Skocz do zawartości
tomi4sat

Kiss Linksys Dp-1600 - pierwsze wrazenia z eksploatacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Dzis trafil do mnie nowiutki KISS DP-1600.
Nie bede tu zmieszczal obrazkow ani specyfikacji (chipset itp), bo sa znane, tylko pare uwag od siebie.

Pierwsze wrazenia...
Obudowa bardzo ladna, gleboka i waska (niestandardowe wymiary), bardzo dobre wykonanie.
Podlaczylem go kablami component do Amoi LC41T1E
Wstepna konfiguracja przebiegla bez problemu, ustawilem DHCP do sieci przewodowej (wireless wylaczylem), obraz ustawilem na 1080p, nawet ma polski jezyk w menu (tlumaczenie jest OK).

Teraz content:
Plytka demo z WMA9 HD - OK
DVD z avi w 720p - OK
zwykle DVD - bez problemu, choc nie widac zadnego "upscaling" - a ma?

odpalilem PC-link i:
avi w 1080i - OK
avi w 1080p - musze zdobyc jakis film demo, bo mkv nie lapie oczywiscie
avi w SD - OK
Tutaj pojawil sie problem z napisami, bo ich nie bylo, ale klawisz subtitle na pilocie zalatwil sprawe
Niestety brakuje polskich liter, nie wiem kto je naklada, ale zmiana ustawien na odtwarzaczu (odpowiednia strona ISO) nie pomogla
Jak na 3-4 godziny testow - zadnych zwisow, zatrzyman, skakania, chodzi bez problemu, chcialbym zaznaczyc ze filmy startuja natychmiast (w odroznieniu od sprzetu np. Manta/Wiwa). Sprzet nie wydaje zadnych dziwnych odglosow, jest cichy, mechanizm DVD wyglada bardzo solidnie.

Tzw. issues:
1) dosc wolno i nieintuicyjnie (pilot) wyswietlaja sie jpg-i (poprzez PC-Link)
2) nie udalo mi sie zdobyc kodow do pilota (ktos wie?) aby go podczepic do uniwersalnego
3) brak zabezpieczen do PC-Link

i to tyle na dzisiaj!
Przez weekend go przeciagne po roznych mediach - zobaczymy co nie bedzie chodzilo...

pzdr
tomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote]zwykle DVD - bez problemu, choc nie widac zadnego "upscaling" - a ma?[/quote]

a spodziewales sie oddzielnej zakladki "DVD upscaling" ? ;D ustawiasz sygnal wyjsciowy jako 1080i czy 1080p czy tam 720p i taki poda na tv , i to jest wlasnie upscaling do wybranej rozdzialki:)

BTW. a Amoi to raczej 42T1E :lol: Napisz , czy Kiss podaje 1080p via Component. Amoi przyjmuje 1080p przez analogi rowniez , wiec nie powinno byc problemu ze sprawdzeniem

--
Pzdr

Edytowane przez Zerwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Moje pierwsze wrażenia DP-1600 są pozytywne.
W rzeczywistości wygląda znacznie lepiej niz na zdjęciach.
Wreszcie KISS gra z szuflady.
Cholernie szybkie menu.
Przywaliłem kilka dem-pro z 35 Mbps. Niektóre gra bez problemów.
Znakomita auto-instalacja do sieci domowej.
Obraz:
Po HDMI mam takie wrażenie, że obraz jest świetnie dopracowany.
Jest jakaś obróbka toru wizyjnego i jakościowo nieodbiega to wcale od BD czy HD DVD.
Brawo.
Reszta za tydzień.

Mam też od jakiegoś czasu ZIOVA. Ale siedziałem ostatnio tylko przy PS3.
Także bardzo dobra maszyna.
Będzie ciekawe porównanie. Edytowane przez bluray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bluray' post='48567' date='26.05.2007, 04:43 ']Moje pierwsze wrażenia DP-1600 są pozytywne.
W rzeczywistości wygląda znacznie lepiej niz na zdjęciach.
Wreszcie KISS gra z szuflady.
Cholernie szybkie menu.
Przywaliłem kilka dem-pro z 35 Mbps. Niektóre gra bez problemów.
Znakomita auto-instalacja do sieci domowej.
Obraz:
Po HDMI mam takie wrażenie, że obraz jest świetnie dopracowany.
Jest jakaś obróbka toru wizyjnego i jakościowo nieodbiega to wcale od BD czy HD DVD.
Brawo.
Reszta za tydzień.

