Skocz do zawartości
krecio

Różne telewizory, różne kolory...

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądam różne telewizory. Oledy, Qledy, LCD.... Sam mam w domu dwa różne (Samsung i LG). Odnoszę wrażenie, że każdy z nich inaczej prezentuje barwy. Samsung jest bardzo pastelowy, kolory aż świecą, są wyraziste i aż biją po oczach. LG ma chyba kolory bardziej plastyczne, cieplejsze. Coś jak z Canon 5D Mk I. Czy to tylko moje wrażenie czy może to jakaś prawidłowość? Oczywiście nie twierdzę, że jeden jest lepszy inny gorszy. Oba mają swoje zalety. Dla jasności - oba są UHD 4K 64'' i 50''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ustawić je aby było podobnie? I czy oba są w tym samym trybie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Xisiek napisał:

A próbowałeś ustawić je aby było podobnie? I czy oba są w tym samym trybie?

Ja nie mam problemu z nimi. Mnie nurtuje pytanie czy Samsung i LG inaczej odzwierciedlają barwy. Ja to zauważyłem u siebie ale także na różnych ekspozycjach sklepowych (tak, wiem, że to zupełnie inna sprawa). Jest coś takiego jak ekspozycja barwy. I nie zgłaszam problemu bo ja go z tym nie mam. Po prostu to zauważyłem no to się pytam czy to tylko moje kaprawe oczko tak ma czy to tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, krecio napisał:

 Po prostu to zauważyłem no to się pytam czy to tylko moje kaprawe oczko tak ma czy to tak jest?

a jak porównujesz? pod kątem czy z 3-4m na wprost?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, krecio napisał:

Ja nie mam problemu z nimi. Mnie nurtuje pytanie czy Samsung i LG inaczej odzwierciedlają barwy. Ja to zauważyłem u siebie ale także na różnych ekspozycjach sklepowych (tak, wiem, że to zupełnie inna sprawa). Jest coś takiego jak ekspozycja barwy. I nie zgłaszam problemu bo ja go z tym nie mam. Po prostu to zauważyłem no to się pytam czy to tylko moje kaprawe oczko tak ma czy to tak jest?

Ale wracamy do początku. Skąd wiesz jak one są ustawione, przecież różnie mogą oddawać kolory nawet dwa te same modele :)

A tutaj mamy dwie marki, dwa modele i jeszcze pewno VA i IPS + zero wiedzy o ich trybach/nastawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, krecio napisał:

Na wprost

ponad 3m? czy z bliska

napisz jaki model samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Samsung NU8042 ale to o czym piszę dotyczy różnic w odwzorowaniu barw w porównaniu do np. LG. Takie odniosłem wrażenie patrząc na inne Samsungi i stojące obok LG czy Sony. Powtórzę, że nie mam problemu z tv. Taką mam obserwację i chciałbym wiedzieć czy to złudzenie czy tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, krecio napisał:

Ja mam Samsung NU8042 ale to o czym piszę dotyczy różnic w odwzorowaniu barw w porównaniu do np. LG. Takie odniosłem wrażenie patrząc na inne Samsungi i stojące obok LG czy Sony. Powtórzę, że nie mam problemu z tv. Taką mam obserwację i chciałbym wiedzieć czy to złudzenie czy tak jest.

Stary czy Ty nie rozumiesz tekstu pisanego ? 🙈 Przecież masz wyjaśnione u góry, a bredniesz dalej bez sensu zupełnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Xisiek napisał:

Stary czy Ty nie rozumiesz tekstu pisanego ? 🙈 Przecież masz wyjaśnione u góry, a bredniesz dalej bez sensu zupełnie.

Wiesz... bardzo często jest tak, że tylko piszący sam siebie rozumie🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, krecio napisał:

Wiesz... bardzo często jest tak, że tylko piszący sam siebie rozumie🙃

Starałem się możliwie prosto, ale widzę, że nie rozumiesz podstaw i stąd chyba kłopot. Co Ci wyjaśnić/co jest niejasne?

🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ja nie wiem czy trzeba coś wyjaśniać. Z pewnością nie posiadam tajemnej wiedzy o ustawianiu telewizora. Coś jednak wiem o foto. I wiem jedno, nie zrobisz takiego samego zdjęcia wykonanego na różnych matrycach. Po prostu każdy typ ma swoje własne cechy i można co najwyżej zrobić coś podobnego. Co widać choćby na tym co mam. Fotki z C 5D Mk I wyglądają zupełnie inaczej niż z Mk III. I być może się mylę ale mam wrażenie, że z telewizorami może być podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, krecio napisał:

Problem w tym, że ja nie wiem czy trzeba coś wyjaśniać. Z pewnością nie posiadam tajemnej wiedzy o ustawianiu telewizora. Coś jednak wiem o foto. I wiem jedno, nie zrobisz takiego samego zdjęcia wykonanego na różnych matrycach. Po prostu każdy typ ma swoje własne cechy i można co najwyżej zrobić coś podobnego. Co widać choćby na tym co mam. Fotki z C 5D Mk I wyglądają zupełnie inaczej niż z Mk III. I być może się mylę ale mam wrażenie, że z telewizorami może być podobnie.

Masz mylne wrażenie. Wziąłeś kiedyś pilota do łapy, wszedłeś w menu, zobaczyłeś ile opcji/suwaków związanych z szeroko pojętym kolorem/parametrami obrazu możesz ustawić? 
PS. A co do zdjęcia moooocno bym polemizował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Xisiek napisał:

A co do zdjęcia moooocno bym polemizował. 

I chyba dlatego nie rozumiesz o co pytam... Ale to już byłby duuuży OT aby Ci to udowodnić. Mnogość suwaków w ustawieniach tv chyba zauważyłem. Ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, krecio napisał:

I chyba dlatego nie rozumiesz o co pytam... Ale to już byłby duuuży OT aby Ci to udowodnić. Mnogość suwaków w ustawieniach tv chyba zauważyłem. Ale mogę się mylić.

Póki co sam przyznałeś, ze do końca nie wiesz o co pytasz i po tym co piszesz tez widać, ze nie rozumiesz odpowiedzi ani zagadnienia. 
PS. Co do zdjęć to napisz co dokładnie masz na myśli, możemy przegadać 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...