Skocz do zawartości
AilOPL

PHILIPS OLED 806/856 - kiedy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiecie kiedy Philips planuje włączyć do sprzedaży nowe OLEDY? 

 OLED 806/856

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że w drugim kwartale tego roku. Dokładnej daty premiery chyba jeszcze nie ma.

Sam się zastanawiam: czekać na 856 czy kupić LG CX już teraz.  Co zrobić? Jak żyć? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie czy tegoroczne serie od Philipsa mają mieć wsparcie dla Airplay? Bo nigdzie nie znalazłem takiej informacji, co sugeruje że niestety mogą nie mieć... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Airplay: technologia bezprzewodowego przesyłu audio, wideo oraz fotografii, opracowana przez firmę Apple.

Po co ten wynalazek komu ? Czy jest na pewno za darmo ?

 

Edytowane przez UHD fan
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, UHD fan napisał:

Po co ten wynalazek komu ? Czy jest na pewno za darmo ?

 

Każdemu kto korzysta ze sprzętu Apple. I to nie tylko z iphone'a.

Dostrzegło to LG, Sony, Samsung...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, UHD fan napisał:

Airplay: technologia bezprzewodowego przesyłu audio, wideo oraz fotografii, opracowana przez firmę Apple.

Po co ten wynalazek komu ? Czy jest na pewno za darmo ?

Parę osób ma coś od Apple i przydaje się zapewniam Cię ze jest za darmo i przydaje się !

Edytowane przez mirek 59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2021 o 13:26, pebe86 napisał:

Kojarzycie czy tegoroczne serie od Philipsa mają mieć wsparcie dla Airplay? Bo nigdzie nie znalazłem takiej informacji, co sugeruje że niestety mogą nie mieć... 

A w apkach Google na iPhone nie ma Chromecast. Bo generalnie to jest funkcja przesyłania bezprzewodowo obrazu w Androidzie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips to się wstydzi tych tegorocznych telewizorów, czy co? 

Zaprezentowane ponad 2 miesiące temu, a dalej nie ma nawet wzmianki na ich stronie. Rozumiem że mają być dostępne w Q2 (który już się zaczął), ale wypadałoby przynajmniej jakoś je komunikować.

Choćby z adnotacją "wkrótce", albo coś...

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktokolwiek na ten moment czegoś się dowiedział o premierach tych telewizorów? Jestem zainteresowany 806 bardziej niż LG/Sony/Samsungiem ze względu na ambilight. Q2 tego roku już w pełni, a nigdzie nie mogę znaleźć sensownej wzmianki na temat premiery.

Nawet żadnych przecieków ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przecieków bo tv mają dopiero się pojawić w czerwcu. Trzeba czekać. Ale mogę jeden w sumie przeciek podać: widziałem jak działa współpraca z xbox z hdmi 2.1 i wszystko pięknie trybi. VRR FreeSync itd. Czyli z tym sobie Philips poradził extra.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale, piękne dzięki za chociaż rąbek tajemnicy. Szczerze to łamałem się już ku LG, ale kiedy usłyszałem, że Philips również ruszy z HDMI2.1 / eARC w tym roku, jestem "on board". Niestety nie obędę się bez Ambilight więc jestem na niego skazany, choć technicznie prezentuje się przyzwoicie więc jestem dobrej myśli. Cena trochę wygórowana.