Mam też od jakiegoś czasu ZIOVA. Ale siedziałem ostatnio tylko przy PS3.
Także bardzo dobra maszyna.
Będzie ciekawe porównanie.[/quote]
Czekamy na porównanie ZIOVA vs DP-1600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maniek750' post='48589' date='26.05.2007, 15:30 ']Czekamy na porównanie ZIOVA vs DP-1600 :)[/quote]

ZIOVA nie czyta H.264, jest na starej Sigmie więc nie ma co ich razem porównywać.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dalsze wiesci z pola testowania DP-1600

Rozdzielczosci:
Definitywnie moj Amoi LC42T1E pokazuje ze faktycznie sygnal component jest taki jak wybrany - tzn. 1080p
Zmieniam rozdzielczosc na 560p, 720, 1080i - to samo raportuje Amoi, zatem OK.
Dla mnie media HD w 1080p po component (KISS) wygladaja tak samo jak sygnal po DVI/HDMI z PC (tez 1080p). Purysci pewnie sie zdziwia czemu nie podlaczam tego po HDMI, ale component wyglada swietnie, a nie mam drugiego kabla (Amoi ma tylko jedno wejscie HDMI, uzywam jako switcha wzmacniacz AV Onkyo)

Testy mediow HD (przypominam ze KISS ma robic 720p, 1080i i podobno 1080p do 25 Mbps):
filmiki NASA (Dreamtime, shuttle lunch itp) w formacie mpg i avi w 720 - bez problemu
Alexander_Trailer_720p.wmv - OK
Alexander_Trailer_1080p.wmv - wywraca sie po ok. 10 sek, przy pierwszej dynamicznej scenie
T2_1080.wmv - OK
plik .ts 1080i z DTS, okolo 15Mbps - OK (wzmacniacz pokazuje DD5.1 - jeszcze to sprawdze)
plik .mpg 1080i - OK

Kodeki (GSpot) - sprawdzilem tylko kilka
XVID, div3, h264 - OK
DX50 - nie odtwarza


testowalem w sumie ze 30 pozycji, jedyne problemy byly przy wma 1080p (Alexander - wydajnosciowe) oraz DX50 (nie wspiera -jest komunikat)

Audio:
Domyslnie ustawienie jest stereo, trzeba przestawic na audio na surround - wtedy jest Dolby Digital (podlaczony jestem poprzez optical)

Inne sprawy:
fast forward dziala plynnie do 4x, 8x juz skacze (szybszego przewijania nie ma)
przekombinowanie z przewijaniem skutkuje dziwnym zwisem - w tle na stale jest screenshot z filmu

Napisy:
tylko srt, sprawdzilem ze txt nie lapie!!!
dla plikow ts nie "widzi" napisow...
polskie litery roznie, lepiej w Windows 1250 niz ISO Latin II (ustawienie na DP-1600), ale nie jest wciaz dobrze, niektorych znakow po prostu nie ma

audio CD:
Plytka Norah Jones "Come away with me" - pokazuje sie lista utworow z nazwami (CD-TEXT??), ale porzadek jest ... odwrotny i tak to CD odtwarza (od konca)
Nie wierze wlasnym oczom - wkladam U2 - to samo..., zaczyna od utworu numer 10, potem 9 ... 1
Trzeba zjechac na koniec listy i play.

Kiss-Online czyli radio internetowe i nie tylko
Mile zaskoczenie - kilkanascie tysiecy programow radiowych - to dziala! Co prawda trzeba poczekac z 5 sekund na rozpoczecie odtwarzania ale to dziala, nawet polskie stacje (tok-fm nie ma...)
Gry - dosc proste, nie zglebialem - jest ich az za duzo
Prognoza pogody - dziala (miasta regionalne w Polsce), mapy satelitarne
NEWS - Reuters - tez dziala bez problemu

Pilot:
Ladny, ale uzytkowo sredni, malo czytelne napisy, nie jest do konca funkcjonalny...
Czy ktos zna do niego kody? Jest chyba taki sam jak do DP-1500 czy innych.

W sumie:
Urzadzenie dziala stabilnie i odtwarza prawie wszystko, szkoda ze bez napisow txt ;-)
Soft dopracowany choc wpadki sa (odtwarzanie CD od konca...)

pzdr
tomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tomi4sat' post='48601' date='26.05.2007, 19:11 ']dla plikow ts nie "widzi" napisow...[/quote]

Czy jesteś pewien i ... czy dobrze to przetestowałeś?
Aby pojawiły się napisy w SRT plik TS musi mieć wyzerowany od początku zegar. Jeśli tego nie ma to wszystkie napisy pojawią się na moment po starcie filmu.
Najlepiej przepuścić ts-a przez soft VideoRedo Plus.
Jaśli możesz to sprawdzić to będę wdzięczny.

