Skocz do zawartości
kodo3

LG 55BX nowy soft

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj rano dostałem informacje od mojego BX- a że jest do zainstalowania nowa aktualizacja no numerze 03.21.36 , czy ktoś już to instalował ??

BTW o godzinie 14:00 możliwość aktualizacji zniknęła :)

Pozdrawiam

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję wszystkim tym, którzy zdążyli to zainstalować. Ja po tym co działo się na CXie po prostu się wstrzymałem rano. Szkoda, że jest tak mało osób na YT które testują oprogramowanie profesjonalnym sprzętem i porównują przed i po. Vincent niby spoko, ale dla mnie trochę traci ostatnio po swoich wpisach jak już wyszło, że trochę w sumie współpracuje z LG. Jak tu traktować to obiektywnie?

 

Btw jakie to 03.21.36 musiało by gunwo skoro już sami to wywalili.

 

Oczywiście istnieje też szansa, że był tak za[beeep]isty, że musieli zrobić cofkę bo nie było różnicy między BX i CX :v

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma bo wycofali. Od wczoraj wieczorem była do dzisiaj do południa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Vincent ostatnio dosyć pojechał po BX. Także nie taki znowu fan LG :)

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Mogliby coś zrobić z bandingiem w tym tv bo jest momentami straszny. Jak jest dużo jednolitego koloru to wygląda to slaaaabo. Na poprzednim oledzie Philipsa sprzed 4 lat było o niebo lepiej.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To plus poprawa algorytmu luminacji logo, bo oprócz przyciemniania obszaru gdzie jest logo to przyciemnia cały ekran. Wczoraj przez przypadek natknąłem się na taki wątek na forum AVS i po wyłączeniu luminacji logo nagle skończyły się problemy z przygaszaniem ekranu w grach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to tego nie widziałem. Widziałem za to Twój wpis wczoraj. Dobry angielski.. Szacun :)

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Geble napisał:

Współczuję wszystkim tym, którzy zdążyli to zainstalować. Ja po tym co działo się na CXie po prostu się wstrzymałem rano. Szkoda, że jest tak mało osób na YT które testują oprogramowanie profesjonalnym sprzętem i porównują przed i po. Vincent niby spoko, ale dla mnie trochę traci ostatnio po swoich wpisach jak już wyszło, że trochę w sumie współpracuje z LG. Jak tu traktować to obiektywnie?

 

Btw jakie to 03.21.36 musiało by gunwo skoro już sami to wywalili.

 

Oczywiście istnieje też szansa, że był tak za[beeep]isty, że musieli zrobić cofkę bo nie było różnicy między BX i CX :v

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

właśnie dlatego się wstrzymałem, a masz jakieś info co zepsuli a co poprawili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W załączniku lista zmian. Bez cudów default_sad.png Kto chętny na testy default_smile.png? af4d7cfe9487c0f7cfe49c7d4d201dd5.jpg&key=c3cb4d9662414e5bed1c4ee6baf270a9a47403b3d573bf15ebaefcd60c898e79

 

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meh, nie ma nic, że poprawili peak brightness do poziomu z CX’a to nie instaluję


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby poprawili do poziomu cx to by było dobrze bo cx ma większy :)


Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego o tym napisałem, oczywiście to była forma żartu, bo wiadomo, że nic takiego nie będzie mieć miejsca. Kto by wtedy kupował CXy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć jak wygląda branding w cx i zachowanie w ciemnych scenach bo bx sobie ewidentnie nie radzi :( Zastanawiam się czy w cx ejst dużo lepiej.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Geble napisał:

Myślę, że równie kiepsko.

A ja myślę że trochę lepiej. Tak przynajmniej wynika z recenzji Vincenta modelu BX która niestety ukazała się niedawno (a telewizor na rynku już pół roku).

Ten screen w tym wątku z reddit wygląda jakby koleś grał na ustawieniach low. Szkoda że nie zrobił screena, żeby porównać to co wyrenderował silnik gry z tym co widać na fotce ekranu. Co prawda napisał że na ekranie laptopa było lepiej, ale jednocześnie później stwierdził że w innych treściach nie ma tej wady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może poprawia tez kleksowanie w ciemnych scenach , bo w BX niesyte jest tego sporo ( głownie w jakościowo słabszym materiale). No i te ściemnianie obrazu w Fifie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może poprawia tez kleksowanie w ciemnych scenach , bo w BX niesyte jest tego sporo ( głownie w jakościowo słabszym materiale). No i te ściemnianie obrazu w Fifie

Ściemnianie obrazu w FIFIE można naprawić samemu. Trzeba wyłączyć luminacje logo w ustawieniach TV. Ta opcja jest totalnie skopana i zamiast wygaszać samego miejsca z logiem/HUDem w grze to przygasza cały ekran.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy się boi

Ja się boję z tego względu, że nie mam pewności czy przypadkiem nie przestanie działać brak przygaszania ekranu przy wyłączonej luminacji logo. Nie chciałbym stracić tej „funkcji”.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zainstalowałem. Aktualizacja się udała - nie zauważyłem żadnych zmian w obrazie , TV działa :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zainstalowałem. Póki co wszystko działa. Będę informował jakby coś było nie tak.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to wina nowego oprogramowania bo wcześniej też tsk było ale to co się czasami dzieje z filmami w Dolby Viision na apple tv to jakaś parodia. Kolory się zmieniają. Głównie to widać na twarzach gdzie z normalnej robi się prawie czarno biała. Trzeba zmienić tryb na Gra i włączyć a powrotem Np kino i jest dobrze. Generalnie widzę że DV na apple od początku ma problemy. I Was też takie cuda?

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, lukcinek napisał:

Nie jest to wina nowego oprogramowania bo wcześniej też tsk było ale to co się czasami dzieje z filmami w Dolby Viision na apple tv to jakaś parodia. Kolory się zmieniają. Głównie to widać na twarzach gdzie z normalnej robi się prawie czarno biała. Trzeba zmienić tryb na Gra i włączyć a powrotem Np kino i jest dobrze. Generalnie widzę że DV na apple od początku ma problemy. I Was też takie cuda?

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
 

Co do DV na apple TV, to mówisz o przystawce do TV, czy o aplikacji na TV ? U mnie DV działa ok na filmach w aplikacji apple w TV - ale słyszałam że przystawka ma z tym problemy tzn, DV w apple TV ma z tym problem, był nawet  film na YT z tym związany ( i tyczyło się to nie TV,  lecz samego konfliktu DV z przystawką Apple)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mówię o aplikacji na TV. Co się czasem dzieje z kolorami to jest jakaś masakra. Generalnie DV wygląda gorzej niż zwykły HDR na tym tv. Takie mam odczucia. Ale na Apple tv w odróżnieniu od netflix gdzie jest ok dzieją się cuda. Nie zawsze ale w niektórych scenach. I jak zmienię tryb obrazu na inny i później wrócę do tego który używałem to jest znowu ok. Generalnie to mam wrażenie że tv ledwo wyrabia w tej aplikacji bo np jak leci jakiś film 4k dv atmos i włączę opcje to aż dźwięk zanika i ledwo to wszystko działa. Może za słaby ten procek i czasami nie ogarnia przetwarzania obrazu. To są moje luzne przemyślenia :)

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...