Skocz do zawartości
Michał Kudźma

Pomoc przy wyborze sprzętu do muzyki (do 3000zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

Ostatnio znajomy, widząc mój sprzęt kina domowego, poprosił mnie o pomoc przy wyborze sprzętu do odtwarzania muzyki ale niestety nie jestem w stanie nic doradzić bo akurat nie siedzę w tym temacie więc może mi trochę doradzicie.

Znajomy obecnie ma głośniki Microlab Solo 6C podłączone do laptopa, a muzykę słucha z youtuba - natomiast na upgrade sprzętu chce przeznaczyć maksymalnie 3000zł.

Nie wiem czy iść w jakiś tańszy amplituner stereo + dwa głośniki czy szukać głośników komputerowych. Nie wiem czy przy odtwarzaniu muzyki z youtuba zakup amplituner ma sens, a jak już ma sens czy podłączać laptop do amplitunera czy może jest opcja by odtwarzać muzykę z youtuba bezpośrednio z amplitunera.

Jak widać jestem kompletnie zielony i dlatego potrzebuję jakiejś porady przy wyborze sprzętu bo nie chcę zawieść znajomego.

Edytowane przez Michał Kudźma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ma byc zestaw do komputera to Bose Companion 50. Mam starsza wersje i używam od lat.

Jesli sprzęt stacjonarny to jakie ma być źródło muzyki, tez komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj przede wszystkim kolegę co mu nie pasi/czego brakuje w Solo a potem pomyślimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chce mieć coś lepszego - Solo przestały mu wystarczać odkąd zaczął słuchać więcej muzyki.

Dowiedziałem się natomiast, że ostatnio muzyki przez spotify

6 godzin temu, pmcomp napisał:

Jesli to ma byc zestaw do komputera to Bose Companion 50. Mam starsza wersje i używam od lat.

Jesli sprzęt stacjonarny to jakie ma być źródło muzyki, tez komputer?

Chyba tak - laptop chociaż też z TV puszcza sobie muzykę z youtuba i nie wiem czy nie celować w tą stronę - połączyć TV z amplitunerem i tak puszczać muzykę.

Co myślicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Michał Kudźma napisał:

żadnych sugestii???

Żadnych preferencji brzmieniowych? Żadnej wiedzy czego mu brakuje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2021 o 12:32, marciniozo napisał:

Oczywiście może iść w tym kierunku. Amplituner stereo i do niego podłączyć po optyku TV.

Przykładowy zestaw :

https://www.ceneo.pl/57338773

Wstępnie znajomy będzie brał ten zestaw ale mam jeszcze pytania o najlepszy sposób podłączenia:

- Wiadomo, że do TV podłączam po optyku, a jak czy pod laptopa najlepiej podłączyć przez HDMI? Oczywiste jest jak będę chciał podpiąć laptop pod TV to łącze laptop z amplitunerem kablem HDMI i amplituner z TV przez HDMI. Ale jeśli chcę przekazać sam dźwięk z laptopa do amplitunera to chyba tak samo bo przez jacka raczej będzie trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki to nie jajka kefa. Do muzyki i z przytupem to się kupuje takie coś:

https://supersound.pl/71369-adam-t5v-adam-t10s-pair-of-active-monitors-subwoofer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2021 o 12:40, Michał Kudźma napisał:

Wstępnie znajomy będzie brał ten zestaw ale mam jeszcze pytania o najlepszy sposób podłączenia:

- Wiadomo, że do TV podłączam po optyku, a jak czy pod laptopa najlepiej podłączyć przez HDMI? Oczywiste jest jak będę chciał podpiąć laptop pod TV to łącze laptop z amplitunerem kablem HDMI i amplituner z TV przez HDMI. Ale jeśli chcę przekazać sam dźwięk z laptopa do amplitunera to chyba tak samo bo przez jacka raczej będzie trudno.

Czysta strata kasy. To zagra bardzo słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Za 3 tys nie kupisz dobrego stereo 

Tu jest coś taniego z zastrzeżeniem ze nie słuchałem 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2021 o 21:55, Michał Kudźma napisał:

No dobra ale jeśli ktoś nie jest autofilem i ma do wydania MAKSYMALNIE 3000zł to chodzi mi o to jak to najlepiej podłączyć.

Ale przecież masz wszystko napisane co kupić. 

W dniu 28.02.2021 o 08:07, jaczar napisał:

Za 3 tys nie kupisz dobrego stereo 

Tu jest coś taniego z zastrzeżeniem ze nie słuchałem 

To tak jakbyś poradził komuś jakieś auto, bo choć nim nigdy nie jezdziłeś to jakiś obcy typ na jutjubie mówił, że fajne. Wiesz ile warta jest taka porada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakiś obcy typ na YouTube ...

usmialem się 

może najpierw sprawdź czym człowiek się zajmuje 

 

a tymczasem cyk i dodany do blokowanych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie ma co śmiać, tu trzeba sprzętu posłuchać, mieć nieco wiedzy i doświadczenia. 🙂 PS. A tak poza tym to fajnie mieć na tyle ogarnięcia aby nie zaprzeczać samemu sobie, we własnych postach (tak jak to osobiście zrobiłeś). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...