Aż mi się wydaje niemożliwe aby nie czytał napisów.
Co do braku txt to drobna niewygoda: są konwertery. Bardziej interesuje mnie polska czcionak.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeciez mozna napisy mozna przekonwertowac na dowolne iso i polskie ogonki beda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam ze napisy do .ts (tzn srt + ts) nie sa obslugiwane
Jesli sa napisy, klawisz "subtitle" na pilocie przelacza je on/off - pojawia sie info na ekranie
dla ts. ten klawisz w ogole nie jest aktywny - pojawia sie czerwony krzyzyk.

Ale o ile pamietam w .ts powinien byc strumien odpowiedzialny za napisy - ktos moze z ekspertow sie wypowie?

Jesli chodzi o polskie czcionki, to po skonfigurowaniu na DP-1600 strony kodowej Windows CE 1250 widac czesc polskich znakow diaktrycznych - takie ł (jak Lucja) nie jest np. widoczne. Ciekawe ze strone kodowa mozna zmieniac w locie - podczas odtwarzania filmu (sa wszystkie formaty Windows, ISO i UTF)

Jedyne momenty, w ktorych mi sie odtwarzacz "wiesza" to czasami przewijanie HD do przodu po sieci. Podczas takiego zwisu w tle jest statyczny screenshot z filmu, dziala menu, ale nie da sie niczego odtworzyc (audio CD dziala).
Wylaczenie on/of pudelka nie pomaga (wstaje w tym samym). Trzeba je wylaczyc z pradu....
Poniewaz Kiss nie ... posiada wylacznika, pomocne jest sterowanie zasilaniem (przez wzmacniacz). Wyjmowanie kabla nie wchodzi w gre.

Czy wspomnialem ze pelny boot trwa okolo 20 sekund, krotki okolo 1-2 sekundy? Niezle.

Pudelko jest ogolnie slicznie i coraz bardziej mi sie podoba.
Sprawdzilem nawet ze (poprzez menu) mozna wylaczyc fioletowe podswietlenie dwoch klawiszy z przodu (pewnie pare osob to by zdenerwowalo), a wyswietlacz alfanumeryczny sciemnic do zera.

pzdr
tomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
No to chyba muszę się wtrącić troszkę w temat tego Kiss 1600.
Wlasnie jestem w trakcie testowania tego bardzo malego pudelka.
Wyglad "do bani": zero jakiegokolwiek wyswietlacza i klawiszy nawigacyjnych (dwa klawisze).
Obudowa to jakas 1/3 kiss 600.
Pilot taki sam jak w Kiss 600 - czyli beznadzieja
Oblugiwane formaty HD z kieszeni:
h.264 - OK ale czyste (nagrane filmy z Premiere HD i Discovery jedynie obraz -plynnie)
*.ts - OK - plynnie
*.mpeg - OK - plynnie
*.mkv - NIE

Oblugiwane formaty HD z LAN:
h.264 - OK ale czyste (nagrane filmy z Premiere HD i Discovery jedynie obraz, brak dzwieku AC3 -plynnie)
*.ts - OK - plynnie
*.mpeg - OK - plynnie
*.mkv - NIE

Chcialem troszke oszukac i odpalic stream z blu ray ale nic z tego. Nie widzi plikow m2ts.
Bingo, ale wystarczy zmienic *.m2ts na *.mpeg i juz leci materail nagrany w Blu Ray :-)

Tyle z placu boju.

Porownuje 3 odtwarzacze: Kiss600, Kiss1600, Snazio1350

Roznica w porownaniu z Kiss 600 to wielkosc, odlaczane antenki WiFi, obslugiwany h.264

Duzy plus dla Kiss-a po ostatniej wpadce w 600-tce za plynnosc. Jak narazie wszystko chodzi pieknie. Przewijanie na materiale HD rowniez ale tylko do przodu :-(, do tylu nie reaguje.

Jak dla mnie to mogli w obudowe Kiss 600 wstawic bebechy kiss 1600 i dorzucic HDD. To by bylo to co obecnie za te pieniadze mozna oferowac. W erze taniejacych HD-DVD i Blu Ray, 1400 zl za Kiss 1600 to troche duzo.

