Skocz do zawartości
kodo3

LG 55BX nowy soft

Rekomendowane odpowiedzi

Dajcie znać czy też macie dziwne problemy ze zmieniającymi się kolorami w niektórych scenach w Dolby Vision (głównie w Apple Tv z apki z telewizora) Zmienia się odcień z ciepłego na zimny jakby. Trzeba się przypatrzeć głównie na twarze aktorów. Nie dzieje się to w każdej scenie a może w 10% scen.
Nie wiem tylko czy ja tak mam.

Jak cieszyłem się przed zakupem że będę miał DV to teraz z chęcią wróciłbym do zwykłego HDR10

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie skoro dzieje się to głównie w Apple TV to pewnie wina zrypanej apki.

Nie mam niestety jak sprawdzić bo na Netflixie wszystkie seriale, które okazyjnie oglądam nie maja DV.

W ogóle Netflix jakoś dziwnie działa. Pokazuje mi ze serial (np Blacklist) jest w 4K UHD a jak klikam informacje jak już leci to widzę, ze jest jedynie 1080p. I na pewno nie jest to wina słabego internetu, bo mam 500 Mb/s po światłowodzie, dodatkowo telewizor przez skrętkę podłączony do neta.

Cześć seriali faktycznie leci w 4K (Fauda), ale część która rzekomo powinna być w 4K, działa jedynie w 1080p.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do seriali to pewnie zależy to od sezonu. Jak oglądasz pierwszy sezon sprzed kilku lat to jest Full HD a jak nowe to 4K. Netflix pokazuje pewnie jakość tych ostatnich.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Na Netflix też są te problemy z DV ale zdecydowanie rzadziej.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie oglądam ostatnie sezonu seriali w których ma być rzekomo 4K.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś sprawdzić to apple tv na LG bx np. Serial For all Mankind ostatni odcinek. To co się dzieje w tym odcinku z kolorami to już nie są żarty. Tego się nie da oglądać. Musiałem włączyć przez ps5 gdzie nie ma DV tylko wymuszony HDR.

Nie wiem czy mam coś z telewizorem bo nigdzie o tym nie mogę znaleźć info czy apka na LG tv jest walnięta.

Macie też w ciemnych scenach czasami takie jakby białe kontury na czarnym? Głównie na twarzach jak się zaczynają wlosy w ciemnych scenach. To się dzieje w każdym trybie... SD, hdr, dv na każdym źródle.

Dajcie znać.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo na wbudowanej aplikacji Apple TV, nie zauważyłem tego wcześniej albo coś nie tak po ostatniej aktualizacji TV albo ostatnia aktualizacja apki, która była 2/3 tygodnie temu.

W trakcie filmu zmienia się jasność obrazu.

Posiadam Apple TV 4K podłączone pod HDMI i tam problem nie występuje.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info.

Ja to mam od początku.

Jakoś to znaczy bitrate czy chodzi o to że kolor się zmienia jakby z ciepłego na zimny. Głównie to widać na twarzach. Dodatkowo obraz jest jakiś taki 'brzydki'. W zwykłym hdr na ps5 wygląda to zdecydowanie lepiej.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie wrzucić fotki bo z tego co piszecie to jakieś czary mary się dzieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady tego sfotografować. Kolory się zmieniają z ciepłego odcienia na zimny co chwila w niektórych scenach.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio odcinek Servant, który trwa jakieś 40 minut na apce Apple TV - to zauważyłem to może podczas całego odcinka z 5-6 razy. Dolby Vision włączone.

Dla mnie nie wygląda to jak zmiana z ciepłego na zimny, lecz bardziej jak podniesienie wartości jasności obrazu chociaż może to być bardzo subiektywne odczucie. Wygląda to jak migawka, która trwa 1-2 sekundy i kolor wraca do poprzedniego odcieniu. Ciężko to nagrać bo trzeba siedzieć z włączonym nagrywaniem przez cały odcinek, dzieje się to w losowych momentach.

Z ciekawości włączyłem ten sam odcinek na Apple TV 4K - żadnych problemów. Przy Netflxie czy HBO Go nie zauważyłem takich problemów, więc strzelam na skopaną wbudowaną aplikację od Apple.


EDIT:

Mam u siebie włączone automatyczne sterowanie jasnością AI (Dolby Vision IQ)

Edytowane przez conshima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za info

Bałem się że tylko u mnie takie cuda bo w internetach ciężko coś znaleźć na ten temat
Ciekawe czy na CX też to występuje.

Wszystko zależy od filmu/serialu. Teda Lasso całego obejrzałem i praktycznie zero problemów.

Obejrzałem w sumie większość seriali i było w miarę.

Ostatni odcinek To all Mankind i ostatni odcinek Poszukując Alice to jakaś masakra.

Nie wiem też czy nie dzieje się to losowo. Raz jest ok a raz nie. Może to przez aktualizacje ostatnia.

Cieszę się jak prawdziwy polak że nie tylko ja mam problem ale też inni :)

Raz Jeszce wielkie dzięki za info

PS: A masz też w czerniach (zwłaszcza w tym serialu Servant powinno być to widać) takie białe obwódki często przy twarzach jak się zaczynają włosy? To się dzieje na każdym źródle na wszystkich trybach obrazu. Oczywiście nie zawsze ale... Często przy słabszej jakości obrazu ale nie tylko. Taki jakby dziwny banding.

