Skocz do zawartości
pupil

PANASONIC OLED TX-55HZ980E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,byłem dzisiaj w sklepie  i zacząłem  bawić się pilotem,powyłączałem wszystkie ulepszacze,a włączyłem naziemną HD,powiedzcie mi użyttkownicy OLEDA ,czy Wy też macie taki chujowy obraz z naziemnej,?Czy to jest przypadłość tej technologi.Mam plazmę,też panasa i obraz ostry i piękny,że go kroić można,Ja się zraziłem i zrobiła się mina,proszę o wrażenia byłych użytkowników plazm co przeszli na Oled o wrażenia z porównania.Mam sygnał z VU zero 4K i na plazmie jest miodzio,ale to co widziałem z naziemnej z nowego oleda to padaka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pupil napisał:

chujowy obraz z naziemnej,

Możesz wrzucić jakieś zdjęcie (zbliżenie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pupil Ja porównywałem naziemną w sklepie na ww. Panasonicu tylko 65 cali z LG C9 65 cali i na koreańcu to dopiero była tragedia.

Także jeśli chodzi o skalowanie to Panasonic i tak był lepszy od LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież sygnał na tvp1 w hd  w naziemnej to nie jest jakaś tragedia jeśli chodzi o przepustowość,czasami wydaje mi się,że jest lepsza niż z canal+,a tu taka nędza i kwadraty z pikseli z 2 metrów.Nędza i 2 metry mułu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2021 o 20:27, pupil napisał:

powiedzcie mi użyttkownicy OLEDA ,czy Wy też macie taki chujowy obraz z naziemnej,?Czy to jest przypadłość tej technologi.

Rozmiar kolego i odległość z której oglądasz Jaką masz tą plazmę i jaka odległość od niej? Naziemną oglądać najlepiej z minimum 3m na 43 calach. Na każdym TV większym, albo bliżej jest padaka. Nie ważne czy OLED czy LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazma 50"vt30 ten sam materiał na plaźmie i oledzie tj. skoki w Lahti.Na oledzie kwadraty na twarzach nawet z dwóch metrów  na plażmie ostro i wyraźnie nawet z pól metra i z naziemnej i c+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam plazmę Panasonic 50ST60 jakoś z 2013r. i porównywałem ten sam materiał z TV naziemnej i kablowej (UPC) w tej samej odległości (obrazy obok siebie- jakieś 2-3m od kanapy) z OLED 48 LG CX to mimo, że LG jest o dwa całe mniejszy od Panasonica to wyraźnie widać za przeproszeniem „gówniany” obraz na LG w porównaniu z plazmą. Szczerze mówiąc to ja dziękuje za takie super technologie (za 6-7tys w 50 calach) gdzie TV ze średniej półki z 2013r. zjada ją na śniadanie (kosztował na ten czas chyba ok. 4tys), a obraz z OLEDA z kablówki lub naziemnej wyglada jak kupa. I nie zamierzam teraz oglądać TV naziemnej z 8m przy 50calach by zamazać tą kupę lub kupował 32 całe (pomijając fakt, że teraz nie ma żadnych OLEDów w tym rozmiarze, ani dobrych LCD) by dało się to oglądać z odległości 2-3m. Myślałem, że pozbędę się już leciwej plazmy na rzecz super OLEDA ale ja tu widzę, że stara plazma jest super technologią dla OLEDA i trzeba zwracać do salonu te badziewne OLEDy, a plazmę trzymać i chuchać by działała jak najdłużej. Teraz wcale się nie dziwie, że ludzie szukają i kupują stare plazmy (wcześniej mnie to dziwiło). OLED może jest dobry do HDR i UHD ale do obrazu w HD, SD z TV (w moim przypadku 80% treści) to jest to cofnięcie się w rozwoju. Nawet nie chce myśleć jak wyglada obraz z topowego LCD. Podsumowując obraz HD  z plazmy Panasonica to żyleta, a z OLEDA LG CX kupa. Również kolory na Panasonicu są lepsze, wydają się bardziej naturalne niż na ww. OLEDzie, a próbowałem obrazu Kino, Technicolor, IFS. Żaden z ww. obrazów nie był tak przyjemny dla oka jak standardowy tryb w Panasonicu Kino.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, pupil napisał:

Na oledzie kwadraty na twarzach

Mówisz że widziałeś na twarzach jakieś kwadraty na OLEDzie w sklepie? To może ten sklep ma infrastrukturę 'antenową' z epoki kamienia łupanego? Raczej kwadratów na kanałach HD nie ma prawa być jak korzystasz z normalnej 'domowej' anteny.