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Czy wiesz, że wyswietlacz jest taki sam jak w DP-600 ?
I jest w środkowej części na dole.
Pewnie masz zepsuty egzemplarz. Wymień na dobry.

MKV:
1600 nigdy nie miał tego conntenera obsługiwac. Więc po co to piszesz ?
Ja poszedłem dalej i odkryłem, że nie gra HD DVD i BluRay.

Pilot:
Mi sie bardzo podoba. Jest taki inny.
Przyciski kierunkowe naucz sie naciskac od zewnątrz.
Po długim obcowaniu z DP-600 znam na pamięc położenie istotnych klawiszy funkcyjnych.
Napisy na klawiszach są bezsprzecznie za małe. Edytowane przez bluray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='48603' date='26.05.2007, 20:25 ']Czy jesteś pewien i ... czy dobrze to przetestowałeś?
Aby pojawiły się napisy w SRT plik TS musi mieć wyzerowany od początku zegar. Jeśli tego nie ma to wszystkie napisy pojawią się na moment po starcie filmu.
Najlepiej przepuścić ts-a przez soft VideoRedo Plus.
Jaśli możesz to sprawdzić to będę wdzięczny.

Aż mi się wydaje niemożliwe aby nie czytał napisów.[/quote]
Kissy znane byly z tego ze przy tsach nie dzialaly napisy. Co ciekawe po sieci
napisow to juz wcale nie bylo do zadnych formatow plikow.
Tutaj gora jednak byl Snazio i pokrewne hdplayery, bo napisy
daje sie wyswietlic do dowolnego pliku.
Co do przesuwaniem timeline'a w ts-ach to niekoniecznie kazdy
player musi miec taka sama "przypadlosc". Na PC na przyklad
nie stanowi to zadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Braavoo,
Czy pomijajac watpliwe wsparcie dla h264 nowy Kiss prezentuje sie lepiej w dzialaniu niz Snazio?
Czy warto myslec o wymianie czy tez zakupie jako drugiego hdplayera, czy moze jednak lepiej
pozostac przy Snazio, ktory po rozpoznaniu jego wad i uzywaniu Wizd jako servera dziala bez
zarzutu.
Moglbyc zrobic szybkie porownanie wad/zalet Kiss1600/Snazio1350?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli Kiss 1600 ma wyswietlacz to znaczy, ze w testowym egzemnlarzu jest walniety. Dzisiaj sprawdze.
Jesli chodzi o odtwarzanie plikow blu ray to wystarczy zmienic rozszerzenie z *.m2ts na *.mpeg i juz leci :-). Wczoraj sprawdzilem.
Jesli chodzi o porownanie do 600 i snazio, to jest to jedyny jak narazie DVD, ktory odtwarza material w h.264. Innych roznic w porownaniu z Kiss 600 i Snazio 1350 nie zauwazylem, jak dotad.

Sam sie zastanawiam nad podmiana mojego Snazio, ale jeszcze za wczesnie na wnioski.


Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzilem wyswietlacz. Faktycznie JEST, ale nieczynny. No to niezla kaszanka :-(

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko zależy do jakich celów jest używany odtwarzacz, sam mam Snazio i Ziovę , jedno co mogę powiedzieć to Ziova łaczy się z siecią doskonale , nie odtwarza z problemami obrazów z sieci ja w przypadki Kissa DP600, DP1600 (dzisiaj znajomy go testował) nie potrzeba dodatkowego oprogramowania jak w Snazio czy Kissie . Ziova odtwarza polskie znaki w DIVx, XviD jakość skalowania materiału HD czy SD bardzo dobra. Generalnie jeśli chodzi o pracę z siecią dopracowanie urządzenia - jest to OK
urządzenie idealne do pracy z tzw. NAS Network Storge (serwery plików).
Podkreślam urządzenie nie jest niedoróbką jeśli chodzi o funkcje sieci (Snazio, Kiss) czy działanie pilota (Snazio) . Urządzenie sprowadzam do aplikacji przemysłowych audio video i stąd się nim zainteresowałem
Następna wersja Ziovy na nowej Sigmie też odtworzy x264.


[color="#FF0000"]...ciach....[REGULAMIN FORUM][/color]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='bayard' post='48870' date='29.05.2007, 20:24 ']info i ceny na www.ziova.pl
Zapraszam zainteresowanych akcesoriami (kable HDMI. rozdzielacze, przełaczniki - na tej samej stronie[/quote]

Nie za duzo sobie życzysz?
Hindus na IFA w Berlinie mówił o cenie 190 USD x 2,9 = 551 zł + VAT = 672,22 zł brutto = 50% twojej marży brutto. Doliczając nawet koszt transportu to i tak Twoja marża jest horendalna.

