Skocz do zawartości
Redakcja

Takiej premiery TV w Polsce jeszcze nie było! Xiaomi QLED 75" 120Hz z HDMI 2.1 przez 24 godziny kupimy aż 1500 zł taniej! Będzie hit?

Rekomendowane odpowiedzi

Takiej premiery TV w Polsce jeszcze nie było! Xiaomi QLED 75" 120Hz z HDMI 2.1 przez 24 godziny kupimy aż 1500 zł taniej! Będzie hit?

Dziś odbyła się konferencja polskiego oddziału firmy Xiaomi, która obok m.in. nowego flagowego smartfona Mi11 ogłosiła cenę i datę premiery telewizora Mi TV Q1 QLED o przekątnej ekranu 75 cali! Ten model jako pierwszy został wyposażony w porty HDMI 2.1 i zgodnie z przewidywaniami jego cena będzie bardzo atrakcyjna - w przedsprzedaży wyniesie zaledwie 4 999 złotych!

 

Przeczytaj całość

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5 tys. na papierze wyglada dość ciekawie, a jak będzie faktycznie - bez testu ciężko powiedzieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare polskie przysłowie pszczół mówi: goowno kupisz, goowno masz :) . Miałem trochę do czynienia z chińskimi telewizorami w Polsce, wiem co piszę.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, Xisiek napisał:

Za 5 tys. na papierze wyglada dość ciekawie, a jak będzie faktycznie - bez testu ciężko powiedzieć. 

 

A no ciężko! Zobaczymy. Mimo wszystko konkurencja jest spora ;) Nawet w tej cenie. Ciekawe, ciekawe co tam wyjdzie. On miał już nawet do nas przyjść w tym tygodniu ale trochę zawaleni jesteśmy zaległymi sprawami pt. HISENSE(!!). A tutaj też się wiele zadziało. Na dniach wrzucę test U8Q i U7Q.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Stare polskie przysłowie pszczół mówi: goowno kupisz, goowno masz :) . Miałem trochę do czynienia z chińskimi telewizorami w Polsce, wiem co piszę.

 To prawda, a jeszcze starsze powiada: z gó...na bata nie ukręcisz.;)

Edytowane przez Deimos
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 x Hdmi 2.1 (i tylko z obsługą ALLM), badziewny procesor ale jest 75' za 5k 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciętne małżeństwo emeryckie kupi sobie ten 75" TV za 13 i 14 emeryturę. Taka duża przekątna będzie jak znalazł przy słabym wzroku. Uczniowie i studenci mają za małe pokoiki na taki size. Emeryt ma w d....pie jakieś HDMI. Ważniejsza jest akcja z DVB-T2 z HEVC.

Sprawa wygląda tak, że przed produktami z ChRL ucieczki nie ma. Właśnie budują w Polsce własne centra logistyczne (dostawy podzespołów dla montowni TV) no i wyprostowali procedury transakcyjne.  

Na naziemne anteny wchodzi nowy kanał: SILVER TV. Dedykowany starszym odbiorcą. Brawa dla KRRiTV za decyzję z 25.02.2021.

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, qazar napisał:

1 x Hdmi 2.1 (i tylko z obsługą ALLM), badziewny procesor ale jest 75' za 5k 😉 

ale ma prawie 200stref - może się okazać sporo  lepszy od sony xh90/samsunga q80

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupi naród się sprzeda za miskę ryżu. Nie chcę nawet myśleć co będzie za ..... lat. 🙈

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie ma przymusu zakupu, ale faktycznie, jeśli się da to jak najdalej od tego co made in China 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, qazar napisał:

@klaus71No przecież wiesz, że ważniejsze od ilości stref, jest ich sterowanie 🙂 

sklonowanie działania FALDa to nic wielkiego - jeden zdolny inżynier wystarczy 

14 godzin temu, Gmeru napisał:

  On miał już nawet do nas przyjść w tym tygodniu ale trochę zawaleni jesteśmy zaległymi sprawami pt. HISENSE(!!). A tutaj też się wiele zadziało. Na dniach wrzucę test U8Q i U7Q.

a test tego Mi75cali na kiedy jest planowany? jest w ogóle planowany?

 

ktoś wie czemu Xiaomi ma 3 sklepy? Mi-Home.pl, Mi-Store.pl oraz Mimarkt.pl.
ma trzech różnych importerów?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaus71 Nie sądzę aby to był jeden inżynier ani nawet 10. A i szukanie zdolnego/kreatywnego inżyniera w Chinach to nie proste działanie ;-) 😄 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, qazar napisał:

Nie sądzę aby to był jeden inżynier ani nawet 10. A i szukanie zdolnego/kreatywnego inżyniera w Chinach to nie proste działanie 😉

jakoś dają radę produkować równie dobre telefony to i taki banał jak FALD ogarnąć mogą bez problemu - TCL dał radę to i inni pewnie też

kiedyś śmiano się z "japońców", potem z "koreańców", teraz z "chinoli" - poprzednicy wysforowali się na liderów - naprawdę nie ma powodów myśleć że teraz będzie inaczej

poza tym zawsze można podkupić kogoś z sąsiedniej Korei/Japonii

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie obie ręce w nocniku. Jeżeli macie internet to pooglądajcie sobie filmy o ChRL zamiast trwać w przeświadczeniu rodem z przed 20 lat.

