraz.

Czy jednak się mylę? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Barnaba napisał:

Co wy tak się boksujecie z tymi bitami? Dla mnie to tam mogą siedzieć krasnoludki z latarkami - ważne jaki jest obraz.

Czy jednak się mylę? ;)

Masz 100% rację. Też się już od w sumie paru lat zastanawiam w jakim celu jest podnoszony ten temat. Czy w jakimś teście o tym piszemy? Nie. Nie ma to więc żadnego znaczenia w obecnych czasach. Tak jw. 8bit+frc albo 10 bit. I tyle. WAŻNE JAKI JEST OBRAZ. I to fajnie opisywać. Ale bity? To nie 2010 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem ciekawa, jaka będzie opinia redakcji na temat tego telewizora, bo posiadam dokładnie ten model. Co mogę powiedzieć na podstawie zwykłego użytkowania bez zagłębiania się w testy i bez doświadczenia w temacie (bo w porównaniu do 50" Manty wszystkie telewizory wyglądają dobrze :)):

- nie mam absolutnie zastrzeżeń do jakości obrazu - kolory, kontrast, detale wyglądają moim zdaniem świetnie. Żadnego bleedingu czy innych matrycowych cyrków też nie widziałam.

- system VIDAA jest zamknięty (i mało popularny), czyli nici z doinstalowywania Kodi,  playera, IPLA, WP pilota czy innych tego typu, za to obecne już w systemie Youtube, Netflix, cda.pl (są również Rakuten i Prime Video, ale tych nie używałam) działają dobrze i bez przycięć, a sam system jest czytelny i responsywny.

- telewizor nie obsługuje HDMI 2.1, więc z 4k@120hz nici. Co więcej, nie zaoferował mi nawet 1080p@120hz po podłączeniu PC kablem 2.0b (mogłabym wymusić przez sterownik, ale wolałam tego jednak NIE robić) - testy na rtings sugerują, że nawet po dostarczeniu sygnału fullHD 120hz jest on w rzeczywistości wyświetlany w 60hz, co może mieć znaczenie dla miłośników sportu (czy e-sportu) - dla mnie nie ma, po włączeniu upłynniaczy (a w sumie nawet bez, w trybie gry) nie jestem w stanie zaobserwować problemów z płynnością.

Edytowane przez Vithian
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym tv siedzi 8 bit matryca żeby producent wstawił matrycę 10 bitów tak jak to robi z telewizorami na rynek USA to już by takie tanie te tv by nie były. Co z wysokiej jasności jak matryca 8 bit i gradient słaby.
Moja wcześniej zamieszczona wypowiedź była reakcją na ten post.
Ja czekam z niecierpliwością na test

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W opublikowanym dziś teście pojawia się info:

"Brakuje na ten moment IPLA, Playera czy HBO GO. Wszystkie brakujące aplikacje są jednak zlecone do tworzenia i za moment pojawią się na systemie VIDAA 4.0."

Skąd widadomo że Hisense pracuje nad tymi aplikacjami? Gdzie jest źródło tych informacji? Mam już dość lagującego, wieszającego i powolnego się AndroidTV w wykonaniu Sony (mi box za 250zł działa przy tym jak rakieta). Myślę nad nowym TV bez Androida. Hisense wyszło z bardzo ciekawą propozycją. Gdyby jeszcze miało Playera i HBO GO z których korzystam... Oczywiście mogę do telewizora podpiąć przystawkę z Androidem, ale cudownie by było jednak mieć natywne aplikacje do polskich serwisów VOD.