Opisuję to wyliczenie bardzo dokładnie ponieważ nagminnie w naszym kraju wszyscy chcą nas, w porównaniu do innych krajów, robić w bambuko.

A co do oficjalnej dystrybucji odsyłam na stronę www.ziova.com a potem na stronę [url="http://www.planet-shop.eu/"]http://www.planet-shop.eu/[/url] gdzie ZIOVA kosztuje duuuuuuuuuuuuużo taniej.

Pozdrawiam i zyczę lepszych cen.

PS. gwarancji w imieniu ZIOVA udzielasz na 1 rok ale jako podmiot w Polsce zgodnie z prawem, niezaleznie od tego co napiszesz, udzielasz na 2 LATA !!!!. Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcia HD:

[url="http://www.veracomp.pl/newsletter/2.0/imagebank/KiSS1600open.jpg"]http://www.veracomp.pl/newsletter/2.0/imag...iSS1600open.jpg[/url]
[url="http://www.veracomp.pl/newsletter/2.0/imagebank/KiSS1600back.jpg"]http://www.veracomp.pl/newsletter/2.0/imag...iSS1600back.jpg[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bayard' post='48870' date='29.05.2007, 20:24 ']wszystko zależy do jakich celów jest używany odtwarzacz, sam mam Snazio i Ziovę , jedno co mogę powiedzieć to Ziova łaczy się z siecią doskonale , nie odtwarza z problemami obrazów z sieci ja w przypadki Kissa DP600, DP1600 (dzisiaj znajomy go testował) nie potrzeba dodatkowego oprogramowania jak w Snazio czy Kissie . Ziova odtwarza polskie znaki w DIVx, XviD jakość skalowania materiału HD czy SD bardzo dobra. Generalnie jeśli chodzi o pracę z siecią dopracowanie urządzenia - jest to OK
urządzenie idealne do pracy z tzw. NAS Network Storge (serwery plików).
Podkreślam urządzenie nie jest niedoróbką jeśli chodzi o funkcje sieci (Snazio, Kiss) czy działanie pilota (Snazio) . Urządzenie sprowadzam do aplikacji przemysłowych audio video i stąd się nim zainteresowałem
Następna wersja Ziovy na nowej Sigmie też odtworzy x264.
[color="#FF0000"]...ciach....[REGULAMIN FORUM][/color][/quote]
Akurat to ze Snazio musi miec server to moze byc tez zaleta. Dzieki temu
wygenerowane przez niego menu moze wygladac inaczej, posiadac nowe
mozliwosci, nowe formaty przez transkodowanie, itd.
Zreszta o ile pamietam to w Ziovie i Zensonicu Samba ogranicza wielkosc
pliku do max. 2GB a to totalna porazka jesli chodzi o HD!
Wtedy i tak trzeba uzyc serwera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='48880' date='29.05.2007, 22:45 ']PS. gwarancji w imieniu ZIOVA udzielasz na 1 rok ale jako podmiot w Polsce zgodnie z prawem, niezaleznie od tego co napiszesz, udzielasz na 2 LATA !!!!.[/quote]
Wlasnie jak to z tym dokladnie jest? Jak kupowalem Snazio to tez dali mi gwarancje na 1 rok (tylko),
mimo ze chyba powinno byc 2 lata. Czy jesli po roku Snazio mi padnie moge udac sie do sprzedawcy
z zadaniem naprawy? Jakich argumentow moge uzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DP-1600, podsumowanie

Plusy:
- 1080p po component
- polskie napisy srt
- odtwarza bez problemow wiele formatow, w tym h.264 i wma (HD WMA)
- dzialajace radio internetowe - shoutcast (kilkanascie tysiecy kanalow)
- dopracowany stabilny soft, szybkie menu
- bezproblemowa komunikacja z serwerem (PC-Link)
- solidna ladna obudowa
- opcja wylaczenia podswietlenia klawiszy/wyswietlacza
- i najwazniejsze - przeszedl pozytywnie test uzytkowania u mojej piekniejszej polowy - seriale i filmy...

