Skocz do zawartości
  • 0
Lxd2476kkd

Oled czyszczenie pomocy !

Pytanie

Witajcie. Zwracam się do bardziej doświadczonych i obeznanych w temacie jak czyścic oleda i czym by mu nie zaszkodzić jakiej  ściereczki użyć pomożecie ?  I druga część pytania czy warto zrobić kalibracje profesjonalna czy faktycznie widać różnice ?  i jak to wygląda cenowo z góry dziękuje :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
W dniu 18.02.2021 o 18:07, Lxd2476kkd napisał:

Witajcie. Zwracam się do bardziej doświadczonych i obeznanych w temacie jak czyścic oleda i czym by mu nie zaszkodzić jakiej  ściereczki użyć pomożecie ?  I druga część pytania czy warto zrobić kalibracje profesjonalna czy faktycznie widać różnice ?  i jak to wygląda cenowo z góry dziękuje :)  

Czyszczenie lekka micoflibra bez metki i szwów, sucha, jak jest coś tłustego lub z czasem czyszczenie na sucho nie daje rady to polecam płyn WHOOSH! stosuje na Oled od lat (wylaczony tv). Co do kalibracji. czy warto moim zdaniem dla postawienia kropki nad i warto, ja w moim Panasonic który ponoć jest "the best" z pudełka widziałem potrzebę i wdziałem różnice...(kwestia bieli, więcej szczegółów w czerniach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A co mówi instrukcja, zerknąłeś? :) Dla amatora kalibracja przy dzisiejszych tv to kosmetyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 18.02.2021 o 22:45, Xisiek napisał:

A co mówi instrukcja, zerknąłeś? :) Dla amatora kalibracja przy dzisiejszych tv to kosmetyka.

Czytałem chodziło mi o to czy ktoś ma jakieś sposoby ściereczki np nawilżane czy sama woda i jakie ścierki z mikrofibry czy coś innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
21 minut temu, ma_ko napisał:

Czyszczenie lekka micoflibra bez metki i szwów, sucha, jak jest coś tłustego lub z czasem czyszczenie na sucho nie daje rady to polecam płyn WHOOSH! stosuje na Oled od lat (wylaczony tv). Co do kalibracji. czy warto moim zdaniem dla postawienia kropki nad i warto, ja w moim Panasonic który ponoć jest "the best" z pudełka widziałem potrzebę i wdziałem różnice...(kwestia bieli, więcej szczegółów w czerniach). A jaka cena kalibracji ? i dzięki za polecenie płynu  dobra cena taka dla janusza :P  :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przy okazji sie podepne, tez mialem wlasnie pytac jak czyscic oleda, ale nurtuje mnie tez kwestia tej folii na ekranie co jest do sciagniecia, czy ona moze znieksztalcac troche obraz? Czy konieczne jest jej sciaganie, czy mozna ja zostawic? Mam male dziecko i lubi nowy tv:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Woda demineralizowana/destylowana + chusteczka higieniczna/mikrofibra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jeśli chodzi o kwestię kalibracji to wszystko zależy do jakiego kontentu potrzebujesz. Full zestaw (tryb dzienny, SD, HD, 4K HDR, dolby vision, tryb pod konsolę) to ok 790 zł (jeśli masz oleda od LG jeśli nie to 890 zł). Sprawdź sobie wszystki na https://skalibrujtv.pl/ 

Tam masz przykłady różnic przed i po kalibracji itd. Pewnie dobrane tak żeby było to jak najbardziej widoczne no ale wciąż. Jeśli chodzi o to czy to faktycznie opłacalne czy nie to powiem Ci za jakiś czas bo czekam na kalibrację swojego Oleda włąśnie, na wyznaczenie terminu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...