Skocz do zawartości
worekk

Jaki TV wybrac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Czy moglby ktos mi doradzic ? Bo ja juz sam nie wiem.W tym tygodniu kupuje TV bo juz mi sie plakac chce za kazdym razem gdy odpalam PS3 na moim 34' SD.

Zastanawialem sie na poczatku nad Sharpem 46' XD1E lub Samsungiem 46' F71.Wczoraj bylem w salonie i widzialem tego nowego Samsunga 40 m87 i jest nawet nie zly.Chociaz opinie sa mieszane (slabe SD i ta szyba)!!!

Czy moze ktos doradzic XD1E 46' czy Samsung 40' M87 ? Ceny sa podobne....

P.S

Orientuje sie ktos czy zestaw glosnikow 5.1 Logitech Z5500 nadawalby sie do podlaczenia LSD TV po optyku ?

Dzieki

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='worekk' post='48246' date='22.05.2007, 12:16 ']Witam !

Czy moglby ktos mi doradzic ? Bo ja juz sam nie wiem.W tym tygodniu kupuje TV bo juz mi sie plakac chce za kazdym razem gdy odpalam PS3 na moim 34' SD.

Zastanawialem sie na poczatku nad Sharpem 46' XD1E lub Samsungiem 46' F71.Wczoraj bylem w salonie i widzialem tego nowego Samsunga 40 m87 i jest nawet nie zly.Chociaz opinie sa mieszane (slabe SD i ta szyba)!!!

Czy moze ktos doradzic XD1E 46' czy Samsung 40' M87 ? Ceny sa podobne....

P.S

Orientuje sie ktos czy zestaw glosnikow 5.1 Logitech Z5500 nadawalby sie do podlaczenia LSD TV po optyku ?

Dzieki

Pozdrowienia[/quote]

XD-1 kup po HDMI bedziesz mial Full HD z PS3 a do Logitecha podlaczysz PS3 po optyku i bedzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki !! Wlasnie teraz czytam o tych LCD i chyba wybiore XD1 !!! Wydaje mi sie ze sygnal SD jest o niebo lepszy niz w Samsung m87.Tylko ze dalej mnie korci ten kontrast 15000:1 w Samsungu (ale ta szyba ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='worekk' post='48252' date='22.05.2007, 14:52 ']Dzieki !! Wlasnie teraz czytam o tych LCD i chyba wybiore XD1 !!! Wydaje mi sie ze sygnal SD jest o niebo lepszy niz w Samsung m87.Tylko ze dalej mnie korci ten kontrast 15000:1 w Samsungu (ale ta szyba ?)[/quote]
Witaj.
To zapewnie kontrast dynamiczny. Jak już wydajesz spore pieniązki na taki TV to
rozważ dołożenie nieco (chyba coś ok.200 zł) i zamów sobie prezentacje do domu
tych dwóch TV. Popodłączasz i SAM ocenisz. WARTO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='worekk' post='48252' date='22.05.2007, 12:52 ']Dzieki !! Wlasnie teraz czytam o tych LCD i chyba wybiore XD1 !!! Wydaje mi sie ze sygnal SD jest o niebo lepszy niz w Samsung m87.Tylko ze dalej mnie korci ten kontrast 15000:1 w Samsungu (ale ta szyba ?)[/quote]
Ta szyba to po prostu filtr, który poprawia m.in. odwzorowanie czerni. Takie same stosuje się już od dawna w laptopach i to jest aktualny trend. Ja też mam na oku tego nowego Samsunga (86 lub 87) i porównywałem go w MM z "F"-ką Samsunga i muszę przyznać, że jest istotna różnica na korzyść tego nowego. Chyba zamówię go, chociaż cena 8999 zł w MM i Saturnie jest nie do przyjęcia to jednak w sklepach internetowych jest do nabycia poniżej 7000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam M86 i jestem zadowolony. Miałem dylemat, napalałem się na F71, a tu nagle pojawił się M86 i M87. Cena praktycznie ta sama. Wolałem już mieć ekstremalnie duży kontrast niż mieć dodatkowe złącze na karty pamięci (mało przydatne). Na filmach panoramicznych nagranych z pasami (czasami takie wynalazki się zdarzają, 16:9 do 4:3 bez utraty panoramy) pasy są czarne i ładnie zlewają się z obudową. Naprawdę miły efekt wizualny. Nie ma rozjaśnionych pasów, są po prostu "ciemno" czarne (jakby ich nie było).
Niestety nie znam z pracy XD1E, a więc może i jestem lekko postronny. Mimo to nie żałuje, że wydałem kasę na 40M86.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pigularz' post='48296' date='23.05.2007, 08:24 ']Ja mam M86 i jestem zadowolony. Miałem dylemat, napalałem się na F71, a tu nagle pojawił się M86 i M87. Cena praktycznie ta sama. Wolałem już mieć ekstremalnie duży kontrast niż mieć dodatkowe złącze na karty pamięci (mało przydatne). Na filmach panoramicznych nagranych z pasami (czasami takie wynalazki się zdarzają, 16:9 do 4:3 bez utraty panoramy) pasy są czarne i ładnie zlewają się z obudową. Naprawdę miły efekt wizualny. Nie ma rozjaśnionych pasów, są po prostu "ciemno" czarne (jakby ich nie było).
Niestety nie znam z pracy XD1E, a więc może i jestem lekko postronny. Mimo to nie żałuje, że wydałem kasę na 40M86.[/quote]
Wydaje mi się, że Sharp 42 '' XD1E ma bardzo zbliżony obraz lecz jednak ustępuje głębią czerni nowemu Samsungowi. Nie wiem natomiast, jak wygląda w obu odbiornikach porównanie "efektu smużenia", bo na to nie zwróciłem uwagi. A jest to bardzo istotny szczegół przy LCD-kach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...