Minusy:
- klopoty z polskim literami w napisach
- obsluguje tylko srt i to tylko dla filmow avi (ts, mpeg bez napisow)
- praktyczny brak sterowania podczas odtwarzania avi - nie da sie np. przeskoczyc 5 czy 10 minut do przodu...
wiec jest to raczej ogladanie od poczatku do konca...
- czesto wiesza sie podczas przewijania (powyzej 4x)
- brak przewijania do tylu (avi)
- CD odtwarza ... od konca
- tylko 1080i w HDMI (prosze o potwierdzenie - u mnie tak to wyglada!)
- brak wsparcia dla kontenera mkv
- niepraktyczny, malo czytelny pilot
- brak regulacji aspect ratio

W sumie - pozytywnie, bardzo pozytywnie...

pzdr
tomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomi4sat' post='49230' date='02.06.2007, 15:49 ']DP-1600, podsumowanie


W sumie - pozytywnie, bardzo pozytywnie...

pzdr
tomi[/quote]

Ekhmm... patrzac na minusy nie bylbym az takim optymista :) Poza tym kto wpadl na pomysl dania tego z taka metka?! Haloooo jest 2007 Q3 gdzie wybor tego typu urzadzen, HD z roznych zrodel to nie pionierskie czasy "binarka albo nic". Dla mnie najpowazniejsza wada jest brak kontenera mkv (szkoda, szkoda, szkoda - jak allformat netplayer to allformat do diabla!), bledy w sofcie oczywiscie do naprawy tylko jejusku to jest Kiss... upgrade softu... jejusku! Rehehe
Oczywiscie widac, ze to nie padaka, wiekie guano aka Kiss 600. Ze to w koncu jest hware, ktory robi mniej wiecej (no wiecej) to co powinien robic. Chwala? Jaka chwala, to obes.... obowiazek tej skrzyneczki, zeby gralo to, co ma grac i zeby czlowiek nie musial brac nerwosolku bo mu znowu nie dziala / wiesza sie / dziala tak stabilnie jak stabilna jest kobieta z megaokresem.
Sumujac - fajnie, ze to moze w koncu dzialajacy normalnie Kiss. Fajnie ze moze firma wyciagnela wnioski z wczesniejszych niechlubnych produktow. Fajnie. Aaa rozumiem, ze PC-link testowany via wifi/ethernet (i wszystko smiga bezproblemowo, a bezdrutowo idzie wysokobitowe HD takoz plynnie?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Kupiłem ten sprzęt i jestem... mocno rozczarowany...
1) HDMI głupieje... Muszę mieć włączony TV... potem wyłączenie KISSa z zasilania, ponowne włączenie i dopiero zaskakuje;(((
2) WiFi nie działa – cały czas rozłącza połaczenie bez względu na ustawienia /z WEP i bez, z DHCP i bez etc./ Czy to jest norma? Ja mam punkt dostępowy Dlink’a  PDA, komputer stacjonarny i laptop chodzą z nim bez problemu.... Najdziwniejsze jest to, że za PIERSZYM włączeniem połączenie zostało zestawione bez najmniejszego problemu i dostęp do sieci był. Po wyłączeniu i włączeniu /z pilota/ Kiss nie nawiązał już więcej połączenia przez WiFi...
3) Brak części polskich czcionek /ale to miałem już na uwadze po przeczytaniu wcześniejszych wypowiedzi/

Problemy powtarzają się już przy drugim urządzeniu. Dzięki uprzejmości Pana z firmy, w której kupowałem Kissa miałem możliwość otrzymania drugiego egzemplarza z myślą, że pierwszy jest wadliwy... Niestety okazuje się, że chyba mam do czynienia z wadliwą partią ...lub ... modelem;(

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ADI_5' post='49684' date='06.06.2007, 23:19 ']Problemy powtarzają się już przy drugim urządzeniu. Dzięki uprzejmości Pana z firmy, w której kupowałem Kissa miałem możliwość otrzymania drugiego egzemplarza z myślą, że pierwszy jest wadliwy... Niestety okazuje się, że chyba mam do czynienia z wadliwą partią ...lub ... modelem;(

Pozdrawiam![/quote]
Niestety wyglada na to ze ten nowy Kiss to kolejny niewypal.
Szkoda. Dyskwalifikuje go:
- brak napisow do innych formatow niz AVI
- brak przeskakiwania czasowego lub % po AVI
- brak obslugi kontenera MKV, co czyni h264 bezuzytecznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po tym co było z DP600 aż się dziwie, że ktoś się kusi jeszcze na sprzęt tej firmy ;p Jak zwykle miało być pięknie: h.264 ...ale to można było przewidzieć ; ), że będzie jak zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...