18 godzin temu, rafal180 napisał:

Ja mam plazmę Panasonic 50ST60 jakoś z 2013r. i porównywałem ten sam materiał z TV naziemnej i kablowej (UPC) w tej samej odległości (obrazy obok siebie- jakieś 2-3m od kanapy)

Masz jakieś fotki na udowodnienie tej tezy? Nie żebym Ci nie wierzył, ale skoro już wykonałeś tytaniczną pracę i postawiłeś obok siebie dwa telewizory w warunkach domowych, to cyknięcie fotek żeby podeprzeć czymś swoje wrażenia to powinna być tylko formalność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż z ciekawości podłączyłem antenę naziemną - u mnie kwadraty na tvp1hd występują tylko wtedy jak wycelowana była w złą stronę

więc jedyne racjonalne wytlumaczenie to takie że tuner dvb-t w panasie jest lepszy/czulszy i lg wymaga lepiej ustawionej/lepszej anteny

plazma na kanałach hd nie ma startu do oleda (nie ta czerń i nie ta biel oraz kontrast) - choć na pewno obraz plazmowy ma swój urok

a im gorszy bitrate tym plazma lepiej daje radę

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, efel napisał:

Masz jakieś fotki na udowodnienie tej tezy? Nie żebym Ci nie wierzył, ale skoro już wykonałeś tytaniczną pracę i postawiłeś obok siebie dwa telewizory w warunkach domowych, to cyknięcie fotek żeby podeprzeć czymś swoje wrażenia to powinna być tylko formalność?

Nie będę wykonywał fotek by Tobie coś udowadniać bo nie pisałem posta po to by cokolwiek komuś udowadniać tylko napisałem swoje wrażenia z jakości obrazu z TV naziemnej na OLEDzie kontra plazma. Ja natomiast proponuje abyś ty wysłał mi fotkę i udowodnił, że obraz z TV naziemnej np. TVP1 jest taki sam między plazmą, a OLEDem.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, rafal180 napisał:

Ja natomiast proponuje abyś ty wysłał mi fotkę i udowodnił, że obraz z TV naziemnej np. TVP1 jest taki sam między plazmą, a OLEDem.

tylko na oledzie jest lepszy - i to nawet nie porównując do ST60 tylko dużo lepszego Kuro 509 (czyli poziom zt60, choć kuro i tak miał lepszą biel i czerń od zt60)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 obraz HD  z plazmy Panasonica to żyleta, a z OLEDA LG CX kupa.

Trzeba to zgłosić do producenta. Niech coś z tym (kupa) zrobią w końcu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, rafal180 napisał:

Nie będę wykonywał fotek by Tobie coś udowadniać

Jak się zaczyna głosić radykalne teorie będące w sprzeczności do tego co jest szeroko uznawane przez społeczność, to jednak warto mieć chociaż pół dowodu na podparcie tych teorii. W przeciwnym razie wychodzi się na zwykłego internetowego trolla. Żegnam ozięble.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym nikogo pomówić, ale tak sobie czytając to wyglada trochę tak jakby te posty o wyższości PDP nad OLED pisał jakiś handlarz co zajmuje się obrotem używanych plazm.
 

Warto dodać, ze jako osoba nie mająca problemów z trzymaniem moczu na brzmienie słowa oled, raczej nie widzę poważnych powodów aby aż tak wychwalać plazmy, które absolutnie nie są lepsze od dzisiejszych tv. Dodajmy, że pisze to osoba dobrze znająca finalne/szczytowe modele Panasonica serii 60 (poczynając od ST a na ZT kończąc). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pupil - może sygnał naziemnej w sklepie był kijowy. Kto wie przez ile rozgałęziaczy on przechodzi. Najlepiej sprawdzić u siebie w domu, lub na pendrive jak już musisz w sklepie.

Jestem byłym i obecnym :)użytkownikiem plazm (w tym Kuro). Do tej pory użytkuje plazmę w swojej "samotni -  chilloutowni " i obraz jest ok. Lubię coś sobie na niej obejrzeć, ze względu na jego "analogowość" i ładne kolory. Jednak ten obraz nie ma startu do oledów.

Nie wiem co prawda jak sobie radzi w naziemnej oled LG CX (widziałem C8) , ale obraz plazmy w porównaniu do posiadanego oleda Panasonica, czy C8/AF9 które testowałem, to po prostu  przepaść na korzyść oleda w każdym aspekcie. Po przesiadce z plazmy na obecny tv przestałem myśleć o dalszej pogoni za jakością (niestety tak mam).

Jest to doskonale widoczne począwszy od najgorszego sygnału który oglądam - dekoder NC+ (1080). Różnica powiększa się wraz ze wzrostem jakości sygnału. Poczciwe plazmy zaliczają klasyczny nokaut i nie trzeba długo patrzeć żeby to zobaczyć ;) Sytuacja jest zero - jedynkowa.

Na dzień dzisiejszy w życiu nie kupiłbym używanej plazmy  z jej słabą jasnością (która w trakcie użytkowania niestety się zmniejsza), niedoskonałymi poziomami czerni (która w trakcie użytkowania niestety rosną) , słabą rozdzielczością, brakiem HDR, itd, itd.  Takie czasy, szkoda nie skorzystać z dobrodziejstw techniki. "Stanąłbym na głowie" żeby kupić najtańszego oleda lub jakiegoś fajnego premium leda.

Powiedziałem swoje! ;)

 

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 3
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...