Polecam filmik o 250 km autostradzie. Pełny szok.

Dobrze, że ktoś zauważa, że z telefonami dają radę.

Za tydzień lądują na Marsie. Siedzą póki co na orbicie. Przypomnę, że OPPO UHD BD playery są produktem Chińskim. A mamy tu wątek: Chińska podróbka OPPO ... ". Powinno być: Chińska podróbka Chińskiego OPPO

 

Edytowane przez UHD fan
  • Plusik 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, UHD fan napisał:

Panowie, macie obie ręce w nocniku. Jeżeli macie internet to pooglądajcie sobie filmy o ChRL zamiast trwać w przeświadczeniu rodem z przed 20 lat.

Polecam filmik o 250 km autostradzie. Pełny szok.

Dobrze, że ktoś zauważa, że z telefonami dają radę.

Za tydzień lądują na Marsie.

Tiiiia ... większość ciagle na kradzionych technologiach. Jak Ruscy w czasach Zimnej Wojny.

 

Co do telewizorów wysokie modele, znanych chińskich brandów, które widziałem w Chinach świecą bardzo dobrze. Bardzo dobrze ale nie znakomicie. Widziałem w sklepach a nie na targach.

Te chińskie telewizory sprowadzane do Polski i oferowane pod różnymi brandami np. Manta to jest szajs pierwszej wody. Jakoś w markę od telefonów na razie nie chce mi się wierzyć. Pozyjemy, popatrzymy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2021 o 22:57, UHD fan napisał:

Dedykowany starszym odbiorcą. 

Jeśli już, to "odbiorcOM". Kłania się odmiana przez przypadki. Po tym niestety poznaje się tzw. "gimnazjalne pokolenie".  

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, UHD fan napisał:

Panowie, macie obie ręce w nocniku. Jeżeli macie internet to pooglądajcie sobie filmy o ChRL zamiast trwać w przeświadczeniu rodem z przed 20 lat.

Polecam filmik o 250 km autostradzie. Pełny szok.

Dobrze, że ktoś zauważa, że z telefonami dają radę.

Za tydzień lądują na Marsie. Siedzą póki co na orbicie. Przypomnę, że OPPO UHD BD playery są produktem Chińskim. A mamy tu wątek: Chińska podróbka OPPO ... ". Powinno być: Chińska podróbka Chińskiego OPPO

 

Ty tak na poważnie czy dla jaj ? Nie wiesz czym to wszystko okupione ? 🙈

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, vvalery napisał:

Ty tak na poważnie czy dla jaj ? Nie wiesz czym to wszystko okupione ? 🙈

niby tak ale jak myślisz kto sfinansował np. Trumph Towers - bidoki wykorzystane przez korpo mające plecy/lobby w partiach rządzących

w chinach po prostu kto inny wykorzystuje - można się tego bać bo już są największą potęgą gospodarczą do tego z największym potencjałem

ale sam zachód im to umożliwił inwestując tam fortuny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

Jakoś w markę od telefonów na razie nie chce mi się wierzyć. Pozyjemy, popatrzymy.

Marka od telefonów oferuje pod tą marką naprawdę niewiarygodną liczbę produktów (serio, nie chce się wierzyć jakie xiaomi dziwactwa da się kupić), telefonami całkiem skutecznie podbiła polski rynek, i zdaje się, że w znakomitej większości sama projektuje swoje wynalazki.

Nie chcę w ciemno mówić, że ten TV będzie super, czy że będzie miał niezrównaną jakość obrazu, bo dotychczasowe TV Xiaomi z polskiego rynku były pod tym względem raczej takie sobie, ale nie skreślałbym tego modelu zbyt szybko. Samsung Q75 w podobnej cenie chyba nie ma bezpośredniego podświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, qazar napisał:

Nie sądzę aby to był jeden inżynier ani nawet 10. A i szukanie zdolnego/kreatywnego inżyniera w Chinach to nie proste działanie 😉 😄 

mogą też wziąć inżyniera z indii - jak kolega dostawał stypednium matematyczne od NASA (dawne czasy na studiach) to dostało je: 1 polak, 2 japońco/koreańców i 15 hindusów i tylko jeden amerykanin. Więc intelektualna supremacja europejsko/amerykańska to już "była dawno i nie prawda".

3 minuty temu, raus napisał:

Samsung Q75 w podobnej cenie chyba nie ma bezpośredniego podświetlenia.

ma - 1 strefowe :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, UHD fan napisał:

Przypomnę, że OPPO UHD BD playery są produktem Chińskim. A mamy tu wątek: Chińska podróbka OPPO ... ". Powinno być: Chińska podróbka Chińskiego OPPO

 

Wg. mysli technicznej made in USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno ... Chińczyków wyhodował sobie sam świat zachodni. To teraz ma. Przenieśli "wszystkie" fabryki na wschód zamykając u siebie "wszystko co sie dało". Bo było taniej. To mają. Kapitalistyczna zachłanność na zysk, raporty i dywidendy "ich" zgubiła. A banki, które "juz nie miały co finansować" zaczeły finansowac "goowniane interesy i bańki mydlane z tysiąca i jednej nocy".

I teraz mamy efekty tej taniości.

:) 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pmcomp napisał: LG = Lepkie Gooowno. Dziś ma OLEDA od LG. 

A o tej autostradzie to ktoś obejrzał ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...