 

Dziecko uderzyło mi zabawką w matrycę w Sonym z 2017 (ładne paski pionowo i poziomo) czas na modernizację i tak szukam i buszuję po YT i tutaj i nic o 806 nie szło znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, rozumiem doskonale. Co do tego modelu to nie ma nic a nic bo na razie jest niedostępny i nigdzie nic o nim nie ma. My też czekamy na egzemplarz redakcyjny ale jak mówię: to jeszcze minimum miesiąc. Na resztę spraw mam embargo więc na razie nie mogę się niczym podzielić. Ale myślę, że warto jeszcze poczekać i jak już wyjdzie to wtedy sobie porównać. Sam korzystam z ambi w sypialni i wiem dlaczego korci ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, Gmeru said:

Jasne, rozumiem doskonale. Co do tego modelu to nie ma nic a nic bo na razie jest niedostępny i nigdzie nic o nim nie ma. My też czekamy na egzemplarz redakcyjny ale jak mówię: to jeszcze minimum miesiąc. Na resztę spraw mam embargo więc na razie nie mogę się niczym podzielić. Ale myślę, że warto jeszcze poczekać i jak już wyjdzie to wtedy sobie porównać. Sam korzystam z ambi w sypialni i wiem dlaczego korci ;)

Rozumiem, po prostu dziwi mnie, że nie ma żadnego info nt. premiery oprócz "Q2 2021" co powoli wydaje się być też mało możliwe... wyjdzie na to , że będę potem już musiał czekać na blackfriday albo święta i tak o ile nie zmienię zdania ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2021 o 12:22, pebe86 napisał:

Philips to się wstydzi tych tegorocznych telewizorów, czy co? 

Zaprezentowane ponad 2 miesiące temu, a dalej nie ma nawet wzmianki na ich stronie. Rozumiem że mają być dostępne w Q2 (który już się zaczął), ale wypadałoby przynajmniej jakoś je komunikować.

Choćby z adnotacją "wkrótce", albo coś...

W zasadzie co roku telewizory Philipsa ukazują się na przełomie maja/czerwca - a teraz jeszcze ten COVID.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.04.2021 o 20:46, FrankyGoes napisał:

W zasadzie co roku telewizory Philipsa ukazują się na przełomie maja/czerwca - a teraz jeszcze ten COVID.

Ponoć pierwsze dostawy Oledów i Mini Led od Philipsa przesunięte na sierpień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, pebe86 said:

Ponoć pierwsze dostawy Oledów i Mini Led od Philipsa przesunięte na sierpień.

Serio? Dziwny trochę termin pomiędzy wakacjami a świętami. Pewnie za miesiąc faktycznie jakieś real info w końcu się pojawi 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cały boom sprzedażowy związany z mistrzostwami Europy jest prawdopodobnie dla tej marki będzie stracony. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, cena została zaktualizowana / znormalizowana do takich wartości w X-KOM (stan na 18.08.2021r.):

48" - 5499 zł

55" - 6799 zł

65" - 12999 zł (to chyba jeszcze cena tymczasowa, z racji braków, pewnie będzie koło 9k/10k)

 

Przynajmniej widać światełko w tunelu i chyba modele z 2021 rzeczywiście pojawiająsię w 2021 ;) 

Edytowane przez NigelSan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam zaplanowaną dostawę owej 806 na godz 12.00, więc nie omieszkam  potem podzielić się wrażeniami. Zacznę oczywiście od testów XSX i VRRa i 120 fps, wrzucę fotki z czterostronnym ambilight (będzie wisieć na ścianie) i ogólnie dam znaka jak wrażenia po przesiadce z 9002. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, reespl napisał:

Jutro mam zaplanowaną dostawę owej 806 na godz 12.00, więc nie omieszkam  potem podzielić się wrażeniami. Zacznę oczywiście od testów XSX i VRRa i 120 fps, wrzucę fotki z czterostronnym ambilight (będzie wisieć na ścianie) i ogólnie dam znaka jak wrażenia po przesiadce z 9002. 