Powtórzę więc pytanie - skąd wiadomo że Hisense pracuje nad aplikacjami do polskich VOD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu testu, w którym telewizor osiągnął rewelacyjne wyniki poszedłem dzisiaj do sklepu z nastawieniem, że najpewniej wyjdę z zakupionym telewizorem. Był wystawiony jeden egzemplarz 55. Nie przyjrzałem się jednak obrazowi jaki wyświetla, gdyż odrzuciło mnie coś innego. I tu moja uwaga do testu chociaż egzemplarza większego niż oglądany prze mnie (ze zdjęć wygląda jednak, że wyglądem nie różnią się one) - albo ja miałem strasznego pecha, albo to, co jest w nim napisane odnośnie wyglądu i wykończenia telewizora, niezbyt dobrze oddaje prawdę. Powiedzieć, że wykończenie telewizora, ramki, miejsca styku ramki z ekranem, itp wyglądały brzydko i tandetnie, to nic nie powiedzieć. To był dramat. Dolna ramka z napisem jest wykonana z czegoś bardzo chropowatego i brzydkiego. Była cała w kurzu, ale to nie był problem ściereczki i wytarcia. Aż sam wyjąłem chusteczkę i próbowałem zetrzeć ten kurz. Nie dało się. Te wręcz dziury w ramce skutecznie taką czynność uniemożliwiały. Zaś dookoła ekranu biegło coś co przypominało uszczelkę. W pewnych miejscach ekran jakby odstawał od tej ramki bardziej, w innych mniej. Naprawdę nie wyglądało to dobrze i robiło wrażenie, że za chwilę ekran odpadnie. Nie widziałem z bliska wersji 65 calowej. W każdym razie po tych oględzinach przeszła mi ochota na kupno.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodu ramki nie kupiłeś telewizora? Dobre. Telewizor to się chyba ogląda a nie go dotyka? Zawsze się zastanawiam nad ludźmi, którzy mierzą pobór prądu albo patrzą czy ramka jest plastikowa czy metalowa. Jakie to ma znaczenie? Żadne. Telewizor stoi kilka metrów od widza, nigdy się go nie dotyka. Z daleka każdy wygląda tak samo. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem dla tych osób, dla których może mieć to znaczenie. Szczególnie proszę się przyjrzeć stykowi ekranu z czymś zwanym ramką. Ekran tego egzemplarza naprawdę w wielu miejscach tak jakby falował i odstawał. To już nie jest tylko problem estetyczny. Dopóki nie jestem na musiku to poczekam, a jak będę, to wydam więcej za coś, co mi się spodoba. Zawsze zastanawiam się nad ludźmi, którzy np. mówią: samochód, a jakie ma znaczenie jak wygląda, przecież służy do przemieszczania się z miejsca A do B.  Może tegoroczne egzemplarze będą pod tym względem lepsze. Odniosłem się także do testu w którym egzemplarz większy opisano w samych superlatywach także pod względem wyglądu i spasowania. Co po moim dzisiejszym doświadczeniu poddaję w pewną wątpliwość. Mam nadzieję, że nadal, choć od kilku już chyba lat aktywnie się na forum nie wypowiadałem, forum jest miejscem rzetelnego opisywania różnych zalet i wad sprzętu.

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie ale tutaj nikt się nie zachwyca nad wyglądem tylko nad mocno ponadprzeciętnym mówiąc delikatnie obrazek w 4k uhd. A w tej cenie to jest zabijaka elity premium. Nawet jakby był cały z piasku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, darklew64 napisał:

Po przeczytaniu testu, w którym telewizor osiągnął rewelacyjne wyniki poszedłem dzisiaj do sklepu z nastawieniem, że najpewniej wyjdę z zakupionym telewizorem. Był wystawiony jeden egzemplarz 55. Nie przyjrzałem się jednak obrazowi jaki wyświetla, gdyż odrzuciło mnie coś innego. I tu moja uwaga do testu chociaż egzemplarza większego niż oglądany prze mnie (ze zdjęć wygląda jednak, że wyglądem nie różnią się one) - albo ja miałem strasznego pecha, albo to, co jest w nim napisane odnośnie wyglądu i wykończenia telewizora, niezbyt dobrze oddaje prawdę. Powiedzieć, że wykończenie telewizora, ramki, miejsca styku ramki z ekranem, itp wyglądały brzydko i tandetnie, to nic nie powiedzieć. To był dramat. Dolna ramka z napisem jest wykonana z czegoś bardzo chropowatego i brzydkiego. Była cała w kurzu, ale to nie był problem ściereczki i wytarcia. Aż sam wyjąłem chusteczkę i próbowałem zetrzeć ten kurz. Nie dało się. Te wręcz dziury w ramce skutecznie taką czynność uniemożliwiały. Zaś dookoła ekranu biegło coś co przypominało uszczelkę. W pewnych miejscach ekran jakby odstawał od tej ramki bardziej, w innych mniej. Naprawdę nie wyglądało to dobrze i robiło wrażenie, że za chwilę ekran odpadnie. Nie widziałem z bliska wersji 65 calowej. W każdym razie po tych oględzinach przeszła mi ochota na kupno.

Ważne słowa w Twojej wypowiedzi "poszedłem dzisiaj do sklepu..." może akurat w sklepie trafił się taki egzemplarz, może komuś spadł, może klient zwalił z wystawki, ale uznali, że matryca cała, więc klient zobaczy możliwości TV, a kwestię wyglądu załatwią nowym TV z magazynu, jeśli klient się zdecyduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MarcinC napisał:

Z powodu ramki nie kupiłeś telewizora? Dobre. Telewizor to się chyba ogląda a nie go dotyka? Zawsze się zastanawiam nad ludźmi, którzy mierzą pobór prądu albo patrzą czy ramka jest plastikowa czy metalowa. Jakie to ma znaczenie? Żadne. Telewizor stoi kilka metrów od widza, nigdy się go nie dotyka. Z daleka każdy wygląda tak samo. 

Ta, tylko jak będziesz miał źle spasowaną ramkę to zaraz dostanie ci się kurz za matryce i będziesz miał plamy na ekranie. I do czyszczenia. Telewizory na ekspozycji często wyglądają jak po wojnie, ja widziałem tego Hisense, ale U7QF, i wyglądał w porządku, ale dało się zauważyć problemy z płynnością ruchu. Osobiście poczekałbym na tegoroczne modele, być może wsadzą lepszej jakości matryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...