To drugie zastrzeżenie do tego tv i ostatnie to zarozowienie ekranu po lewej stronie tv (jakieś 15 cm pas pionowy) Ale to widzę praktycznie każdy tv LG ma.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2021 o 11:06, lukcinek napisał:

Wielkie dzięki za info

Bałem się że tylko u mnie takie cuda bo w internetach ciężko coś znaleźć na ten temat
Ciekawe czy na CX też to występuje.

Wszystko zależy od filmu/serialu. Teda Lasso całego obejrzałem i praktycznie zero problemów.

Obejrzałem w sumie większość seriali i było w miarę.

Ostatni odcinek To all Mankind i ostatni odcinek Poszukując Alice to jakaś masakra.

Nie wiem też czy nie dzieje się to losowo. Raz jest ok a raz nie. Może to przez aktualizacje ostatnia.

Cieszę się jak prawdziwy polak że nie tylko ja mam problem ale też inni :)

Raz Jeszce wielkie dzięki za info

PS: A masz też w czerniach (zwłaszcza w tym serialu Servant powinno być to widać) takie białe obwódki często przy twarzach jak się zaczynają włosy? To się dzieje na każdym źródle na wszystkich trybach obrazu. Oczywiście nie zawsze ale... Często przy słabszej jakości obrazu ale nie tylko. Taki jakby dziwny banding.

To drugie zastrzeżenie do tego tv i ostatnie to zarozowienie ekranu po lewej stronie tv (jakieś 15 cm pas pionowy) Ale to widzę praktycznie każdy tv LG ma.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
 

To właśnie zjawisko o tajemniczej nazwie Luminance lub chrominance Overshoot. Wczoraj założyłem o tym nowy wątek, przeczytaj. Pozdrawiam 

Ps psuje mi to radość z oglądania filmów. Paradoks polega na tym, że ujawnia się w bardzo ciemnych scenach, które to z kolei powinny byc "siłą" oledow... Trzymajmy kciuki za to by okazało się to problemem związanych z softem a nie wadą paneli serii x... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam odpalić serial The Spy i pierwsze minuty pierwszego odcinku. Myslalem, ze mi telewizor padł… Dramat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ściąga mi się nowe oprogramowanie do Bxa

Dam znać czy wszystko działa po aktualizacji

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

TV się uruchomił także jest dobrze :).. Nowy numerek to 3.21.75

Czas na jakieś testy. Jak macie info co zmienili to dajcie znać.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2021 o 13:08, lukcinek napisał:

Właśnie ściąga mi się nowe oprogramowanie do Bxa

Dam znać czy wszystko działa po aktualizacji

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
 

TV się uruchomił także jest dobrze :).. Nowy numerek to 3.21.75

Czas na jakieś testy. Jak macie info co zmienili to dajcie znać.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
 

Wiem, że wczoraj pojawiła nowa aktualizacja, jednakże ja jej niestety nie mam - nie odpaliła się z automatu ani po wyszukiwaniu ręcznym. Szkoda - chętnie bym ją zainstalował gdyż uważam, że już gorzej być nie może ;) 

ps lukcinek Ty mieszkasz w Polsce? Pytam pod kątem tej aktualizacji

A propos bandingu polecam Wam ten filmik - 

Czy to oznacza, że musimy się z tym pogodzić...? shiiiiiit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w Polsce.

W necie nigdzie nie ma info o tym co ta aktualizacja wprowadza.


Na oficjalnych stornach LG też nic

Dziwne.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ogóle nie znajduje żadnej aktualizacji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie puścili testowo do jakiegoś waskiego grona. Trafiło na mnie.

Póki co wszystko działa. A czy lepiej to nie wiem :)

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu pisałem o tych dziwnych zmianach kolorów w DV głównie na apple tv. Chyba udało mi się to wyeliminować.
Problemem była włączona redukcja szumów na poziomie średnim. Jak wyłączę ta opcje wszystko wygląda elegancko i problem nie występuje.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się changelog. Bez cudów. 45c9df0d4d6e69f3199ae19bf3f1fdcb.jpg

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny soft się właśnie instaluje Screenshot_20210325-103741.jpg

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej Panowie

Zapewne wiecie ale jest już nowa aktualizacja 03.23.05 ( w sumie to był dwie w krótkim odstępie czasu) i niestety po tej aktualizacji na YouTube zaczął szwankować mi upłynniacz, czasami muszę go włączyć ( szczególnie wywala upłynniacz  jak wskakują reklamy ) i wyłączyć aby zaskoczył ( z wył na np gładki), czy mieliście coś takiego po tym update ?

Szczególnie jest to widoczne na 30 klatkowym materiale....

Chyba napisze go LG bo to jest strasznie irytujące

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez kodo3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Szczerze nic nie zauważyłem bo nigdy nie używam upłynniacza bo dodaje kolejne artefakty do obrazu. Ale w sumie jak kto woli. Jak jest faktycznie problem to warto to złościć.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...