Dobra przyjechał model 856 :) W sumie jeden pies i jak wisi na ścianie więc noga nie jest mi potrzebna. TV powieszony, kable hdmi 2.1 przeciągnięte do XSX i PS5. Czekam na zmrok i odpalam  4stronny ambilight i zaczynam testy ;) Zaraz poszukam jakie gierki mają 120 klatek i VRR na XSX bo mnie to ciekawi.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od dłuższego czasu czekałem na linię modelową telewizorów Philipsa na rok 2021 ze względu na obiecane ficzery, wynikające z implementacji standardu HDMI 2.1, czyli zmienna wartość odświeżania (VRR - AM Premium Sync), ALLM, porty HDMI 2.1 z obsługą 120 FPS w 4K (4k@120hz) i przede wszystkim niski input lag (13 ms) - czyli wszystko to co jest obsługiwane przez konsole nowej generacji.
W końcu pod koniec sierpnia (31.08) dotarł do mnie zamówiony oled serii 856 (de facto zamawiałem 806, ale dostałem 856) i mogłem oddać się wieczornym testom.
Na pierwszy rzut poszedł oczywiście Xbox Series X, który obsługuje wszystkie ficzery standardu hdmi 2.1 oferowane przez telewizory najnowszej generacji. Gry w 120 klatkach na sekundę, które sprawdziłem to Gears 5, Ori and the Will of Wisps, Psychonauts 2, Halo Master Chief Collection. WSzystko śmigało jak złe, super płynnie - telewizor sam się przełącza w tryb VRR (AMD Premium Sync) z HDR, oczywiście w trybie GRA (ALLM samo zmienia tryb na GRA) celem zmniejszenia input laga. Faktycznie czuć nową jakość gier. Sam panel oled robi robotę swoimi cechami i nawet na tle mojego starego oleda z 2017 (55POS9002) potrafi wprawić w zdumienie jakością i płynnością działania.
Pamiętać warto tylko, że tryb 120 FPS często jednak obcina jakość grafiki (np tracimy Ray Tracing w taki Cold War), więc jak komuś zależy na lepszej jakości grafiki to powinien o tym pamiętać i nie uruchamiać trybu 120 kl/s w opcjach gry. Potestowałem również gry na Playstation 5, ale tutaj z racji braku obsługi VRR, jakoś większej różnicy względem starego OLEDa nie zauważyłem, a gier z obsługą 120 ramek na sekundę akurat na PS nie mam. Narazie oczywiście testuję wszelakie ustawienia obrazu, bo takowych polecanych nawet w internecie nie ma a pojawiło się trochę nowych opcji, który w POS9002 nie było... Przydałyby się jakieś polecane ustawienia chociażby z avforums, czy od Vincenta z HDTV.
No i na koniec zostawiłem wisienkę na torcie czyli czterostronny ambilight, który tym razem faktycznie robi jeszcze większe wrażenie. Zresztą co ja będę pisał, rzućcie okiem na zwykły trailer nadchodzącego „Deathloop” na PS5 (znajdziecie mnie na instagramie, @stary.gracz)  i zobaczcie jak fajnie światło operuje na ścianie - u mnie TV jest zsynchronizowany z żarówkami HUE stojącymi po bokach. Reasumując, moje pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Warto było czekać na sprzęt Philipsa z linii na 2021 i w końcu przesiąść się na nowy standard HDMI 2.1, ale przede wszystkim dostać bardzo dobrze wykonany sprzęt z podświetlanym pilotem i o dziwo szybko działającym android oś (sic!). Jeśli będziecie szukać nowego TV pod konsole to zainteresujcie się modelami OLED 806/856.Dawajcie pytania i sugestie to podzielę się kolejnymi wrażeniami z codziennego użytkowania. PS. Duże wrażenie na mnie robi tryb Dolby Vision Na Netflix i demówki 4k HDR z Yt. Tak sobie odpalam i się cieszę :)

65222150947__5E24539F-9EC8-4288-AA0A-F3F30F1DCC4B.jpeg

951C6B76-9C9B-448F-8212-428C4A6AD033.jpeg

AE7398E5-DE53-4AB4-A6E0-551DFDCC74FA.jpeg

73A6FFFB-5C0A-481B-A495-89F42E40B0CF.jpeg

IMG_5611.jpeg

IMG_5600.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...