Skocz do zawartości
jerzytraczynski

Używany projektor na próbę czy szukać okazji na docelowy 4K?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim!

Nigdy nie miałem projektora, ale jestem przekonany, że chciałbym go mieć. Noszę się z dylematem, w którym mam dwie opcje do wyboru. Mogę spróbować kupić używany, dobry projektor FHD na "start" za 2-2,5 tys. złotych i wtedy pytanie: jaki? Myślę, że po dotychczasowym rekonesansie spodobały mi się Epsony, np. seria EH-TW5*, ale może powinienem szukać czegoś innego.

Drugą opcją jest kupienie od razu EH-TW7000; musiałbym wydać dużo więcej kasy, ale z założeniem, że dałbym upust moim pragnieniom na dobrych kilka lat. Z tym, że nie mam problemu z kupowaniem używanego sprzętu, stąd pytanie: czy prawdopodobne, że używane sensowne projektory 4K (tzn. udawane 4K, wiem, że to taki trick, chociaż widziałem go na żywo i są spore różnice) za rok-półtora będą tańsze niż dzisiejsze 5 tys.?

Co radzicie? Przy założeniu, że chociaż budżet jest elastyczny, to jednak chętniej wydałbym te 2-2,5 tys., a nie 5 tys.

1. Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być? ok. 14 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu ? 3,35m od ściany do obiektywu
3. Ile osób zasiada przed projektorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost.
5. Projektor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć na uchwycie w regale (do góry nogami) lub stać na półce (na nóżkach)
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Pokój posiada żalujze i zasłony na oknach umożliwiające dobre zaciemnienie
7. Jaki masz obecnie projektor ? Nie
8. Co chcemy aby projektor posiadał ? Przede wszystkim dobra jakość obrazu. Fajnie jakby miał 4K ale nie jest to bezwzględny warunek. 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do projektora: ( 4K, HD, SD ) ? FHD a być może 4k 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do projektora ? Denon AVR-X3400H, a później głównie Apple TV
11. Ile godzin dziennie będzie pracować projektor? ok. 3 x 2h w tygodniu
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy na Netflixie, HBO GO, Canal+
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie? Z przeglądarki nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Zawsze przy pełnym zaciemnieniu
17. Preferencje co do wielkości? Ekran - ok. 234cm szerokości w proporcji 16:9
19. Preferencje co do marki ? ważny głównie stosunek cena/jakość, chociaż polecano mi 3LCD Epsona
20. Czy projektor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? niekoniecznie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? HD do 2,5 tys.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc

Edytowane przez jerzytraczynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...